U17 poiste võistkond osales 2019. aastal EMV Eliitiliiga III  tasandil, kus pidasime kokku 20 mängu, millest võitsime 6, viigistasime 3 ning kaotasime 11.
Kokku andis 21 punkti 8. koha üheteistkümne võistkonna seast.
Väravaid lõime 39 ja lasime enda seljataha 52.

Kõik vastased olid meie jaoks peaaegu jõukohased –  väljaarvatud liigavõidu vormistanud Pärnu JK Vaprus, kelle kaotasime võõrsil 0-4 ja kodus 0-5 ( https://youtu.be/lMcpuMmEsTA.) Võõrsil saime 2 head võimalust skoorimiseks, kuid eelkõige Joosepi tegutsemine päästis meid koledamast tulemusest.
Kuusalus mängisime palliga tegelikult täiesti normaalselt, kuid pallikaotuse olukordades tegutsesime liialt passiivselt.

Teise koha teenis Tartu FA Kalev, kellega olid meil üpris tulised mängud, eriti teise vooru kohtumine. Kodus kaotasime neile 1-3(skooris Miikael). Võõrsil näitasime väga head mängu, kuid eduseisu ei suutnud me hoida ning lõpuks kaotasime napilt 4-3 (Evert x2, Uku). Vastaste kapten teenis samas mängus vägivaldse käitumise eest otse punase kaardi ning teo eest järgnes kahemänguline keeld. Lõpuks vedas tartlaste edurivi mees oma silmapaistva individuaalsusega meeskonna võidule. Sama noormees sai ka liiga parimaks väravakütiks, lüües 48 väravat.

3. koha tabelis sai FC Sillamäe Kalev, kellega kodus mängisime tublilt kuid seisul 1-2 mängu lõpus viigiväravat otsides, lasime endale 2 väravat kontrarünnakutest veel. 1-4 (Andreas)
Sügisel Sillamäele sõites polnud ei vahetusi ega treenerit. Treener sai enne bussi väljasõitu reservõppe kogunemise kutse ning poisid alustasid esimest korda teekonda omakeskis. Asuti juhtima, jäädi kaotusseisu kuid lõpuks lahkusime punktiga ja seisuks 2-2( Evert, Karl-Jaco). Enne kohtumise lõppu jäid sadamalinlased ka vähemusse punase kaardiga.

4. FC Kuressaare „kodumäng“ toimus 1.Mail Kehras. Naeruväärses olukorras saime kokku erinevate asjaolude kokku langevusel vaid 10 mängijat. Kohaletulnud mängijad tegid võrdlemisi südi partii, kuid kokkuvõtteks 0-3 kaotus.
Sügisvooru kohtumist mängisime suure enesekindlusega ning mängupildi järgi olime justkui koduplatsil mängiv meeskond. Haaratud eduseisu me hoida ei suutnud ning oma prohmakast lasime viigistada. Kuressaare võitles välja viigi ning vaatamata meie headele väravavõimalustele ei suutnud me mängu enda poole kallutada. Viimasel paaril minutil tabasime kolm korda värava raame, kuid nahkkera võrku ei läinud. Tulemuseks 2-2(Evert, Karl-Jaco) ja lõpuvilega kõnniti mornide nägudega bussi peale.

5. tuli Tallinn JK Kalev II, keda ei suutnud me kummaski peetud mängus seljatada. Hooaja avamängu võõrsil asusime juhtima, kuid lõpuks kaotasime tulemusega 2-4(Miikael, Andreas). Võrdne mäng, kus üks meeskond realiseeris paremini. Teine kohtumine Kuusalu staadionil oli meie ohjes ja asusime taaskord juhtima. Poolajaks olime ühe väravalisse kaotusseisu jäänud, kui ühe värava jaoks tekitasime vastasele meeldiva koridori üks ühele minekuks. Teise värava said külalised äärelt kasti saadetud tsenderduse pealt, mis leidis tee otse väravasse. Lõime mitmeid võimalusi, aga pall raamide vahele ei maandunud. Teenimatu, kuid siiski napp 1-2(Uku) kaotus.

6. koht kuulus Lasnamäe FC Ajaxile. Kodumängus oli pinget kuni viimase veerandtunnini, kui jahtisime viigiväravat. Kuid siis lagunesmine ja teenitud 0-4 kaotus oli tõsiasi. Võõrsil mängisime tunduvalt paremini ning mäng püsis võrdsena. Lõime avavärava ja poolajaks oli seis viigis. Paraku teisel poolajal tuli liialt eksimusi ning seisult 2-3 Ajaxi väravasse me rohkem palli ei saanud. Hoopis viiv enne mängu lõppu lõid väljakuperemehed oma 4. värava. Tulemus 2-4 (Ats, Andreas).

Enne viimast vooru asusime 7. positsioonil, kuid Saku Sporting võitis oma viimase mängu Tallinna Kalevi vastu ning edestas meid kolme punktiga. Seega, langesime me kaheksandale kohale.
Saku vastu näitasime me sel hooajal suurepärast minekut. Kevadel alistasime nad kindlalt 4-0 (Karl-Jaco x2, Uku, Aaron). Kuusalus toimunud mängu suutsime samuti vastaseid lüüa tulemusega 3-2 (Karl-Jaco x2, Andreas).

Meie seljataha jäi Harju JK Rae, kellega kevadise mängu viigistasime 1-1(Karl-Jaco) ja teises voorus  noppisime koduplatsil võidupunktid 4-1 (Karl-Jaco x2, Uku, Aaron) https://youtu.be/P4jqnb_9Vbc.

