Meeste võistkonnal on sügisvoorus pooled mängud peetud

1.09 kohtusime FC Tallinna Wolvesiga , kellega vastasseis oli üpris tuline. Saime hea võimaluse juhtima minna kui juba 8.minutil teenisime penalti, mida lööma asus Joosep. Paraku kodumeeskonna kindamees meie ürituse tõrjus ja vasturünnakust said vastased kohe värava.  Saime mängu sisse, ning lühemate söötudega otsisime omi võimalusi. Tihtipeale peatati meie üritused veaga, ning poolajaks oli vastasel juba 2 kollast kaarti teenitud, teisel poolajal lisandus veel kaks. 63.minutil tabas pall karistusala joonel Aaroni kätt, ning karistuslöögist suurendas kodumeeskond eduseisu. Mängu lisaminutitel tabas pall trahvikastis Raini kätt, millest penalti määrati. Wolves realiseeris ja lõpuvileks tuli meil kolme väravaline kaotus vastu võtta. Protokoll: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/85226

25.08 kaotasime kodus valusalt Tallinna JK Jalgpallihaiglale 1-3.
Läksime mängu alguses Kareli iluväravast juhtima kuid poolajaks olid külalised ees. Vastased saavutasid oma üleoleku kohati üpris toore ja robustse stiiliga, mille tulemuseks oli Kuusalu poolt üks sunnitud vahetus. Olukordi tekkis külalistel meie värava all aina rohkem, kuid ei suudetud realiseerida.
Tuleb tõdeda, et noormängijate kasutamine meesteliigas on nende jaoks tõsine karastus. Eelkõige sellega, et madalaimas liigas on mängijate suuvärk tunduvalt kõrgemal tasemel kui mänguoskus. Huvitava seigana võib pidada ühe külalismängija madalalaubalist kommentaari meie mängija soengu pihta. Antud olukorrast võis järeldada, et vastase vanuseline iga ja spordimehelikkus – ei käi käsikäes.
Vilemees oleks pidanud teisel poolajal ka ühe haigla omadest duši alla saatma, kui ta otsustas Aaronile jalgadesse äsada. Pärast pikka kohtunike arutelu, tuli huvitav otsus – Aaron saab ise kollase, koos olukorra süüdlasega.
 Seekord lõime küll väravaid rohkem, kuid kaotusest see meid ei päästnud – Kareli avavärav ja vastaseid aitas Kristo, kes õnnetult tervelt kahes omaväravas osaline oli.

21.08 võitsime 6-0 kodus FC Kose II võistkonda.
Vihmases mängus tahtsime veidi rohkem ja õnnestus võit vormistada.
Väravad: Markus x2, Semjon x2, Karl, Kaur.
18.08 kaotasime võõrsil kindlalt FC Soccernetile tulemusega 0-5.

U11 saavutas Tarvas Cupil 4. koha

U11 osales pühapäeval 11.08 Rakvere Tarvas Cupil. Võistkondi turniiril oli kokku 12. Turniiril osalesid Rakvere JK Tarvas I AP, JK Kuusalu Kalev, Harju JK, Rakvere JK Tarvas II AP, Tallinna FC Flora, FC Tallinn AZ, Tartu FC Santos Valge, IF Sibbo Vargarna, Tartu FC Santos Punane, Tartu JK Tammeka Sinine, Rakvere JK Tarvas III KK, Tabasalu JK. Võistkonnad oli jaotatud kolmestesse alagruppidesse. Meie mängisime oma alagrupis FC Tallinna AZ-ga ja Tartu JK Tammeka Sinisega.

Esimeses kohtumises FC Tallinna AZ vastu suutsime võidu võtta tulemusega 2:1.

Teises mängus Tartu JK Tammeka Sinise vastu pidime tunnistama vastaste paremust skooriga 2:1.

Kuna Tammeka võistkond võitis ka Tallinna klubi, siis pääsime alagrupist teisena edasi ehk veerandfinaali.

Veerandfinaalis andsime kõva lahingu FC Santosele ja tulemuseks 3:2 võit Kuusalule.

Poolfinaalis kaotasime hilisemale turniirivõitjale Harju JK-le numbritega 3:0.

Pronksimängus saime taas vastasteks Tartu JK Tammeka Sinise. Tartu võistkond oli ka seekord meist parem tulemusega 2:0.

Kokkuvõtteks saavutasime tubli 4.koha. Tore, et saime turniirilt tugevaid ja tasavägiseid mänge.

