Meie U10 võistkond sai 7. koha Tarvas Cupilt

Laupäeval, 11. Augustil toimus Rakvere Linnastaadionil Tarvas Cup 2018 U10 vanusegrupile. Turniiril osales kokku 16 võistkonda. Võistkonnad olid jaotatud 4 alagruppi. Alagrupi võitjad mängisid kohtadele 1-4. Alagrupis 2. koha saanud võistkonnad mängisid kohtadele 5-8, kolmandad kohtadele 9-12 ja alagrupis 4. koha saanud võistkonnad kohtadele 13-16.

Meie alagrupi vastased olid Tartu FC Santos punane, Tallinna FC Levadia must ja Pärnu JK.

Esimeses mängus alistasime Tartu FC Santose punase tulemusega 3:0. Suutsime mängus rohkem palliga domineerida ja realiseerimine võimalused väravateks.

Teine mäng Tallinna FC Levadia musta vastu oli juba keerulisem. Levadia alustas tempokalt ja avas ka kohe mängu alguses skoori. Võitlesime kõvasti ja suutsime ühe tagasi lüüa. Mängu lõpufaasis ei suutnud me kahjuks võimalusi väravateks realiseerida. Levadia võttis siiski oma ja võitis mängu tulemusega 2:1. Kolmandas mängus läksime vastamisi Pärnu JK-ga. Mängu algus Pärnuga oli tasavägine, pikalt olid tablool numbrid 1:1. Mängu lõpufaasis saime palli hästi liikuma ja tasuks 2 väravat. Võitsime mängu 3:1.

Saavutasime alagrupis 2. koha ja mängud kohtadele 5.-8. Esimeses mängus saime vastaseks FC Tallinna D.M. Alustasime mängu enesekindlamalt, kuid ei suudetud kohe esimesi võimalusi ära kasutada. Mäng oli võrdne ja võideldi kõvasti. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 2:1 seekord pealinna võistkonna kasuks.

7.-8. koha mängu normaalaeg lõppes tulemusega 1:1. Penaltiseerias olime osavamad ja võitsime skooriga 4:3.

Turniirilt tubli 7. koht ja hulgaliselt väärt kogemusi!

Auhinnad, auhinnad!!!

MM on läbi saanud ning aeg suures suvekuumas FIFA Fantasy mängu auhinnad ära jagada. Lõpptabel tuli meil järgmine:

Üllatusterohke MM tekitas kindlasti paljudele peavalu, kuid esimesed said ikkagi päris korraliku punktisumma. Tipp oli väga tasavägine, esimesed kolm jäid vaid 2 puntki sisse. Aga pika jutu asemel läheme kiirelt auhindu jagama:

I koht: Zhortyksi võistkond Tühikargajad – auhinnaks turniiripadi ja klubi sall;

II koht: Sõpruse võistkond Juustukukkel – auhinnaks turniiri joogipudel ja klubi sall;

II koht: Loksa 123 võistkond Loksa1 – auhinnaks turniiri joogipudel ja klubi sall;

IV koht: Stiiviuanderi võistkond Haavakannu Hooligans – auhinnaks turniiri kruus ja klubi helkur.

Lisaks andsime välja mõned eriauhinnad, arvestusega, et need, kes juba auhinna saanud on, ei saa järgmistele pretendeerida:

Parim tulemus alagruppides: Klavanaldo, võistkond Võitja – turniiri pudeliavaja ja klubi helkur;

Parim tulemus play-offis: Tanielo, võistkond FC Wallküll – turniiri külmkapimagnet ja klubi helkur.

Ning mängijad kindlasti märkasid, et mängus oli võimalik teenida lihtsamaid ja keerulisemaid “Saavutusi”.

Mõne raskema saavutuse saajate seas jagasime samuti välja lohutusauhindu:

Show Stopper: 25 liigas osaleja seast sai vaid 1 võistleja selle saavutuse, mida jagati mängus penalti tõrjunud väravavahi kasutamise eest. Võitjaks: Mikaeeel, võistkonnaga Dream XI – iminapaga kinnitatav suveniir ja klubi helkur;

Safe Hands: selle saavutuse saamiseks tuli valitud väravavahil teha mängus vähemalt 6 tõrjet ning selle teenis välja 5 osalejat liigas. Loosiga sai auhinna endale: FC Seen samanimelise võistkonnaga ning teenis sellega endale – näpupallurite kollektsiooni ja klubi helkuri;

You Have Heat: see saavutus nõudis vooru parima mängija oma võistkonnas mängitamist, ning sellega sai hakkama koguni 14 osalejat, neist 4 tegid seda kahel korra. Nende seast sai loosiga auhinna Ultraholgeri võistkond Ultra Team – ja teenis endale jalgpalluri figuuri ja klubi helkuri.