10. koha hõivas Vändra Jk Vaprus. Märtsis toimunud võõrsimängu kaotasime napilt 1-2(Karl-Jaco).
Juulis toimunud kodumängul saime revanši. Nullimäng oli lähedal kuid viieväravalises eduseisus lasime paraku vastasel eelviimasel minutil auvärava sepistada. Võidnunumbrid 5-1 (Evert x2, Karl-Jaco, Miikael, Aaron) (https://youtu.be/VORt0fRXEqY)

Seekord lõpetas viimasel tabelireal Kohtla Järve JK Järve, kellega mängus oli rohkesti emotsiooni.
Ahtmes toimunud mängul haarasime kolme väravalise eduseisu, kui lõpuvile kõlades oli mingil moel vaid ühe väravaline eduseis. 4-3 (Karl-Jaco x3, Miikael)
Kodumängus edestasime neid samuti, skooriga 3-1 ( Evert, Karl-Jaco, Miikael)(https://youtu.be/qpfPOztmxLY)

Kõikides mängudes olid kohal Nikita, Rain, Uku ja Aaron. Nende seast kolm viimast teenisid ka maksimaalsed mänguminutid.
Kokku külastas meie kodumänge väidedavalt 236 inimest, mis andis keskmiseks 24 inimest/igal mängul ja pingereas 7.koha.
Kollaseid kaarte teenis enim Miikael -6, Ats-3 ja Nikita -2.
Väravatega said maha 7 mängumeest: Karl-Jaco -15, Evert-7, Miikael-5, Uku ja Andreas- 4,
Aaron-3 ja Ats-1.
Treener tänab kõiki mängumehi lõppenud hooaja eest!Kuna meil naiskonnas on mängijaid vähevõitu, siis teist aastat järjest otsustasime osaleda pigem rahvaliigas. Laenasime samas kaks meie mängijat Eesti meistriliigasse ning rahvaliigas andsid meie naistele abi meie U-17 võistkonna tüdrukud.

Avamängus kohtusime kevadel Põhja-Tallinna Voltaga, mäng oli tasavägine ja otsiv, meie võistkond ei olnud veel eriti õuetrenne teha jõudnud. Tasavägise mängu otsustas koduvõistkonna hea karistuslöök 9 minutit enne lõpuvilet ja nii tuli leppida 0-1 kaotusega.

Avamängule järgnes paar mängupildi poolest koledamat mängu. Nõmme Unitedi naiskonnale kaotasime kohutava avapoolaja tõttu 0-4, kõik mängu väravad löödi avapoolajal 13 minuti sees. Hiljem olime mängus rohkem sees, aga teenitud võit kuulus Nõmme naiskonnale.

Esimeses kodumängus mängisime Keila JK naiskonnaga. Siin oli võidusoov nii suur, et rabistati üle, kõrgema tempo asemel otsiti lihtsalt kiireid lohakaid võimalusi ning pakuti vägisi vastastele mängu. Jäime kahel korral kaotusseisu mängus, kuid lõpuvileks saime kätte viigi 2-2.

Viimastes mängudes enne suvepausi saime samas kerge kultuurišoki. Kolmes järjestikus mängus mängisime kodustaadionil Viimsi MRJK, FC ERR Levadia ja taaskord Nõmme Unitediga. Kõigis kolmes mängus oli üllatav, et vastased üritasid nii verbaalselt kui füüsiliselt endast kaks korda nooremaid töödelda – ilmselt seetõttu, et punnitasime päris edukalt vastu ja mäng ei tulnud kätte nii kergesti kui vastased oodanuks. Meie söödumängu oli juba üsna hea vaadata neis kohtumistes, väga palju leiti loogilisi käike. Paraku, kaitsemängu üleminekul tegime ikka naiivseid vigu vahele. Need kolm mängu kaotasime skooridega 0-2 Viimsile, 1-4 FC ERR Levadiale ja 0-2 Nõmme Unitedile. Lisaks mänguskooridele said tüdrukud teadmisi, et nad on lehmad, l***id ja junnid kui tuua mõned näited. Kuigi see verbaalne ja füüsiline töötlus oli väga kurb vaadata, siis oli uhke vaadata, et meie tüdrukud ei läinud provokatsiooniga kaasa, vaid keskendusid jalgpalli mängimisele.

Suvepausilt tagasi tulles kohtusime Keilas sealse võistkonnaga. Seekord ei hakanud liigselt rabistama, võtsime kindla 2-0 võidu. Jälle tegi rõõmu aina parem kinnipidamine rünnakuplaanist, suurem võit jäi vaid halva realiseerimise taha.

Kui Viimsi ja Nõmmega kordusmängud olid sõbralikud ja viisakad, siis järgmise vastase FC ERRiga ei läinud sõbralikult ka kordusmäng. Juba avavilejärgselt üritas vastaste ebameeldivaima käitumisega mängija meie tüdrukut lüüa kui kohtunik oli seljaga ning sarnane mängustiil käis kaasa läbi mängu. Taas meie tüdrukud ise võtsid rahulikult ning mängisime oma mängu. Omasime mitmeid võimalusi avapoolajal juhtima minna, mäng oli täiesti meie käes. Teisel poolajal siiski küpsesime ning vastased osutusid siiski paremaks, tabades korra poolaja keskel ning lüües lõpu eel veel kaks. Lõppskooriks 0-3.

Järgnes mäng võõrsil Viimsiga, kuhu me ei läinud just parimas koosseisus. Saime kokku vaid 7 mängijat, vastased tulid meile vastu ja mängisime 6+1. Vastast meist selles mängus ei olnud ja Viimsi sai kerge 0-4 võidu.

Hooaja viimases kohtusime võõrustasime Voltat, kes ei olnud väga tavamuruga harjunud. Tasavägise alguse järel saime initsiatiivi kätte ning lõime poolajaks 2 väravat. Teisel poolajal õnnestus meil enam-vähem kõik – rünnakud liikusid ladusalt ning värav järgnes teisele. Natukese parema realiseerimisega, võinuks ka 10 täis tulla, aga olime väga rahul ka 7-2 võiduga.

