U12 võistkonnal on seljataga kaks turniiripühapäeva

3. veebruaril osalesime Saue Cupil ja 10. veebruaril Tarvas Winter Cupil.

Saue Cup

Saue Cupil alustasime esimest mängu Saue eakaaslaste vastu üsna tasavägiselt, ohtlikke olukordi oli mõlemal võistkonnal, kahjuks meie oma momente ära realiseerida ei suutnud. Saue poistel õnnestus meie kaitseliinis segadust ja paanikat külvata päris mitmel korral. Ühe meie eksimuse nad ka ära kasutasid, kui meie poisid ei jõudnud peale palli kaotust kaitsesse piisavalt kiiresti ümberlülituda ja vastased said 3-2 olukorra, mille nad ka edukalt vormistasid endale 1:0 võiduks.
Teises mängus olime vastamisi Leisi JK-ga. Mängu alguses olime veidi liimist lahti, ei saanud oma mängu käima ja kinkisime vastastele liiga lihtsalt palle ära. Leisi poisid aga ei maganud ning karistasid meie peataoleku ka üsna kiiresti ära, viies end juhtima. Oli selge, et olime vastast alahinnanud ning pidime kiiresti kaotusest välja tulema, mängupilt küll elavnes ja meie poistes oli võitluslikkust, kuid kahjuks mitte kauaks. Mängu lõppskoor jäi 1:2 kaotus.
Kolmas mäng oli meil Läänemaa JK poistega. Selles mängus oli näha, et meil oli kohe teine hingamine. Poisid mängisid suure himuga ja see tagas meile ka edu. Eriti võitluslik oli platsi peal Markus, kes jõudis väljakul abistada rünnakut, kuid oli üks esimesi, kes kaitsesse tagasi töötas ja seal neid palle võitis. Kui eelnevates mängudes oli meie väravat kaitsnud Holger Tõnn, siis selles mängus tegi seda Hugo, kes sai sellega väga hästi hakkama. Väga head koostööd tegid selles mängus ka Kauren ja Mattias, kes mängisid vastavalt äärel ja tipuründes, nende koostööna sündis ka meie värav, kui nad kokkulepitud “lõksu” tegid ja Mattias võidetud palli väravasse lõi. Kahjuks võitsid vastased veidi enne lõppu taas ohtlikult palli, kui meie kaitsja Norman audist palli mängu pani, vastane eiras jalgpallireegleid ja seisis selgelt liiga lähedal audilööjale, takistades lahtimängu. Seal tuli ohtlik pallikaotus, mis viigistas ka mänguseisu. Järgnes arutelu kohtunikuga, kuid tema luges värava ära ja pidime leppima 1:1 viigiga.
Alagrupis teenisime vaid ühe punkti ning seega ka neljanda koha, järgnesid kohamängud, esmalt Pakri SK-ga. Mängu alguses domineerisime meie, saime mõned head rünnakud üles, kuid kõige suuremaks probleemiks sai taaskord kaitsetöö, tihti unustasime end üles ega tulnud tagasi alla kaitsjale appi. Paraku see sai ka otsustavaks, kui vastased end juhtima viisid. Mitmel korral päästis meid kõige hullemast Hugo, kes meie väravat kaitses. Mängupilt elavnes peale seda, kui meie ründaja vastu tehti viga ning saime karistuslöögi, mille ka väravana vormistasime. Mängu viimasel minutil kaotasime ohtlikult keskväljal palli ja ääremängija ei tulnud appi, seega said vastased 2:1 olukorra, mis pani pitseri kohe mängule. Kurb 1:2 kaotus Pakri SK-le.
Kaotus Pakrile tähendas, et viimases kohtumises mängime 7.-8. koha peale FC Flora Rohelistega. Nemad on meile juba tuttavad vastased liigamängudest, seega aimasime, mis mängust tuleb. Kohe alguses läks mängu meie põhinelik, kes koheselt asus mängu domineerima ja tagas endale ka edu. Mattias suutis meid juba esimesel minutil viia juhtima, sellele järgnesid veel kaks väravat Mattiaselt ning lõpuks sai ka ihaldatud värava kirja Holger Tõnn. Kõige enam suutis selles mängus üllatada Joosep, kes on käinud vaid loetud kuud trennis ja sai ründes väga kenasti hakkama, võideldes endale päris mitmel korral palli. Kahjuks väravat ta veel kirja ei saanud, kuid loodetavasti järgmistel kordadel.
Täpselt lõpuvile ajal lõi Kauren ka värava, kuid kahjuks seda enam ei arvestatud. Kokkuvõttes 4:0 võit ja turniiri 7. koht. Oli palju asju, millega veel päis rahule jääda ei saa, aga mängupilt andis mõista, et liigume õiges suunas.