Auhindade kättesaamiseks palun võtta korraldajaga ühendust meili teel info@kuusalukalev.eu ning siis lepime kokku auhinna üleandmise. Ühendust palume võtta 1. augustiks. Kui auhinnasaaja ei võta antud kuupäevaks ühendust, anname auhinna järgmisele auhinnalisele kohale või loosime auhinna uuesti.

Täname kõiki osalemise eest, loodetavasti tegi mängu mängimine teie MMi jälgmise mõnevõrra põnevamaks!

Auhinnalaud:

U16 poiste kevadring sai läbi

Kevadvooru lõpetasid Kuusalu U16 poisid II liiga Lõuna/Ida tsooni 6. kohaga.
Teeniti 2 võitu ja 5 kaotust. Tabeliseis
Sügisvooru ajakava selgub varsti, kuid selge on see, et mängime U16/II B-tsoonis.

9.06 mängisime esineliku tiimi Põltsamaa Spordiga, kelle ründemäng on olnud märkimisväärne, vaadates löödud väravate arvu.
Jätkasime kahjuks oma halba harjumust ja esimese minutiga jäime 0-1 kaotusseisu. Vastane purjetas läbi meie kaitseliini ja lihtne värav oli tõsiasi. Mängupilt paranes ja hakkasime vaikselt omi võimalusi looma. Peatasime Põltsamaa rünnakuid edukalt ja proovisime teravalt vastu nõelata. Mõned vastase mängumehed muutusid tänu meie südikusele närviliseks ja hakati maadlusvõtteid kasutama ning hilineti olukordadesse.
Hea võimalus viigistamiseks tekkis veerandtunni täitumisel, kui Semjoni ohtlik kauglöök latist tagasi põrkas. Paraku meie ründaja ei reageerinud piisavalt kiiresti, et mänguvahend võrku lükata ja kiiper noppis selle raskustega.
Kahjuks üks vastane oma ebasportlike tegude eest karistatud ei saanud ning Kuusalu omad hoidsid alateadlikult temast edaspidi veidi eemale. See pärssis aga meie kaitsetegevust, sest lasime silmapaistvalt mänginud mehel palliga mugavalt olla. 27. minutil suurendas ta vastaste eduseisu. Paaril korral hoidis meid mängus Joosep, kes väravasuul pareeris osavalt vastaste lööke.
Hea võimalus tekkis kui Semjon äärele murdis ja mõõdetud tsenderduse kasti saatis. Andreas oli täeisti vabaks jäänud ning tabas palli peaga, kuid nahkkera lendas üle värava.
Väga hea võimalus oli ka Matveil, kes edestas vastaste kaitseliini ja jooksis 1-1le kindamehega. Tugev löök ebaõnnestus ja tabas Põltsamaa puurivahti – ei suutnud me kuidagi oma väravaarvet avada!
Enne kui poolaeg täis tiksus, lõid hoopis külalised vasturünnakust oma kolmanda ja püsisime nulli peal.

Teisele poolaja algus oli katastroofiline, kui mäng polnud kestnud viite minutitki, pidime taaskord ühe palli võrgust välja võtma. Peale seda muutus mäng võrdsemaks ning võimalusi enam liialt ei tekkinud kummalgi tiimil. Pigem Kuusalu proovis üles ehitada ja vastane nõelas kontradega. Viis minutit enne mängu lõppu suutsid külalised kohtumise viimase värava lüüa ning 0-5 kaotus oli tõsiasi.

Kevadvooru viimasest mängust Jõhvi vastu pole väga midagi kirjutada, kuna seda ei toimunud. Kahjuks osalevate poiste nimekiri muutus mängupäeva hommikuks kriitiliselt lühemaks ja tuli raske südamega vastu võtta otsus ja mitte mängule minna. Teavitasime vastast ja Jalgpalli Liitu ning esialgu olid kõik osapooled mõistvad. Saime vastase ja EJL-ga ka uue mänguaja kokkulepitud, kuid peale tabeliseisu klaarimist avastas Jõhvi ja EJL, et mängu toimumise korral viie väravalise kaotuse korral langevad hoopis nemad viimase nelja hulka ja meie oleme esimese nelja seas. See oleks tähendanud sügiseks meile tugevamat alagruppi ja Jõhvile nõrgemat.  Kuna noorte MV-l on kõige aluseks juhend ja Jõhvi väitis ootamatult, et nemad pole meiega kokkulepet saaavutanud, siis EJL tühistas enda kinnitatud ebaõige mängumuudatuse ning saime loobumiskaotuse  -:+.

