Uudised U10 liiga turniirid

U10 liiga turniirid

Meie vaprad U10 lapsed pidasid nädala jooksul maha kaks liiga turniiri ning 3-päevase jalgpallilaagri. Nimelt toimus meie esimene liiga turniir 16.08.20 Saue Gümnaasiumi staadionil.
Kokku mängisime 3 mängu ning esimese mängu vastaseks oli Nõmme Kalju FC III.
Kui meil tavaliselt on olnud suureks probleemiks esimesse mängu sisseelamine, siis seekord olime mänguks valmis ning vastastele palju väravavõimalusi ei kinkinud.
Meid viis juhtima Rasmus, kes väravavahist tagasi põrganud palli kindlalt raamide vahele lõi, samuti lõi Rasmus ka meie teise värava.
Vastased said esimese värava kirja, kui pall õnnetult meie kaitsemängija peatõrjest üles väravanurka suundus, mida oli meie väravavahil pea võimatu tõrjuda.
Poolaja viimase ning ühtlasi kolmanda värava lõi meil Gert, kes väga kaunilt kauglöögi vasakusse nurka suunas.
Teisel poolajal saime neljanda värava kirja nurgalöögist, mil Hugo värava all selleks palliks valmis oli ning rünnaku väravaga lõpetas.
Vastased said endale teise värava kirja ajal, kui meie mängijad vastaste palliga mängija väravavahiga 1vs1 olukorda jätsid.
Turniiri meiepoolsed viimased kaks väravat lõid Maddox ning Sebastian. Lõppskooriks 6:2 võit.


Turniiri teise mängu pidasime Saue JK Punane vastu.
Mäng oli kuni lõpuminutiteni väga tasavägine. Ohtlikke väravavaolukordi pakkusime nii meie kui ka vastased.
Vastaste väledate jalgadega ründemängija triblas väga osavalt läbi meie mängijatest ning lõpetas rünnaku löögiga, viies enda tiimi juhtima.
Kaua ei lasknud me neil juhtimisest rõõmu tunda ning viigivärava lõi meie poolt Maddox. Saime hoo sisse ning esimese poolaja viimase värava sai kirja Gert.
Tundus, et teisel poolajal hakkasime mängu veidi rahulikumalt võtma ning ei suutnud mängijaid ära jagada- selle olukorra kasutasid vastased ilusti ära, lüües meile veel 2 väravat.
Vastased olid viinud end juhtima ning meie mängijatel oli aeg end kokku võtta ning pea tööle panna. Sellega saadi ilusti hakkama ning võideldi mängu lõpuni. Suutsime Rainise ja Rasmuse ilusa söödumänguga viigi välja võidelda. Lõppseisuks 3:3 viik.


Turniiri viimane mäng oli FC Nõmme United vastu.
Mäng tõotas tulla raske, kuid lapsed olid tahtmist täis ning mängisid kuni lõpuminutiteni suure tahtejõuga.
Vastased läksid juhtima olukorrast, mil meie kaitsemängija ei liikunud vastaste palliga mängijale vastu ning too sai sooritada pealelöögi. Saime esimesest meile löödud väravast hoogu juurde ning viigistasime seisu, kui mängisime värava all olukorra lõpuni.
Peale viigiväravat hakkasid vastased domineerima ning seda ka kohe teise poolaja alguses, tehes meile korralikult pressi. Tulemuseks lõid vastased meile veel 6 väravat. Antud mängus tegime palju sööduvigu ega suutnud väga palli hallata, kuid tekitasime ise vastastele ohtlikku olukorra ajal, kui Sebastian oma kiiruse ja väledate jalgadega mitmest vastasmängijast mööda triblas ning rünnaku ilusa väravaga lõpetas.
Vastased lõid meile teise poolaja lõpuks veel ühe värava ning lõppseisuks jäi 2:8 kaotus.

Turniiril osalesid- Chris Oliver, Enriko, Gert, Hugo Mattias, Jürgen, Kristian Rainis, Liisi-Marii, Maddox, Rasmus, Risto ja Sebastian.

