Tüdrukud kaotasid võitlusliku mängu Levadiale

Neljapäeval kohtusime koduväljakul ühe liiga tugevama vastasega ja kahjuks nii mõnigi mängija kartis neid juba ette – eks mõjus ka see, et seni oli Levadia löönud igas liigamängus kahekohalise arvu väravaid. Aga samas olime kohale saanud mängule pea kõik liigasse üles antud mängijad ja vähemalt vahetusmängijate vähesuseüle seekord kurta ei saanud.

Mängu alustasime plaani järgi ettevaatlikult, kõrgelt pressima ei läinud, vaid võtsime vastu poole väljaku pealt, pressides liinid kokku. Natuke kartlikud olime küll ja kaotasime algul duelle ja tegime närvilisi halbu otsuseid, mis võimaldas vastasel võimalusi tekitada. Kärt sai kohe mängu algul palju tööd teha, tegi häid tõrjeid, püüdeid ja noppis palli vastaste varba pealt, korra aitas meid ka väravapost. Kui selle esimese surve vastu pidasime, siis saime ise ka mängu sisse ja hakkasime vasturünnakuid looma. Kahjuks kaotasime peatselt ühe olulise mängija – Maria, kes kõhuvalu tõttu enam jätkata ei suutnud. Õnneks vahetusest sekkujad olid ka täna tasemel ja suutsid mängus oma töö ära teha. Palli valdas ka edasi enam Levadia, kuid suutsime nende söödumängu suures osas halvata ning panna neid end ebamugavalt tundma tugeva pressiga pallile. Võimalusi said pigem mõlemad pooled, nemad positsioonimängult, meie vasturünnakutest. Avavärava lõi aga hoopis Levadia vasturünnakust, kui äärelt tulnud tsenderduse ajal unustas kaitsja palli vaatama ja jättis selja taha mängija vabaks. Siin ei olnud enam väravavahil midagi teha, ja nii läks Levadia mängu 0-1 juhtima. Pead norgu me ei lasknud ning mängisime oma mängu edasi. Poolaja lõpu eel tegime taas ühe terava vasturünnaku – kaitsest andis Annabel pika palli mööda äärt ette Liisbelile, kes murdis keskele, ja andis sealt kaitsjate vahelt filigraanse söödu Hannale, kes pääses värava poole jooksu. Üks kaitsja küll jõudis löögisuuna kinni panna ning Hanna pidi hoo värava ees maha võtma, kuid leidis siiski sööduvõimaluse värava eest läbi mängides. Sinna oli head vaistu näidates jooksmas Melani, kes palli võrku virutas. Nii saime 1-1 seisuga poolajale mindud.

Teise poolaja algul oli mängupilt pöördunud – meie olime saanud kõvasti eneseusku väravast ja Levadia oli selgelt sellest häiritud. Mängoli täiesti meie käes ja üks võimalus tekkis teise järel. Kes iganes parasjagu ründavas positsioonis oli, sai endale väravavõimaluse tekitatud. Nii sai Anette läbi ja lõi tugeva löögi latti, Caroly kauglöök läks napilt üle, kui parimaid võimalusi nimetada, aga samas sai mitu korda ka väravavaht Levadiat päästa. Meie keskväli pidas plaanist hästi kinni ja nii võitsid Emma, Viki ja Caroly järjepidevalt palle ja toitsid ääri ja rünnet läbisöötudega. See meie surve kestis 10-15 minutit, siis oli ka vastane šokist üle saanud ja mäng taas võrdsustus. Nüüd sai taas enam koormust kaitseliin, kus nii Anna-Liisa kui Lotte ei kartnud ka “kelguga” palli vastaselt kätte saada. Vahel olid küll alumiste liinide mängijad liiga laetud emotsioonidest ja mingi ka liiga innukalt palli hankima, mis tekitas võimalusi petetega mööda minna vastastel ja meie liine lahti tõmmata. Aga isegi kui seda juhtus, siis Kärt püüdis kõik pallid laitmatult. Samas, head keskendumist näitas Elissa, kes oma äärelt praktiliselt kunagi ei lasknud mängijat läbi tänu kannatlikule vastase võimaluste kinnisuunamisele.

