Uudised U12 grupp oli edukas Soomes Kokkola Cupil!

U12 grupp oli edukas Soomes Kokkola Cupil!

U12 grupp oli edukas Soomes Kokkola Cupil! post thumbnail image

Meie U12 poisid osalesid esmakordselt välisturniiril Kokkolas. Tegu oli rahvusvahelise turniiriga, kust võtsid osa üle 400 võistkonna üle maailma. Mängisime E-11 vanuseklassis, kus oli kokku 26 võistkonda, jagatuna viide alagruppi, kus igas 5-6 tiimi. Meie mängisime B- alagrupis, kus lisaks meile olid veel ka FF Jaro/Röd, Kälviän Tarmo/valkoinen, FC Raahe ja OLS/Saksa Sininen.

Esimeses alagrupi mängus kohtusime OLS/Saksa Sinineniga. Me ei suutnud end kohe käima saada ja vastased haarasid initsiatiivi, meie õnneks suutsime vastu pidada ja õige pea saime ka ise mängu sisse. Kahjuks küll alles siis, kui vastased olid oma esimese värava juba löönud. Kui olime hoo sisse saanud, viigistasime kohe ka mängusisu ja mõne minuti möödudes viisime end ka 2:1 juhtima. Teisel poolajal lõime veel kaks väravat ja andsime vastastele ka ühe, seega mängu lõppseis oli 4:2 võit.

Teises mängus oli vastasteks  FF Jaro/Röd, mäng oli väga tasavägine. Ohtlikke võimalusi oli mõlemal tiimil, kuid kumbki ei suutnud neid realiseerida. Hästi paistis silma meie väravavaht Holger Tõnn, kes tegi mitu head tõrjet ja päästis meid hullemast . Teisele poolajale läksime vastu 0:0 seisust, mõlemad tiimid olid tahtmist täis ja poisid võitlesid iga palli pärast visalt. Mäng lõppes 1:1 viigiga.

Kolmandas mängus olime vastamisi Kälviän Tarmo/valkaineni eakaaslastega. Tollel hetkel olid nemad alagrupi liidrid kuue punktiga, kuid nemad olid selleks hetkeks mänginud kahe nõrgema võistkonnaga, seega polnud me kindlad, mis tasemel võistkonnaga on tegu. Alguses olime jälle veidi raskustes mängu käima saamisega, kuid suutsime end mõne minuti pärast siiski mängu sisse murda. Viisime end üsna pea ka juhtima ja sealt edasi domineerisime kogu mängu. Lõppskooriks jäi 4:0 võit.

Viimases alagrupi mängus kohtusime alagrupis neljandat kohta hoidnud FC Raahega. Teadsime, et oleme oma edasipääsu playoffi juba kindlustanud, kuid lahtine oli, kas saavutame alagrupis esimese või teise koha. Sellest sõltus ka meie playoffi vastane- kas tugevam või nõrgem. Alagrupi esimese FF Jaro/Rödiga oli meil sama palju punkte, kuid väravatevahe tõttu olid nemad esimesed. Teadsime, et alagrupi võidu saamiseks peaksime lööma vähemalt 10 väravat FC Raahele. Kuna FF Jaro/Röd võitis neid 8:0, siis see tundus väga hea pingutamise korral isegi tehtav. Enne mängu küll rahustasime poisse, et mängime ilusat mängu ega pea alagrupis ilmtingimata esimeseks jääma, aga sellest polnud kasu. Meie mäng lagunes kild haaval, tegime väga palju eksimusi kaitsetöös, mille vastased valusalt ära karistasid viies end juhtima. Meil polnud selles mängus eriti ka õnne, mitu väga head rünnakut lõppesid nii napilt väravata, kord põrkas pall latist tagasi väravavahi sülle, siis jälle läksid löögid napilt mööda. Õnneks mängu viimastel minutitel õnnestus meil mänguseis viigistada, kui Mattias andis ilusa söödu tagasi Sebastianile, kes kaugelt skooris. Päris viimasel minutil õnnestus meil taas ohtlik rünnak üles võtta, kui Kauren meid juhtima viis ning lõpuks saime 2:1 võidu ja tasuks alagrupi teine koht. Vastastel ei õnnestunud oma kohta parandada ega saanud seetõttu ka alagrupist edasi.

Playoffis tuli meile vastaseks C-alagrupis teise koha saavutanud FF Jaro/vit, taaskord olime hädas mängu alguses sisse elamisega, vastased seevastu mängisid kohe esimesest minutist. Õnneks hetkeline peataolek möödus ja hakkasime ise ka mängima. Näha oli, et poisid tahtsid väga neid võita ja kõik pingutasid, kuid väsimus sai meist võitu ja lasime liiga lihtsalt nad löögile, Holger küll päästis meid mitmel korral, aga ühe rünnakuga jäid ka tema käed lühikeseks ja vastased viisid end juhtima. Meie küll võitlesime viimase minutini ja saime samuti löögile, kuid kahjuks ükski pall väravavõrku ei sahisenud ja pidime leppima napi 0:1 kaotusega, mis aga tähendas, et esimese kaheksa võistkonna sisse me ei mahu.

Viimases mängus saime vastaseks PK-37/sinineni poisid, kaotada polnud enam midagi ja selle mängu tulemus ei mõjutanud meid enam, seega läksid poisid suhteliselt pingevabalt mängima. Vastased olid seevastu tahtmist täis ja näitasid kohe ka head minekut. Meil õnnestus mängus näidata ilusat söödumängu, kuid kahjuks väravat ei tulnud. Mängu normaalaeg lõppes väravateta viigiga, mis aga tähendas, et tuleb hakata lööma penalteid. Meie satsist alustas Hugo, kes lõi palli väga kindlalt paremasse nurka, Holger sai vastaste penaltile sõrmed vahele aga tõrjuda ei suutnud. Teisena lõi Hendrik, mille ta samuti edukalt väravasse toimetas, Holger tõrjus vastaste penalti. Viimases ringis oli eksimatu Mattias ja vastased suutsid taas ära lüüa, aga meie võit oli juba kindlustatud!

Võistkond rõõmustamas peale võitu!

Üldiselt võib öelda, et turniir läks edukalt, eriti teeb meele heaks, et treeninglaagris õpitu on poistele külge jäänud ja nad kasutavad seda ka mängus.

Lisaks mängudele toimus turniiri raames avatseremoonia koos rongkäiguga läbi linna, see oli samuti kihvt ja meeldejääv kogemus!

Mängude vahepeal jõudsime veidi ka linnaga tutvuda ja kohalikku veekeskust külastada.

Usun, et hoidsime ainsa Eesti võistkonnana selles vanuseklassis oma riigi lippu kõrgel ja lahkusime Kokkolast heatujuliselt. Poistele väga meeldis ja see on kõige tähtsam!

Tüdrukutele entusiastlikult kaasa elamas 🙂

Seotud uudised