U11 osales Soomes Lähitapiola Cupil

JK Kuusalu Kalevi U11 võistkond osales oma esimesel välisturniiril Soomes. Turniir toimus 25-26.05 Hämeenlinnas ja kandis nime Lähitapiola Cup. Sel aastal täitus Lähitapiola Cupil 20nes juubeliaasta.

Turniiri korraldus ja vastuvõtt olid väga professionaalselt korraldatud. Ilm oli külmavõitu ja vihmane, aga kõik mängud sai peetud. Kõige tähtsam on see, et poisid said väärt kogemuse nii pallimängus kui ka väljaspool väljakut.
Eesmärk turniirile minnes oli kindlasti saada tugevaid mänge ja hankida kogemusi välisvõistkondadega mängides. Ma arvan, et eesmärk täitus ja tulime väljakutsega suures plaanis toime. Trennis õpitud oskuseid on näha ka väljakul. Õppida väljakul on veel palju, aga olen võistkonna sooritusega rahul.

U9 alustas oma esimest liigahooaega

U9 vanusegrupp alustas 26. mail oma kõige esimest liiga hooaega turniiride põhimõttel. Turniir leidis aset Kosel, kus mängis kokku 5 võistkonda.
Kuusalu esimeseks vastaseks oli Harju JK Rae.
Mäng algas ja oli kuni lõpuminutiteni väga tasavägine. Pidasime lõpuni ilusti vastu, kuid vastane suutis viimasel minutil palli väravasse lüüa ning sellega võidu teenida. Super tõrjetega kostitas meid väravavaht Jürgen! Lõppseisuks 0:1 kaotus.
Teises mängus oli vastaseks FC Kose.
Vastased olid väga tublid, kuid mäng oli meie kontrolli all. Saime palju väravavõimalusi, aga kõiki neist realiseerida ei suutnud. Juhtima viis meid Maddox, kes palli kindla ja tugeva löögiga väravnurka suunas. Teise värava saime kirja ilusast söödumängust – Kristian Rainis triblas palliga vastaste värava poole ning andis õigel ajal söödu värava alla, mille realiseeris ära taaskord Maddox.
Vastased suutsid endale värava teenida ajal, mil üks meie mängijatest õnnetult maas lebas ning võistkonnakaaslased teda vaatama jäid. Sellega väravatesadu ei lõppenud – kaks järjestikust väravat lõi üks meie ründemängijatest, Chris. Mängu viimase värava sai kirja Villem, kes palli osavalt värava allanurka suunas. Lõppseis 5:1 võit.

Kolmandas mängus kohtusime MRJK’ga.
Mäng oli taaskord üpris tasavägine. Söödumäng ning kaitsetöö oli tunduvalt parem, kui esimestes mängudes.
Selles mängus avas väravateskoori Chris.
Vastaste viigivärav tuli karistuslöögist, mis põrkas latist õnnetult alla nii, et see meie väravavahi vastu põrgates väravasse maandus. Lõppseis 1:1 viik.

Neljandaks ja ühtlasi turniiri viimaseks vastaseks oli FC Flora.
Mäng algas algselt vastaste tugeva pressiga. Lapsed elasid end mängu sisse ning esimese värava sai endale kirja Rainis. Vastased viigistasid seisu ajal, mil meie kaitsetöös väike segadus tekkis. Teise värava lõi Maddox ning kolmanda värava Villem. Tegime poolajal väravavahi vahetuse ning Chrisi asemel läks esmakordselt väravasse Kris-Erik, kes tublisti sellega hakkama sai!
Vastased teenisid endale teisel poolajal ühe värava juurde, kuid see meid ei morjendanud ning vastu suutsime lüüa veel ühe, autoriks Romet.
Lõppseis 4:2 võit.

U17 Eliitliigas teenisid poisid kaks kaotust

16.05 pidas U17 poiste võistkond oma järjekordse kodumängu, seekord vastaseks Lasnamäe FC Ajax.
Alustasime väga rabedalt ning juba 6.minutil leidsime end kaotusseisust – vastase ründaja lõi madala löögi meie väravavahi kätevahelt sisse. Oli üpris võitluslik mäng ja kumbki osapool rohkem väravaid poolajaga ei saanud.
Ajax oli näljasem ja jõulisem ning 72.minutil ja 74.minutil kasvatasid nad eduseisu kolmeväravaliseks. Mängu viimasel veerandil jahtisime auväravat isukalt, aga hoopis külalised said kontrarünnakust lisa. 0-4 tulemusega mäng lõppes ning mängupilti arvestades oli lüüasaamine ka õiglane.