Intensiivne mäng väsitas ja nii kinkisime vastastele vahel ka olukordi kandikul – suutsime vastase surveta kaotada palli oma äärel ning lasta sealt läbi tsenderduse, kus ühegi vastase kohalviibimiseta palli mängimisel tabas käsi palli. Jah, oli kogemata käsi, aga käsi ei olnud ilmselgelt loomulikus asendis, ja seetõttu määras kohtunik penalti. Meie õnneks vastaste penalti ebaõnnestus ja Kärt sai kindlalt palli kätte. Aga selliseid kingitusi ei tohiks vastastele teha.

Võrdse mängu saatuse otsustas 57. minuti nurgalöök, kui vastane suutis meie mängijat pallile edestada ja sai lähilöögi väravasse suunata. Nurgalöökide kaitsmise distsipliiniga on meil raskusi olnud ja nüüd maksiski see kätte. Jätkasime innukalt ründamist ja  suutsime mängu Levadia mängupoolele viia, tekitasime äärekaitsja ja äärepoolkaitsja abil ülekaalu äärtele ja ründasime sealt. Levadia oli samas kaitses tubli ja palju meile võimalusi ei andnud. Mida enam mäng lõpule lähenes, seda enam riske võtsime. Nii jäi kaitsesse suured augud ja lisaminutil sai Levadia veel ühe värava, mis tegi lõppseisuks 1-3. Olime hästi võidelnud ja poleks olnud ebaõiglane ka meie võit, aga seekord jäime veel alla.

Kõik mängijad olid andnud endast parima ja võivad enda üle uhkust tunda. Niikaua kui mänguplaanist kinni peame, oleme kõigile võistkondadele ohtlikud siin liigas.

U-16 poisid jäid alla nii Põlvale Lootosele kui ka Võru FC Heliosele

12.05 võõrustas meid Põlva Lootos, kellega oleme ka eelneval hooajal kohtunud ning võidumaitset pole veel tundnud nende vastu.

Mäng oli väga võrdne, korralik keskvälja võitlus ja võimalusi mõlemile poolele. Esimene värav löödi meile nurgalöögist, kui markeerimisega jäime hiljaks ja Põlva mängumees  palli peaga väravasse saatis. Teine värav löödi kaugemalt, kus samuti ei olnud keegi peale võtmas palliga tegutsevat vastasmängijat. Paar minutit hiljem mängis vastane oma karistusalas käega, kuid vile vaikis. Õnneks meie poisid mängisid edasi ning lahtis palli noolis Miikael, kes nahkkera tagumise posti kõrvale veeretas ja kaotusseisu vähendas. Enne poolaega omas häid võimalusi Semjon, Matvei kui ka Jaco. Kuid hiilgemängu teinud Põlva kiiper hoidis oma meeskonda eduseisus.

Teisele poolajale läksime hea tundega peale ning võitlus palli pärast oli meie kasuks. Kõlama hakkas veidi huvitavam vile, kus määrati väga põnevaid lahendusi. Kohtunik andis suulise hoiatuse meie mängijale  kui viimane läks vastaste kiiprit survestama,kes oli saanud oma kaitsemehelt tagasisöödu. Kuigi meie ründaja ja vastase kindamehe vahe oli paar meetrit ja pall ära löödud, andis kohtunik kurjalt mõista et nii isukalt ikka ei tohiks peale võtta. Arusaamatu partii jätkus, kui Matvei murdis läbi kaitseliini ja vastaste kastis maha niideti – vile vaikis ja mäng jätkus. Kuusalu mängijad tundsid et neile on tehtud ülekohut ja korduvalt nõudsid kohtunikult selgitusi. Surusime, kuid hoopis vastased lõikasid kasu meie ebaõnnestunud söödust ning viis minutit  enne lõppu lõid nad seisuks 3-1. Aeg oli juba täis tiksunud, kuid saime karistatud veel kahe kollase hoiatuskaardiga Miikaelile lugupidamatuse suhtes mängule(kuigi oli korduv rikkumine) ning Joosepile, kes väravasuul näitas välja rahulolematust antud olukorrast.