Tarvas Winter Cup

Esimeses mängus kohtusime FC Levadia III võistkonnaga, poisid läksid kohe isuga mängima. Algus oli küllaltki tasavägine, mõlemal võistkonnal oli päris häid võimalusi, kuid aja möödudes hakkasime meie mängu rohkem domineerima. Mattias ja Kauren tegid rünnakufaasis head survet ja võitsid vastastelt nii mõnegi palli,  millest ühe ka Kauren vastaste väravasse toimetas. Olime alustanud turniiri edukalt, esimesest mängust 1:0 võit.
Teine alagrupi vastane oli ammune tuttav FC Joker I. Poistes oli näha ärevust, isegi veidi hirmu vastaste ees, sest eelnevates omavahelistes kohtumistes oleme neile alla jäänud. Õnneks tulime oma emotsioonidest välja ja keskendusime sellele mängule. Esile tuleks tõsta Markust, kes paistis eriti hästi silma oma püüdluse ja võitluslikkusega. Tänu tema kiirele reageerimisele pääsesime mõnest väga ohtlikust olukorrast. Kahjuks tegime siiski kaitses ühe väga rumala eksimuse, kui meie kaitsja oli oma mängijast valel pool, kust vastane sai ilusti end löögile mängida ja oma võistkonna ka juhtima viia. Teine eksimus tuli sellest, kui meie mängija ei läinud audilööjat õigel ajal peale võtma ning andis vastasele võimaluse lüüa väravale peale, kahjuks see pall lendas meie väravavaht Holgerist üle ja maandus väravas. Seekord jäime 0:2 alla ja saavutasime alagrupis ühe võidu ja ühe kaotusega II koha.
Alagrupimängud mängitud, ootas ees C alagrupi võitja Põhja-Tallinna KSK. Taaskord on vastane meie jaoks vana tuttav liigamängudest, kust õnnestus tookord saada väga tasavägine ja pingeline võit ning viik. Seekord läksime jällegi isuga mängima, näitasime välja võitluslikkust ning tegime omavahel head koostööd. Olime edukad just rünnakufaasis, kui mitmel korral tegime õnnestunult  kokkulepitud “lõksu” ja võitsime seeläbi palle. Ühest sellisest momendist läksime ka juhtima, kui Kauren oma töö ründajana edukalt ära tegi. Sellele järgnes ka teinegi olukord, kui Mattias kaitsjale survet tegi ja lubavalt palli võitis, suunates selle ilusti väravavahist mööda väravasse. Lõppskoor 2:1 võit.
Poolfinaali vastasteks saime Rakvere Tarva eakaaslased. Oma kodusaalis mänginud poisid olid väga heas hoos ja viisid end ka üsna kiirelt juhtima, kui meie kaitsjad ei suutnud mängijaid omavahel ära jagada ja lõpuks kahekesti ühe vastase peale läksid, jättes teise ründaja sootuks tähelepanuta. Teisalt, kui meil ka tekkisid väga head ja lubavad olukorrad, siis me neid ära kasutada ei suutnud. Mängu teine pool oli juba parem mängupildi poolest, meie poisid olid esimesest frustratsioonist välja tulnud ja võitlesid visalt kuni viimaste hetkedeni. Meie kahjuks suutsime siiski viimasel minutil kaitses jälle palli kaotada ja kinkida vastastele teisegi värava. Seekord jäime 0:2 alla.
Poolfinaali kaotus tähendas, et pidime hakkama võistlema 3. ja 4. koha peale, vastaseks saime jällegi Joker I, kes oli teises poolfinaalis Levadiale alla jäänud. See teadmine, et vastaseks saime Jokeri oli meie poiste jaoks suur pettumus. Seda oli näha ka mängupildist, liiga lihtsalt andsime neile palle ära, ei töötanud enam korralikult kaitsesse tagasi, hakkasime oma pahameelt ka võistkonnakaaslaste peal välja elama. Need koos kõikide rumalate eksimustega viisidki selleni, et pidime lõpuks leppima 0:3 kaotusega, mis tähendas, et Joker napsas endale turniiri III koha ja meie pidime leppima 4. kohaga.
Positiivne on see, et võrreldes nädala taguse Saue Cupiga on näha edasiminekut, trennis õpitu hakkab vaikselt vilja kandma ja see annab lootust, et oleme õigel teel.
Meil läks tegelikult küllaltki hästi, arvestades, et meil polnud kaasas ühtegi nö päris kaitsjat. Kaitses mängisid olude sunnil Hugo ja Hendrik, kes tavaliselt on pigem ründemängijad.