23.05 võõrustasime FC Sillamäe Kalevit, kes on liiga liidrite hulgas.
Mängisime end taaskord raskesse seisu varakult, kui määrati suhteliselt kerge kontakti peale viga meie kahjuks. Paraku vastane skooris sellest, lüües palli üle müüri esimese posti kõrvale.  Peale seda olime elavamad ning korduvalt tegi Andreas vastase äärekaitsel elu raskeks. Lõpuks tuli ka tasu selle eest – 31.minutil viigistas Kuusalu seisu. Poolajale me siiski viigiseisule ei pääsenud – 39.minutil taastas külalismeeskond eduseisu. Võitlesime tublisti ning värav oli õhus. Sillamäe justkui ei oodanud sellist vastupanu ning langeti tagalasse eduseisu kontrollima. Saime mingil määral ka surve peale, kuid ei õnnestunud olukordi viimistleda. Vastane karistas meie kõrgel mängimise ära, kui 84.minutil löödi kolmas värav.  Kui käis teine lisaminut, siis eksisime sööduga ning vastane oli jaol ning lõi viimase kirstunaela meie võrku.
Numbriliselt 1-4 kaotus jäi natuke hinge kriipima, sest olime mängus hästi sees. Võitlesime korralikult ning poiste tahtejõud paistis välja kuni lõpuvileni.
Protokoll:

Meeskond teenis liigahooaja esimese võidu!

12.05 olime vastamisi Tallinna FC Reaaliga, kes võttis meilt kindla seljavõidu.
Mängu esimesed 15 minutit mängisime me pigem hästi ning teenisime paar head olukorda, et ise skoorida. Tsenderdusega äärelt leiti Karl-Jaco, kes tabas ka esimese puutega palli, kuid mänguvahend lendas napilt üle värava. Aegamööda hakkas vastase silmapaistev ründaja omi võimalusi realiseerima. Kevadel 16-aastaseks saanud Rain võitles tema vastu küll mehe eest, kuid oma 16-aastase mängija kogemusega edestas Reaali mängumees meie oma.
Siiski suutis Rain oma võitlusvaimuga mehel harja punaseks ajada, kui kohtunik viivitusega õiglase vile Kuusalu kasuks määras. Vastase ründaja sõnelus kohtunikuga : „Tüüpiline pühapäevaliiga kohtunik!“, päädis kollase hoiatuskaardiga. Samas kõik ülejäänud mehed platsil ja selle kõrval adusid, et tegemist ongi liigataseme ühe madalama astme kohtumisega. 🙂
Poolaja kaotasime 0-5 suuresti tänu ühe mehe individuaalsele oskusele ning teisel kolmveerandtunnil pidime 2 palli veel võrgust noppima.

19.05 oli meie esimene kodumäng Kuusalu staadionil, kui võõrustasime Tallinna JK Jalgpallihaiglat.
Esimeses voorus tunnistasime nende 2-1 paremust.
Seekord ei andnud me külalistele võimalust, kuigi väravalöömise pinge oli liigne ning raiskasime eespool liigselt . 40.minutil avas skoori Valdna, kes efektselt välisküljega palli võrku pani – see võttis pinged maha.
Teisel poolajal määras kohtunik penalti vastase käega mängu eest. Kaur kahjuks saatis palli üle värava. 72.minutil saatis Kristo karistuslöögist tsenderduse kasti ning eeltöö tegi Karel, kui kirja läks külaliste omavärav. Mängu lõpus saime ühe veel juurde – Karel lõi 3-0.
Esimest liigamängu võitu ei pidanud sügiseni ootama ning mänguemotsioonid olid väga positiivsed. 🙂

