Uudised U12 võistkond osales Tiger Cupil

U12 võistkond osales Tiger Cupil

U12 võistkond osales Tiger Cupil post thumbnail image

 

 

 

Meie U12 grupp võttis sel nädalavahetusel osa Tiger Cup 2019 turniirist, kus võisteldi U13 vanuseklassis. Taaskord mängisid enamik poistest endast 1-2 aastat vanemate laste vastu.

Turniiril osalesid nii A- kui B- taseme võistkonnad. Meie alagrupis olid lisaks meile ka Nõmme Kalju I, FC Ajax, TJK Legion ja FC Tiigrid Oranž.

Esimeses mängus olime vastamisi Nõmme Kalju esindusega, meie poistel oli alguses väike hirm sees, kuid õnneks suutsime mängu jooksul sellest välja tulla. Vastased alustasid mängu hea hooga, asudes kohe mängutempot ja palli kontrollima. Neil õnnestus päris mitu head rünnakut järjest üles võtta ja sellega külvata paanikat ka meie värava all. Õnneks oli õnn meie poolel, sest pallid lendasid, kas napilt mööda või suutis meie puurilukk Holger Tõnn meid päästa. Kahjuks ei tulnud me vastaste standardolukordadega toime, kui kaks nurgalööki lõppesid meie jaoks kahe omaväravaga. Mängu lõppskoor jäi 0:3 kaotus.

Teises mängus oli meie vastaseks võistkond FC Tiigrid Oranž. Kohe alguses läksime isuga mängima, ründajad panid hea surve vastasele peale ja seeläbi võitsime me mitmeid palle lubavatest kohtadest. Ühe nendest suutsime ka realiseerida, kui Kauren tegi head pressi vastasele ja võitis palli, söötes selle Mattiasele, kes selle väravasse toimetas. Peale värava löömist saime indu veelgi juurde, kuid kahjuks unustasime kaitsetöö veidikeseks ära. Järjest said vastased häid rünnakuid üles võetud, nii mõnegi neist lõpetas meie väravavaht Holger, kes näitas häid tõrjeid. Teisel poolajal suutsid nad ka meie kahjuks mänguseisu viigistada, kui meie kaitsjad ei jaganud oma mängijaid ära ja vastane lihtsalt löögile pääses. Peale seda lagunes meie mäng veelgi, platsilt oli näha, et poisid kartsid vastaseid ja hoidusid kehakontaktist. Üsna lihtsalt said nad taas ohtlikke olukordi tekitada ja õige pea ka end eduseisu viia. Meil küll õnnestus nii mõnigi hea rünnak üles võtta, kuid väravat nendest ei tulnud. Mäng oli väga pingeline ja lõppes meie kahjuks 1:2 kaotusega.

Võidurõõm peale Legioni mängu

Turniiri esimese päeva viimane kohtumine oli TJK Legioni poistega. Visuaalselt olid vastased meie lastest palju suuremad, tekkis isegi väike kahtlus, kas nad võistlevad ikka õiges vanuseklassis. Üldiselt oli mängu algus veidi konarlik, vastased said mitu korda end hästi löögile mängida, kuid meie õnneks need siiski meie väravasse ei jõudnud. Mängu edenedes kasvas pinge ja vastaste mäng hakkas vaikselt lagunema, meie saime sellest jällegi indu juurde. Meie kiired ääremängijad Hugo ja Risto võitsid mitmeid duelle ja meil tekkisid seeläbi head võimalused kiirrünnakuteks. Teisel poolajal tegime koosseisus muudatuse, nimelt viisime oma ründava poolkaitsja Kaureni tipuründesse mängima, mis tagas meile kohe ka edu. Nimelt tegi ta vastaste kaitsjale survet, mille tagajärjel ta ka palli võitis ja väravasse lõi. Mäng muutus peale seda eriti tuliseks, vastased üritasid meeleheitlikult seisu viigistada, kuid õnneks tegutsesime meie kaitses kompaktselt ja suutsime kõik olukorrad ära hoida. Mängu viimased minutid olid väga ärevad, sest vastased said järjest mitu väga ohtlikku rünnakut ja nurgalööki järjest, kuid nende kahjuks nad neid reaaliseerida ei suutnud. Selles mängus paistis eriti hästi silma Hugo, kes väsimatult töötas nii rünnaku- kui kaitsefaasis, lisaks tasub esile tõsta ka Markust, kes tegi samuti väga head kaitsetööd. Mäng lõppes 1:0 võiduga.