U11 saavutas II koha Pühapäevaliigas

U11 osales 16.  veebruaril Pühapäevaliiga 3. etapil edukalt. Kolmandal etapil võtsid turniirist osa JK Kuusalu Kalev, Nõmme Kalju I, Nõmme Kalju II, FC Paide ja FCI Tallinn.

Esimeses kohtumises alistasime FCI Tallinna võistkonna 4:0.

Teises põnevas mängus pidime tunnistama FC Nõmme Kalju I võistkonna paremust tulemusega 0:1.

Kolmandas mängus mängisime üle FC Nõmme Kalju II võistkonna skooriga 4:1.

Neljandas lahingus võitsime suureskooriliselt 8:1 FC Paidet.

Finaalis saime uuesti madistada FC Nõmme Kalju I võistkonnaga. Mängupilt väljakul oli võrdne. Kuigi rünnakul ja kaitses võideldi tublisti, pidime siiski vastasele alla vanduma tulemusega 0:1.

Treener on võistkonnaga igati rahul. Kõik, kes väljakul käisid olid supertublid!

JK Kuusalu Kalevi kahte mängijat tunnustati ka eriauhindadega. Turniiri parimaks mängijaks valiti Revo ja turniiri suurimaks skoorijaks osutus Karl Markus!

JK Kuusalu Kalevi U9 võttis osa Tarvas Cupist

Pühapäeval, 03. veebruaril võttis JK Kuusalu Kalevi U9 (2011-2012) lastegrupp osa oma päris esimesest saalijalgpalli turniirist Tarvas Winter Cup.

Turniir algas kell 9:00 ja ühtlasi oli see ka meie esimene mäng, vastaseks Rakvere JK Tarvas LK. Alustasime mängu väga innukalt ja ilusa söödumänguga. Poistel oli väga hästi meeles trennis õpitu ja enne mängu algust üle korratud teemad.
Mängus sai näha nii ilusat rünnaku ülesehitust, millest tekkis nii mõnigi väravaolukord kui ka head kaitsetööd.
7. minutil tekkis meil penaltilöögi olukord, mida läks realiseerima Sebastian. Löök küll ebaõnnestus, tabades väravaposti, kuid see lapsi ei heidutanud ja mängiti võidukalt mängu lõpuni. Mängus sai värava kirja Villem, saades söödu ja suunates palli ilusti välisküljega väravanurka, väravavahist mööda. Lõppskooriks jäi 1:0 meie kasuks.
Teises ja ühtlasi ka viimases alagrupi mängus astusime vastamisi Saku Sporting võistkonnaga, kes lõppkokkuvõttes võitis turniiril esikoha.
Mängu algus oli paljutõotav, kuid pärast teist väravat meie kahjuks, mis õnnetult meie kaitsja põlvest väravasse maandus, ehmatasid lapsed veidi ära ning lasime endale veel mõned väravad lüüa. Lõpptulemuseks 0:5 Saku kasuks.


Kuigi alagrupis teenisime mõlema võistkonnaga samaväärsed 3 punkti, siis sai otsustavaks faktoriks väravatevahe. Teise mängu kaotus tagas meile turniiril 9-12. koha peale mängimise.
Kolmandaks vastaseks saime endale Rakvere JK Tarvas DB.
Lapsed ei lasknud end eelneva mängu kaotusest häirida ning pauside ajal räägitud vead ja head tasusid end sel mängul ära. Lõppskooriks 6:0 meie kasuks. Selles mängus sai Maddox enda nimele tervelt kõik 6 väravat, mille tagas hea meeskonnatöö.