Reedel, 09 augustil mängisime sõpruskohtumise Kuusalu staadionil FC Sibbo-Vargarna eakaaslastega.

Võitsime soomlasi tulemusega 7:2. Peale mängu tunnustati eriauhinnaga kolme parimat Sipoo mängijat ja kolme parimat Kuusalu mängijat. Kuusalu parimad olid Revo, Karl Markus ja Mattias.

Kuna Sipoo on Kuusalu valla sõprusvald, siis tekkis kevadel idee, et noored võiksid suvel omavahel mõõtu võtta. Loodan, et sellest kohtumisest tekib iga-aastane traditsioon ja ehk tuleva aasta mängime sõpruskohtumise või turniiri juba põhjanaabrite juures.

Laupäeval 03.08 mängisime Eesti MV 2.turniiri Kohtla-Järvel. Vastasteks olid kohalik võistkond Kohtla-Järve JK, JK Narva Trans ja Saku Sporting.

Esimeses väravaterohkes mängus võitsime koduvõistkonda Kohtla-Järve JK-d tulemusega 6:5.

Teises kohtumises kaotasime JK Narva Transile 3:0.

Kolmandas mängus alistasime Saku Sportingu skooriga 5:2.

Head meelt teeb see, et avasime ka Eesti Meistrivõistlustel võiduarve.

Järgmine Eesti MV turniir toimub pühapäeval 25.08 algusega kell 12.00 Kuusalu staadionil.

Tüdrukute võistkond osales Kokkola Cupil

Meie tüdrukute võistkond osales 18-21. juulil toimunud Kokkola Cupil. Võistkonnale pikema pingi saavutamseks laenasime ka mõned tüdrukud Florast, kes sulandusid võistkonda väga hästi.

Mänguaeg oli turniiril 2×25 minutit, muidu oli nagu tavaline jalgpall, 11 v 11 suurel väljakul.

Alagrupis oli meil 3 vastast, esimeses mängus kohtusime FC Raahe tüdrukutega. Juba avalöögist alguse saanud rünnakuga lõime vastastel jalad alt, pika söödu ette realiseeris Melani kui mängust oli vaevu kulunud 15 sekundit. Jätkasime survestamist ja vastastel oli keeruline meie poolele jõuda. Maria lisas peagi teise värava murdes äärelt läbi ja mängides rahulikult vastased üle. Teisel poolajal proovisid ka vastased meie väravat rünnata, kuid pigem olime meie lähemal eduseisu suurendamisele.Seega saime avamängus kätte 2-0 võidu.

Teises mängus kohtusime FC Ylivieska võistkonnaga. Vastane oli tugev, ning suutis meid kõvasti pressida. Tänu sellele saime harva mõtestatud rünnakuid ette võtta vastavalt eelnevalt plaanitule ja keskendusime kaitsele. Korduvalt päästis meid kaotusseisu jäämisest väravas seisnud Cärolyn – kes suurepäraselt tõrjus ka penalti, kuid kiita tuleb kogu võistkonna keskendunud kaitsetööd.Väravateta poolaja järel alustasime värskemalt ja ründavamalt kui vastased ning saime ühe ilusa rünnaku üles võetud. Keskväljakul võidetud palli järel tuli õigeaegne sööt liini taha Liisule, kes spurtis vastastelt eest ning andis tsenderduse kasti Liisile, kes meid eduseisu viis.Ilusti lõpetatud suurepärane rünnak. Vastased võtsid seejärel aina enam riske ja ründasid suuremate jõududega, kuid pakkusid meile vasturünnakutel võimalusi skoori kasvatada. Kahjuks tegime väsimusest valesid otsuseid ning eduseisu suurendada ei suutnud. Võit oleks kindlustanud meile edasipääsu alagrupist, kuid paraku viimasel minutil ebaõnnestusime vastase nurgalöögi puhastamisel ning lõime omavärava. Lõpptulemuseks 1-1, hea mänguga, aga loomulikult olid tüdrukud viimasel hetkel käest libisenud võidust ja edasipääsust pettunud.