U10 liiga teine voor

U10 pidas oma selle hooaja liiga teise vooru turniiri maha 23.08.20 Aruküla staadionil.
Seekord oli meil mängijaid vähem, kui varasemalt. Esimesed kaks mängu mängisime kahe vahetusega ning viimase mängu kõigest ühe vahetusmängijaga.
Turniiri esimene mäng oli Viimsi MRJK Valge vastu. Kuigi kohe algul oli näha, et mäng tuleb raske, siis oli mängu algus kindlalt meie käes. Meid viis juhtima Hugo, kes palli ilusti lati alla suunas, jättes värvavahile väga väikese võimaluse see tõrjuda. Mängupilt jättis kõvasti soovida ning ründest ümberlülitumine kaitsesse ei tulnud meil selles mängus kohe üldse välja. Trennis õpitu oli meelest läinud ning poolaja lõpuks olime 2:3 kaotusseisu jäänud (meie teise värava lõi Maddox). Olenemata sellest, et poolajal rääkisime läbi nii head, kui vead, siis lasime endale teise poolaja lõpuks mitu väravat juurde lüüa, peamiseks põhjuseks mängijate ära jagamine. Lõppseis 2:7 kaotus.


Turniiri teine mäng oli Tallinna FC Flora Rohevalged vastu.
Mäng oli suhteliselt tasavägine ning esimene poolaeg lõppes 2:2 viigiga. Väravad lõid Chris ning Rainis.
Pausil kordasime peamised olukorrad kiirelt üle ning rääkisime läbi ka trennis varasemalt õpitud teemad. Mängijad said aru, et kui nad söötu käima ei saa, platsil häält ei tee ning mängijaid ära ei jaga, siis tuleb vastu võtta kaotus.
Teisel poolajal sisenesime mängu võidukalt.
Saime söödu käima ning jõudsime ilusti ka kaitsesse appi. Samuti oskasime koheselt ümber lülituda ning rünnata. Väravad said kirja Rainis, Chris x2, Sebastian x2 ja too päev meie sünnipäevalaps Rasmus. Lõppseisuks 6:2 meie kasuks.


Turniiri kolmanda ning ühtlasi ka viimase mängu pidasime Harju JK Rae vastu.
Olime vastasmeeskonnast selgelt üle ning väravaid hakkas pudenema juba teisel minutil.
Saime hoo sisse ja realiseerisime enamus rünnakutest ka ilusti ära. Poolajaks oli seis 9:0 meie kasuks.
Selle mängu puhul soovisin treenerina eelkõige näha korraliku söödumängu ning vabanemisi. Mängijaid said sellest teise poolaja alguseks aru ning koheselt muutus ka mängupilt lõbusamaks ning tegu oli justkui “päris suurte poiste” mänguga.
Mängu parima löögi lõi Sebastiani, kes vastase poole peal olles äärejoone juurest palli vindiga väravasse lõi.
Teisel poolajal tegime väravavahi vahetuse ning väravasse läks Hugo. Muutsime ka tavapäraselt kaitses olnud Liisi ja Risto positsioone ning kaitsemängijatena said proovida olla ka ründajad ning ääremängijad, kellest nii mõnigi mängis kaitses lausa esimest korda. Kuna mängijad polnud “uutel kohtadel” veel sisse elanud siis, kasutasid vastasmängijad selle ilusti ning kavalalt ära. Mängus löödud värvad said kirja Chris x3, Maddox x4, Sebastian x5, Hugo, Risto ning Rainis.
Lõppskooriks 15:2 võit.

Turniiril osalesid- Chris Oliver, Hugo Mattias, Jürgen, Kristian Rainis, Liisi-Marii, Maddox, Rasmus, Risto ja Sebastian.

Treenerina tekitasid antud turniirid minus mitmeid emotsioone. Laste tahe ja rõõm mängida oli minu jaoks kõige tähtsam. Kahjuks oli ka liiga palju neid mänguolukordi millega ma rahul ei olnud, sest eelnevalt trennis õpitu oli teatud hetkedeks justkui täiesti meelest läinud ja olematu olnud. Sellegipoolest olen väga uhke kohale tulnud mängijate üle ja eriti suurepärast tööd tegi meie peamine väravavaht Jürgen!

Seotud uudised