Tänu kolmanda mängu võidule mängisime enda turniiri viimases mängus 9-10 koha peale, vastaseks saime Harju JK Rae.
Vastane oli tugev ja palju meile võimalusi ei pakkunud. Suutsime siiski hea söödumängu ja osavalt suunatud pealelöökidega mõned väravad kirja saada.
Lõpptulemuseks 3:1 meie kasuks.

Kokkuvõttes jäime turniiril 9. kohale kolme võidu ja ühe kaotusega.
Sära silmades oli see, mis terve turniiri ajal laste nägudest peegeldus, olenemata mängu tulemustest – järelikult oleme grupiga õigel teel.
Tähtis pole võit, vaid kogemus, osavõtt ja see, et lastel oleks lõbus.
Söödumäng ja audiolukorrad on meil oluliselt paranenud ja trennis õpitu jääb meelde- super! 🙂 Olen mängijate üle väga uhke!

Turniiril mängisid: Chris, Jürgen, Kristian-Rainis, Maddox, Markus, Sebastian, Uku ja Villem.

2004/2005 poisid saavutasid Keila Cup’il 4.koha

9.02 toimus Keila Tervisekeskuses iga-aastane turniir Keila Cup.
Mängiti futsali palliga, kuid mängureeglid olid korrigeeritud lihtsamaks kui futsali reeglid nõuavad.
Turniiril osalesid 2004. s poistest Andreas, Ats, Evert, Jaak, Nikita, Romet, Uku ja 2005. s. poistest Allen, Marten ja Renno.
Kokku osales 9 võistkonda, kes jagati kahte alagruppi.
Jk Kuusalu Kalev oli viieses alagrupis, kus vastaseks Keila JK I, Saku Sporting, FC Ajax Tallinn II ja Tallinna KSK FC Strommi.
Teises alagrupis olid Keila JK II, Saue JK, TJK Legion ja FC Ajax Tallinn I.

Esimene alagrupi mäng oli Keila JK I vastu, kus oli väga võrdne mängupilt. Hoidsime hästi palli ning rünnakud lõppesid pealelöögiga. Asusime juhtima, kuid karistati kiirelt vastu. Meie väravate eest hoolitses Ats ja Marten, kuid need olid pigem meeskondlikud. Saime hakkama ka õnnetu omaväravaga, kui latist põrkas pall vastu Allenit, kes jooksusammul lidus tagasi Renno kaitstava värava poole. Kokkuvõtteks 2-3 allajäämine võidetavas mängus.

Teine kohtumine oli turniiri ühe favoriidi Strommi vastu. Targa palli kiigutamisega uinutasid nad meie kaitsemängu ning füüsilise üleolekuga peatasid nad meie rünnaku üritused. Vastaste väravad tulid individuaalsete soorituste pealt, kui korra võttis strommikas ette meie 3 mängijat ning sai üks-ühele Rennoga. Meetri pealt ei olnud meie kiipril enam midagi teha ning varbaga äsati pall võrku. Kuusalu proovis nõelata kontradega, kui Uku sai paaril korral testida vastaste kindameest. Paraku oli viimane osavam. Lõpuvileks 0-3 tablool, kus vastane meile väga palli ei andnud, samas kaks väga head väravavõimalust võitlesime me välja, aga ei realiseerinud neid.

Alagrupi eelviimase mängu pidasime Saku Sportingu vastu. Selles mängus toimis teine nelik veid paremini, kui Evert suutis külmavereliselt võimalused realiseerida ning sai hakkama kübaratrikiga. Värava lõid veel Jaak ja Marten. Saime päeva esimese võidu tulemusega 5-2.

Viimases alagrupi mängus ei tohtinud kaotada, et kindlustada 3. koht ja veerandfinaali mäng. Vastaseks Lasnamäe Ajax II. Kui Ajax asus juhtima, ei kaotanud poisid pead ning suutsime võimalused väravateks vormistada. 4-2 võidumängus lõid väravad Ats x2, Jaak ja Marten.

Veerandfinaali ei pidanud õnneks kaua ootama ning sealt tuli meile vastaseks B-alagrupi teiseks tulnud võistkond – Lasnamäe FC Ajax I. Suhteliselt pingevabas mängus olime selgelt paremini mänguks valmis ning 5-1 võit kindlustas koha Kuusalule poolfinaalis. Oma esimese värava lõi Uku, kaabutriki tegi Ats ning värava sai kirja ka Marten.