Teise päeva hommikul mängisime viimase alagrupi mängu FC Ajaxiga. Värskelt oli meeles eelneva päeva võit Legioni üle, poisid oli palju enesekindlamad kui mängus Nõmme Kalju ja Tiigritega, kuid võistkondlikult ei saanud me end selles mängus nii hästi käima. Me küll üritasime oma kiirete rünnakutega teravust luua, kuid meie rumalad otsused lõpetasid need rünnakud kiirelt. Mängu edenedes jäi meil kõige enam puudu võitluslikkusest, ei olnud enam seda särtsakust, mida me mängus Legioni vastu näitasime. Meie endi rumalad eksimused karistati ära, kuid enda võimalusi me realiseerida ei suutnud. Mäng lõppes 0:2 kaotusega.

Viimases mängus saime endale vastaseks B-alagrupis 5. koha saavutanud tiimi FC Tiiger Musta. Poisid olid mängust Ajaxiga teinud oma korrektuurid, läksime kohe isuga mängima. Võitlesime rünnakufaasis ja võitsime mitmeid palle, saime need ka ohtlikult värava alla toodud, kuid polnud kedagi, kes need sisse oleks suunanud. Mäng oli üldiselt üsna tasavägine, ohtlikke ja lubavaid olukordi tekkis mõlemal võistkonnal. Meie üheks suurimaks probleemiks kujunes see, et kui me palli võitsime, ei teinud me ala laiaks ning nii ei tekkinud meil piisavalt ruumi ja söödukohti. Samas eksisime me mitmel korral ka sellega, et tipuründaja ei saanud aru, kuhu ta peab vabanema, kui ääremängija võidab palli, ja kui ta vabaneski õigesse kohta, siis ei suutnud ääremängija mängu lugeda ja andis palli ikka valele mängijale. Teise poolaja alguses olime saanud järjest ohtlikke momente ja kaitsetöö jäi unarusse, selle kasutasid ära Tiigri mängijad ja viisid end juhtima. Õnneks ei andnud me alla ja võitlesime mängu viimaste minutiteni. Lõpus saime hea võimaluse nurgalöögi näol, teadsime, et kaotada pole midagi ja võtsime natuke riske. See tasus end ära, sest meie kaitsja Norman suunas lahtise palli väravasse ning me viigistasime mänguseisu, mis aga tähendas, et tuleb hakata lööma penalteid.

Esimesena asus lööma meie kapten Hugo, kes ilusti kindla peale paremasse nurka palli lõi, vastaste penalti suutis Holger Tõnn tõrjuda. Teisena lõi Mattias, kes lõi samuti madala palli paremasse nurka, vastaste löök läks täpselt keskele lati alla, Holger Tõnn suutis küll sõrmed vahele saada, aga pall maandus siiski väravas. Viimasena lõi Norman, kes küll löögiga veidi ebaõnnestus, sest ta lõi mööda, aga sellest ei juhtunud midagi hullu, sest viimase vastaste penalti suutis Holger taaskord tõrjuda. Seega penaltiseerias jäime meie 2:1 peale ja saavutasime 9. koha.

Üldiselt võib turniiriga rahule jääda, arvestades, et mängisime ka A-taseme võistkondadega, saime üsna hästi hakkama. Mängijad kogusid kindlasti väga head mängukogemust, mis tuleb ka eesootaval liigahooajal väga kasuks.

 

Seotud uudised