Uudised Tüdrukud said hooaja esimese kaotuse

Tüdrukud said hooaja esimese kaotuse

Neljapäeval kohtusid U15 tüdrukud vanade tuttavatega – Tabasalu JK eakaaslastega. Kuna meil oli vaid 2 vahetust, siis mänguplaani järgi pressima kõrgelt ei hakanud, vaid proovisime palli võita oma väljakupoolel. Andsime initsiatiivi vastastele ja tahtsime ise pigem rünnata vasturünnakutega, seetõttu oli meil kaitsefaasis 4 kaitsemängijat ja ründefaasis liikus üks keskkaitsjatest poolkaitsjaks. Kaitsetöö osas töötas plaan väga hästi – isegi kui vastased said kellestki mööda, siis järgmine liinilüli päästis olukorra. Keskvälja valitsesime meie, Emma, Caroly ja Anna-Liisa võitsid järjekindlalt seal duelle. Kahjuks rünnakule kiirelt lülituda me ei suutnud, tihtipeale oli ründaja või ääred vales kohas, et saaks palli jalga anda või läbijooksule ette anda. Avapoolaeg jäigi võimalustevaeseks, kus 0-0 oli õiglaseks tulemuseks. Eriti tuleb kiita Liisbeli vastaste liidri mängust väljavõtmises – kui ka too palli sai, siis Liisbel võttis varem või hiljem talt selle ikka tagasi ning mängutuju oli vastasel rikutud.

Teisel poolajal pidime alustama teises algkoosseisus võrreldes esimese poolajaga, kuna Viki ja Anette ei suutnud mängu vähemalt esialgu jätkata. See tähendas seda, et kõik mängijad ei saanud mängida harjunud positsioonidel. Lisaks puudusid meil esialgu ka vahetused ning aina akumuleeruv väsimus tekitas eksimusi mõtlemises ja vastased hakkasid juba ohtlikumalt meie väravale lähenema. Õnneks hoidis Kärt meid heade tõrjetega mängus sees. Kahjuks just siis, kui Anette ja Viki olid taas valmis mängu sekkuma väsinutele puhkust andma, tekkis mängu otsustanud viga, kui ise ei suutnud korralikult suhelda ja ohutus olukorras kaotasime palli vastasele. Nii siirdusid 56. minutil meie lihtveast vastased juhtima. Liisbel innustas võistkonna üles ja läksime julgelt pressima ja paar minutit valdas Tabasalu kerge paanika. Kahjuks meie surve lõppes üsna kiiresti kui Tabasalu kasutas ära meie kõrgeid liine ja vasturünnakul veel ühe värava lõid. Pärast seda kadus meil usk mängu päästa, proovisime küll, aga suurem entusiasm oli läinud. Vastased samuti pigem kindlustasid tagalat ja nii mäng jooksiski lõpuni 0-2 kaotusseisus.

Kokkuvõttes võib tüdrukutega rahul olla. Tugevate vastastega mängiti kuuma ilmaga võrdselt kuni väsimusest tekitasime ise lihtsa värava. Kaitsemäng oli ilus ja näha oli, et vahel mõned juhtnöörid jõuavad ikka kohale.

Protokoll

Seotud uudised