Kokkuvõteks võib öelda, et vastaste kindamees vääris mängu parima tiitlit ning eelkõige tema osavuse tõttu ei suutnud Kuusalu oma võimalusi väravateks vormistada.

22.05 pidasime kodumängu Võru FC Heliose vastu, kes juhib meie tsooni ning on tunnistanud vaid võite skooridega 12:0, 12:0, 5:4, ja  4:3.  Mäng algas rumalate väravatega kui 3. ja 7. minutil juba vastane juhtis 2-0. Peale seda läks lõbusamaks, kui suutsime oma söödumänguga veidi ka vastastele peavalu valmistada nende poolel.  Korralikest löökidest väravale jäi aga puudu. Võru surus ja tekitas ridamisi võimalusi, kuid Joosep oli postide vahel kindel ning ka kaitsemängijate töö väärib kiitust. Enne poolaega siiski korraks uinusime ja vastane väljastpoolt kasti löögi teele saatis, ning lati põrkest virutas iluvärava ja seisuks 3-0.

Teisele poolajale vastu minnes oli selge, et kaitses peame juurde panema ja madalamalt neid ootama, mitte liinide vahesid suureks ajama. Kui oli 3 minutit teisest poolajast kestnud, pidime võtma ühe palli veel välja, kui lasime võrukal keskel vabalt purjetada ning madal löök posti kõrvale löödi.
Tegime mõned vahetused ja saime kaitse pidama. Poisid tegutsesid hästi ning enesekindlus kasvas.  Saime hea võimaluse kui Heliose kiiper eksis sööduga ning Andreas selle vahelt lõikas ning Matveile söötis. Matvei lõi ka värava kuid viiv hiljem kõlas vile ja suluseis oli tõsiasi. Korra saime äärelt karistuslöögi, mille Matvei kasti saatis ning viimase puute tegi Võru mängija, enne kui pall värava leidis. 1-4! Poistel tekkis lootus ja saime poolikuid võimalusi veel ning kaitses töötasime korralikult. Korra tõmmati Karl-Jaco kastis maha, kuid kiire püstitulek kohtunikku ei veennud ja penaltit ei vilistatud. Vastane kasvatas kolm minutit enne lõpuvilet oma eduseisu ja lõid ka oma viienda värava.

Viimase kolme mängu tulemustega ei saa rahule jääda, eriti just Põlva mänguga, kus parema keskendumise juures oleks võinud võidu võtta. Flora oli selgelt klass kõrgemalt, osad poisid said ka juba U-16 koondise eest väljakule. Positiivne on see, et ka neile õnnestus meil värav lüüa. Võru FC Heliose puhul oli tegemist ka selgelt tugevama vastasega, kus osad poisid mängivad paralleelselt U-17 Eliitliigat. Ka nende vastu suutsime olukordi luua ja värava sepistada.

Tüdrukud jätkavad viigilainel

Esmaspäeval kohtusime 3. vooru vahelejäänud mängus kodustaadionil Pärnu JK võistkonnaga. Tabeliseisu järgi võinuks vastaseid favoriidiks pidada ja kerge initsiatiivi nad ka haarasid. Vastased omasid enam palli ja mängisid ilusat söödumängu, proovisid äärtel tekitada arvulist ülekaalu. Esialgu saime siiski nendega hästi hakkama – kaitses mängisime kannatlikult ning värava lähistele neid koos palliga ei lasknud. Kõik kaugemad löögid ja nurgalöögid püüdis või tõrjus Kärt kindlalt.