Vaid paaritunnise puhkeaja järel ootas meid ees viimane alagrupimäng HPSi vastu. Vastased olid saanud meist kauem puhata sellel suvekuumuses ning meid olid tabanud mõned kaod vigastustest. Sellest hoolimata alustasime tugeva pressiga ja lõime mitmeid väravavõimalusi, kuid olime krambis – teadsime, et seda mängu kaotada ei tohi. Vastased ei saanud selles mängus eriti üle poole väljakugi, eriti avapoolajal, paraku see krambis olek ja kartus eksida, küpsetas meile ise koogi. Oma harval rünnakul said vastased meie karistusala lähistele ja kuigi võitsime palli, siis korrektsete lahenduste asemel kiirustasime pallist vabanemisega ning kinkisime lihtsalt palli tagasi. Õnnetuseks tegi vastane hea löögi ja olimegi kaotusseisus. Pingutasime edasi, aga kramp esituses ja väsimus jalgades ei olnud hea kombinatsioon. Ei saa öelda, et keegi poleks endast parimat andnud, aga hoolimata mõnest võimalusest me viiki kätte ei saanud. Nii kaotaisme võidetava mängu 0-1 ja mängisime edasi madalamatele kohtadele.

Kohamängudes kohtusime esmalt jõuluvana kodulinna võistkonna RoPSiga. Vastane alustas tempoka ja hea söödumänguga. Meil oli raskusi nende läbimõeldud rünnakute tõrjumisega. Ei olnud palju mänguajast läinud, kui leidsime end 0-2 kaotusseisust. Seejärel võttis vastane natuke kergemalt ja lasi meil ka initsiatiivi haarata. Järgnes võrdsete mäng mõlemapoolsete võimalustega, eriti paistis oma võitlustahtega silma Ester, kes meie pool enim võimalusi tekitas. Enne mängu lõppu teenisime penalti, mille Caroly kindlalt realiseeris. Rohkemaks meil jõudu polnud ja leppisime 1-2 kaotusega.

Viimases mängus kohtusime vahelduseks ühe teise välisvõisktonnaga – lätlaste FK Jelgavaga. Terveid mängijaid oli meil aina vähem, kuna mängisime kivikõvaks kuivanud ja kõrbenud muruväljakul, siis oli raske oma parimat enam anda. Sama häda tundus vaevavat ka lätlasi, nii ei olnud see mäng just ilus kõrvalt vaadata, aga võitlust jagus sellegipoolest korralikult. Võimalusi oli selles mängus vähevõitu, kuid väravaid siiski löödi. Meie läksime juhtima kui Cärolyni antud pikast pallist sai kiirusega vastastelt eest ära Maria, kes vastaste väravavahi kindlalt üle mängis. Paraku ei suutnud me taas eduseisu hoida, kui juba üleajal ei suutnud kogu võistkond kaitsesse tagasi tulla ning lätlased viigistasid. Nii jäi seisuks 1-1 ja ees ootas närvesööv penaltiseeria. Kuigi me alustasime kahe möödalöögiga ja vastased said värava kirja, siis päästis meid edaspid Cärolyn, kes säras lausa kolme penaltitõrjega ning tõi meile sellega mänguvõidu!

Kokkuvõttes jäime turniiril 7. kohale. Kohast olulisem on see, et saime 5 tasavägist mängu. Näha oli, et mõistlik on minna veel pikema pingiga sellistele turniiridele, et väsimuse ja vigastuste vastu kindlustada. Aga mängust olulisem oli hea kogemus ja uute sõprade leidmine. Tundus, et ka tüdrukud jäid igati rahule selle turniiriga.

U12 grupp oli edukas Soomes Kokkola Cupil!

Meie U12 poisid osalesid esmakordselt välisturniiril Kokkolas. Tegu oli rahvusvahelise turniiriga, kust võtsid osa üle 400 võistkonna üle maailma. Mängisime E-11 vanuseklassis, kus oli kokku 26 võistkonda, jagatuna viide alagruppi, kus igas 5-6 tiimi. Meie mängisime B- alagrupis, kus lisaks meile olid veel ka FF Jaro/Röd, Kälviän Tarmo/valkoinen, FC Raahe ja OLS/Saksa Sininen.

Esimeses alagrupi mängus kohtusime OLS/Saksa Sinineniga. Me ei suutnud end kohe käima saada ja vastased haarasid initsiatiivi, meie õnneks suutsime vastu pidada ja õige pea saime ka ise mängu sisse. Kahjuks küll alles siis, kui vastased olid oma esimese värava juba löönud. Kui olime hoo sisse saanud, viigistasime kohe ka mängusisu ja mõne minuti möödudes viisime end ka 2:1 juhtima. Teisel poolajal lõime veel kaks väravat ja andsime vastastele ka ühe, seega mängu lõppseis oli 4:2 võit.