Poolfinaalis kohtusime oma alagrupi võitja –  Keilja JK I tiimiga, kellega esimene mäng oli väga võrdne. Vastased suutsid juhtima minna, kuid Ats vastas väravaga. Tükk aega oli seis 1-2 ja mängus pinge, kuid lõpus ei suutnud Kuusalu meeskondlikult enam kaitsta ega rünnata.  Pidime tunnistama 1-4 vastase paremust.

3.-4. koha mängus ootasime vastaseks B-alagrupi võitjat Keila II võistkonda, kuid nad suutsid dramaatilises teises poolfinaalis Strommi vastu üllatada ning võidu võtta. Mängus näidati nii punaseid kui kollaseid kaarte. Sealt mängust saime taaskord tugeva Strommi endale sparringupartneriks.
Rääkisime poistega veel eraldi üle, et tuleb meeskondlikult ja kannatlikult mängida. Mida kauem oli seis muutumatu, seda närvilisemaks vastaste mäng muutus. Taktikaliselt kõrget pressi me alguses ei teinud ning lasime strommikatel oma poolel söötu lükata. Vastane haaras ühel hetkel kaheväravalise eduseisu, kuid Uku vähendas kaotusseisu minimaalseks. Strommi lõi 2 väravat veel, aga ka Uku vastas ühega.
Viimased 5 minutit oli eriti pingelised, kui surusime ja mängisime korduvalt osavalt kellegi löögile, kuid Strommi kiiper tegi vahepeal ulmelisi sooritusi. Vastased said enne lõppu ühe värava lisaks, kui meie ühe ilusaime sooritusefa vastas ka Marten, kes kannaga palli võrku lõi.
Paraku võtsime vastu 3-5 kaotuse ja see tähendas 4. kohta. Vaatamata kaotusele oli see mäng meie turniiri parim sooritus.

Turniiri kokkuvõtteks lõime 20 väravat ja lasime lüüa 20 .
Positiivseks võib lugeda seda, et pool võistkonda tegid skoori ning mängisime väga meeskondlikult.
Saime tugevaid mänge ning haistsime ka medalikohta, mis seekord küll tulemata jäi.
Väravalööjad: Ats x7, Marten x5, Evert x3, Uku x3, Jaak x2.
Treener Markus tänab südi mängu eest kõiki osalenud poisse!

U9 pidas sõpruskohtumise Anija Unitediga

Pühapäeval, 10. veebruaril toimus Kehra Spordihoones sõpruskohtumine Kuusalu Kalevi U9 grupil Anija United’iga.
Mängiti 4+1 mängijat väljakul, 3x15minutit.
U9 gruppi esindasid seekord:
Gert Kann
Günter Soom
Jürgen Lõhmus
Kennert Kann
Kris-Erik Tibar
Kristian-Rainis Link
Liisi-Marii Mürk
Maddox Mõttus
Marii Haabsaar
Romet Soom
Sebastian Vaker
Uku Arik
Villem August Vatunen
Alustasime vägevalt, kui õnnestus meil lüüa juba esimestel minutitel värav. Kiirelt saime sisse suure edu.
Kogu võistkond oli suures mängu tuhinas, mistõttu oli platsil toimuvat kena kõrvalt vaadata.
Viimasel poolajal oli ka palju väravavõimalusi, mida ei suutnud realiseerida. Peamiseks põhjuseks oli palli ühe puutega värava poole suunamine, kuigi olnuks aega ja ruumi teha kaks puudet.
Väravat oli au kaitsta sellel kohtumisel Jürgenil ja Kennertil.
Kokkuvõttes võitsime 6:2, mis on tubli tulemus.