Ise olime palliga saamatumad, liiga tihti tekkis isegi vastase väljakupoolel paanika ja anti umbes sööt või terava nurga alt sooritasime lööki, kuigi võinuks palli edasi vallata ja paremat lahendust otsida. Esimesel poolajal paistis väga hästi silma Maria, kes suurepärase pressiga kimbutas oma äärel vastaseid ning sundis neid korduvalt eksima. Kahjuks tihti keskelt ja ründest pressimiseks abi ei tulnud ega oldud valmis selleks, et Maria palli kätte saab – mitu suurepärast kiirrünnaku võimalust jäi tänu sellele tekkimata. Samas omad ohtlikud kohad olid meil ka olemas, tihti kimbutasime vastaste kaitsjaid palliga kaitseliini taha ja nii mõnigi kord olid ääremängijad või Melani kaitsjatelt minema jooksmas. Kuigi saime löögipositsioonidele, et ka kaugemalt peale lüüa, siis jäime tihti liiga pikalt kohmerdama, ja lasime kaitsjaid vahele. Avapoolajal kummalgi võistkonnal päris supervõimalust ei tekkinudki ja poolajale läksime väravateta viigiseisus.

Teine poolaeg algas esialgu samamoodi, olime ehk ründes pisut kavalamad, Melani oli tunduvalt paremini valmis ees palle võitma ja keskväljalt jagas häid sööte Caroly talle ja äärtele. Hea oli ka see, et meie kaks vahetusmängijat – Rosiine ja Hanna sekkusid väga hästi mängu ning suutsid oma ääred väga ohtlikuks teha. Saime tänu sellele paar korda loodud juba ohtlikumaid võimalusi, Melani sai ka paarilt meetrilt löögile, aga terava nurga alt löök väravavahi jaoks raskusi ei valmistanud. Mõnedki korrad jäi terava olukorra viimistlemine selle taha, et nooremad mängijad pigem otsisid söötu kui lööki, peaks olema rohkem enesekindlust.

Mida kaugemale teine poolaeg jõudis, seda enam hakkas pall jääma püsima meie väljakupoolele. Eks tegi oma tööd väsimus suuremast pallita tööst ja vähematest vahetustest. Kaitseliin tegutses ennastsalgavalt kui poolkaitse ei olnud tagasi jõudnud – tihtipeale oli äärekaitses Liisbel üksi kahe vastu, kuid sai nendega ikka hakkama. Samuti tegi supertöö teist korda üldse kaitses mänginud Laura, kes väga kannatlikult pani vastase liikumise värava suunas kinni. Kõige suurem koormus langes siiski Anna-Liisale, kes igale poole tulekahjusid kustutama sööstis, jõudes vahel järjestikuste tacklingutega pea vastase värava alla. Siiski ka nemad ei suutnud kõike kinni hoida ja paar korda oli vastaste juhtvärav väga lähedal. Mitmel korral tegi Kärt hüppega tõrjeid, aga korra paistis, et temagi on löödud – aga pall käis mõlemas postis ja siis jõudis Liisbel juba vastase eest palli minema lüüa. Ohtlikud olid ka vastaste nurgalöögid, aga seda eelkõige seetõttu, et mõned meie mängijad kasutasid neid hetki puhkamiseks, mitte ei jälginud oma mängijat lõpuni. Oleks pisut halb viis oma laiskusest ära rikkuda oma võistkonna 70 minutilist pingutust.

Vastaste suurem keskendumine rünnakule andis taas meile mitu väravavõimalust rünnakul – Caroly, Viki ja Annabel suutsid mitu korda välja kombineerida ohtliku löögikoha, aga paraku said vastaste kaitsjad löögid blokeerida või pall väravavahi kätte. Olnuks mõnus küll suur töö viimaste hetkede väravast võiduga lõpetada, aga paraku jäi värav löömata nii meil kui vastastel – 0-0 viik jäigi lõppseisuks. Seekord võib viiki rohkem kiruda vastased, kes mänguliselt olid meist pisut üle, aga ka meie mäng näitab kosumise märke võrreldes hooaja avamängudega.