Teises mängus oli vastasteks  FF Jaro/Röd, mäng oli väga tasavägine. Ohtlikke võimalusi oli mõlemal tiimil, kuid kumbki ei suutnud neid realiseerida. Hästi paistis silma meie väravavaht Holger Tõnn, kes tegi mitu head tõrjet ja päästis meid hullemast . Teisele poolajale läksime vastu 0:0 seisust, mõlemad tiimid olid tahtmist täis ja poisid võitlesid iga palli pärast visalt. Mäng lõppes 1:1 viigiga.

Kolmandas mängus olime vastamisi Kälviän Tarmo/valkaineni eakaaslastega. Tollel hetkel olid nemad alagrupi liidrid kuue punktiga, kuid nemad olid selleks hetkeks mänginud kahe nõrgema võistkonnaga, seega polnud me kindlad, mis tasemel võistkonnaga on tegu. Alguses olime jälle veidi raskustes mängu käima saamisega, kuid suutsime end mõne minuti pärast siiski mängu sisse murda. Viisime end üsna pea ka juhtima ja sealt edasi domineerisime kogu mängu. Lõppskooriks jäi 4:0 võit.

Viimases alagrupi mängus kohtusime alagrupis neljandat kohta hoidnud FC Raahega. Teadsime, et oleme oma edasipääsu playoffi juba kindlustanud, kuid lahtine oli, kas saavutame alagrupis esimese või teise koha. Sellest sõltus ka meie playoffi vastane- kas tugevam või nõrgem. Alagrupi esimese FF Jaro/Rödiga oli meil sama palju punkte, kuid väravatevahe tõttu olid nemad esimesed. Teadsime, et alagrupi võidu saamiseks peaksime lööma vähemalt 10 väravat FC Raahele. Kuna FF Jaro/Röd võitis neid 8:0, siis see tundus väga hea pingutamise korral isegi tehtav. Enne mängu küll rahustasime poisse, et mängime ilusat mängu ega pea alagrupis ilmtingimata esimeseks jääma, aga sellest polnud kasu. Meie mäng lagunes kild haaval, tegime väga palju eksimusi kaitsetöös, mille vastased valusalt ära karistasid viies end juhtima. Meil polnud selles mängus eriti ka õnne, mitu väga head rünnakut lõppesid nii napilt väravata, kord põrkas pall latist tagasi väravavahi sülle, siis jälle läksid löögid napilt mööda. Õnneks mängu viimastel minutitel õnnestus meil mänguseis viigistada, kui Mattias andis ilusa söödu tagasi Sebastianile, kes kaugelt skooris. Päris viimasel minutil õnnestus meil taas ohtlik rünnak üles võtta, kui Kauren meid juhtima viis ning lõpuks saime 2:1 võidu ja tasuks alagrupi teine koht. Vastastel ei õnnestunud oma kohta parandada ega saanud seetõttu ka alagrupist edasi.

Playoffis tuli meile vastaseks C-alagrupis teise koha saavutanud FF Jaro/vit, taaskord olime hädas mängu alguses sisse elamisega, vastased seevastu mängisid kohe esimesest minutist. Õnneks hetkeline peataolek möödus ja hakkasime ise ka mängima. Näha oli, et poisid tahtsid väga neid võita ja kõik pingutasid, kuid väsimus sai meist võitu ja lasime liiga lihtsalt nad löögile, Holger küll päästis meid mitmel korral, aga ühe rünnakuga jäid ka tema käed lühikeseks ja vastased viisid end juhtima. Meie küll võitlesime viimase minutini ja saime samuti löögile, kuid kahjuks ükski pall väravavõrku ei sahisenud ja pidime leppima napi 0:1 kaotusega, mis aga tähendas, et esimese kaheksa võistkonna sisse me ei mahu.

Viimases mängus saime vastaseks PK-37/sinineni poisid, kaotada polnud enam midagi ja selle mängu tulemus ei mõjutanud meid enam, seega läksid poisid suhteliselt pingevabalt mängima. Vastased olid seevastu tahtmist täis ja näitasid kohe ka head minekut. Meil õnnestus mängus näidata ilusat söödumängu, kuid kahjuks väravat ei tulnud. Mängu normaalaeg lõppes väravateta viigiga, mis aga tähendas, et tuleb hakata lööma penalteid. Meie satsist alustas Hugo, kes lõi palli väga kindlalt paremasse nurka, Holger sai vastaste penaltile sõrmed vahele aga tõrjuda ei suutnud. Teisena lõi Hendrik, mille ta samuti edukalt väravasse toimetas, Holger tõrjus vastaste penalti. Viimases ringis oli eksimatu Mattias ja vastased suutsid taas ära lüüa, aga meie võit oli juba kindlustatud!