Olukord võiks olla õpetlik, kus eelkõige tuleks vastutustundlikumalt tegutseda just poistel, kui mängudegraafik pikalt ette teada on. Kui juhtub üks sarnane näppulõikamine veel tulema, siis oleme EMV eemaldatud.

Mängi MM fantaasialiigat ja võida auhindu!

Maailmameistrivõistlused on kohe-kohe algamas, kindlasti kõik jalgpallihuvilised on juba ootusärevuses. Aga, et mängude jälgimist teha veel huvitavamaks, siis teeme fantaasiajalgpalli mängu – vali oma lemmikmängijatest koosseis ja vaatame, kes meie klubi mängijatest ja fännidest saab kõige parema koha!

Mängimiseks tuleb minna Fifa kodulehele ja liituda mänguga. Mine kindlasti sellelt lingilt, et automaatselt meie klubi liigaga liituda või kui sa oled juba võistkonna teinud, siis kasuta liitumiseks koodi: MJFV4NYE.

Kui oled võistkonna ära teinud, siis edasi saad jälgida oma võistkonna saavutusi lisaks veebilehele ka telefoniäpi kaudu: Android iOS.

Juhul kui oled esimesed mängud maha maganud ja avastad nüüd alles selle mängu, siis ei ole sa veel midagi kaotanud – on veel suur võimalus teistele järgi jõuda kui ikka võistkonna teed!

Auhinnad

Et mäng oleks huvitavam, siis 3 esimest kohta saavad auhindadeks klubi fännisümboolikat ning ka MMi fännitooteid. Kui osalejaskond on rohkearvulisem, siis jätame võimaluse endale ka eriauhindu välja anda!

Kuidas mäng toimub?

Sa saad 100 miljonit eurot mängijat eostmiseks (tõuseb play-offi ajaks 105 miljonini). Sa saad osta selle raha eest enda võistkonda 15 mängijat, kellest siis 11 valid mängima kokku 7-s mänguvoorus: alagruppide esimene voor, teine voor, kolmas voor ja play-offide ringid. Punkte saad resultatiivsete söötude eest, väravate eest ja oma värava puhtana hoidmise eest. Saad teha vahetusi ja ja müüa-osta mängijaid.

Täpsem info, mille eest võib punkte saada (inglise keeles):

Võistkonna valimine

Sa pead valima 2 väravavahti, 5 kaitsjat, 5 poolkaitsjat ja 3 ründajat. Loomulikult ei saa valida vaid kõige kallimaid mängijaid, selleks rahast ei jagu. Igaks mänguks saad valid 8 erineva formatsiooni vahel – 5-3-2, 5-2-3, 5-4-1, 4-4-2, 4-3-3, 4-5-1, 3-5-2, 3-4-3.

Igast rahvuskoondisest saad sa valida maksimum 3 mängijat alagrupiturniiril, edaspidi iga ringi kaupa 1 võrra rohkem.

• Finaal ja pronksimäng: 5 vahetust

Saad teha ka lisavahetusi, aga iga lisavahetus maksab sulle 4 punkti!

Ühes voorus saad kasutada võimalust vahetada ilma punkte kaotamata (Wildcard) – aga veendu, et sa seda valel ajal ära ei raiska!

Vahetused

Pärast seda, kui mängupäeval on mängud lõppenud ja enne järgmise päeva mängude algamist saad:

• vahetada igat platsimängijat (kui ta pole saanud punast kaarti) pingiloleva mängija vastu, kes pole veel mänginud selles voorus.
  • määrata kapteniks uue mängija (kui eelmine kapten pole saanud punast kaarti), kes pole veel mänginud selles voorus.

Kapten

Kapten teenib sulle mängus topeltpunkte. Kui muidu tooks mängija sulle 5 puntki, siis kaptenina toob ta sulle 10 punkti. Ühes voorus 7st saad sa kasutada Maksimaalset kaptenit – siis sa ei vali kaptenit, vaid kapteniks saab automaatselt mängija, kes sul kõige enam selles voorus punkte toob.

Pingimängijate toetus

Ühes voorus toovad kõik sinu 15 mängijat sulle punkte, mitte vaid 11 algkoosseisu mängijat.