26.05 pidasime oma teise kodumängu Kuusalus ja külla tulid Tallinna JK Piraaja duubli mehed.
Kuusalu read olid hõredad –  osadel U17 poistel klassiekskursioon, osad olid seotud õppetööga ning mõni oli ootamatult haigestunud. Plaan oli igal juhul mäng ära pidada, kasvõi vähemuses. Samuti oli puudu meil väravavaht, kuid U17 poiste ründaja Miikael,täitis selle rolli suhteliselt soliidselt.
Esimese voorus säras viie väravaga Piraajal mees, kes 2.liigas mängib. Seekord oli ta ka nimekirjas, kuid Jan sai temga üpris hõlpsalt hakkama. Paraku korra siiski suutis ta skoori teha. Kümnekesi mängisime ootamatult distsiplineeritult ning suutsime ka eespool teravusi tekitada. Taaniel tabas korra posti ning ka Semjonil oli hea võimalus värav lüüa. Eespool mängisme paaril korral üle – kui oli ruumi veel palliga liikuda, siis otsustasime lüüa ja kui oleks võinud lüüa, siis otsisime veel söötu. Vastane avas skoori 34.minutil, poolaja kaotasime 0-2, seda vähemuses mängides.
Teisel poolajal suutsime tekitada rohkem võimalus kui esimesel, kuna hoidsime liine kõrgemal. Amer tabas posti ning Karel sai paaril korral 1-1 vastu kiipriga, kes tegi hea mängu. 58.minutil lõid piraajad ühe veel.  Kui oli jäänud kümmekond minutit mängida, riskisime rohkem ning vastased said 2 väravat veel kui nende ründetsoonis tugev enamus tekkis.
Kokkuvõtteks 0-5 kaotus, kuid mängupilt oli isegi parem kui mõnes hooaja esimeses mängus võrdse arvu mängumeestega mängides.

Kevadvooru on jäänud veel 3 kohtumist ning siis pannakse paika sügisringi vastased. Eelduste kohaselt saame sügisringis uute vastaste seas mängida veel Piraaja II ja Jalgpallihaiglaga.

Meeskond on kogunud 4.liigas mängupraktikat

21.04 võõrustas meid Tallinna Piraaja II. Vastane loobus hooaja algul liigas mängimisest, kuid hiljem otsustati siiski mängida kui liigasüsteem selgeks sai.
Kohtumise algus oli küllaltki rabe mõlemalt poolelt ning ilmnes palju mängupraaki. Veerandtunni täitumisel sai Piraaja esindusvõistkonda registreeritud mängumees kaane maha ning poolaja vile kõlades, oli samal mehel viis väravat kirjas. Kõrgemalt võetud Piraaja mängija asendati poolaja pausil ning mäng muutus kohe ka võrdsemaks. Teise poolaja võitsid vastased 3-1, meie värava sepistasid Karl-Jaco ja Miikael. Karl-Jaco saatis äärelt terava palli kasti ning Miikael lükkas palli võrku.
8-1 kaotus paistab numbriliselt suur, kuid tugevat peavalu valmistas meile vaid üks mängija, kes laineharjal oli. Positiivne on auvärav ning poiste võitlusvaim kestis tegelikult lõpuni.

28.04 toimus esimene kodumäng, mille pidasime Kehra kunstmurul Viimsi Lõvide vastu.
Vastane tekitas meile meelhärmi 13.minutil, kui keskväljalt karistuslöök kasti riputati ning tagapostist pall võrku löödi. Kuusalu ei suutnud vastase kiiprit väga testida ning poolaeg lõppes 0-1.
Teist poolaega alustasime tublilt ning Sergo otse õhust löödud iluvärava viigistas seisu.
Haarasime mänguohjad ja lõime skoorimiseks veel paar head võimalust, aga paraku ei suutnud realiseerida. 54.minutil peatati Viimsi karistusalas määrustevastaselt meie mängija ning penalti oli tõsiasi. Sergo soorituse suutis tõrjuda vastasvõistkonna väravavaht ning Kuusalu ei suutnud juhtima minna. Kümmekond minutit hiljem oli Jaanil oli hea võimalus skoorida, kuid tema löögi tõrjus kiiper nurgalöögiks. 73. ja 75.minutil lõid Viimsi Lõvid kaks väravat ning enne lõpuvilet lisasid veel ühe. Mängu lõpus põrkasid õnnetult kokku meie väravavaht Joosep ja kaitses mänginud Rain, mille tulemusena vahetas Andreas väravavahi välja.
1-4 kaotus tuli vastu võtta, kuigi võimalusi skoorimiseks tekitasime suhteliselt võrdselt.