Kuusalu Kalevi U15 poisid osalesid edukalt naabervalla turniiril

26. jaanuaril käisid JK Kuusalu Kalevi U15 poisid Raasikul Joker Cupil.
Joker CUP 2019 toimus see aasta pisut väiksemas formaadis kui eelnevatel aastatel, kuid sellegi poolest kvaliteetselt korraldatud nagu alati.
Võistlustules olid seekord Raasiku ja Kose eakaaslased kahe võistkonnaga, Saue JK ning meie Kuusalust. Mängiti tavalise palliga, 5+1 väljakul, 13min/mäng ning kõik ühes alagrupis formaadiga kõik-kõigiga läbi.
Tekkinud paremusjärjestikuse alusel mängiti koheselt peale alagrupimänge III-koha matš ning finaal.
Turniiril mängisime 9 poisiga: Renno väravas, Joonas ja Tener üks ning Allen ja Kaarel teine kaitsepaar. Ründekolmik vahetus jooksvalt ning sinna kuulusid Danila, Bruno, Mikk ja Marten.
Mänge alustasime tagasihoidliku 1:0 võiduga Joker II üle. Päeva teine mäng tuli leppida 0:0 viigiga Saue vastu. Peale seda mängu olime olukorras, kus iga järgnev eksimus oleks maksnud finaali koha.
Kolmandas mängus suutsime paremuse maksma panna Joker I vastu skooriga 2:0. Järelejäänud mängudes oli vaja mängida Kose II ja Kose I võistkonnaga ning ka need suutsime läbida vigadeta 3:0 ja 2:0.
Seega alagrupi mängud lõpetati “puhta” värava ja esikohaga – tasuks finaali koht.
Finaalis kohtusime Joker I võistkonnaga, keda varasemalt suutsime 2:0 üle mängida, kuid paraku finaalis seda enam ei suutnud. Mäng jäi 0:0 ning asuti lööma penalteid.
Sedapuhku olid Raasiku poisid penaltipunktil kindlamad ning nii jäi ka võidukarikas koju Raasikule. Meile aga tasuks teine koht.
Treeneri kommentaarid peale mängu:
Poisid näitasid erakordselt head minekut alagrupimängudes. Oli näha kuidas mäng-mängult muututi enesekindlamaks ning mängiti mänguplaanist lähtuvalt. Rõõmu valmistas ka tõsiasi, et väravaid suutsid lüüa mitmed erinevad poisid ning erinevad koosseisud. Paraku jääb head turniiri varjutama finaali kaotus, kuid teisalt motiveerib see edasi pingutama, et naasta järgmine aasta tugevamana.

U11 võitis FC Jokeri II Miniturniiri!

Sel laupäeval, 2. veebruaril toimus FC Jokeri II Miniturniir Raasiku Spordihoones U11 vanusegrupile. Turniiril osalesid JK Kuusalu Kalev, FC Kose, Anija JK ja FC Joker.

Turniirisüsteem oli korraldatud nii, kus kõik võistkonnad mängisid kõigiga läbi.

1-2 koht mängisid omavahel finaali ja 3-4 koht pronksimängu.

Turniirisüsteemi läbisime kindlalt, „puhaste paberitega” ehk kaotuseta.

Esimeses kohtumises suutsime ilusa söödumänguga üle mängida FC Kose tulemusega 5:1.

Teises mängus alistasime koduvõistkonna FC Jokeri 6:0.

Kolmandas lahingus Anija JK vastu õnnestus väga hästi kõrge pressing, mille tulemusena saime luua häid väravamomente vastase värava lähistel. Võitsime mängu 4:0.

Finaalis tuli uuesti vastaseks Anija JK. Kontrollisime mängu ja realiseerisime kolm momenti väravateks. Finaali võit Kuusalule 3:0.

Turniiri parima mängija auhinna pälvis Revo ja turniiri parimaks väravalööjaks tunnistati Karl Markus!

Turniiri eesmärk oli vastast kõrge pressinguga suruda ja igas mängus keskenduda just oma tegemistele. Taga nullis hoida ja ühtse võistkonnana palliga rünnata. Kõikides mängudes tulid poisid oma ülesannetega igati edukalt toime.

Olen kogu tiimi üle väga uhke ja õnnelik, et kõik end turniiril positiivsest küljest näitasid. Turniiri mängupilt oli hea ja võistkonna vaim kõrge!

Väike klubi, suur hing!

U11 võidutses Pühapäevaliiga 2. etapil

Laupäeval, 19. jaanuaril toimus Tallinnas Nõmme Kalju Pühapäevaliiga 2. etapp U11 vanusegrupile.

Turniiril osales kokku 8 võistkonda. Võistkonnad olid jaotatud kahte alagruppi.

GRUPP B

  • FC I Tallinn
  • FC Paide
  • Nõmme Kalju I
  • FC Cosmos I

GRUPP A

  • JK Kuusalu Kalev
  • FC Olymp
  • Nõmme Kalju II
  • FC Cosmos II

Esimeses kohtumises domineerisime kindlalt mängu ja alistasime FC Olympi tulemusega 4:0. Teises mängus mängisime FC Cosmos II võistkonnaga. Cosmose mängijad liigutasid palli väga hästi, mille tulemusena tekkis neil palju häid väravavõimalusi meie kasti lähistel. Realiseerida suutsid nad ainult ühe. Mängu lõpufaasis lõi Karl Markus ilusa peapalli vastase võrku, seega viik 1:1.