Kui see kõik tundus hirmutav ja segane, siis ära lase end heidutada – mängima hakates näed, et tegelikult on see lihtne!

U11 võistkond mängis kodusel murul edukalt

10. juunil toimus meie U11 võistkonna ainus koduturniir liigahooajal, osa võtsid neli võistkonda, lisaks meile veel FC Nõmme United II, Kohila Püsivus ja Tallinna FC Flora Rohevalged.
Esimeses mängus kohtusime oma vanade rivaalide Kohila poistega. Mängu alguses ei saanud me oma mängu kohe käima, kuid mõne minuti jooksul kohanesime ja elasime sisse. Alguses oli domineerivam vastaspool, kuid mängu jooksul näitasime aina enam head minekut ja tekitasime ohtlikke momente. Ühe sellise karistas ära Hendrik, kui Sebastian T. võitis vastaste käest palli ja andis hea söödu värava alla, mille Hendrik väravavõrku sahistas.
Teisel poolajal õnnestus meil taas üks väga hea rünnak väravaga lõpetada, kui mängijad kokkulepitud taktika järgi toimetasid, seejärel võitis Kauren vastastelt palli ja mängis selle osavalt Kohila poistest mööda, lõpetades rünnaku ilusa väravalöögiga. Kokkuvõttes oli see üsna tasavägine mäng, mõlemad võistkonnad näitasid head mängu ja suutsid tekitada ohtlikke olukordi, seekord jäi 2:0 võit meile.
Teises mängus olime vastamisi FC Nõmme United II eakaaslastega, meie poiste mängupildis oli märgata kerget peataolekut ja ärevust. Kahjuks määras kohtunik meie kahjuks vastastele penalti, mille nad ka realiseerisid. Õnneks suutsime olukorrast peagi toibuda, tekitasime mõned lubavad olukorrad ning saime karistuslöögi, mille Norman osavalt väravasse lõi. Mänguskoori viigistamine andis meile jõudu juurde, kuid kahjuks õnnestus vastastel osavalt lüüa pall üle meie väravavahi, kui eelnevalt olime kaitses lohakalt palli minema löönud otse vastastele. Me ei andnud alla ja peagi suutsime seisu taas viigistada, kui Hugo suunas nurgalöögi kannaga väravasse.
Poolajale läksime lootusrikkalt, sest kõik oli veel võimalik. Teise poolaja esimeses pooles haarasid vastased initsiatiivi ja lõpuks läksid ka juhtima, kuid me ei andnud alla ja üritasime veel. See ka õnnestus, nimelt oli vastaste värava all ohtlikult lahtine pall, paljud mängijad üheskoos puntras võitlemas, kuid Mattias suutis siiski selle palli väravasse suunata. Lõppskooriks jäi hästi välja võideldud 3:3 viik.
Viimane kohtumine toimus meil Tallinna FC Flora Rohevalgetega, selles mängus haarasime kohe ise initsiatiivi ja läksime juba teisel minutil juhtima. Sellele järgnes väravatesadu, poolajale läksime juba 8:0 eduseisust. Hästi paistis selles mängus ka Sebastian T, kes näitas võitluslikkust ja kogus sellega ka korralikult mänguaega.
Üldiselt aga ei saa selle mänguga rahule jääda, lapsed muutusid laisaks, oli kordi, kus kaitsja läks oma positsioonilt ära ega teinud enam oma tööd. Ei toiminud enam ilus söödumäng, kõik tahtsid ise väravat lüüa. Positiivne oli see, et mängijad said proovida harjumatuid mängupositsioone ja seeläbi oma oskusi lihvida. Lõppskooriks jäi 15:0.
Turniiril said jala valgeks Mattias (5x), Kauren (3x), Hugo (3x), Hendrik (2x), Norman (2x), Holger (2x), Sebastian P (1x), Sebastian T (1x).
Mänge teenindasid kohtunikud Siim Aksel Amer ja Karl Taal.

U16 võistkond alistas JK Tallinna Kalevi

26. mail anti avavile Kalevi kunstmurul juba hommikul kell kümme, kus võõrustas meid JK Tallinna Kalev.
Alustasime hästi ja surusime vastased oma poolele. Pealelöögid ei kannatanud kriitikat – enamus lendas raamist mööda. Tihti võeti löögiotsus vastu liialt kiirustades ning sooritused ebaõnnestusid. 13. minutil avas Semjon skoori, kui kõrge kaarega palli väravasse saatis. Kaitses lohakalt mängimise tulemusena, olime eduseisus vaid minuti. Karl-Jaco taastas Kuusalu eduseisu 22. minutil kui vastaste kaitseliini taha hea söödu sai. 28. minutil skoorisid võõrustajad ilmselgest suluseisust, kuid kirja see läks ning viiginumbrid olid taastatud.
Karl-Jaco lõi oma teise värava, aga see ei olnud poolaja viimane. Tallinna võistkonna ründaja sai taaskord meie endi eksimusest jooksu ja hoidis seisu viigilisena.