Lõpptabelis jäime oma alagrupis 5. kohale. Mäng küll paranes hooaja jooksul tunduvalt, mis ongi peamine.

Meie U9 pidas oma IV vooru 4. turniiri ja ühtlasi ka liiga viimase turniiri maha 12. oktoobril Loo staadionil.
Seekord läksime mängule küllaltki väikse koosseisuga, nimelt tuli lapsi turniirile kokku vaid 9, kuid see meid ei heidutanud ning võitlesime edukalt lõpuni.
Esimeses mängus oli vastaseks Pakri SK Alexela.
Kohe alguses ei saanud me end hästi käima ning jäime veidikeseks justkui mängu pealt vaatama, kuid peagi suutsime mängu sisse elada ning saime söödu käima.
Tekitasime mitmeid ohtlikke rünnakuid vastaste värava alla ning paljud neist suutsime ka realiseerida. Väravaskoori avas Rainis, kes oma hea triblamistehnikaga nii mõnelegi vanemale poisile silmad ette teeb. Teise värava sai kirja Chris, kui vastaste väravavahist pall mängu tagasi põrkas – alati tuleb lõpuni mängida. Kolmanda värava sai samuti kirja Chris, neljanda värava Uku ning mängu viimase värava lõi Maddox.
Lõppskoor 5:0 võit.
Teiseks mänguks oli vastaseks Tallinna FC Levadia Roheline.
Mäng oli väga tasavägine ning ohtlike rünnakuid ja olukordi tekitasid mõlemad võistkonnad. Esimene poolaeg lõppes väravateta. Teisel poolajal oli mäng meie käes, kuid viimasel minutil lasime endale kauglöögist värava lüüa. Lõppseis 0:1 kaotus.

Peale teist mängu oli meil pikk paus enne järgmist mängu. Mängupuhkus tegi oma töö ning kolmandaks mänguks JK Loo vastu me valmis ei olnud.
Mängu esimesed minutid jooksime platsil pead laiali otsas, justkui ei teaks kuidas ja mida mängima peab. Poolajaks olime lasknud endale 3 väravat lüüa. Peale poolaega rääkisime kiirelt vajalikud asjad ja olukorrad läbi ning teine poolaeg nägi juba palju parem ja ilusam välja. Vastaste väravavõrku sai palli lüüa Rainis, kes taaskord vastastest lihtsalt läbi triblas ning rünnaku korraliku löögiga lõpetas. Lõpuminutitel suutsid vastased meile veel ühe värava lüüa põhjusel, et jäime mängu lihtsalt niiöelda vaatama. Lõppseisuks 1:4 kaotus.
Neljandaks ja ühtlasi turniiri viimaseks vastaseks oli Maardu LM II.
Selleks mänguks olime juba väsinud, kuid valmis lõpuni võitlema. Skoori avas Maddox.
Teise värava lõi samuti Maddox, vastaste värava all toimunud olukorrast, kus meil vinge söödumäng toimus – Rainis söötis Rometile ning Romet omakorda teise väravaposti juures olevale Maddoxile, kes palli kindlalt väravavõrku suunas.
Kolmanda värava sai enda nimele samuti Maddox, kui karistuslöögist palli kerge vindiga üle väravavahi väravanurka lõi.
Mängu viimase ja väga kindla värava lõi Chris.
Lõppseisuks 4:0.

Turniiril osalesid- Maddox, Chris Oliver, Liisi, Kristian Rainis, Risto, Romet, Rasmus, Jürgen ja Uku.
Üldjoontes võib liiga mängudega üpris rahule jääda. On olukordi mida kindalt parandanud oleme ning omavaheline suhtlus on oluliselt paremaks muutunud. Meeskonnatöö ning üksteise julgustamine on meie jaoks väga tähtis. Treenerina olen laste üle meeletult uhke!🙂

Natuke ka septembrikuus toimunud turniiridest:

28.septembril toimus Põhja-Tallinna JK Volta poolt korraldatav eelviimane liigaturniir Sõle kunstmuruväljakul, kus meil nii hästi ei läinud.
Esimeseks vastaseks oli Põhja-Tallinna JK Volta ning kahjuks pidime tunnistama vastaste paremust 1:6.
Teiseks vastaseks oli Tallinna JK Augur. Lõppseis 1:2 kaotus. Jürgeni poolt väga hea sööt värava alla ning värava sai kirja Romet.
Kolmas mäng oli FCI Tallinn II poistega, kus pidime samuti vastase paremust tunnistama 1:3 kaotusega.
Neljandaks ja ühtlasi turniiri viimaseks vastaseks oli Saue JK Punane. Mäng oli suhteliselt tasavägine, kuid seekord pidid vastased tunnistama meie paremust. Lõppseisuks 4:1 võit.

Juba järgmisel päeval võtsime osa Tallinna Kalevi poolt korraldatavast Kalev Cup 2019 sügisturniirist.
Sellel turniiril läks meil juba palju paremini, kui eelneval päeval.
1) Esimene vastane oli Kalev Sinine. Kui eelnevatel turniiridel ja mängudel on meil olnud probleemiks mängu kohe sisseelamine ning söödu käima saamine, siis seekord olime esimesest sekundist mängus. Lõppseisuks jäi 2:1 meie võit. (Väravad – Chris ja Rasmus)
2) Kuusalu Kalev – FC Tallinn IK
Selles mängus tekkis probleeme vastaste ära jagamisega ning suuresti tänu sellele lasime endale mängu jooksul lüüa tervelt 4 väravat. Lõppseisuks 1:4 (Uku lõi karistuslöögist kindla värava).
3) FC Infonet VR – Kuusalu Kalev
Mäng oli kuni lõpuminutiteni väga tasavägine ning seda näitas ka lõpptulemus- 2:2 viik (Väravad- Chris ning Rasmus).