Võistkond rõõmustamas peale võitu!

Üldiselt võib öelda, et turniir läks edukalt, eriti teeb meele heaks, et treeninglaagris õpitu on poistele külge jäänud ja nad kasutavad seda ka mängus.

Lisaks mängudele toimus turniiri raames avatseremoonia koos rongkäiguga läbi linna, see oli samuti kihvt ja meeldejääv kogemus!

Mängude vahepeal jõudsime veidi ka linnaga tutvuda ja kohalikku veekeskust külastada.

Usun, et hoidsime ainsa Eesti võistkonnana selles vanuseklassis oma riigi lippu kõrgel ja lahkusime Kokkolast heatujuliselt. Poistele väga meeldis ja see on kõige tähtsam!

Tüdrukutele entusiastlikult kaasa elamas 🙂

U11 saavutas Pärnu Summer Cupi B turniiril 3.koha

U11 osales 27-30. juunil Eesti suurimal jalgpallifestivalil Pärnu Summer Cup 2019. Festivalil osales võistkondi kokku üle 200 erinevates vanuseklassides. Rahvusvahelisel võistlusel olid esindatud Läti, Leedu, Soome, Poola ja Eesti võistkonnad. U11 JK Kuusalu Kalev mängis sel turniiril B taset, kus saavutati suurepärane 3. koht!

Turniiril osalesid FC Valmiera Glass II, JK Kuusalu Kalev, Viimsi MRJK valge, FC Helios Kõrveküla, Nõmme Kalju FC II, FK Silute II, Pärnu JK Vaprus sinine, FC Elva, FK Auda II, Pärnu JK Vaprus must, FC Flora, Pärnu JK II, FC Kose, FC Halikko punane.

Võistkonnad olid paigutatud kahte alagruppi. Alagrupis mängisid kõik võistkonnad kõigiga läbi, mille käigus selgus lõplik alagrupi järjestus. Playoffe ega poolfinaale ei mängitud. Alagrupi võitjad mängisid omavahel finaalkohtumise ja alagrupis 2. kohale jäänud võistkonnad pronksimängu.

Alagrupimängud möödusid meil väga edukalt. Saime alagrupis 5 võitu ja 1 kaotuse. Kuna meie alagrupi lätlaste võistkond Valmiera Glass II ei komistanud kellegi otsa, siis pidime leppima alagrupis 2. kohaga, mis tähendas pronksikohtumist.

Alagrupi järjestus:

Pronksimängus läksid lätlaste FK Auda II kohtumist juhtima, aga meie pidasime vapralt oma mängujoonisest kinni ja ootasime omi võimalusi. Mängu II poolajal teenisime penalti, mille ka kindlalt realiseerisime. Penaltist saime palju innustust ja usku, et suudame selle mängu enda kasuks pöörata. Seejärel suutsimegi veel ühe väravamomendi väravaks vormistada ja tasuks pronksmedalid.

Kokkuvõtteks väga suurepärane esitus võistkonna poolt. Rõõmu teeb see, et kõigil neljal mängupäeval võistkond näitas sisu ja tahet võita mänge. Pronksimängus jäime küll avapoolajal kaotusseisu, aga uskusime lõpuni, et võidame selle mängu. Nii ka läks, pead norgu ei lastud ja võideldi kuni lõpuvileni. Seekord maitses 3. koht eriti hästi, nagu oleks turniirivõidu saavutanud. Magusaks teeb selle kindlasti turniiri suurus ja tugevad ning võrdsed mängud vastastega. Hea meel on ka selle üle, et olime turniiri kõige resultatiivseim võistkond, lüües 7 mängu peale 39 väravat. Suured tänud lastevanematele, kes meile turniiril kaasa elasid ja toetasid!

Palju õnne kogu võistkonnale!

Väike klubi, suur hing!

Kuusalu Kalev korraldas jalgpallipeo

9. juunil korraldasime koos Kuusalu Spordikeskusega jalgpalli pühapäeva, kus tegemist jagus nii väiksematele kui suurematele. Peole lõbutsema olid oodatud kõik – nii treenitavate pereliikmed kui sõbrad kui ka täiesti võõrad jalgpallihuvilised.

Peol oli tegemist kõigile – alustuseks said peokülalised osaleda jalgpalliorienteerumises – kus tuli kaheksas üle staadioni laialipillutud asukohas täita erinevaid ülesanded ning saada nende eest punkte. Osavust tuli näidata näiteks laperguse palliga triblamisel, audiviske omaksvõtul väikeses alas või karistuslöögi ümber müüri vinditamises ning samas sai oma teadmisi näidata jalgpallimängus.