Tüdrukud mängisid esimeses kodumängus Rakverega viiki

Esimene kodumäng tuli meil kahjuks mängida mitme olulise mängijata – kes puudus vigastuse, kes EJL reeglite tõttu, kes omal soovil.  Mäng oli nii meile kui vastastele esimene tavamurul mängitav matš hooajal. See pidanuks olema meile eeliseks, kuna treenimegi tavamurul, kuid esimesel poolajal oli pisut parem Rakvere. Väga palju momente ei olnud kummalgi võistkonnal, aga paar korda olime lohakad nurgalöökide ajal vastaste markeerimisega ning vaid Kärdi hea reaktsioon päästis meid kaotusseisust. Kuigi meie ründemängu ülesehitus oli parem ja võistkondlikum kui varasemalt – rohkem sööte ja vähem isetsemist, tagasisöödud löökideks ja äärevahetused, siis olime ikkagi kuidagi uimased. Kumbki võistkond väga justkui ei võidelnud ja mängiti nagu treeningul, nii jäi poolaja tulemuseks 0-0.

Teist poolaega alustasime oluliselt isukamalt. Panime vastastele surve peale, ja tekitasime järjest olukordi. Lõime tugevalt peale kaugemalt ja andsime häid läbisööte, mis tekitasid ohtlikke olukordi. Nii pääsesime loetud minutite jooksul ka 4 korda väravavahiga 1vs1 olukorda, aga Rakvere väravavaht oli tubli ja tegi nurgad väikeseks – kolmel korral lõime raamist mööda ja korra tabasime teda. Just kui oli tekkinud pähe mõte, et kui ise ära ei löö, siis lüüakse sulle, kui nii see juhtuski – meie kaitsemängija tagasisöödu väravavahile noppis vahelt Rakvere ründaja, kesmängis väravavahist ümber ja lõi palli tühja väravasse.

Võistkonna kiituseks ei hakatud süüdlast otsima, vaid tõsteti veel pressi ja tekitati aina uusi olukordi. Hästi sekkus vahetusest Hanna, kes kõigepealt mängis ise kaitsjatest läbi, kuid silmitsi pääsedes väravavahiga sai taas Rakvere väravavaht taas käed vahele. Seejärel andis Hanna läbisöödu Annabelile, kelle üks-üks olukorra taas väravavaht ära võttis. Kasvatasime aina enam survet ja tahtsime kindlasti väravat saada, 63. minutil see lõpuks ka õnnestus, kui Annabel purjetas äärelt läbi keskele ja sealt lõpuks Rakvere väravavahi ületas. Pärast viigiväravat oli allesjäänud 7 minuti jooksul mäng elektrit täis – kumbki võistkond ei tahtnud viigiga leppida ja kaitse oli mõlemal pool küllaltki unustatud, kõikide jõududega liiguti rünnakule. Võimalusi oli mõlemal poolel veel värav ära lüüa, aga hakkama ei saanud sellega kumbki võistkond, nii lõppeski mäng 1-1 viigiga.

Natukene kahju oli raisatud võimalustest, aga vähemalt suutsime seekord juba piisavalt võimalusi luua hea kokkumänguga. Rakveret tuleb ka kiita hea ja viisaka mängu eest ja ei saa öelda, et nad viigipunkti polnud ära teeninud.

Protokoll

U14 sai kodustaadioni avamängus kaotuse Tallinna Kalev Jürilt

6 mail toimus hooaja esimene kodumäng Kuusalu naturaalmurul. U14 grupp võõrustas Tallinna Kalev Jüri eakaaslasi kui Kuusalu rivistuses olid peaaegu kirjas kõik poisid, kellel ka litsents tehtud on.