4) Kuusalu Kalev – Pakri SK
Viimaseks mänguks olime end justkui juba turniirist välja lülitanud. Söödud venisid ning õigeid lahendusi leidsime vähe. Olenemata sellest olime kaitsetöös tublid ning võitlesime lõpuni. Lõppseisuks 1:1 viik.

Laupäeval, 5.oktoobril mängis U11 oma viimase Eesti MV turniiri Maarjamäe kunstmurustaadionil. Turniiril osalesid FC Levadia Must, FC Tartu Santos, JK Narva Trans ja JK Kuusalu Kalev.

Võistkond turniiril

Esimeses mängus pidime tunnistama koduvõistkonna FC Levadia musta paremust tulemusega 7:2.
Teises kohtumises tegime tubli soorituse JK Narva Transiga, aga Trans võttis siiski võidu hilise väravaga 3:2.
Kolmandas mängus leidsime hea rütmi ja valdasime palli juba rohkem FC Tartu Santose vastu. Võitsime kohtumise skooriga 3:2.

Kokkuvõtteks võib anda hea ja positiivse hinnangu EMV hooaja kohta. Ma arvan, et tegime õige otsuse mängida A-turniire sel hooajal. Saime tugevaid ja võrdseid mänge. Ja mängud näitasid, et suudame küll mängida A-taseme võistkondade vastu.
Tuleval hooajal valime kindlasti sama teekonna.

Tänavu registreerus traditsioonilisele valla külade turniirile 8 võistkonda, kes tõid jalgpallipeole 86 mängijat – Valkla, Kolgaküla, Kolga Ninjad, JK Kuusalu Legendid, Pärispea poolsaare läänekallas, FC Noored, Teletupsud ja Rada Retro.

Reeglid olid endised – võistkonnas võis olla vaid paar liigalitsentsiga mängijat, lisaks pidi olema platsil võistkonna eest mängimas kas noor, naine või vanameister.

Võistkonnad jaotati kahte 4-liikmelisse alagruppi. A alagrupis sattus kokku loosi tahtel väga ühtlane seltskond – Pärispea poolsaare läänekallas, Kolga Ninjad, Teletupsud ja Kuusalu Legendid. Igas mängus võinuks kordusmäng anda erineva tulemuse, kuid alagrupimängude järel selgus, et Pärispea oli alagrupi võitnud 7 punktiga, neile järgnesid Teletupsud (6p), Kolga Ninjad (2p), ja Kuusalu Legendid (1p).

B alagrupis pani oma tugevuse maksma Rada Retro, kes läbis alagrupi täiseduga. Kahjuks õnnestus neil kaotada mängude asemel paar mängijat vigastuste tõttu. Alagrupis teise koha saavutas Kolgaküla 6 punktiga ning kolmanda ja neljanda koha omanikud FC Noored ja Valkla said võitlusliku viigiga kumbki 1 silma pähe.

Hetk Teletupsude ja Legendide mängust
Hetk Teletupsude ja Legendide mängust

Alagrupimängud olid siiski vaid soojenduse eest, kuna kõik võistkonnad said edasi veerandfinaali, kus alagrupivõitjad mängisid teise alagrupi neljandatega ja teised kohad vastavalt kolmandatega. Kui varem oli mõni mäng alagrupis läinud väravatepeoks, siis nüüd hoiti pinget kauem üleval. Kolm veerandfinaali lõppesid tasavägise mängu järel küll tulemusega 2-0, selliselt käis jõud üle Pärispea võistkonnal Valklast vastase pikast vastuhakust hoolimata ning Teletupsud FC Noortest. Alagrupivõidust hoolimata kaotas nõrgendatud koosseisu jäänud Rada Retro A alagrupi viimasele Kuusalu Legendidele samuti 2 väravaga. Kõige visam võitlus käis Kolgaküla ja Kolga Ninjade vahel, kus 1-1 viigiseisu järel osutus penaltiseerias paremaks Kolga võistkond.

Nii sattusidki poolfinaalidesse edasi vaid A alagrupi võistkonnad. Pärispea poolsaare ja Kolga võistkonnad olid alagrupis viiki mänginud ja tasavägine oli mäng nüüdki. Kuid Kolga nooremad mehed jooksid väsima hakanud vastased lõpuks üle ja said napi 1-0 võiduga finaali.

Teises poolfinaalis kohtusid peamiselt Kuusalu Kalevi U15 võistkonnast koostatud Teletupsud Kuusalu Legendidega. Legendid alustasid küll võimsalt ja läksid 3-0 ette, kuid Teletupsud näitasid oma võitlusvaimu ning pressisid välja 3-3 viigi. Penaltiseerias oli nooremate närv tugevam ning nii jõudsid nemad finaalmängu Kolga vastu.

Pronksimängus elasid Legendid pettumuse karmilt välja Pärispea vastu ning ründasid maruliselt väravat. Kui 3-0 oli edu kätte saadud, siis oli mõlemal võistkonnast juba väsimus sees ja oodati lõpuvilet. Pronkspall seega Kuusalu Legendidele.

Finaal oli finaali vääriline – oli pingeline mäng, kus liiga palju võimalusi ei jagatud teineteisele. Aga Kolga Ninjad suutsid siiski ühe võimaluse ära realiseerida ning võtta 1-0 skooriga turniirivõit. Hea ja ilus mäng läbi turniiri mõlemalt noorelt võistkonnalt!

Kõik mängude tulemused ja väravalööjad leiab siit!