Rohkem pilte leiab meie Facebooki galeriist!

Võistlusel osalenud 26 võistkonna seas pälvis esikoha võistkond Jako, kellele järgnesid võistkonnad U17 ja Rix. Eriauhinnaga sai pärjatud võistkond Girlpower oma südika esinemise eest.

Lisaks võistkondlikule mängule said oma oskusi veel proovile panna löögitugevuse proovimisel, mis viidi läbi palli lennukiiruse mõõtmisel ning löögitäpsuse mõõtmisel – kus oli eesmärk saada pallid võimalikud täpselt märklaua südamesse.

Löögitugevuse võistlusel said auhinnatud erinevates vanuseklassides Andreas Idavain, Kärt Plakk, Kauren Kiik, Miikael Vatunen ja Sandra Aun. Löögitäpsuse osas osutusid auhinnatuteks Jesse Lauter, Mari Masing, Joosep Arik ja Chris Oliver Link.

Meie perepäevast tegime ka videojäädvustuse, mida saab vaadata siit:

Aga ajaveetmiseks oli meil muidki mänge peale auhinnaliste mängude – nii sai mõõtu võtta mullijalgpallis kui ka inimlauajalgpallis. Lisaks peeti maha tuline jalgpallilahing U6-U9 vanuseklasside treenitavate ja nende emade vahel. Sai korralikult pingutad aja samas naerda ka.

Nendele, kes suurest rahmeldamisest ära väsisid või tahtsid rohkem teadmisi, andis teadmisi, kuidas lapsevanemad sportivat noort toetada saaksid või kuidas oma jalgpallurikarjääri sihtmärke seada Eneli Kutter – Eesti koondise ja Napoli mängija ning EJL koolitaja. Loeng osutus väga kasulikuks nii lapsevanematele kui ka meie treenitavatele.

Jäime korraldatud peoga väga rahule ja tundus, et ka osalejatele meeldis. Selle eest täname meie toetajaid, kes aitasid täiendada nii auhinnalauda kui toetasid ürituse läbiviimist:

Balti Spoon, Weerec, Valkla Forell, Kuusalu Söögituba, Kuusalu vallavalitsus ja Monika Kiik;

Ning  meie vabatahtlikke: Kirsti ja  Andrus Haabsaar, Pille Plakk, Kaisa ja Renno Välk, Kairi Pirk-Vatunen, Tanel Tomson, Liisbeth Kallakmaa, Caroly Kiik, Cristina Kivisik, Anett Kirt ja Kertu Peegel.

Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

U11 võitis Kose Cupi!

15. juunil toimus Oru staadionil Kose Cup 2019. Turniiril osalesid FC Raasiku Joker, Anija United, FC Kose ja JK Kuusalu Kalev.

Esimeses kohtumises mängisime kohaliku võistkonnaga FC Kosega. Domineerisime kindalt mängu, aga häid väravavõimalusi ei suutnud kahjuks mängu algfaasis ära realiseerida. Lõpuks saime kaane pealt ära ja lõime vastasele 7 palli võrku. Võitsime mängu tulemusega 7:1.

Teises mängus kohtusime FC Raasiku Jokeriga. Mäng algas tasavägiselt. Mängu algul ei leidnud võistkonda head rütmi. Nii kui söödumäng hakkas kulgema, tekkisid ka kohe väravavõimalused. Vastane mängis visalt ja kergelt meile midagi ei andnud. Lõpuks suutsime siiski kaks väravavõimalust ära realiseerida. Mäng meile resultaadiga 2:0.

Kolmandas ehk finaalmängus läksime vastamisi Anija Unitediga.

Alustasime mängu kohe kõrge ja aktiivse pressinguga, mis tõi meile ka edu. Pressingu tulemusena saime luua häid väravamomente vastase värava lähistel. Saime esimesest väravast kõvasti enesekindlust. Peale esimest väravat kulges mäng suures plaanis meie võistkonna domineerimisega. Realiseerisime veel 3 võimalust väravateks. Mäng lõppes tulemusega 4:0.

Kokkuvõtteks suurepärane turniirivõit. Kui võistkond tõstab karika pea kohale, siis tuleb tulemusega igati rahule jääda ja nautida võitu! Kõikides mängudes tulid mängijad oma ülesannetega igati edukalt toime. Suur kummardus kogu võistkonnale!

