Uudised Tüdrukud said Lähte turniiril II koha

Tüdrukud said Lähte turniiril II koha

20. jaanuaril osales meie U15 tüdrukute võistkond Lähte turniiril. Hommikune varane ärkamine ja vigastused peletasid nii mõnedki tüdrukud eemale ja nii läksime turniirile 7 mängijaga ehk vaid ühe vahetusmängijaga.

Turniiril osales 7 võistkonda ning mängiti kõigiga läbi, üks mäng 16 minutit.

Esimeses mängus kohtusime vana tuttava Lasnamäe Ajaxiga. Plaan oli hoida survet vastastel peal ning neil mitte oma mängu leida. See ka õnnestus, vastased praktiliselt ei suutnud esimest korda turniiril väravas seisnud Rosiinet väga pommitada. Enne nende esimest pealelööki olime juba 2-0 eduseisus, mõlemad väravad Marialt. Esimene värav tuli ilusast kombinatsioonist – Caroly leidis sööduga kaitsja taha Liisbeli, kes sealt söötis tahapoole penaltikohale Mariale, kes eismesest puutest palli väravasse kõmmutas. Teise värava lõime hea pressi järel kui võitsime palli vastaste lahtimängu järgselt ning seejärel pall taas Mariale sattus. Mängu lõpu eel said vastased ühe värava tagasi löödud kui terava nurga alt sooritatud löök väravasse läks. Rohkem võmalusi siiski vastastele ei andnud, rahustasime mängu ja viigivõimalust ei tekkinud. Hea võit avamänguks tulemusega 2-1.

Teises mängus oli meie vastaseks Saku Sporting. Oli näha, et vastased oli vähem kogenud, aga pingutasid kaitses tublilt ja kergelt võitu anda ei tahtnud. Kaitses olime ise tublid, aga kuna vastased seisid kaitses hästi, siis olime närvilised ja ei suutnud häid lahendusi leida. Ja isegi kui lahendused olid leitud, siis realiseerimine oli liiga kiirustades tehtud. Peale avaväravat rahunesime ja mäng läks ilusamaks ja loogilisemaks ning enne mängu lõppu saime 2 korda veel palli vastaste võrku. Maria sai taas kirja 2 väravat, ühe värava lõi Lotte. Kokku 3-0 võit.

Kolmanda mängu eel oli meil pikem puhkus ja oli näha, et me ei saanud kuidagi Rakvere Tarvase Kollase võistkonna vastu oma mängu käima. Tempo oli madal ja närv oli sees. Ju liiga hea turniiri algus tekitas juba ärevust ja võidukohustust. Press oli meil selles mängus aeglasem, palli võites ei olnud ees keegi vabanemas ja juhendasime ka üksteist halvasti. Eks osa neist probleemidest tulenes ka vastaste heast mängust. Igatahes, jäime nurgalöögist löödud värava järel kaotusseisu, siis ärkasime küll pisut üles, ja saime surve vastaste värava alla. Saime võimalusi viigistamiseks, aga kahjuks närvitsedes tehtud löögid ei leidnud sihtmärki. Tuli kiita vastast hea mängu eest ja leppida 0-1 kaotusega.

Kaua norutada ei saanud, ees ootas kohtumine korraldajate võistkonnaga, SK 10 Premiumiga. Vastaste huvitavat taktikat olime juba enne uurinud ning proovinud leida rohtu selle vastu. Nimelt iga aut või nurgalöök mängiti teravalt väravajoonele, kuhu suunati 3 mängijat. Seega proovisime mitte väga palju palle auti lüüa, eriti meie värava all, aga paraku see meil väga ei õnnestunud. Igal juhul, üks neist autidest mängiti pisut kõrgemalt lahti, ja meie mängija kartis palli peaga puhastada. Nii põrkas õnne abil pall vastasmängija seljast väravasse. Kuid seekord me kaotusseisus ei murdunud, aina enam proovisime tempot mängu üles saada ning lõime mängu eelviimasel minutil viigivärava kui söötudega vabastati värava all Maria. Meie võistkonna pesamuna ei närvitsenud ja lõi palli kindlalt väravasse. Viigiga me ei tahtnud ka leppida ning kõigest paarkümmend sekundit enne mängu lõppu mängisime nurgalöögi tahapoole lahti, kust Liisbeli kauglöök lendas väravasse posti kõrvale. Raske mäng oli viimasel hetkel 2-1 tulemusega võidetud.

Eelviimases mängus kohtusime Rakvere Tarvase Musta võistkonnaga, kuhu olid koondatud Rakvere nooremad mängijad. Pärast eelmist rasket mängu oli raske häälestuda, aga tasapisi saime mängu sisse ja lõime ilusaid väravaid. Kõigepealt avas skoori peaaegu keskväljakult Anna-Liisa, seejärel sai oma värava kauglöögist kirja turniiri vast parim väravasöötude andja Caroly. Söödumäng jooksis ilusti ning peatselt lõid oma väravad ära ka Laura ja Maria. Saime kindla 4-0 võidu.

Senine seis oli tuniiri viimaseks mänguks jätnud meie mängu FC Elva vastu. Mäng kujunes finaaliks, kuna turniiritabelist selgus, et mängu võitja võidab ka turniiri. Kahjuks vaid ühe vahetusmängijaga olime mänguks natuke väsinud, nii mõnigi mängija ei jõudnud enam kaitsesse tagasi. Eks oli tekkinud ka juba natuke rahu, kuna oli selge, et auhinnalise koha olime juba saavutanud. Igal juhul, vastased läksid mängu algfaasis juhtima ja kui lõpupoole läksime riski peale välja, siis said vasturünnakust ka teise värava. Kaotasime 0-2 ja jäime seega turniiril II kohale.

II koht

II koht

Võistkonna parimaks mängijaks valiti söödumeister Caroly, kuigi kogu võistkond mängis hästi ja vääris kiitust. Turniiri parima mängija auhinna sai endale aga meie parim väravakütt Maria. Hea tulemus olla turniiri parim 11 aastasena kuni 15 aastaste turniiril!

Väga rahul olime saadud mängukogemusega, kõik said palju mänguaega ja kõik platsimängijad said värava kirja. Seda juba igal turniiril ei juhtu 🙂

Turniiritabel:

  1. FC Elva                     15
  2. JK Kuusalu Kalev      12
  3. FC Lasnamäe Ajax    12
  4. Rakvere JK Tarvas K   8
  5. SK 10 Premium          6
  6. Saku Sporting            5
  7. Rakvere JK Tarvas M  1

Seotud uudised

Lapsed SillamäelLapsed Sillamäel

Kuusalu Kalevi lastetiim sattus Sillamäel liidriga mängus raskustesse. Vastased olid küll paremad, aga oma jälje jättis kohanemine ülilaia väljakuga – platsilaiuseks oli pool jalgpalliväljakut. Kaotusenumber sai küll suur, aga tegelikult