Poolajal olid poisid pettunud, et nii paljude võimalustega mängus seis vaid 3-3 on. Aga eks tuhka tuleb pähe raputada ka kodutöö tegemisele, kus poisid teadsid täpselt, et Tallinna Kalev on vaid suureskoorilisi kaotusi teeninud.

Tegime paar vahetust ja alustasime mängu tühjal lehelt. Üheksa minutiga taastasime eduseisu ja skoori tegid Semjon, Nikita (Semjoni söödust) ja Andreas (Semjoni söödust). Mängu lõpp muutus meie jaoks vähe pingelisemaks, kui olime teinud taas mõned vahetused. 62. minutil vähendas võõrustajate mängumees nende kaotusseisu kaheväravaliseks. Kümmekond minutit hiljem oli Miikael kaitsetöös liialt aktiivne ning mängis palli läbi jalgade, paraku meie karistusalas. Selle tõttu sai patustaja kollase kaardi ja vastane penalti, mis ka realiseeriti – seis meie kasuks vaid minimaalsena 6-5.  Lõpu suutsime siiski ära hoida ning võidu võtta.

Kokkuvõtvalt poistelt hea mäng, kuid suuri küsimusi tekitab võimaluste ära kasutamine ja eduseisus targemalt mängimine. Liinide üles viimine põhjustab probleeme –  kui palli kaotame, ei suuda me kaitsemängule ümberhäälestuda.

U10 võistkond alustas liigaturniire kodumurul

Pühapäeval,  27.mail toimus Kuusalu KK staadionil U10 esimene Eesti MV turniir, kus osalesid Viimsi MRJK Must, Põhja-Tallinna JK Volta, Tallinna FC Levadia Valge ja JK Kuusalu Kalev.

Esimeses mängus läksime vastamisi Tallinna FC Levadia Valge võistkonnaga. Kohe mängu alguses näitasime head võitlust ja kindlat mängu keskväljal. Tekitasime vastase värava lähistel palju ohtlikke olukordi ja realiseerisime oma väravavõimalused. Võit tuli tulemusega 8:0.

Teises mängus tuli meile vastasteks Viimsi MRJK Must. Mäng läks kohe hästi käima ja domineerisime terve mängu jooksul. Suutsime teha väga palju ilusaid sööte ja tsenderdusi värava alla. Võitsime mängu 9:1.

Kolmandas mängus võistlesime Põhja-Tallinna JK Voltaga. Mäng oli selgelt meie käes, ja vastastele sõnaõigust väga ei andnud. Hoidsime vastastel tugevat ja kõrget pressi peal, mis pani vastased eksima. Suutsime vastaste eksimused enda kasuks pöörata ja skoorida. Võitsime mängu tulemusega 4:1.

Kokkuvõtteks suurepärane esitus võistkonna poolt. Näitasime kogu turniiri vältel, et suudame stabiilset ja head mängu mängida. Rõõmu valmistab see, et söödumängus oleme sammu võrra paremaks läinud.

Palju õnne kogu võistkonnale!