Pühapäeval, 2. juunil toimus Tartus Annelinna kunstmurustaadionil U11 Eesti meistrivõistluste I voor. Turniiril osalesid FC Santos I, FC Santos II, FC Helios Võru ja JK Kuusalu Kalev. Sel aastal mängib U11 võistkond viimast aastat turniiri süsteemi. Järgmine aasta hakkame mängima kodus-võõrsil printsiibil.

Tänavu mängime A turniire ehk parimate vastu.

Esimesel turniiril pidime tunnistama selgelt vastaste paremust. Esimese mängus kaotasime suurelt FC Santose I võistkonnale 10:2. Teisel kohtumises pidime tunnistama FC Heliose paremust tulemusega 5:0. Viimases mängus FC Santose II võistkonnaga oli mängupilt juba parem, kuid siiski kaotasime mängu 4:1.

Loodan, et juba järgmisel EMV turniiril Kohta-Järvel suudame vastastele rohkem hambaid näidata.

U9 liiga teine turniir läks edukalt!

U9 Eesti meistrivõistluste teine turniir leidis aset 16. juunil Kuusalu Keskkooli staadionil. Kokku oli taas 5 võistkonda ning mängiti 5vs5 ja 2x10min.

Turniiri esimeseks vastaseks oli FC Flora Mustad.
Mäng oli kuni lõpuminutiteni meie kontrolli all, kuid sellegipoolest olid vastased tublid ning naljalt meile võimalusi ei pakkunud. Suutsime end juhtima viia korralikust söödumängust, mil Chris värava alla söötu saades rünnaku pealelöögiga lõpetas. Teise värava sai enda nimele Rainis, kes triblas vastastest mööda nagu välk. Kolmanda ja ühtlasi ka selle mängu viimase värava autoriks oli Rasmus- pall põrkas väravapostist tagasi ning Rasmus oli õigel ajal õiges kohas, teades, et rünnak pole lõppenud enne, kui pall väljas on/kohtunik vilistab.
Lõppseisuks 3:0 võit!

Teises mängus oli vastaseks Põhja-Tallinna JK Volta.
Alustasime jõuliselt ning 5’ndaks minutiks olime juba 2:0 juhtimas. Väravad said kirja Sebastian ja Maddox, kes oma osavusega vastaste kaitseliini segadusse suutsid ajada.
Vastased said sellest vaid hoogu juurde ning poolajale minnes jäi seis 3:2 Volta kasuks. Saime küll mitmeid väravavõimalusi, kuid teisel poolajal said väravad kirja hoopis vastased.
Mäng lõppes meie jaoks 2:6 kaotusega!

Kolmanda mängu vastaseks oli Saku Sporting Must.
Selles mängus tuli meil tõsiselt hästi välja kaitsetöö ning söödumäng. Esimese poolaja lõpuks jäime 1:0 juhtima. Väravate skoori avas Maddox, kelle tugev ja täpne pealelöök vastaste väravavahile mingit tõrje võimalust ei jätnud. Teisel poolajal sai värava kirja ka Uku, kes osavalt palli väravavõrku suunas. Kolmanda värava sai enda nimele meie peamine väravavaht Jürgen, kes audiviske ilusti omaks võttis ning pöörde ajal pealelöögi sooritas- selles mängus ja olukorras täitis Jürgen peamiselt ründaja positsiooni ning sai sellega suurepäraselt hakkama! Viimase värava autoriks taaskord Maddox- meie oma Ronaldo!
Lõppseisuks 4:0 võit!

Neljandaks ja ühtlasi turniiri viimaseks vastaseks oli vapper Kohtla-Järve SK Zenit.
Alustasime mängu jõuliselt ja pressiga. Esimese värava lõime 3’ndal minutil, mil Rainis sai söödu ning palli väravavõrku toimetas. Teise värava sai enda nimele Villem, kelle osavus ja kiired jalad oma töö ära tegid. Kolmanda värava autoriks oli Sebastian, kelle löögitugevus teeb silmad ette nii mõnelegi vanemale mängijale. Esimese poolaja viimase värava teenisime penaltist, mille realiseeris kavalalt ning edukalt Jürgen.
Teisel poolajal saime kirja veel 2 väravat – autoriteks taaskord Jürgen ja Rainis.
Oli näha, et enamus vastastest on kohati alles algajad, kuid see ei teinud meile mängu väga oluliselt lihtsamaks, sest pikalt päikse käes olemine ning väga palav ilm oli teinud oma töö.
Lõppskoor 6:0 võit!