5.05 mängisime Wismari staadionil, vastaseks Kristiine JK.
Meie meeskonna keskmine vanus oli 17 aastat, kui mitte arvestada kogenud kapteni vanust.
Esimese poolaja plaan oli mängida madalal ja tekitada võimalusi Karl-Jacole kiiruse peale. Kahjuks läks palli kontrollimiseks tihti peale liialt aega ning otsustavat passi ründajale, ei suudetud teha. Kaitses mängisime tublilt, kuid 24.minutil avas siiski kodumeeskond skoori. Poolajaks olime jäänud kolme väravalisse kaotusseisu.
Väravad võtsid meie poistelt pinged maha ning teist poolaega alustasime enesekindlamalt– hakkasime kõrgemalt pressima ning suutsime paar võimalust tekitada. Karl-Jaco pääses korra kindamehega 1-1le, kuid löök leidis täpselt juba siruli läinud vastase. Sergo saatis korra keskringi lähistelt kõrge palli teele, kuid väravavaht suutis palli püüda.
Liine kõrgele jättes, tekkis kodumeeskonnal palju üks-ühele/kahele olukordi, mis sepistati kaheks väravaks.
71.minutil  lõi Kuusalu auvärava vahetusest sekkunud Joosep, kes on tegelikult U17 tiimi väravavaht ning pani tabloole 5-1.
79.minutil magasime maha vastase audiviske ning sealt löödi kuues pall meie võrku. Kuus minutit enne lõpuvilet said kristiinekad õnnega pooleks ühe veel kui meie kaitsja rikošetist, pall värava leidis. Paar minuti hiljem suutsime hea söödu Karl-Jacole mängida, kes purjetas läbi keskvälja, kuni vastane ta kinnihoides peatas – tasuks kollane kaart. Võis vaid oletada, et kui poleks teada peatatud, oleks ta möödunud ka viimasest kaitsjast.
Tulemuseks 1-7 ning kodumeeskond oli selgelt parem, kuid skoor oleks saanud viisakam olla.
Positiivse poole pealt suutsime taaskord värava lüüa ning paar võimalust jätsime realiseerimata.

Treeningutega alustame uuel nädalal ning siis saame oskusi ja kokkumängu lihvida. Teiseks ringiks on ajateenistusest osa poisse tagasi ning saame vähe mehisemat mängu näidata. Hetkel on suureks abiks olnud U17 poisid, kes väärt mänguminuteid teeninud. Esimene kodumäng Kuusalus 19.05 kell 18.00 – Proovime Kuusalus punktiarve avada!

Tule Kodumängule!

Mängude vaatamine ja külastamine on üks tähtis treeningprotsessi osa, eriti just noortegruppidel.
Seepärast kuulutamegi välja mängu meie kõige aktiivsema fänni leidmiseks!
Osalemine on väga lihtne, lihtsalt postita oma Facebooki või Instagrami pilt, kust on näha, et just sellel mängul omadele pöialt hoidmas käisid ja ära unusta lisamast ka #KuusaluKalev ning #KodusAlatiKohal

Klubi noorematel jalgpalluritel ja fännidel on võimalus osaleda ka saates aadressile info@kuusalukalev.eu fototõestuse oma osalusest, kui ei soovi avalikult postitada või kui puudub sotsiaalmeedia konto.

Aga nüüd kõige põnevama juurde- mis on auhinnaks? Mõista, mõista, mis see on…

See on midagi, mida sooviksid endale paljud.

See on elamus terveks eluks, võime garanteerida!

See on Betsafe Tähtede Klubi VIP-piletid kahele vabalt valitud koondise 2020. aasta kodumängule! 2020. aastal peab Eesti kodumurul järjekordseid Rahvuste liiga mänge ning samuti sõprusmänge
Lisaks peaauhinnale jagame välja veel mõned ergutusauhinnad, mida hoiame veel saladuses. Vihjeks – abiks tuleb loominguline foto – näita välja, milline tõeline fänn välja näeb! Samuti võib isegi kord mängust osavõtjat tabada õnn ning osaleda loosiauhinnas!