U11 võistkond võitis täiseduga esimese liigaturniiri

Laupäeval toimus meie U11 vanuseklassil liigahooaja avavoor Tallinnas Kopli Kunstigümnaasiumi staadionil. Kokku osales neli võistkonda: Põhja-Tallinna KSK, Saue JK Roheline, Kohila Püsivus ja JK Kuusalu Kalev.
Esimene mäng toimus meil Saue eakaaslastega, kohe mängu alguses avasime skoori, kui Hugo viis meid kahe väravaga 2:0 ette. Head söödumängu näitasid ründefaasis meie Mattias, Hugo ja Henry.
Vastaste eksimused karistasime selles mängus valusalt ära, nimelt võitis keskväljal Markus vastastelt palli, suunas selle Sebastian Tipule ette, kes selle ka väravavõrku toimetas. Samamoodi võitlesime ilusti ohtliku olukorra lõpuni vastaste värava all, kui nende väravavaht ei suutnud palli enda kontrolli alla saada ja mitmekesti puntras olles, saime taas palli endale ja Hugo suunas selle väravasse.
Lõppskooriks jäi 6:0, meie väravalööjad olid Hugo (4), Sebastian Tipp (1), Hendrik (1).
Teise mängu vastased olid Põhja-Tallinna KSK poisid, meie mängijatel oli enne mängu kerge kartus sees, sest talvel olid nad pidanud nendega mängides valusa kaotusega leppima. Mäng oli kohe esimestest minutitest väga pingeline, vastaste poisid panid meid korralikult surve alla, kuid suutsime sellest hoolimata teha mitu head rünnakut järjest. Esimese poolaja teises pooles suutsime eduka rünnaku ka realiseerida, kui Holger sai pika palli ette, väravavaht oli oma alast välja tulnud, pall suunati Kaurenile, kes selle ilusa löögiga ka väravasse lõi. Seepeale muutus vastaste olukord raskeks, nende treeneri ja lapsevanemate pahameel panid lapsed suure surve alla.
Teisel poolajal olid Põhja-Tallinna poisid tõsistes raskustes, meie ründajad ja keskväli tegid väga head tööd ning tekitasid seeläbi väga ohtlikke momente. Suutsime mängus haarata initsiatiivi, Kaurenil õnnestus taas mängida vastased üle ja läksime 3:0 juhtima, lisaks Mattiase väravale lõid vastased ka omavärava. Mängu lõpuks suutsid nad ka meie paar eksimust ära karistada ja lõppskooriks jäi 4:2.
Viimane mäng oli meil Kohila Püsivusega, see kujunes väga tasavägiseks. Mõlemal võistkonnal oli palju võimalusi, mis kahjuks või õnneks ei lõppenud väravaga. Poolajale läksime 0:0 seisult, tagasi tulles kartsime, et vastased hakkavada rohkem riskima, kuid seda ei juhtunud.
Teise poolaja keskel suutsime ühe eduka rünnaku lõpetada väravaga, kui Hendrik ja Mattias näitasid head koostööd, mis tegi mängu lõppseisuks minimaalse edu 1:0.
Turniiri kokkuvõttes oli see igati edukas, võitsime kolm mängu kolmest, lõime 11 väravat.
Turniiril osalesid: Sebastian Palu, Hendrik Madisson, Mattias Mänd, Norman Nikkarinen, Sebastian Tipp, Kauren Kiik, Andero Parktal, Henry Luus, Holger Tõll Lõhmus, Markus Koemets ja Hugo Saul.

Tüdrukud kaotasid võitlusliku mängu Levadiale

Neljapäeval kohtusime koduväljakul ühe liiga tugevama vastasega ja kahjuks nii mõnigi mängija kartis neid juba ette – eks mõjus ka see, et seni oli Levadia löönud igas liigamängus kahekohalise arvu väravaid. Aga samas olime kohale saanud mängule pea kõik liigasse üles antud mängijad ja vähemalt vahetusmängijate vähesuseüle seekord kurta ei saanud.

Mängu alustasime plaani järgi ettevaatlikult, kõrgelt pressima ei läinud, vaid võtsime vastu poole väljaku pealt, pressides liinid kokku. Natuke kartlikud olime küll ja kaotasime algul duelle ja tegime närvilisi halbu otsuseid, mis võimaldas vastasel võimalusi tekitada. Kärt sai kohe mängu algul palju tööd teha, tegi häid tõrjeid, püüdeid ja noppis palli vastaste varba pealt, korra aitas meid ka väravapost. Kui selle esimese surve vastu pidasime, siis saime ise ka mängu sisse ja hakkasime vasturünnakuid looma. Kahjuks kaotasime peatselt ühe olulise mängija – Maria, kes kõhuvalu tõttu enam jätkata ei suutnud. Õnneks vahetusest sekkujad olid ka täna tasemel ja suutsid mängus oma töö ära teha. Palli valdas ka edasi enam Levadia, kuid suutsime nende söödumängu suures osas halvata ning panna neid end ebamugavalt tundma tugeva pressiga pallile. Võimalusi said pigem mõlemad pooled, nemad positsioonimängult, meie vasturünnakutest. Avavärava lõi aga hoopis Levadia vasturünnakust, kui äärelt tulnud tsenderduse ajal unustas kaitsja palli vaatama ja jättis selja taha mängija vabaks. Siin ei olnud enam väravavahil midagi teha, ja nii läks Levadia mängu 0-1 juhtima. Pead norgu me ei lasknud ning mängisime oma mängu edasi. Poolaja lõpu eel tegime taas ühe terava vasturünnaku – kaitsest andis Annabel pika palli mööda äärt ette Liisbelile, kes murdis keskele, ja andis sealt kaitsjate vahelt filigraanse söödu Hannale, kes pääses värava poole jooksu. Üks kaitsja küll jõudis löögisuuna kinni panna ning Hanna pidi hoo värava ees maha võtma, kuid leidis siiski sööduvõimaluse värava eest läbi mängides. Sinna oli head vaistu näidates jooksmas Melani, kes palli võrku virutas. Nii saime 1-1 seisuga poolajale mindud.