Kolga Ninjad - I koht
Kolga Ninjad – I koht

Lõplik paremustabel:

1 Kolga Ninjad (Kuldpall)
2 Teletupsud (Hõbepall)
3 JK Kuusalu Legendid (Pronkspall)
4 Pärispea poolsaare läänekallas
5 Kolgaküla
6 Rada Retro
7 Valkla
8 FC Noored

Teletupsud - II koht
Teletupsud – II koht

Muud auhinnad:

  • Vägev Veteran – Aarne Idavain (Kolgaküla)
  • Parim Külamees – Matheas Trilljärv (Kolga Ninjad)
  • Kangeim Külanaine – Maria-Victoria Parktal (Pärispea poolsaare läänekallas)
  • Täpseim Talumees – Andrus Mitt (JK Kuusalu Legendid)
  • Kuldne Käpik – Richard Juhani Vatunen (Teletupsud)
  • Saab minna ainult paremaks – FC Noored
  • Päeva Pirn – Andreas Možajev (Valkla)
  • Sulasel on nuppu – Rene Levin (Pärispea poolsaare läänekallas)
  • Parim noormängija – Holger Lõhmus (Valkla)
  • Pole üldse isekas – Valkla
JK Kuusalu Legendid - III koht
JK Kuusalu Legendid – III koht

Peatselt lisame kogu fotoalbumi Kuusalu Kalevi Facebooki lehele.

Täname osalemast ja ootame järgmisele turniirile!


1.09 kohtusime FC Tallinna Wolvesiga , kellega vastasseis oli üpris tuline. Saime hea võimaluse juhtima minna kui juba 8.minutil teenisime penalti, mida lööma asus Joosep. Paraku kodumeeskonna kindamees meie ürituse tõrjus ja vasturünnakust said vastased kohe värava.  Saime mängu sisse, ning lühemate söötudega otsisime omi võimalusi. Tihtipeale peatati meie üritused veaga, ning poolajaks oli vastasel juba 2 kollast kaarti teenitud, teisel poolajal lisandus veel kaks. 63.minutil tabas pall karistusala joonel Aaroni kätt, ning karistuslöögist suurendas kodumeeskond eduseisu. Mängu lisaminutitel tabas pall trahvikastis Raini kätt, millest penalti määrati. Wolves realiseeris ja lõpuvileks tuli meil kolme väravaline kaotus vastu võtta. Protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/85226

25.08 kaotasime kodus valusalt Tallinna JK Jalgpallihaiglale 1-3.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=QTtaSYYCYV8
Läksime mängu alguses Kareli iluväravast juhtima kuid poolajaks olid külalised ees. Vastased saavutasid oma üleoleku kohati üpris toore ja robustse stiiliga, mille tulemuseks oli Kuusalu poolt üks sunnitud vahetus. Olukordi tekkis külalistel meie värava all aina rohkem, kuid ei suudetud realiseerida.
Tuleb tõdeda, et noormängijate kasutamine meesteliigas on nende jaoks tõsine karastus. Eelkõige sellega, et madalaimas liigas on mängijate suuvärk tunduvalt kõrgemal tasemel kui mänguoskus. Huvitava seigana võib pidada ühe külalismängija madalalaubalist kommentaari meie mängija soengu pihta. Antud olukorrast võis järeldada, et vastase vanuseline iga ja spordimehelikkus – ei käi käsikäes.
Vilemees oleks pidanud teisel poolajal ka ühe haigla omadest duši alla saatma, kui ta otsustas Aaronile jalgadesse äsada. Pärast pikka kohtunike arutelu, tuli huvitav otsus – Aaron saab ise kollase, koos olukorra süüdlasega.
 Seekord lõime küll väravaid rohkem, kuid kaotusest see meid ei päästnud – Kareli avavärav ja vastaseid aitas Kristo, kes õnnetult tervelt kahes omaväravas osaline oli.
Protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/84768

21.08 võitsime 6-0 kodus FC Kose II võistkonda.
Vihmases mängus tahtsime veidi rohkem ja õnnestus võit vormistada.
Väravad: Markus x2, Semjon x2, Karl, Kaur.
Protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/84558
18.08 kaotasime võõrsil kindlalt FC Soccernetile tulemusega 0-5.
Protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/84449

U11 osales pühapäeval 11.08 Rakvere Tarvas Cupil. Võistkondi turniiril oli kokku 12. Turniiril osalesid Rakvere JK Tarvas I AP, JK Kuusalu Kalev, Harju JK, Rakvere JK Tarvas II AP, Tallinna FC Flora, FC Tallinn AZ, Tartu FC Santos Valge, IF Sibbo Vargarna, Tartu FC Santos Punane, Tartu JK Tammeka Sinine, Rakvere JK Tarvas III KK, Tabasalu JK. Võistkonnad oli jaotatud kolmestesse alagruppidesse. Meie mängisime oma alagrupis FC Tallinna AZ-ga ja Tartu JK Tammeka Sinisega.

Esimeses kohtumises FC Tallinna AZ vastu suutsime võidu võtta tulemusega 2:1.

Teises mängus Tartu JK Tammeka Sinise vastu pidime tunnistama vastaste paremust skooriga 2:1.

Kuna Tammeka võistkond võitis ka Tallinna klubi, siis pääsime alagrupist teisena edasi ehk veerandfinaali.

Veerandfinaalis andsime kõva lahingu FC Santosele ja tulemuseks 3:2 võit Kuusalule.

Poolfinaalis kaotasime hilisemale turniirivõitjale Harju JK-le numbritega 3:0.

Pronksimängus saime taas vastasteks Tartu JK Tammeka Sinise. Tartu võistkond oli ka seekord meist parem tulemusega 2:0.

Kokkuvõtteks saavutasime tubli 4.koha. Tore, et saime turniirilt tugevaid ja tasavägiseid mänge.

Reedel, 09 augustil mängisime sõpruskohtumise Kuusalu staadionil FC Sibbo-Vargarna eakaaslastega.