Mängu algus oli rabe, kui lasime kiirelt lüüa omale kolm väravat. Kaitses tekkis arusaamatusi ja omavaheline suhtlus oli puudulik – lausa olematu kohati. Muudatused olid peale kolmandat väravat kiired tulema – tegime keskkaitses vahetuse ning nihutasime poolkaitse liine natukene. Sellest tulenevalt elasime mängu sisse, kuid poolaja lõpus pidime veel ühe palli väravast välja korjama. Teisel poolajal saime kaitse küll pidama, aga kahjuks auväravat me seekord lüüa ei suutnud. Mäng üldjoontes oli võitluslik ja põnev. Poiste järgmine mäng toimub laupäeval 19. aprillil kui võõrustame Võru  poisse.

Protokoll

Viimsi MRJK alistas tasavägises kohtumises meie rahvaliiga naiskonna

Pühapäevaõhtuses kuumuses kohtus Kuusalu Kalevi naiskond Viimsi kunstmuruväljakul kohaliku naiskonnaga. Mäng oli tasavägine avavilest peale ja korralikult võitluseks läks algusest peale. Erinevalt eelmisest vastasest mängis Viimsi selgelt agressiivsemalt nii sõnades kui tegudes. Võimalusi tekkis avapoolajal vähe, head pressi omanud Viimsi omas kergelt ülekaalu.

Teisel poolajal jätkus mäng pikalt sarnaselt, võimaluste poolest isegi igavalt, kuni 56. minutil magas meie mängija nurgalöögi lahtimängimise maha, mille tulemusel sai Viimsi teha madala tsenderduse karistusalasse ja sealt löödi paari meetri pealt mängu avavärav. Muutsime oma koosseisu ründavamaks, muutes nii meie kaitse ka haavatavamaks. Nii hakkas võimalusi tekkima mõlemale poolele, paar korda jäime lihtsalt hiljaks viimase sööduga,et mängija pääsenuks silmitsi väravavahiga. Nii vastased kui meie saime mitmeid häid võimalusi, aga ei õnnestunud meil viigistada, ega neil eduseisu kasvatada. Mängu lõpuosas toimus ka inetu intsident, kus mänguvälises olukorras rünnati meie mängijat seljatagant peapiirkonda, õnneks suurt viga sellest ei tekkinud. Aga inetu maigu jättis mängule küll, ei oodanud rahvaliigast sellist agressiivset käitumist. Kuna enam väravaid ei löödud, siis jäigi lõppseisuks 0-1 kaotus.

Olime ise natuke kartlikud mängus ja söötsime tihti liiga vara palli ära. Paanikat tekitas vastaste press, aga ka pressi all tuleks suuta palli töödelda ja korralikku söötu otsida. Lööke samas valmistasime vahel liiga üle, olukordades, kus tuleks enne kaitsja kohalejõudmist kiirelt sooritus ära teha. Arenemisruumi veel on 🙂

Protokoll

U10 võistkond saavutas Saue Mini Cupil tubli 4. koha

Laupäeval, 12.mail toimus Saue kunstmurustaadionil Saue Mini Cup 2018 U10 vanusegrupile. Turniiril osales kokku 16 võistkonda. Võistkonnad olid jaotatud 4. alagruppi. Esindatud olid järgmised võistkonnad: FC Tiigrid Oranz, Kuusalu JK Kalev, FC Hiiumaa I, FC Tiigrid Valge, Raplamaa JK I, Kohila JK Püsivus,  FC Tallinn DM,  FC Tallinn ML, Rae Spordikool/Kalev,  FC Tiigrid Must,  Raplamaa JK II,  FC Hiiumaa II.  FC Kose,  Saue JK,  Rakvere JK Tarvas, Tartu JK Tammeka Sinine.
Esimeses mängus alistasime Saue JK tulemusega 4:2. Teises mängu mägisime FC Tiigrite Musta vastu. Saime koha algul mängu käima ja suutsime minutiga vastasele lüüa kaks kiiret väravat ja võita mängu 6:2. Kolmandas mängus alistasime Kohila JK Püsivuse 6:2. Veerandfinaalis alistasime FC Tallinna ML-i 2:0. Alustasime mängu enesekindlamalt, kuid ei suudetud kohe esimesi võimalusi ära kasutada. Võitlesime vapralt ja suutsime vastasele 2 väravat ära lüüa.
Poolfinaalis saime endale vastaseks FC Tallinna DM võistkonna. Mäng oli võrdne ja võideldi isuga, aga siiski pidime seekord vastase paremust tunnistama. Kuna ilm oli väga palav, siis tundus, et mängu lõpufaasis hakkasime väsima. Mängu võitis FC Talinn DM 4:2.
3.-4. koha mängus kaotasime Tartu Tammeka Sinisele tulemusega 1:6.