Teise poolaja algul oli mängupilt pöördunud – meie olime saanud kõvasti eneseusku väravast ja Levadia oli selgelt sellest häiritud. Mängoli täiesti meie käes ja üks võimalus tekkis teise järel. Kes iganes parasjagu ründavas positsioonis oli, sai endale väravavõimaluse tekitatud. Nii sai Anette läbi ja lõi tugeva löögi latti, Caroly kauglöök läks napilt üle, kui parimaid võimalusi nimetada, aga samas sai mitu korda ka väravavaht Levadiat päästa. Meie keskväli pidas plaanist hästi kinni ja nii võitsid Emma, Viki ja Caroly järjepidevalt palle ja toitsid ääri ja rünnet läbisöötudega. See meie surve kestis 10-15 minutit, siis oli ka vastane šokist üle saanud ja mäng taas võrdsustus. Nüüd sai taas enam koormust kaitseliin, kus nii Anna-Liisa kui Lotte ei kartnud ka “kelguga” palli vastaselt kätte saada. Vahel olid küll alumiste liinide mängijad liiga laetud emotsioonidest ja mingi ka liiga innukalt palli hankima, mis tekitas võimalusi petetega mööda minna vastastel ja meie liine lahti tõmmata. Aga isegi kui seda juhtus, siis Kärt püüdis kõik pallid laitmatult. Samas, head keskendumist näitas Elissa, kes oma äärelt praktiliselt kunagi ei lasknud mängijat läbi tänu kannatlikule vastase võimaluste kinnisuunamisele.

Intensiivne mäng väsitas ja nii kinkisime vastastele vahel ka olukordi kandikul – suutsime vastase surveta kaotada palli oma äärel ning lasta sealt läbi tsenderduse, kus ühegi vastase kohalviibimiseta palli mängimisel tabas käsi palli. Jah, oli kogemata käsi, aga käsi ei olnud ilmselgelt loomulikus asendis, ja seetõttu määras kohtunik penalti. Meie õnneks vastaste penalti ebaõnnestus ja Kärt sai kindlalt palli kätte. Aga selliseid kingitusi ei tohiks vastastele teha.

Võrdse mängu saatuse otsustas 57. minuti nurgalöök, kui vastane suutis meie mängijat pallile edestada ja sai lähilöögi väravasse suunata. Nurgalöökide kaitsmise distsipliiniga on meil raskusi olnud ja nüüd maksiski see kätte. Jätkasime innukalt ründamist ja  suutsime mängu Levadia mängupoolele viia, tekitasime äärekaitsja ja äärepoolkaitsja abil ülekaalu äärtele ja ründasime sealt. Levadia oli samas kaitses tubli ja palju meile võimalusi ei andnud. Mida enam mäng lõpule lähenes, seda enam riske võtsime. Nii jäi kaitsesse suured augud ja lisaminutil sai Levadia veel ühe värava, mis tegi lõppseisuks 1-3. Olime hästi võidelnud ja poleks olnud ebaõiglane ka meie võit, aga seekord jäime veel alla.

Kõik mängijad olid andnud endast parima ja võivad enda üle uhkust tunda. Niikaua kui mänguplaanist kinni peame, oleme kõigile võistkondadele ohtlikud siin liigas.

U-16 poisid jäid alla nii Põlvale Lootosele kui ka Võru FC Heliosele

12.05 võõrustas meid Põlva Lootos, kellega oleme ka eelneval hooajal kohtunud ning võidumaitset pole veel tundnud nende vastu.

Mäng oli väga võrdne, korralik keskvälja võitlus ja võimalusi mõlemile poolele. Esimene värav löödi meile nurgalöögist, kui markeerimisega jäime hiljaks ja Põlva mängumees  palli peaga väravasse saatis. Teine värav löödi kaugemalt, kus samuti ei olnud keegi peale võtmas palliga tegutsevat vastasmängijat. Paar minutit hiljem mängis vastane oma karistusalas käega, kuid vile vaikis. Õnneks meie poisid mängisid edasi ning lahtis palli noolis Miikael, kes nahkkera tagumise posti kõrvale veeretas ja kaotusseisu vähendas. Enne poolaega omas häid võimalusi Semjon, Matvei kui ka Jaco. Kuid hiilgemängu teinud Põlva kiiper hoidis oma meeskonda eduseisus.

