Uudised U12 võistkonnal on seljataga kaks turniiripühapäeva

U12 võistkonnal on seljataga kaks turniiripühapäeva

3. veebruaril osalesime Saue Cupil ja 10. veebruaril Tarvas Winter Cupil.

Saue Cup

Saue Cupil alustasime esimest mängu Saue eakaaslaste vastu üsna tasavägiselt, ohtlikke olukordi oli mõlemal võistkonnal, kahjuks meie oma momente ära realiseerida ei suutnud. Saue poistel õnnestus meie kaitseliinis segadust ja paanikat külvata päris mitmel korral. Ühe meie eksimuse nad ka ära kasutasid, kui meie poisid ei jõudnud peale palli kaotust kaitsesse piisavalt kiiresti ümberlülituda ja vastased said 3-2 olukorra, mille nad ka edukalt vormistasid endale 1:0 võiduks.
Teises mängus olime vastamisi Leisi JK-ga. Mängu alguses olime veidi liimist lahti, ei saanud oma mängu käima ja kinkisime vastastele liiga lihtsalt palle ära. Leisi poisid aga ei maganud ning karistasid meie peataoleku ka üsna kiiresti ära, viies end juhtima. Oli selge, et olime vastast alahinnanud ning pidime kiiresti kaotusest välja tulema, mängupilt küll elavnes ja meie poistes oli võitluslikkust, kuid kahjuks mitte kauaks. Mängu lõppskoor jäi 1:2 kaotus.
Kolmas mäng oli meil Läänemaa JK poistega. Selles mängus oli näha, et meil oli kohe teine hingamine. Poisid mängisid suure himuga ja see tagas meile ka edu. Eriti võitluslik oli platsi peal Markus, kes jõudis väljakul abistada rünnakut, kuid oli üks esimesi, kes kaitsesse tagasi töötas ja seal neid palle võitis. Kui eelnevates mängudes oli meie väravat kaitsnud Holger Tõnn, siis selles mängus tegi seda Hugo, kes sai sellega väga hästi hakkama. Väga head koostööd tegid selles mängus ka Kauren ja Mattias, kes mängisid vastavalt äärel ja tipuründes, nende koostööna sündis ka meie värav, kui nad kokkulepitud “lõksu” tegid ja Mattias võidetud palli väravasse lõi. Kahjuks võitsid vastased veidi enne lõppu taas ohtlikult palli, kui meie kaitsja Norman audist palli mängu pani, vastane eiras jalgpallireegleid ja seisis selgelt liiga lähedal audilööjale, takistades lahtimängu. Seal tuli ohtlik pallikaotus, mis viigistas ka mänguseisu. Järgnes arutelu kohtunikuga, kuid tema luges värava ära ja pidime leppima 1:1 viigiga.
Alagrupis teenisime vaid ühe punkti ning seega ka neljanda koha, järgnesid kohamängud, esmalt Pakri SK-ga. Mängu alguses domineerisime meie, saime mõned head rünnakud üles, kuid kõige suuremaks probleemiks sai taaskord kaitsetöö, tihti unustasime end üles ega tulnud tagasi alla kaitsjale appi. Paraku see sai ka otsustavaks, kui vastased end juhtima viisid. Mitmel korral päästis meid kõige hullemast Hugo, kes meie väravat kaitses. Mängupilt elavnes peale seda, kui meie ründaja vastu tehti viga ning saime karistuslöögi, mille ka väravana vormistasime. Mängu viimasel minutil kaotasime ohtlikult keskväljal palli ja ääremängija ei tulnud appi, seega said vastased 2:1 olukorra, mis pani pitseri kohe mängule. Kurb 1:2 kaotus Pakri SK-le.
Kaotus Pakrile tähendas, et viimases kohtumises mängime 7.-8. koha peale FC Flora Rohelistega. Nemad on meile juba tuttavad vastased liigamängudest, seega aimasime, mis mängust tuleb. Kohe alguses läks mängu meie põhinelik, kes koheselt asus mängu domineerima ja tagas endale ka edu. Mattias suutis meid juba esimesel minutil viia juhtima, sellele järgnesid veel kaks väravat Mattiaselt ning lõpuks sai ka ihaldatud värava kirja Holger Tõnn. Kõige enam suutis selles mängus üllatada Joosep, kes on käinud vaid loetud kuud trennis ja sai ründes väga kenasti hakkama, võideldes endale päris mitmel korral palli. Kahjuks väravat ta veel kirja ei saanud, kuid loodetavasti järgmistel kordadel.
Täpselt lõpuvile ajal lõi Kauren ka värava, kuid kahjuks seda enam ei arvestatud. Kokkuvõttes 4:0 võit ja turniiri 7. koht. Oli palju asju, millega veel päis rahule jääda ei saa, aga mängupilt andis mõista, et liigume õiges suunas.