Tüdrukud said hooaja esimese kaotuse

Neljapäeval kohtusid U15 tüdrukud vanade tuttavatega – Tabasalu JK eakaaslastega. Kuna meil oli vaid 2 vahetust, siis mänguplaani järgi pressima kõrgelt ei hakanud, vaid proovisime palli võita oma väljakupoolel. Andsime initsiatiivi vastastele ja tahtsime ise pigem rünnata vasturünnakutega, seetõttu oli meil kaitsefaasis 4 kaitsemängijat ja ründefaasis liikus üks keskkaitsjatest poolkaitsjaks. Kaitsetöö osas töötas plaan väga hästi – isegi kui vastased said kellestki mööda, siis järgmine liinilüli päästis olukorra. Keskvälja valitsesime meie, Emma, Caroly ja Anna-Liisa võitsid järjekindlalt seal duelle. Kahjuks rünnakule kiirelt lülituda me ei suutnud, tihtipeale oli ründaja või ääred vales kohas, et saaks palli jalga anda või läbijooksule ette anda. Avapoolaeg jäigi võimalustevaeseks, kus 0-0 oli õiglaseks tulemuseks. Eriti tuleb kiita Liisbeli vastaste liidri mängust väljavõtmises – kui ka too palli sai, siis Liisbel võttis varem või hiljem talt selle ikka tagasi ning mängutuju oli vastasel rikutud.

Teisel poolajal pidime alustama teises algkoosseisus võrreldes esimese poolajaga, kuna Viki ja Anette ei suutnud mängu vähemalt esialgu jätkata. See tähendas seda, et kõik mängijad ei saanud mängida harjunud positsioonidel. Lisaks puudusid meil esialgu ka vahetused ning aina akumuleeruv väsimus tekitas eksimusi mõtlemises ja vastased hakkasid juba ohtlikumalt meie väravale lähenema. Õnneks hoidis Kärt meid heade tõrjetega mängus sees. Kahjuks just siis, kui Anette ja Viki olid taas valmis mängu sekkuma väsinutele puhkust andma, tekkis mängu otsustanud viga, kui ise ei suutnud korralikult suhelda ja ohutus olukorras kaotasime palli vastasele. Nii siirdusid 56. minutil meie lihtveast vastased juhtima. Liisbel innustas võistkonna üles ja läksime julgelt pressima ja paar minutit valdas Tabasalu kerge paanika. Kahjuks meie surve lõppes üsna kiiresti kui Tabasalu kasutas ära meie kõrgeid liine ja vasturünnakul veel ühe värava lõid. Pärast seda kadus meil usk mängu päästa, proovisime küll, aga suurem entusiasm oli läinud. Vastased samuti pigem kindlustasid tagalat ja nii mäng jooksiski lõpuni 0-2 kaotusseisus.

Kokkuvõttes võib tüdrukutega rahul olla. Tugevate vastastega mängiti kuuma ilmaga võrdselt kuni väsimusest tekitasime ise lihtsa värava. Kaitsemäng oli ilus ja näha oli, et vahel mõned juhtnöörid jõuavad ikka kohale.

