Uudised U12 osales Tammeka Cupil

U12 osales Tammeka Cupil

Meie U12 võistkond osales 23. märtsil Tartu Tammeka Junior Cupil U13 vanuseklassis. Meie põhituumiku moodustasid 2008 poisid, mis tähendas, et enamik lastest mängisid endast vanemate poiste vastu, mõni lausa 2-3 aastat vanematega. See paistis ka visuaalselt silma, et teised olid füüsiliselt palju suuremad. Meie jaoks oli harjumatu mängida nii jõuliselt, mängude tempo oli väga intensiivne ja füüsiliselt raske.
Esimeses mängus kohtusime hilisema turniirivõitja Pärnu JK Vaprusega. Läksime kohe hea isuga mängima, mängupilt oli üsna võitluslik. Vastased suutsid küll veidi paanikat meie kaitseliinis külvata, kuid meie puurilukk Holger Tõnn hoidis oma seljataguse ilusti puhtana. Mängus paistsid hästi ka silma Norman ja Sebastian, kes tegid oma töö kaitses ilusti ära. Meil tekkis mängu teises pooles samuti paar lubavat võimalust, kui Risto ja Hugo suutsid äärtelt hästi vabaneda, meie kahjuks tegi vastaste väravavaht oma tööd hästi ja mängu lõppskooriks jäi igati väärikas 0:0 viik.
Teises mängus oli  vastaseks JK Tammeka Valge II. Meil olid kaks esimest mängu järjest ja seetõttu ei saanud poisid korralikult taastuda. Seda oli ka mängu alguses näha, enam ei olnud seda jaksu ja nii suurt võitluslikkust. Meie õnneks oli meil kaasas piisavalt vahetusmängijaid ja saime nende abil veidi särtsu ja värskeid jalgu mängu tuua. Mängu üldpilt muutus paremaks, tegime eelmisest mängust mõned korrektuurid. Saime ka päris mitmel korral löögile, kuid edu see meile ei toonud. Kahjuks õnnestus vastastel mängu teises pooles kasutada ära meie hetkeline peataolek kaitses ning viia end võidule. Mängu lõppseisuks jäi 0:1 kaotus.
Viimases alagrupi mängus olime vastamisi FC Santose poistega. Vastased asusid mängu domineerima ja meie pidime keskenduma rohkem kaitsetööle. Raskustes olid just äärekaitsjad, kes olid vastamisi endast peajagu pikemate poistega, kellel kannul püsimisega olime kohati hädas. Taaskord aitas meid välja meie väravavaht Holger Tõnn, kes tegi mõne väga ilusa tõrje. Hästi paistsid silma ka meie keskvälja mootorid Kauren ja Markus, kes võitlesid palli pärast ja võitsid niimõnegi duelli. Mäng lõppes taaskord 0:0 viigiga.
Alagrupis olime kogunud seega kaks viiki ja ühe kaotuse, mis andsid meile kaks punkti ja alagrupis 4. koha, me küll kogusime 3. koha saavutanud FC Santosega samapalju punkte, kuid väravatevahe otsustas seekord vastavad kohad.
Uues mängus oli meie vastaseks FC Helios Tartu, mäng oli algusest peale väga tasavägine. Mängu esimeses pooles olime meie veidi domineerivamad, saime palli kiigutada ja üsna lootusrikkaid rünnakuid üles võetud. Head koostööd tegid ründajad Hugo ja Mattias, kes valmistasid ohtu vastaste väravale. Meie kahjuks läksime natuke liiga palju riske võtma ja kaitsetöö jäi unarusse, selle ka vastased ära karistasid, viies end juhtima. Mäng lõppeski meie 0:1 kaotusega.
Viimases mängus oli meie vastaseks JK Tammeka Must. Tegime kohe algkoosseisus mõned taktikalised muudatused. Nimelt läks ründesse mängima Norman ja Kauren sai proovida kätt tipuründajana. Kaureni koha keskväljal võttis sisse Madis ja ja Normani asemel oli keskkaitsja Sebastian.
See muudatus tõi meile ka edu, kui üsna pea peale mängu algust viis meid Norman juhtima, lõigates vahelt väravavahi söödu kaitsjale. Poisid said sellest julgust ja tahtmist vaid juurde ja mäng oli üsna pea meie kontrolli all. Selles mängus said jala valgeks ka Madis ja Mattias. Kokkuvõttes võitsime viimase mängu 3:0 ja teenisime seega 7. koha.
Turniir oli meile 7. kohast hoolimata väga edukas, poisid said hulgaliselt mängukogemust juurde. Võttes arvesse, et mängisime endast vanemate vastu, olime ääretult tublid. Saime ka pealtvaatajatelt väga palju positiivset tagasisidet, et võitlesime väga innukalt ja mängisime oma vanust arvestades väga hästi.
Kokkuvõttes jäime ka väravate suhtes plussi, suutsime ise lüüa 3 ja meile löödi vaid 2 väravat.

Seotud uudised