Mida tähendab jalgpalli vaatamine Betsafe Tähtede Klubis:

•  Mugavad istekohad Tähtede klubi ees oleval rõdul
  •  Tasuta joogid (karastus- ja kuumad joogid) kogu ürituse vältel
  •  Soe buffet õhtusöök (külmad eelroad, soojad põhiroad, magustoidu valik)

• pildil peavad olema hashtagid #KuusaluKalev ning #KodusAlatiKohal
  • kui lapsel pole endal kontot Facebookis või Instagramis, siis võib julgelt seda teha ka lapsevanema konto alt, kuid tuleks teavitada (info@kuusalukalev.eu), et laps osaleb vanema nime alt
  • osalemiseks ei pea olema klubi treenitav või liige – iga fänn loeb!
  • arvesse lähevad kõikide klubi võistkondade Eesti meistrivõistluste mängud ja turniirid, mis peetakse Kuusalu staadionil.

Esimene mäng toimub juba sellel laupäeval, kui meie U13 võistkond võtab vastu Paide LM Koeru kl 10:00. Kindlasti leiad mängude toimumisajad ka Facebooki sündmuste alt, mille loome, aga maikuu mängud on ära toodud siin:

• L          11.05               10:00               JK Kuusalu Kalev (07) – Paide LM Koeru (07)

Talgulised

4. maiks kutsusime klubi treenitavaid ja lapsevanemaid staadionit korrastama ning hoolimata ilmataadi vastuseisust tuli töödele osalema 50 vaprat talgulist. Oli nii lapsi kui lapsevanemaid ja muid tublisid abilisi. Talgujuht, klubi hoolekogu liige Kaarel Treumuth võttis talgud kokku nii:

Päeva alustasime hommikuvõimlemisega ja siis asusime tööle. Korrastasime staadionimaja, juurisime staadionimurust võililli, riisusime, tegime ettevalmistused tribüüni värvimiseks. Värvida ei saanud, kuna vihma tibutas. Tegime uue “kännuklassi”.
Talgujuhina tänan kõiki – nii väikeseid kui suuri. Olite kõik vahvad ja tublid. Järgmisel aastal jälle.

Klubi tänab Hirvli saeveskit, kelle suure abiga saime kännuklassi uuendatud!

Vilgastele abiliste töö tulemusena näeb staadion juba oluliselt parem välja. Murukate on tasane ning tribüünipiire särab värskes värvis ning varustuseruum sai kohe puhtamaks. Neli tundi tööd ja supipaus läks lennates. Suur tänu kõigile osalejatele!

Ühtlasi – leidsime mitmed täitsa korralikud puutsad: kes leiab pildilt enda omad, võtab ise treeneriga ühendust!Leitud unustatud puutsad

Pilte talgudelt:

Tüdrukute U17 võistkonnal on hooaja avamängud peetud

Sellel aastal osalevad U17 tüdrukud meistrivõistlustel ühendvõistkonnaga koostöös Keila JK-ga. Enne liigahooaega tegime mõned ühistrennid ja teeme neid ka hooaja sees vahel edasi, kuid peamiselt saame kokku mängudel.

Enne avavilet Tabasalu mängul

I voorus kohtusime Keila kunstmuruväljakul tugeva Tabasaluga. Mängu algul suruti meid korralikult kaitsesse, esmakordne mängimine suurel platsil tekitas meile kõvasti segadust ja paanikat. Õnneks vastased seda kiirelt ära ei kasutanud, eelkõige tänu keskkaitsepaari Beriti ja Anna-Liisa ja väravavahi Kärdi heale tegutsemisele. Paraku just siis kui hakkasime mänguga harjuma, suutsid vastased meie mängijate hetkelise magamajäämise ära kasutada ning siirdusid 19. minutil juhtima.

