Uudised Poisid alustasid hooaega U-17 Eliitliiga III liigas.

Poisid alustasid hooaega U-17 Eliitliiga III liigas.

Alanud hooajal kaotati ära U17 liiga ning Kuusalul oli valida vaid Eliitliiga nimeline liiga, kus eelnevad aastad on mänginud antud sünniaasta tippu kuuluvad võistkonnad.
Kuusalu jaoks kõige ebamugavam asjaolu on mängukalendri tekitamine märtsi algusesse. JK Kuusalu Kalev on ainus võistkond terve U17 Eliitliiga 31 võistkonna peale, kellel pole võimalust koduvallas kunstmurul treenida. Meie esimene võimalus koduväljakul trenni teha ja mänge pidada tekib mai kuus, seniks peame leidma naabervallast alternatiive ning leppima kahvatu ja konarliku mullaplatsiga Kuusalus. Ettevalmistus hooajaks on veedetud galeriis jõu ja kiiruse arendamisega ning saalis piiratud tingimustes futsaliga tegeledes .
Vaatamata ebavõrdsetele tingimustele, suutsime esimest mängu üpris normaalselt alustada JK Tallinna Kalev II vastu.

Esimene poolaeg näitasime enesekindalt tegutsemist ning hoidsime mänguohjasid oma kätes. Kogu mängu võtmeküsimuseks sai realiseerimine. Kindel võimalus jäi kasutamata Miikaelil, kes nurgalöögist lahtise palli viie meetri pealt latti virutas. Samuti tegi viimasele kaitsjale ja väravavahile ära Semjon, kuid liialt kaua löögijalga sättides, maandus pall mitte tühjas väravas, vaid veeres posti kõrvalt mööda. Atsil oli võimalus karisuslööki proovida magusast kohast, kuid löök lendas liialt keskele ega tekitanud kodumeeskonna väravavahile raskusi.
Nurgalöögi järgsest olukorrast sai proovida kaugemalt Nikita, kelle ürituse võimsa hüppega väravavaht uuesti nurgalöögiks tõrjus. Vastase elavamad momendid tekkisid standardolukordadest, kus keskvälja teeniti karistulööke ning kõrgete pallide hindamisel ilmnes Kuusalu kindamehel raskusi. Väravaid nendest külle ei tulnud, kuid ärevaks muutis meeskonna küll. Miikael sai korra ka kaitsest mööda ning murdis kasti, kui kaitsja libistas tagant läbi jalgade pallile pihta ning elimineeris penaltihõnguliselt olukorra.
Kaane saime maha enne poolaja täis tiksumist. Semjon sai vasakult äärelt jooksu ning madal tsenderdus kasti leidis Karl-Jaco. Viimane tabas kohe ka esimese puutega kümne meetri pealt, kuid pall lendas liialt keskele. Väravavaht pudistas ja lahtise palli lõi võrku Miikael ning viis Kuusalu eduseisul puhkama.

Teist poolaega alustas Tallinna Kalev hästi ning kaks kiiret väravat 58. ja 60.minutil halvasid meie mängu täielikult. Esimene värav sündis meie kaitsja süütust käega mängust karistsuala lähistel ja karistuslöök löödi meisterlikult sisse. Paar minuti hiljem skoorisid vastased nurgalöögist kui Joosepi sõrmede vahelt pall läbi lipsas ning tagumises postis oli vastane noolimas, kes jooksis põhimõtteliselt palliga väravasse.

Kodumeeskond haaras ohjad ning tuli väravalisa. 76.minutil anti hea pass liialt kõrgel olnud Kuusalu kaitseliini seljataha ning ründaja sai jaole. Joosepile tõrjumiseks võimalust ei antud ning kolmas pall tuli välja võtta. Paar minutit hiljem oli Miikaelil võimalus pall tühja väravasse lüüa, kui nende kiiper oli liialt optimistlikult väravasuult lahkunud. Kahjuks paarikümnelt meetrilt tehtud löök lendas väravast mööda. Kui ise ei löö, lüüakse sulle – 81.minutil oli 1-0 eduseis muutunud 1-4 kaotuseks. Viimane sõna jäi meile, kui Andreas vähendas kaotusseisu kolm minutit enne mängu lõppu.

Kokkuvõttes – võrdses mängus 4-2 kaotus. Esimene poolaeg kuulus täielikult Kuusalule ja teine Tallinna Kalevile. Realiseerimine oli vastasel parem ning kaks kiiret vastase väravat otsustasid mängusaatuse. Mängupildi poole pealt olime palliga enesekindlamad, kuid teisel poolajal muutusime terve võistkonnaga kaitsetegevuses passiivseks.

15.03 pealelõunal võtsime teekonna ette Pärnumaale, kus võõrustas meid Vändra JK Vaprus.
Mängu algus oli üpris konarlik, kui paljud söödud läksid liialt pikaks ning puuted olid lohakad. Mõlemal meeskonnal olid omad võimalused, kuid väravaid ei sündinud esimese poolajaga. Kuusalu parim üritus oli Andrease teha, kes vastu jooksnud Vändra kindamehest palli mööda lükkas. Kahjuks jõudis kaitsja enne väravajoone ületust palli klaarida küljeauti.

Teise poolaja alguses üritas Uku palli karistusalas puhastada, aga seda nii õnnetult, et mänguvahend põrkas vastu enda kätt. Penaltist asusid vastased ka juhtima. Võrreldes hooaja avamänguga ei lülitanud see värav meid mängust välja, vaid andis indu juurde. Vändra langes aina rohkem ning üritasime oma mängu peale suruda, ka kaitses muutusime aktiivsemaks. Miikael sai korduvalt 1-1le, kuid vapper väravavaht oli kiirem vastutulekus.Paaril korras põrkasid ka omavahel kokku, millest ühes olukorras sai Kuusalu mängumees ka kollase kaardi.
Ukul oli võimalus nurgalöögi järgsest saginast pall võrku lüüa kui kannaga tehtud löök ebaõnnestus. Korra pääsesime äärekaitsest mööda, kes selgelt määrustevastaselt sikutas karistusala poole suunduvat meie mängijat. Vile vaikis ning löök ebaõnnestus.
Karl-Jaco tabas korra väljaspool karistusala latti, kuid nahkkera põrkas mängu tagasi. 90.minutil said hoopis vastased ühe värava juurde, kui meie äärekaitsel oli pall ning Joosep väravas küsis tagasisöötu. Sööt viibis hetke ning teiseks olukorraks ei olnud me enam valmis. Keskkaitse vahelt sai ründaja jooksu ning õnnega pooleks sai mänguvahendi – teise puutega vajutas vändrakas palli võrku. Surusime rohkem ning saime oma võimaluse kui Marteni sooritatud nurgalöögist lajatas Karl-Jaco palli vastaste puuri.

Napis 1-2 kaotuses olime vast rohkemat väärt, sest söödumäng tegelikult õnnestus üpris hästi. Kaitses olime sitked ning eespool tekitasime võimalusi, kuid nende realiseerimine ei olnud meile seekord jõukohane. Vastase hea kaitsetöö ning osav väravavaht jäid seekordses duellis peale.

Seotud uudised