Protokoll

Naiskond alustas rahvaliigas edukalt

Pühapäeval kohtus Kuusalu Kalevi naiskond naiste rahvaliigas Keila naiskonnaga. Meil nii mõnegi mängija jaoks tuli see mäng veel pisut varavõitu, veel liiga vähe murutrenne selja taga. Mõlemas võistkonnas oli lisaks naistele ka noormängijaid U15 vanuseklassist, kes naiskondi aitama võeti.

Naiskond mängul

Mängisime poolel väljakul 6+1 mängijaga. Päikeselisel päeval toimunud mängu alustasime 2-3-1 formaadis, vastaste 3-2-1 vastu. Saime keskvälja oma kätte ning haarasime kohe initsiatiivi. Mäng sujus hästi ja loovalt mängides saime mitmeid häid väravavõimalusi. Mängu 9. minutil siirdusime 1-0 juhtima, kui äärelt tulnud tsenderduse lõi väravasse Pille. Jätkasime pallivaldamist, kuid vastased kaitsesid tublilt ja meil avapoolajal rohkem väravaid lüüa ei lastud.

Teist poolaega alustasime kohe teravalt kui Caroly ideaalse sööduga vabastas Kristina-Margoti, kes kõmmutas ühe puutega palli väravavõrku. Pärast eduseisu suurendamist jäime pisut laisaks ja lasime vastastel mängu initsiatiivi haarata, aga ka kahekesi kolme vastu olukordades said kaitsjad ohud likvideeritud. Saime ka häid vasturünnakuid, kus mitu korda pidanuks sööt viima ründaja silmitsi väravavahiga, aga magasime söödu maha. Paar korda ka leidsime need olukorrad, aga siis tõmbas vastaste väravavaht pikema kõrre. Väravaid mängus rohkem ei löödudki ning saime oma rahvaliiga avamängus 2-0 võidu.

Kristina-Margot väravat löömas

Rahule võis jääda söödumänguga ja vabanemistega, aga pallikaotuse järel kaitsesse ümberorganiseerimist tuleb veel parandada.

Hooaja esimene kodumäng U-16 poistel lõppes kaotusega FC Flora vastu

Kuigi enne mängu sai räägitud, et kiiret väravat ei tohi vastasele lubada, õnnestus vastasel see juba 2. mänguminutil. Olime liialt passiivsed ja viisime oma liinid lubamatult kõrgele. Vastane oma hea kiirusega kasutas meie eksimused karmilt ära. 6.mänguminutiks oli seis 0-3, peale seda said poisid veidi pinget maha ja paaril korral oli näha head kombineerimist. Kuna elasime veidi sisse, siis õnnestus mõne sööduga pall toimetada Semjonile, kes kaugelt löögi teele saatis. Pall lendas ristnurka ja 1-3 seisuks, millest poisid said usku juurde.
Saime korraks seisu pidama, kuid Flora domineeris täielikult ja korduvalt oli ülesannete kõrgusel meie väravavaht Joosep.
Poolajaks said vastased siiski paar väravat juurde ning realiseerisid ühe penalti.

Teist poolaega alsutasime paremini ning mänguisu oli kasvanud. Tõrjusime rünnakuid, kuid endil võimalusi ei tekkinud. Mängulõpuks siiski kinkisime neile kolm väravat veel.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et lõikasime näppu mängu algusega, kui liialt kõrgele oma liinid viisime ja vastane osavalt selle ära kasutas. Jäime hätta florakate kiiruse ja 1vs1/2vs2 olukordadega, kus liialt tahtsime palli kätte saada. Samuti lendasime olukordadesse ja lasime ennast haneks tõmmata. Teine poolaeg seevastu muutus võitluslikumaks ning poisid mängisid veidi targemalt, kuid paar rumalat väravat siiski lasime. Kiitust väärib Kuusalu auvärav, mis oli Semjoni suurepärane individuaalne sooritus.