Mida edasi, seda enam saime ka meie mängu sisse. Tabasalu küll dikteeris mängu ja omas enam võimalusi, kuid ka meie leidsime aina enam teed vastaste värava alla. Poolaja lõpu eel saime korra kasti joonelt ka ilusale löögile, kuid hästi tegutsenud Tabasalu väravavaht noppis palli ristnurgast.

Teisel poolajal jätkus mäng samamoodi, Tabasalu survestas ja meie proovisime vasturünnakutega nõelata. Mitmel korral päästis meid Kärt suurepärase vastujooksuga. Nii saime lõpu eel hakata survestama vastast ja otsima enam viigiväravat. Mängu lõpu eel olime sellele lähedal, kui 90. minutil antud suurepärase nurgalöögi suunas esimesest postist raami Anna-Liisa, paraku jäi palli teele ette taas väravavaht. Nii tuli leppida mängukäiku ausalt kajastanud 0-1 kaotusega, kuid kogu võistkonna esitusega võis rahule jääda.

II voorus oli meil vastaseks Levadia. Mäng tõotas tulla raskem, sest juba mängu eel oli teada, et mitu algkoosseisu mängijat on meil puudu. Nii said teised võimaluse end näidata, kuid paraku jäime selgelt surve alla. Eriti olime hädas nurgalöökide kaitsmisega – lihtsalt unustasime palli vaatama, mitte ei jooksnud oma mängijaga kaasa. Nii kaotasime mängu kohe alguses, kui kahest nurgalöögist olime jäänud 0-2 kaotusseisu. Asja ei teinud paremaks ka see, kui juba avapoolaja keskel olime sunnitud tegema 2 vigastustest tingitud vahetust ning kaitseliini jäi aina vähem kogemust. Poolajaks jäime kaotusseisu 0-4, väravad taas pigem meie lihtsatest eksimustest.

Ka teisel poolajal pidime tegema sunnitud vahetusi positsioonidele, kuhu poleks tahtnud vahetusi teha, kuid meie õnneks oli mängutempo raugemas ja saime ka ise poolvõimalusi. Eriti heast küljest näitas end Annabel, kes oma äärelt jooksis pidevalt kogu vastaste kaitseliini ribadeks, kuid kahjuks ei leidnud ta häid lahendusi söötude näol, vaid lõi liigterava nurga pealt peale. Ärajooksukohti oli teistelgi, kuid liiguti liiga kannatamatult suluseisu. Vastased lõid teisel poolajal taas ühe värava nurgalöögist ja ühe mängust, ehk kokkuvõttes oleks standardite kaitsmise pealt juba võinud seis olla poole ilusam. Tuli leppida aga 0-6 kaotusega. Mängupildist kurvem oli suur vigastuste hulk.

U17 poisid avasid Eliitliigas võiduarve

31. märtsil läksime vastamisi liiga liidri Pärnu JK Vaprusega.
Vastane skooris juba 3.minutil kui me kaitseliiniga liialt kõrgele uitama läksime. Kümme minutit hiljem said koduvõistkond ühe juurde kui ründaja tõstis palli üle meie väravavahi.
Pärnakad olid selgelt üle igas elemendis ning meie peamine ülesanne pidi olema hambad ristis kaitses mängida. Palli võites seda säilitada, mitte lihtsalt ette peksta. Saime ka mõned standardid – korduvalt hakiti meie keskväljal Atsi.  Kohe kui kõrgemale pressi tegema läksime, suutis vastane meid hammustada.
Teisel poolajal lõi kodumeeskond 2 väravat veel ning lõppseis jäi 0-4.  Võimalusi oli Pärnul kõvasti rohkem, et skoori kasvatada, aga ka meil tekkis paar olukorda. Karl-Jaco kiirusega sai üks-ühele, kuid löök ebaõnnestus. Mängupilti arvestades, oli aus tulemus 0-4. Protokoll