Võitsime soomlasi tulemusega 7:2. Peale mängu tunnustati eriauhinnaga kolme parimat Sipoo mängijat ja kolme parimat Kuusalu mängijat. Kuusalu parimad olid Revo, Karl Markus ja Mattias.

Kuna Sipoo on Kuusalu valla sõprusvald, siis tekkis kevadel idee, et noored võiksid suvel omavahel mõõtu võtta. Loodan, et sellest kohtumisest tekib iga-aastane traditsioon ja ehk tuleva aasta mängime sõpruskohtumise või turniiri juba põhjanaabrite juures.

Laupäeval 03.08 mängisime Eesti MV 2.turniiri Kohtla-Järvel. Vastasteks olid kohalik võistkond Kohtla-Järve JK, JK Narva Trans ja Saku Sporting.

Esimeses väravaterohkes mängus võitsime koduvõistkonda Kohtla-Järve JK-d tulemusega 6:5.

Teises kohtumises kaotasime JK Narva Transile 3:0.

Kolmandas mängus alistasime Saku Sportingu skooriga 5:2.

Head meelt teeb see, et avasime ka Eesti Meistrivõistlustel võiduarve.

Järgmine Eesti MV turniir toimub pühapäeval 25.08 algusega kell 12.00 Kuusalu staadionil.

Meie tüdrukute võistkond osales 18-21. juulil toimunud Kokkola Cupil. Võistkonnale pikema pingi saavutamseks laenasime ka mõned tüdrukud Florast, kes sulandusid võistkonda väga hästi.

Mänguaeg oli turniiril 2×25 minutit, muidu oli nagu tavaline jalgpall, 11 v 11 suurel väljakul.

Alagrupis oli meil 3 vastast, esimeses mängus kohtusime FC Raahe tüdrukutega. Juba avalöögist alguse saanud rünnakuga lõime vastastel jalad alt, pika söödu ette realiseeris Melani kui mängust oli vaevu kulunud 15 sekundit. Jätkasime survestamist ja vastastel oli keeruline meie poolele jõuda. Maria lisas peagi teise värava murdes äärelt läbi ja mängides rahulikult vastased üle. Teisel poolajal proovisid ka vastased meie väravat rünnata, kuid pigem olime meie lähemal eduseisu suurendamisele.Seega saime avamängus kätte 2-0 võidu.

Teises mängus kohtusime FC Ylivieska võistkonnaga. Vastane oli tugev, ning suutis meid kõvasti pressida. Tänu sellele saime harva mõtestatud rünnakuid ette võtta vastavalt eelnevalt plaanitule ja keskendusime kaitsele. Korduvalt päästis meid kaotusseisu jäämisest väravas seisnud Cärolyn – kes suurepäraselt tõrjus ka penalti, kuid kiita tuleb kogu võistkonna keskendunud kaitsetööd.Väravateta poolaja järel alustasime värskemalt ja ründavamalt kui vastased ning saime ühe ilusa rünnaku üles võetud. Keskväljakul võidetud palli järel tuli õigeaegne sööt liini taha Liisule, kes spurtis vastastelt eest ning andis tsenderduse kasti Liisile, kes meid eduseisu viis.Ilusti lõpetatud suurepärane rünnak. Vastased võtsid seejärel aina enam riske ja ründasid suuremate jõududega, kuid pakkusid meile vasturünnakutel võimalusi skoori kasvatada. Kahjuks tegime väsimusest valesid otsuseid ning eduseisu suurendada ei suutnud. Võit oleks kindlustanud meile edasipääsu alagrupist, kuid paraku viimasel minutil ebaõnnestusime vastase nurgalöögi puhastamisel ning lõime omavärava. Lõpptulemuseks 1-1, hea mänguga, aga loomulikult olid tüdrukud viimasel hetkel käest libisenud võidust ja edasipääsust pettunud.

Vaid paaritunnise puhkeaja järel ootas meid ees viimane alagrupimäng HPSi vastu. Vastased olid saanud meist kauem puhata sellel suvekuumuses ning meid olid tabanud mõned kaod vigastustest. Sellest hoolimata alustasime tugeva pressiga ja lõime mitmeid väravavõimalusi, kuid olime krambis – teadsime, et seda mängu kaotada ei tohi. Vastased ei saanud selles mängus eriti üle poole väljakugi, eriti avapoolajal, paraku see krambis olek ja kartus eksida, küpsetas meile ise koogi. Oma harval rünnakul said vastased meie karistusala lähistele ja kuigi võitsime palli, siis korrektsete lahenduste asemel kiirustasime pallist vabanemisega ning kinkisime lihtsalt palli tagasi. Õnnetuseks tegi vastane hea löögi ja olimegi kaotusseisus. Pingutasime edasi, aga kramp esituses ja väsimus jalgades ei olnud hea kombinatsioon. Ei saa öelda, et keegi poleks endast parimat andnud, aga hoolimata mõnest võimalusest me viiki kätte ei saanud. Nii kaotaisme võidetava mängu 0-1 ja mängisime edasi madalamatele kohtadele.

Kohamängudes kohtusime esmalt jõuluvana kodulinna võistkonna RoPSiga. Vastane alustas tempoka ja hea söödumänguga. Meil oli raskusi nende läbimõeldud rünnakute tõrjumisega. Ei olnud palju mänguajast läinud, kui leidsime end 0-2 kaotusseisust. Seejärel võttis vastane natuke kergemalt ja lasi meil ka initsiatiivi haarata. Järgnes võrdsete mäng mõlemapoolsete võimalustega, eriti paistis oma võitlustahtega silma Ester, kes meie pool enim võimalusi tekitas. Enne mängu lõppu teenisime penalti, mille Caroly kindlalt realiseeris. Rohkemaks meil jõudu polnud ja leppisime 1-2 kaotusega.