Tarvas Winter Cup

Esimeses mängus kohtusime FC Levadia III võistkonnaga, poisid läksid kohe isuga mängima. Algus oli küllaltki tasavägine, mõlemal võistkonnal oli päris häid võimalusi, kuid aja möödudes hakkasime meie mängu rohkem domineerima. Mattias ja Kauren tegid rünnakufaasis head survet ja võitsid vastastelt nii mõnegi palli,  millest ühe ka Kauren vastaste väravasse toimetas. Olime alustanud turniiri edukalt, esimesest mängust 1:0 võit.
Teine alagrupi vastane oli ammune tuttav FC Joker I. Poistes oli näha ärevust, isegi veidi hirmu vastaste ees, sest eelnevates omavahelistes kohtumistes oleme neile alla jäänud. Õnneks tulime oma emotsioonidest välja ja keskendusime sellele mängule. Esile tuleks tõsta Markust, kes paistis eriti hästi silma oma püüdluse ja võitluslikkusega. Tänu tema kiirele reageerimisele pääsesime mõnest väga ohtlikust olukorrast. Kahjuks tegime siiski kaitses ühe väga rumala eksimuse, kui meie kaitsja oli oma mängijast valel pool, kust vastane sai ilusti end löögile mängida ja oma võistkonna ka juhtima viia. Teine eksimus tuli sellest, kui meie mängija ei läinud audilööjat õigel ajal peale võtma ning andis vastasele võimaluse lüüa väravale peale, kahjuks see pall lendas meie väravavaht Holgerist üle ja maandus väravas. Seekord jäime 0:2 alla ja saavutasime alagrupis ühe võidu ja ühe kaotusega II koha.
Alagrupimängud mängitud, ootas ees C alagrupi võitja Põhja-Tallinna KSK. Taaskord on vastane meie jaoks vana tuttav liigamängudest, kust õnnestus tookord saada väga tasavägine ja pingeline võit ning viik. Seekord läksime jällegi isuga mängima, näitasime välja võitluslikkust ning tegime omavahel head koostööd. Olime edukad just rünnakufaasis, kui mitmel korral tegime õnnestunult  kokkulepitud “lõksu” ja võitsime seeläbi palle. Ühest sellisest momendist läksime ka juhtima, kui Kauren oma töö ründajana edukalt ära tegi. Sellele järgnes ka teinegi olukord, kui Mattias kaitsjale survet tegi ja lubavalt palli võitis, suunates selle ilusti väravavahist mööda väravasse. Lõppskoor 2:1 võit.
Poolfinaali vastasteks saime Rakvere Tarva eakaaslased. Oma kodusaalis mänginud poisid olid väga heas hoos ja viisid end ka üsna kiirelt juhtima, kui meie kaitsjad ei suutnud mängijaid omavahel ära jagada ja lõpuks kahekesti ühe vastase peale läksid, jättes teise ründaja sootuks tähelepanuta. Teisalt, kui meil ka tekkisid väga head ja lubavad olukorrad, siis me neid ära kasutada ei suutnud. Mängu teine pool oli juba parem mängupildi poolest, meie poisid olid esimesest frustratsioonist välja tulnud ja võitlesid visalt kuni viimaste hetkedeni. Meie kahjuks suutsime siiski viimasel minutil kaitses jälle palli kaotada ja kinkida vastastele teisegi värava. Seekord jäime 0:2 alla.
Poolfinaali kaotus tähendas, et pidime hakkama võistlema 3. ja 4. koha peale, vastaseks saime jällegi Joker I, kes oli teises poolfinaalis Levadiale alla jäänud. See teadmine, et vastaseks saime Jokeri oli meie poiste jaoks suur pettumus. Seda oli näha ka mängupildist, liiga lihtsalt andsime neile palle ära, ei töötanud enam korralikult kaitsesse tagasi, hakkasime oma pahameelt ka võistkonnakaaslaste peal välja elama. Need koos kõikide rumalate eksimustega viisidki selleni, et pidime lõpuks leppima 0:3 kaotusega, mis tähendas, et Joker napsas endale turniiri III koha ja meie pidime leppima 4. kohaga.
Positiivne on see, et võrreldes nädala taguse Saue Cupiga on näha edasiminekut, trennis õpitu hakkab vaikselt vilja kandma ja see annab lootust, et oleme õigel teel.
Meil läks tegelikult küllaltki hästi, arvestades, et meil polnud kaasas ühtegi nö päris kaitsjat. Kaitses mängisid olude sunnil Hugo ja Hendrik, kes tavaliselt on pigem ründemängijad.

Seotud uudised