14. aprillil mängisime Saku Sportingu vastu.
1.poolaeg vastane domineeris.Meie parimad võimalused Andreasel.standradist nurgalöök ja Uku sai kaks korda lööki proovida, esimene blokeeriti, aga teise vajutas Uku väravasse. Olukorras alustas Marten, osava nurgalöögiga.
Andreas sai korra osavalt jooksu ning pall oli siirdumas ristnurka, kuid Saku kindamees tõrjus. Miikael ei kasutanud 1-1 ära ja vastasel oli kohe vastuvõimalus, Kuusalu õnneks lükkas nende ründaja palli kuidagi moodi mööda väravast. Aaron sai karistuslööki proovida, aga väravavavaht tegi hea tõrje.
Teine poolaeg olime paremini mängus sees. Alguses oli veel vastasel värav õhus, kuid nad ei suutnud realiseerida. Jaco lõi Miikaeli söödust 2. Ja 3. värava. Lõppseisu 4-0 lõi Aaron peaga nurgalöögist.Söötjaks Marten. Enne kui Andreas puhkama tuli,sai ta veel hea väravavõimaluse  – võites palli karistusalas ja vasaku jalaga tehtud löök läks meetri jagu mööda.Hästi sekkusid vahetusest Jaak, Semjon ja Romet. Rometil õnnestus ka löögile saada, kuid kiiper noppis ürituse ilma probleemideta.
Kokkuvõtvalt kõigilt eeskujulik mäng ning hooaja esimene võit koos nullimänguga on kiiduväärt.Protokoll

25. aprillil sõitsime Ahtmesse, kus võõrustas meid Kohtla-Järve JK Järve.
Juba 5. minutil avas Karl-Jaco skoori ning 12. minutil duubeldas meie eduseisu. Vastane lubas meil palju palliga toimetada ja kodumeeskond tekitas ohtlikkust pigem kontrarünnakutega. Poolaeg lõppes 2-0, Kuusalu eduseisul.
Teise poolaja algul sai jala valgeks ka Miikael ja 71.minutil vormistas oma kaabutriki Karl-Jaco. Sinna vahele mahtus vastase avavärav.
Lõpp läks pingeliseks, kuna ei suutnud ära lüüa oma tekitatud olukordi.
Mida aeg edasi, seda enam lasime järvekatel palli hallata ning tulemuseks lõid nad 83.minutil 2-4 ning enne lõpuvilet veel penaltist ühe. Kokkuvõtteks meile võit, tulemusega 3-4. Protokoll
Teenitult saime võidumaitset tunda, kuigi tundub, et kolm lastud väravat on veidi palju. Samas hea realiseerimise korral oleks saanud paar väravat rohkem.

Esimese kodumängu pidasime 1. mail Kehras, kus võõrustasime FC Kuressaaret. Vastane oli vaid võite tunnistanud ning seekord oli meie meeskonnal olid suured puudujäägid mängijavalikus.
Pidasime mängu vaid kümnekesi ning väravasuul seisis Miikael, kes sai tublisti hakkama.
Joosep sai proovida ründaja ametit, kuigi tervis ei olnud päris täiuslik.
Poolaeg lõppes 0-2 saarlaste eduseisul, kuid ka meil olid head võimalused skoorimiseks.  Kõrvalt vaadates ei paistnud meie ühemeheline vähemus välja – vastupidi, kohal olnud poisid näitasid väga tublit mängulugemist ning saadi hakkama nii kaitses kui rünnakul. Vaid vormistus jäi sooritamata ning me ei suutnud kuidagi Kuressaare kindameest üle mängida. Lõpus sai vastane kontrast ühe värava juurde ning sellega kadus ka õhus olnud pinge. 0-3 kaotus tuli vastu võtta. Protokoll
Kõik kohalolnud said väga tublisti hakkama, kahju on vaid sellest, et nii võrdses mängus polnud meil ühtegi lisakäiku.

U9 osales Saku Spring Cup’il

U9 selle aasta kolmas väliturniir leidis aset 27.04.19 Sakus, osaledes Saku Spring Cup’il.
Mängiti 2x12min ning 5vs5.