Kokkuvõttes lasime enda väravavõrku katsuda vaid Volta võistkonnal ning ise suutsime nelja mängu peale kokku lüüa tervelt 15 väravat!
Ühtlasi olime turniiril ainuke võistkond, kes Volta väravavõrku pallid saatis!💪

Treenerina jäin võistkonnaga väga rahule ja ei oska lapsi kuidagi ära kiita! Kindlasti tuleb trennis veel üksikud mänguolukorrad läbi käia ning loodetavasti saab edasi ainult paremaks minna!😊

Turniiril mängisid: Chris Oliver, Jürgen, Kris-Erik, Kristian Rainis, Maddox, Markus, Marii, Rasmus, Romet, Risto, Sebastian, Simon, Uku ja Villem.

U11 osales Soomes Lähitapiola Cupil

JK Kuusalu Kalevi U11 võistkond osales oma esimesel välisturniiril Soomes. Turniir toimus 25-26.05 Hämeenlinnas ja kandis nime Lähitapiola Cup. Sel aastal täitus Lähitapiola Cupil 20nes juubeliaasta.

Turniiri korraldus ja vastuvõtt olid väga professionaalselt korraldatud. Ilm oli külmavõitu ja vihmane, aga kõik mängud sai peetud. Kõige tähtsam on see, et poisid said väärt kogemuse nii pallimängus kui ka väljaspool väljakut.
Eesmärk turniirile minnes oli kindlasti saada tugevaid mänge ja hankida kogemusi välisvõistkondadega mängides. Ma arvan, et eesmärk täitus ja tulime väljakutsega suures plaanis toime. Trennis õpitud oskuseid on näha ka väljakul. Õppida väljakul on veel palju, aga olen võistkonna sooritusega rahul.

U9 alustas oma esimest liigahooaega

U9 vanusegrupp alustas 26. mail oma kõige esimest liiga hooaega turniiride põhimõttel. Turniir leidis aset Kosel, kus mängis kokku 5 võistkonda.
Kuusalu esimeseks vastaseks oli Harju JK Rae.
Mäng algas ja oli kuni lõpuminutiteni väga tasavägine. Pidasime lõpuni ilusti vastu, kuid vastane suutis viimasel minutil palli väravasse lüüa ning sellega võidu teenida. Super tõrjetega kostitas meid väravavaht Jürgen! Lõppseisuks 0:1 kaotus.
Teises mängus oli vastaseks FC Kose.
Vastased olid väga tublid, kuid mäng oli meie kontrolli all. Saime palju väravavõimalusi, aga kõiki neist realiseerida ei suutnud. Juhtima viis meid Maddox, kes palli kindla ja tugeva löögiga väravnurka suunas. Teise värava saime kirja ilusast söödumängust – Kristian Rainis triblas palliga vastaste värava poole ning andis õigel ajal söödu värava alla, mille realiseeris ära taaskord Maddox.
Vastased suutsid endale värava teenida ajal, mil üks meie mängijatest õnnetult maas lebas ning võistkonnakaaslased teda vaatama jäid. Sellega väravatesadu ei lõppenud – kaks järjestikust väravat lõi üks meie ründemängijatest, Chris. Mängu viimase värava sai kirja Villem, kes palli osavalt värava allanurka suunas. Lõppseis 5:1 võit.

Kolmandas mängus kohtusime MRJK’ga.
Mäng oli taaskord üpris tasavägine. Söödumäng ning kaitsetöö oli tunduvalt parem, kui esimestes mängudes.
Selles mängus avas väravateskoori Chris.
Vastaste viigivärav tuli karistuslöögist, mis põrkas latist õnnetult alla nii, et see meie väravavahi vastu põrgates väravasse maandus. Lõppseis 1:1 viik.

Neljandaks ja ühtlasi turniiri viimaseks vastaseks oli FC Flora.
Mäng algas algselt vastaste tugeva pressiga. Lapsed elasid end mängu sisse ning esimese värava sai endale kirja Rainis. Vastased viigistasid seisu ajal, mil meie kaitsetöös väike segadus tekkis. Teise värava lõi Maddox ning kolmanda värava Villem. Tegime poolajal väravavahi vahetuse ning Chrisi asemel läks esmakordselt väravasse Kris-Erik, kes tublisti sellega hakkama sai!
Vastased teenisid endale teisel poolajal ühe värava juurde, kuid see meid ei morjendanud ning vastu suutsime lüüa veel ühe, autoriks Romet.
Lõppseis 4:2 võit.