Viimases mängus kohtusime vahelduseks ühe teise välisvõisktonnaga – lätlaste FK Jelgavaga. Terveid mängijaid oli meil aina vähem, kuna mängisime kivikõvaks kuivanud ja kõrbenud muruväljakul, siis oli raske oma parimat enam anda. Sama häda tundus vaevavat ka lätlasi, nii ei olnud see mäng just ilus kõrvalt vaadata, aga võitlust jagus sellegipoolest korralikult. Võimalusi oli selles mängus vähevõitu, kuid väravaid siiski löödi. Meie läksime juhtima kui Cärolyni antud pikast pallist sai kiirusega vastastelt eest ära Maria, kes vastaste väravavahi kindlalt üle mängis. Paraku ei suutnud me taas eduseisu hoida, kui juba üleajal ei suutnud kogu võistkond kaitsesse tagasi tulla ning lätlased viigistasid. Nii jäi seisuks 1-1 ja ees ootas närvesööv penaltiseeria. Kuigi me alustasime kahe möödalöögiga ja vastased said värava kirja, siis päästis meid edaspid Cärolyn, kes säras lausa kolme penaltitõrjega ning tõi meile sellega mänguvõidu!

Kokkuvõttes jäime turniiril 7. kohale. Kohast olulisem on see, et saime 5 tasavägist mängu. Näha oli, et mõistlik on minna veel pikema pingiga sellistele turniiridele, et väsimuse ja vigastuste vastu kindlustada. Aga mängust olulisem oli hea kogemus ja uute sõprade leidmine. Tundus, et ka tüdrukud jäid igati rahule selle turniiriga.

Meie U12 poisid osalesid esmakordselt välisturniiril Kokkolas. Tegu oli rahvusvahelise turniiriga, kust võtsid osa üle 400 võistkonna üle maailma. Mängisime E-11 vanuseklassis, kus oli kokku 26 võistkonda, jagatuna viide alagruppi, kus igas 5-6 tiimi. Meie mängisime B- alagrupis, kus lisaks meile olid veel ka FF Jaro/Röd, Kälviän Tarmo/valkoinen, FC Raahe ja OLS/Saksa Sininen.

Esimeses alagrupi mängus kohtusime OLS/Saksa Sinineniga. Me ei suutnud end kohe käima saada ja vastased haarasid initsiatiivi, meie õnneks suutsime vastu pidada ja õige pea saime ka ise mängu sisse. Kahjuks küll alles siis, kui vastased olid oma esimese värava juba löönud. Kui olime hoo sisse saanud, viigistasime kohe ka mängusisu ja mõne minuti möödudes viisime end ka 2:1 juhtima. Teisel poolajal lõime veel kaks väravat ja andsime vastastele ka ühe, seega mängu lõppseis oli 4:2 võit.

Teises mängus oli vastasteks  FF Jaro/Röd, mäng oli väga tasavägine. Ohtlikke võimalusi oli mõlemal tiimil, kuid kumbki ei suutnud neid realiseerida. Hästi paistis silma meie väravavaht Holger Tõnn, kes tegi mitu head tõrjet ja päästis meid hullemast . Teisele poolajale läksime vastu 0:0 seisust, mõlemad tiimid olid tahtmist täis ja poisid võitlesid iga palli pärast visalt. Mäng lõppes 1:1 viigiga.

Kolmandas mängus olime vastamisi Kälviän Tarmo/valkaineni eakaaslastega. Tollel hetkel olid nemad alagrupi liidrid kuue punktiga, kuid nemad olid selleks hetkeks mänginud kahe nõrgema võistkonnaga, seega polnud me kindlad, mis tasemel võistkonnaga on tegu. Alguses olime jälle veidi raskustes mängu käima saamisega, kuid suutsime end mõne minuti pärast siiski mängu sisse murda. Viisime end üsna pea ka juhtima ja sealt edasi domineerisime kogu mängu. Lõppskooriks jäi 4:0 võit.

Viimases alagrupi mängus kohtusime alagrupis neljandat kohta hoidnud FC Raahega. Teadsime, et oleme oma edasipääsu playoffi juba kindlustanud, kuid lahtine oli, kas saavutame alagrupis esimese või teise koha. Sellest sõltus ka meie playoffi vastane- kas tugevam või nõrgem. Alagrupi esimese FF Jaro/Rödiga oli meil sama palju punkte, kuid väravatevahe tõttu olid nemad esimesed. Teadsime, et alagrupi võidu saamiseks peaksime lööma vähemalt 10 väravat FC Raahele. Kuna FF Jaro/Röd võitis neid 8:0, siis see tundus väga hea pingutamise korral isegi tehtav. Enne mängu küll rahustasime poisse, et mängime ilusat mängu ega pea alagrupis ilmtingimata esimeseks jääma, aga sellest polnud kasu. Meie mäng lagunes kild haaval, tegime väga palju eksimusi kaitsetöös, mille vastased valusalt ära karistasid viies end juhtima. Meil polnud selles mängus eriti ka õnne, mitu väga head rünnakut lõppesid nii napilt väravata, kord põrkas pall latist tagasi väravavahi sülle, siis jälle läksid löögid napilt mööda. Õnneks mängu viimastel minutitel õnnestus meil mänguseis viigistada, kui Mattias andis ilusa söödu tagasi Sebastianile, kes kaugelt skooris. Päris viimasel minutil õnnestus meil taas ohtlik rünnak üles võtta, kui Kauren meid juhtima viis ning lõpuks saime 2:1 võidu ja tasuks alagrupi teine koht. Vastastel ei õnnestunud oma kohta parandada ega saanud seetõttu ka alagrupist edasi.