Alagrupi kolmandas mängus võitsime FC Nõmme Kalju II võistkonna 5:0

Võitsime oma alagrupi ja tagasime pääsu poolfinaali.

Poolfinaalis tuli meile vastaseks B-alagrupis 2. koha saavutanud FC Cosmose I võistkond.

Alustasime võimsalt, vastane pidi juba mängu 3. sekundil palli väravast välja võtma. Kiire värav andis poistele kõvasti enesekindlust. Mäng kulges meie võistkonna domineerimisega. Realiseerisime veel 3 võimalust väravateks. Mäng lõppes tulemusega 4:1.

Finaalis läksime vastamisi taas FC Cosmos II võistkonnaga.

Võrreldes alagrupi mänguga olime just kui uue hingamise leidnud. Tahtmine finaal võita oli suur ja seda oligi näha igas mänguelemendis väljakul. Võitsime enamus üks vs üks duellid, mille tagajärg oli kolm väravat vastase võrku. Võitsime 3:0 ja teenisime selle aasta esimese turniiri võidu!

Treenerina on väljaku ääres nii hea olla, kui sa näed, et poistel silmad põlevad ja nad on 100% mängus sees ning mängivad isuga ja naudivad finaali võlu.

Suur kummardus kogu võistkonnale!

JK Kuusalu Kalevi kahte mängijat tunnustati ka eriauhindadega.

Kenneth Sebastian valiti turniiri parimaks mängijaks ja Karl Markus turniiri parimaks väravakütiks.

U10 saavutas Pühapäevaliigas suurepärase 2. koha

Laupäeval, 15. detsembril toimus Tallinnas Nõmme Kalju Pühapäevaliiga 1. etapp U10 vanusegrupile.
Turniiril osales kokku 10 võistkonda. Võistkonnad olid jaotatud kahte alagruppi.

GRUPP B

FC I Tallinn Lavrjentev
FC Olympic I
JK Kuusalu Kalev
FC Cosmos I

Nõmme Kalju FC I

GRUPP A

Viimsi MRJK
FC Olympic II
Nõmme Kalju II
FC Cosmos II
FC Paide
Esimeses alagrupi mängus võitsime FC Olympicu I 4:0. Teises mängus võitlesime välja viigi FCI Tallinnaga 0:0. Kolmandas mängus pidime tunnistama FC Nõmme Kalju paremust tulemusega 3:1. Neljandas mängus õnnestus vastasele lüüa koguni 7 väravat ja võtta kindel võit tulemusega 7:1 FC Cosmose üle.
Saavutasime alagrupis 7 punktiga teise koha, mis tagas mängud medalitele.
Poolfinaalis tuli vastaseks A-alagrupi võitja Viimsi MRJK. Viimsi alustas mängu paremini ja lõid meile kiirrünnakust kohe värava ära. See oli hea äratuskell meie võistkonnale. Pead püsti võitlesime edasi ja tasuks võit numbritega 3:2.
Finaalis tuli vastu uuesti meie alagrupi võitja FC Nõmme Kalju I võistkond. Alustasime mängu suurepäraselt. Realiseerisime kohe esimese võimaluse väravaks. Kuid vastane võitles visalt ja suutis meile värava tagasi lüüa. Mängu lõpufaasis jätsime kaitseliini taha märkamatult Kalju ründaja, kes olukorra ka enda võistkonna kasuks kohe ära realiseeris.
Finaali võit FC Nõmme Kalju I meeskonnale 2:1.
Esimeselt etapilt suurepärane 2. koht ja hõbemedalid kaela. Võistkond mängis turniiril väga head jalgpalli!
Karl Markus tunnistati eriauhinnaga turniiri väravakuningaks.