Meie esimeseks vastaseks oli FC Flora Must.
Mäng kulges suhteliselt tasavägiselt. Meid viis juhtima Chris, kes palli kindlalt väravavõrku saatis. Vastased suutsid paari mitu pärast seisu viigistada, hetkel, mil vastaseid ära ei suudetud jagada. Pikka pidu vastastel polnud, sest Chrisil oli plaan meid veel ühe väravaga rõõmustada. Vastased meile armu ei andnud ning lõid enne poolaega vastu suisa 2 väravat. Põhjuseks kaitsemängija poolt üksi jäetud vastaste ründaja, kes vabalt pealelöögi sai sooritada. Esimese poolaja lõpuks tuli meil vastu võtta 2:3 kaotusseis. Poolajal rääkisime läbi ohtlikud olukorrad ning väravaid endale rohkem lüüa ei lasknud. Väravaga üllatas meid ka Gert, kelle tugev pealelöök väravanurka meid viigiseisu viis.
Lõppskooriks 3:3 viik.

Teiseks vastaseks oli Rakvere JK Tarvas.
Olenemata vastaste tugevast pingutusest oli mäng mõlemal poolajal meie kontrolli all.
Esimese väravaga viis meid juhtima Chris ning kaugele ei jäänud ka meie teine värav, mille sai enda nimele Gert.
Väga ilusaid ja häid sööte jagas kogu turniiri vältel Villem, nii ka selles mängus, andes paremast äärest ilusa söödu värava alla ning ääremängija Uku sai rünnaku ilusti löögiga lõpetatud.
Neljanda ja ühtlasi poolaja viimase värava sai kirja Chris.
Teisel poolajal olid vastased tublimad ning nii lihtsalt alla ei andnud. Sellegipoolest sai värava kirja ka Romet, kelle tugev löök ei jätnud vastaste väravavahile võimalust löök tõrjuda. Mängu viimase värava autoriteks saab pidada nii Rometit kui ka Villemit, kelle ilusast koostööst meie kuues värav sündis. Lõppseis 6:0 võit.

Kolmandaks vastaseks oli Saku Sporting.
Saku poisid võitlesid tublit ning palju võimalusi meile ei pakutud. Mänguskoori avas Gert, kes rünnaku ilusti löögiga lõpetas. Teisel poolajal vahetasime väravavahti, ning mängu sekkus Jürgen, kes meie teise värava autoriks sai. Mängus tegi väga häid tõrjeid Jürgeni asemel väravasse läinud Uku, kuid sellegipooolest suutsid vastased siiski ühe värava meile vastu lüüa. Värava põhjuseks taaskord mängijate ära jagamine ehk üksi jätmine. Lõppseisuks 2:1 võit.

Turniiri neljas ja viimane mäng oli Tallinna Kalev Sinine vastu.
Selles mängus oli näha, et päike on oma töö teinud ning lapsed olid juba veidi väsinud.
Mängu väravavahtideks olid Jürgen ning Chris.
Avasime mänguskoori esimestel minutitel ning mäng tundust justkui väga tasavägine, ilusaid pealööke sai näha mõlema võistkonna poolt. Meie värava all tekkis väga segane olukord ning pall jäi kasti liiga kauaks- vastane viigistas seisu.
Teine värav löödi meile ajal, mil meie ääremängijad jäid vaatama, kuidas kaitsemängija 3 vastasega üksi hakkama saab.
Kolmanda värava lõi vastaste mängija äärelt, kust sai üksi olles vabalt pealelöögi sooritada.
Neljanda ja viienda värava lasime endale lüüa taaskord põhjusel, et vastased jäeti üksi ning kedagi polnud neid pealelöökide ajal segamas. Lõppseisuks 1:5 kaotus.

Neljast mängust 1 viik, 2 võitu ning 1 kaotus- võib tulemusega väga rahule jääda!
Parandamist vajab kõvasti veel palli kaotuse järel ümberorganiseerumine kaitsesse appi minekul ning mängijate ära jagamine. Sellega oleksime nii mõnegi värava ära hoidnud.

Lapsed pidasid sel kuul maha lausa 3 turniiri- olen meeletult uhke!
Väga hästi said sel turnriiril hakkama ka need mängijad, kellel teistest vähem mängukogemust on, super-super!

Kohti välja ei mängitud ning medalid said kõik mängijad! 🙂
Tänud turniiri korraldajatele selle vahva turniiri eest!

Turniiril osalesid: Chris, Jürgen, Kristian-Rainis, Gert, Markus, Simon, Villem, Liisi-Marii, Romet, Günter, Rasmus, Risto, Robert ja Uku.