Playoffis tuli meile vastaseks C-alagrupis teise koha saavutanud FF Jaro/vit, taaskord olime hädas mängu alguses sisse elamisega, vastased seevastu mängisid kohe esimesest minutist. Õnneks hetkeline peataolek möödus ja hakkasime ise ka mängima. Näha oli, et poisid tahtsid väga neid võita ja kõik pingutasid, kuid väsimus sai meist võitu ja lasime liiga lihtsalt nad löögile, Holger küll päästis meid mitmel korral, aga ühe rünnakuga jäid ka tema käed lühikeseks ja vastased viisid end juhtima. Meie küll võitlesime viimase minutini ja saime samuti löögile, kuid kahjuks ükski pall väravavõrku ei sahisenud ja pidime leppima napi 0:1 kaotusega, mis aga tähendas, et esimese kaheksa võistkonna sisse me ei mahu.

Viimases mängus saime vastaseks PK-37/sinineni poisid, kaotada polnud enam midagi ja selle mängu tulemus ei mõjutanud meid enam, seega läksid poisid suhteliselt pingevabalt mängima. Vastased olid seevastu tahtmist täis ja näitasid kohe ka head minekut. Meil õnnestus mängus näidata ilusat söödumängu, kuid kahjuks väravat ei tulnud. Mängu normaalaeg lõppes väravateta viigiga, mis aga tähendas, et tuleb hakata lööma penalteid. Meie satsist alustas Hugo, kes lõi palli väga kindlalt paremasse nurka, Holger sai vastaste penaltile sõrmed vahele aga tõrjuda ei suutnud. Teisena lõi Hendrik, mille ta samuti edukalt väravasse toimetas, Holger tõrjus vastaste penalti. Viimases ringis oli eksimatu Mattias ja vastased suutsid taas ära lüüa, aga meie võit oli juba kindlustatud!

Võistkond rõõmustamas peale võitu!

Üldiselt võib öelda, et turniir läks edukalt, eriti teeb meele heaks, et treeninglaagris õpitu on poistele külge jäänud ja nad kasutavad seda ka mängus.

Lisaks mängudele toimus turniiri raames avatseremoonia koos rongkäiguga läbi linna, see oli samuti kihvt ja meeldejääv kogemus!

Mängude vahepeal jõudsime veidi ka linnaga tutvuda ja kohalikku veekeskust külastada.

Usun, et hoidsime ainsa Eesti võistkonnana selles vanuseklassis oma riigi lippu kõrgel ja lahkusime Kokkolast heatujuliselt. Poistele väga meeldis ja see on kõige tähtsam!

Tüdrukutele entusiastlikult kaasa elamas 🙂

U11 osales 27-30. juunil Eesti suurimal jalgpallifestivalil Pärnu Summer Cup 2019. Festivalil osales võistkondi kokku üle 200 erinevates vanuseklassides. Rahvusvahelisel võistlusel olid esindatud Läti, Leedu, Soome, Poola ja Eesti võistkonnad. U11 JK Kuusalu Kalev mängis sel turniiril B taset, kus saavutati suurepärane 3. koht!

Turniiril osalesid FC Valmiera Glass II, JK Kuusalu Kalev, Viimsi MRJK valge, FC Helios Kõrveküla, Nõmme Kalju FC II, FK Silute II, Pärnu JK Vaprus sinine, FC Elva, FK Auda II, Pärnu JK Vaprus must, FC Flora, Pärnu JK II, FC Kose, FC Halikko punane.

Võistkonnad olid paigutatud kahte alagruppi. Alagrupis mängisid kõik võistkonnad kõigiga läbi, mille käigus selgus lõplik alagrupi järjestus. Playoffe ega poolfinaale ei mängitud. Alagrupi võitjad mängisid omavahel finaalkohtumise ja alagrupis 2. kohale jäänud võistkonnad pronksimängu.

Alagrupimängud möödusid meil väga edukalt. Saime alagrupis 5 võitu ja 1 kaotuse. Kuna meie alagrupi lätlaste võistkond Valmiera Glass II ei komistanud kellegi otsa, siis pidime leppima alagrupis 2. kohaga, mis tähendas pronksikohtumist.

Meie alagrupimängud:

JK Kuusalu Kalev           6 -2      Nõmme Kalju FC II

Viimsi MRJK valge         0 – 2     JK Kuusalu Kalev

JK Kuusalu Kalev           1 – 2     FC Valmiera Glass II

FK Silute II                       0 – 6     JK Kuusalu Kalev

Pärnu JK Vaprus             0 – 19   JK Kuusalu Kalev

FC Helios Kõrveküla       1 – 3    JK Kuusalu Kalev

Alagrupi järjestus:

Pronksimängus läksid lätlaste FK Auda II kohtumist juhtima, aga meie pidasime vapralt oma mängujoonisest kinni ja ootasime omi võimalusi. Mängu II poolajal teenisime penalti, mille ka kindlalt realiseerisime. Penaltist saime palju innustust ja usku, et suudame selle mängu enda kasuks pöörata. Seejärel suutsimegi veel ühe väravamomendi väravaks vormistada ja tasuks pronksmedalid.

Kokkuvõtteks väga suurepärane esitus võistkonna poolt. Rõõmu teeb see, et kõigil neljal mängupäeval võistkond näitas sisu ja tahet võita mänge. Pronksimängus jäime küll avapoolajal kaotusseisu, aga uskusime lõpuni, et võidame selle mängu. Nii ka läks, pead norgu ei lastud ja võideldi kuni lõpuvileni. Seekord maitses 3. koht eriti hästi, nagu oleks turniirivõidu saavutanud. Magusaks teeb selle kindlasti turniiri suurus ja tugevad ning võrdsed mängud vastastega. Hea meel on ka selle üle, et olime turniiri kõige resultatiivseim võistkond, lüües 7 mängu peale 39 väravat. Suured tänud lastevanematele, kes meile turniiril kaasa elasid ja toetasid!

Palju õnne kogu võistkonnale!

Väike klubi, suur hing!