Teisele poolajale läksime hea tundega peale ning võitlus palli pärast oli meie kasuks. Kõlama hakkas veidi huvitavam vile, kus määrati väga põnevaid lahendusi. Kohtunik andis suulise hoiatuse meie mängijale  kui viimane läks vastaste kiiprit survestama,kes oli saanud oma kaitsemehelt tagasisöödu. Kuigi meie ründaja ja vastase kindamehe vahe oli paar meetrit ja pall ära löödud, andis kohtunik kurjalt mõista et nii isukalt ikka ei tohiks peale võtta. Arusaamatu partii jätkus, kui Matvei murdis läbi kaitseliini ja vastaste kastis maha niideti – vile vaikis ja mäng jätkus. Kuusalu mängijad tundsid et neile on tehtud ülekohut ja korduvalt nõudsid kohtunikult selgitusi. Surusime, kuid hoopis vastased lõikasid kasu meie ebaõnnestunud söödust ning viis minutit  enne lõppu lõid nad seisuks 3-1. Aeg oli juba täis tiksunud, kuid saime karistatud veel kahe kollase hoiatuskaardiga Miikaelile lugupidamatuse suhtes mängule(kuigi oli korduv rikkumine) ning Joosepile, kes väravasuul näitas välja rahulolematust antud olukorrast.

Kokkuvõteks võib öelda, et vastaste kindamees vääris mängu parima tiitlit ning eelkõige tema osavuse tõttu ei suutnud Kuusalu oma võimalusi väravateks vormistada.

22.05 pidasime kodumängu Võru FC Heliose vastu, kes juhib meie tsooni ning on tunnistanud vaid võite skooridega 12:0, 12:0, 5:4, ja  4:3.  Mäng algas rumalate väravatega kui 3. ja 7. minutil juba vastane juhtis 2-0. Peale seda läks lõbusamaks, kui suutsime oma söödumänguga veidi ka vastastele peavalu valmistada nende poolel.  Korralikest löökidest väravale jäi aga puudu. Võru surus ja tekitas ridamisi võimalusi, kuid Joosep oli postide vahel kindel ning ka kaitsemängijate töö väärib kiitust. Enne poolaega siiski korraks uinusime ja vastane väljastpoolt kasti löögi teele saatis, ning lati põrkest virutas iluvärava ja seisuks 3-0.

Teisele poolajale vastu minnes oli selge, et kaitses peame juurde panema ja madalamalt neid ootama, mitte liinide vahesid suureks ajama. Kui oli 3 minutit teisest poolajast kestnud, pidime võtma ühe palli veel välja, kui lasime võrukal keskel vabalt purjetada ning madal löök posti kõrvale löödi.
Tegime mõned vahetused ja saime kaitse pidama. Poisid tegutsesid hästi ning enesekindlus kasvas.  Saime hea võimaluse kui Heliose kiiper eksis sööduga ning Andreas selle vahelt lõikas ning Matveile söötis. Matvei lõi ka värava kuid viiv hiljem kõlas vile ja suluseis oli tõsiasi. Korra saime äärelt karistuslöögi, mille Matvei kasti saatis ning viimase puute tegi Võru mängija, enne kui pall värava leidis. 1-4! Poistel tekkis lootus ja saime poolikuid võimalusi veel ning kaitses töötasime korralikult. Korra tõmmati Karl-Jaco kastis maha, kuid kiire püstitulek kohtunikku ei veennud ja penaltit ei vilistatud. Vastane kasvatas kolm minutit enne lõpuvilet oma eduseisu ja lõid ka oma viienda värava.

Viimase kolme mängu tulemustega ei saa rahule jääda, eriti just Põlva mänguga, kus parema keskendumise juures oleks võinud võidu võtta. Flora oli selgelt klass kõrgemalt, osad poisid said ka juba U-16 koondise eest väljakule. Positiivne on see, et ka neile õnnestus meil värav lüüa. Võru FC Heliose puhul oli tegemist ka selgelt tugevama vastasega, kus osad poisid mängivad paralleelselt U-17 Eliitliigat. Ka nende vastu suutsime olukordi luua ja värava sepistada.