2004/2005 poisid osalesid turniiril “Rõõm Jalgpallist 2018”

9.detsembril toimus taaskord EJL sisehallis turniir Rõõm Jalgpallist.
Seekord osalesime U16  turniiril, mis oli mõeldud 2004.a. sündinud poistele. Samuti võis kasutada kuni kolme 2003 aastalõpu mängijat.
Komplekteerisime võistkonna 2004 ja 2005 poistest, kuna need vanused pole omavahel veel liialt mängupraktikat saanud. Mäng toimus 11vs11 ja võistkonnad jagati kahte neljasesse alagruppi.
Meie eest osales:
Ats (2004)
Andreas (2004)
Nikita (2004)
Jaak (2004)
Romet (2004)
Evert (2004)
Uku (2004)
Marten (2005)
Mikk (2005)
Joonas (2005)
Renno (2005)
Rikhard (2005)
Ian (2006)

Turniiri avamäng toimus meie ja mehemõõtu JK Läänemaa vahel. Esimene üllatus oli suur, kui vastase parameetreid hindasime – kõik olid peajagu pikemad ning tunduvalt laiema õlaga.
Paari minutiga avasid vastased skoori, 30lt meetrilt karistuslöök, mis oli põhjustatud meie käega mängust. Tugev löök suhteliselt keskele, kuid õnnega pooleks läks pall meie kiipri kätest võrku.
Teine värav ei lasknud ennast kaua oodata kui saadeti pikk pall liini taha ning ründaja karistas lihtsalt kiirusega ära. Palli võites suutsime enesekindlalt ka söötu lükata keskväljal, kuigi eespool jäi meil selgelt füüsilisest jõust väheks. Ühe väravavõimaluse siiski saime, kui Jaak hea mängulugemisega ennetas vastast ja lajatas väljastpoolt kasti tugeva löögi latti.
Mäng lõppes 0-2 kaotusega ja Läänemaa JK oli selles vastasseisus selgelt üle.

Teine mäng oli tuttava Saku Sportinguga, kellest osaga on 2003/2004 poisid kohtunud ka EMV mängus sügisel. Saku domineeris ja meie rünnakud ei jõudnud vastase kolmandikule. Ühe võimaluse siiski saime kui Nikita noolis tagasipõrganud palli ning proovis esimese puutega lüüa. Löök lendas paraku üle värava ja ohtlikuks ei saanud.
Renno tegi väravas silmapaistva partii ja hoidis vastaseid nulli peal. Hilisema turniirivõitja vastu võitlesime välja 0-0 viigi ja tabelisse punkti.

Viimane alagrupi mäng oli Tõrva JK vastu, mis oli mängudest ehk võrdseim, kuid siiski vandusime 0-1 tulemusega alla.
Alagrupis 1 punkti teenimine tähendas seda, et mängime kohtadele 5.-8.

Play-offis näitasime paremat mängu Paide Linnameeskonna vastu, kes oma alagrupis oli teeninud võidu, viigi ja kaotuse. Saime pingevabamalt mängida ning osavate söötudega keskväljal suutsime teravaid kontrarünnakuid tekitada. Korduvalt oli Andreas oma kiirusega vastasest üle ning tekitas paar head võimalust skoorimiseks. Kahjuks pall oma teed võrku ei leidnud. Saime oma tahtmise, kui Evert karistusala lähistelt määrustevastaselt kukutati ning Ats viis Kuusalu karistuslöögist juhtima.
Mängu võit tähendas seda, et osaleme 5-6. koha mängus taaskord Tõrvaga.

Tõrva JK vastu alustasime katastroofiliselt ja põhimõtteliselt ehitasime ise endale paari minutiga 2 väravat. Peale seda hakkasime ka adekvaatsemaid mängulisi otsuseid vastu võtma. Suutsime vastast suruda ning jõuda ka korduvate löökideni. Auvärava saime kirja kui hästi kombineerisime söötudega. Ian, kes oli meie noorim mängumees, avanes hästi karistusalasse ning sai Atsilt mõõdetud passi. Väravavahiga silmitsi olles, lõi Ian palli kindlalt esimese posti kõrvale.
Paraku rohkem meil võimalusi ei tekkinud ning 1-2 kaotus tähendas kokkuvõtteks 6. kohta.

Turniir näitas, et edaspidi võib nooremate mängumeestega julgelt arvestada ning hea kogemuse said kõik poisid. Mänguliselt olime tublid kaitses, kuid ülesehitus jättis soovida. Igas mängus saime vähemalt ühe väga hea väravavõimaluse ning need sündisid eelkõige meeskonna töö tulemusena. Samas näitas turniir ära ka meie mängijate kitsaskohad kiiruses ja füüsises.

Top