Uudised U16 poistele 4. koht Eesti Noorte Saalijalgpalli Karikavõistluste etapilt

U16 poistele 4. koht Eesti Noorte Saalijalgpalli Karikavõistluste etapilt


2004 ja 2005 noormehed osalesid Eesti Noorte Saalijalgpalli Karikavõistlustel, mis korraldati EJL-i poolt esmakordselt. Tegemist oli piirkondliku etapiga, kus võistluse 3 esimest pääseb Suure-Jaanis toimuvale finaalturniirile.
Lisaks meile, osalesid Raasikul peetaval turniiril ka: Narva United FC, Kiviõli FC Irbis, Raasiku FC Joker, FC Kose, Viimsi MRJK ja Keila JK. Viimasel hetkel loobus Sillamäe võistkond.
Mängiti futsali reeglitega ja mänguaeg oli 12 minutit, millest viimane minut „kinnine“.
Kuusalu Kalev mängis koosseisus: Uku, Nikita, Romet, Ats, Mikk, Joonas, Marten ja Andreas.


Esimese mängu pidasime Jokeriga. Vastane oli varasemalt tuttav, kuna paaril korral oleme nendega sõprusmänge pidanud. Raiskasime omi võimalusi ning Raasiku omad asusid kontrast ise juhtima. Hoidsime küll survet, kuid ei suutnud realiseerida isegi tühja väravasse. Valdasime hästi palli, aga 100%-te võimaluste tekitamine vastase poolel oli probleemne. Raasiku seisis visalt kaitses ja meie väravat ohustas vaid korra – sellest piisas.Seega valus, kuid õigustatult 0-1 kaotatud avamäng oli tõsiasi.

Järgmine mäng oli Irbise vastu, kes kasutas varakult ära meie eksimused ja kiirelt 2-0 juhtima asus. Atsi värav tõi meid mängu tagasi, kuid vastane vastas ning 8.minutiks juhiti 4-1. Tegime tugeva lõpu ja riskeerisime rohkem – Andreas ja Ats skoorisid veel, kuid päris kätte me Kiviõlit ei saanud, aeg lõppes lihtsalt otsa. 3-4 kaotus tuli vastu võtta, kuigi mängisime palliga tunduvalt enesekindlamalt kui esimeses mängus.

FC Kose vastu näitasid meie omad väga head mängu ning kohati söödeti palli isegi liigselt. Võimalused realiseeris väravateks Ats, kuid kõigile tabamustele eelnes meeskondlik söödumäng.
Lõppskooriks 3-1 Kuusalu kasuks.

Neljandas mängus tuli vastaseks tugev Narva United, kes oli ka hilisem etapi võitja. Nägime, et Raasiku tegi nende vastu südi partii ja targa mänguga võideldi närviline viigipunkt neilt välja. Plaan oli sama südilt mängida kaitses ja piirilinlasi võimalikult kaua nulli peal hoida.
Paraku, see plaan läks aia taha juba vastase lahtimängust ja nende skoorimiseks kulus 7 sekundit. Kramp läks sellega üle ja üritasime palliga mängida, kuid riskeerisime vähe – eesolevale ründajale söötu ei juletud mängida. Narva ootas targalt oma platsi poolel ja vältis surve tegemist. Alles siis kui me eksisime sööduga, tormati vasturünnakutele.
Positsiooni pärast võideldes said meie omadest kollased Andreas ja Nikita.
Mängu lõpu poole lõid vastased 2 väravat veel. Meie auvära eest hoolitses Andreas, kes lõpusireeniga palli nende kiipri seljataha saatis ning tulemusega 1-3 mäng lõppes.

Eelviimane mäng oli suhteliselt võrdne, kuid meie kõrge pressing tekitas Viimsi MRJK meeskonnal raskusi. Tänu sellele võitsime mängu algfaasis mitu vabalööki, kuna nad söötsid surve alt pääsemiseks korduvalt väravavahile tagasi. Neljast ühe kasutasime oskuslikult ära, kui poisid osavalt Marteni löögile mängisid. Edaspidi oli lihtsam ja tekkis ka mingil moel meeskondlik kaitsemäng, vastupidiselt eelmistele kohtumistele. Noppisime 1-0 võidu.

Keila JK oli meie viimane vastane ja teadsime, et kahjuks esikolmikusse me enam ei mahu.
Vastane oli ennast eelnevalt tõestanud kui väga jõulise ja emotsionaalse meeskonnana, kuid tõenäoliselt selletõttu ei suutnud nad siiani ka kuidagi oma üleolekut võidupunktideks vormistada.
Asusime juhtima kui silmapaistava söödumänguga lõi Ats oma turniiri 6.värava. Korra jooksis vastane lootusetult hiljaks jäädes Atsile selga, kui ta oli  pääsemas kiipriga 1-1le. Tulemuseks vaid kollane kaart vastasele ja meile karistuslöök, mida paraku realiseerida ei õnnestunud. Lasime Keilal viigistada kui söötsime neile audist otse jalale. Paar minutit hiljem kaotasime taas palli ja unustasime samuti kaitsemängu ning vastane asus juhtima. Mõlemad meeskonnad tabasid ka väravaraame, kuid seis püsis muutumatuna. Mängu lõpus riskeerisime rohkem ja ka Uku väravasuult tormas rünnakule.
Kümme sekundit enne lõpuvile lõikasid vastased palli meilt ja tormasid kontrarünnakule. Uku jooksis tagasi väravasuule, kuid eelnevalt tõrjus ta Keila poolt teele pandud löögi. Mure oli selles, et tõrje toimus väljaspoolt karistusala. Oli selge, et siit järgneb punane kaart, kuid veidral põhjusel piirduti vaid kollasega. 1-2 kaotusega Kuusalu turniir ka lõppes.

Kokkuvõtteks nadi turniiri algus ja eelkõige esimene mäng maksis edasipääsu pileti. Narva vastu mänguliselt ei saanud, kuid ülejäänud vastased olid mängitavad.
Skoori tegid: Ats – 6, Andreas – 2 ja Marten ühe väravaga. Väravatevahe 9-11 ja seitsme meeskonnaga turniiril 4. koht.

Seotud uudised