Uudised U13 pidas hooaja avamängu FC Araratiga

U13 pidas hooaja avamängu FC Araratiga

U13 pidas hooaja avamängu FC Araratiga post thumbnail image

Hooajaeelset kogemust käidi saamas 19.02.2023 Rapla Taliturniiril, 19.03.2023 sõpruskohtumisel Anija United´iga ning viimane mängukogemus tuli 2-päevaselt Saku Spring Cup´ilt. 

U13 võistkond alustas 2023 aasta liiga hooaega, mängides U13 kõrgeima tugevusega liigas. 

Esimene mäng toimus 22.04.2023 Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil, kus vastaseks oli Tallinna FC Ararat. 

Mängu algus oli paljulubav. Tekitasime endale kiirelt häid rünnakuid ning juba teisel minutil sahistas vastaste väravavõrku Rasmus- väravale andis oma panuse Rainis, kes Rasmusele peaga söödu värava alla andis. Väga kaua meil juhtida ei lastud. Kuna oleme trennis harjutanud nö “meelega suluseisu jätmist”, siis saime üsna pea aru, et selle ei tasu lootma jääda, sest vastaste väravasajule aitas kaasa kohtuniku tegemata töö. Suluseise hakkas kohtunik jälgima alles siis, kui treenerina sellele tähelepanu pöörasin. Poolajaks oli seis 1:3 vastaste kasuks. 

Teine poolaeg algas veel õnnetumalt. Ohtlike rünnakuid tekitasime vastastele oluliselt rohkem, kui nemad meile. Saime tänu sellele ka penalti, mille realiseeris Rainis. Rünnakute lõpetamisel saatsid meid mõned ebaõnnestunud pealelöögid ja mängijate väsimus. Meie eksimusi ära kasutades tekkisid väravavõimalused ka vastastel. Vastased oskasid ära kasutada seda, et kohtunik laseb neil mängida nii nagu nemad soovivad. Mingil hetkel läks mäng väga agressiivseks. Jäi mulje, et kohtunikul puuduvad kaardid mida näidata. Eriti nukker oli olukord, kus meie väravavahile Kris-Erikule lõi vastaste mängija jalaga alakõhu piirkonda, olenemata sellest, et väravavahil oli pall juba enda kontrolli all. Kohtuniku sõnul tegi mängija seda kogemata, samas naeris laps ise selle üle. Kohtunik ei näidanud mängijale ei kollast ega ka punast kaari, mis antud olukorra puhul oleks pidanud ilmselge olema. Peale mängu tunnistas kohtunik, et jah, vähemalt kollase oleks võinud ta tõesti anda- aga mis tehtud, see tehtud.  Hooaja avas enda jaoks ka Rainis, kes palli ilma ühegi takistuseta väravavõrku suunas. Ka teisel poolajal oli suuri probleeme sellega, et kohtunik ei tahtnud meie poolel suluseise ära vilistada. Tegema hakkas kohtunik seda alles siis, kui ütlesime, et hakkame mängu filmima. Mäng lõppes 2:6 vastaste võiduga. 

Mainimist vajab asjaolu, et mängule läksime koosseisuga, kus põhimängijatest oli kohal 8 last ning 4 lapse puhul oli tegemist mängijatega, kellel on oluliselt vähem mängukogemust või kellel oli sootuks tegemist esmakordselt liigas osalemisega- treener jäi tehtud tööga rahule! Kusjuures Kris-Eriku tõrjed vajavad veel nädal hiljem ka teemaks võtmist- hea töö! 

Mängu protokoll

Mängus osalesid: Ander, Chris Oliver, Holger, Hugo Mattias, Joosep, Kris-Erik, Kristian Rainis, Liisi-Marii, Rasmus, Risto, Senneth ja Thor Meri. 

U13 järgmine mäng toimub 07.05.2023 Kehra kunstmurustaadionil algusega 11:00, vastaseks Tartu JK Tammeka Sinine.

Sildid:

Seotud uudised