Uudised Meie tüdrukutest koostatud Kuusalu KK võistkond osales koolinoorte meistrivõistlustel

Meie tüdrukutest koostatud Kuusalu KK võistkond osales koolinoorte meistrivõistlustel

Koolinoorte meistrivõistlustel 4.-5. klassidele osalesid 6 kooli, peale Kuusalu KK võistlesid veel Kohila Gümnaasium, Põlva Kool, Orava Kool, Elva Gümnaasium ja Lustivere Põhikool. Parim selgitati välja kõik-kõigiga läbimängimisel. Turniir toimus Põlva staadionil, kus päeva jooksul nägi päikest, vihma ja rahet. Üks mäng kestis 10 minutit. Meie võistkond oli komplekteeritud peamiselt 4. klassi tüdrukutest, lisaks oli veel kaks 5. klassi tüdrukut.

Võistkond turniiril

Võistkond turniiril

Avamängus kohtusime Kohilaga. Olime vastastest tublisti üle, saime 4 korda väravavahiga silmitsi ja kord saime karistuslöögi ohtlikust kohast, aga väravat lüüa ei suutnud. Meie suure ründamise peale lõid hoopis vastased koos lõpuvilega värava ja nii pidime tunnistama 0-1 kaotust.

Avamängust veel lööduna läksime teises voorus kokku Elva Gümnaasiumiga. Elva oli väga tugev vastane, mäng oli väga pingeline ja kinnine. Ei saa öelda, et mängu jooksul oleks kumbki osapool omanud ühtegi väga ohtlikku olukorda. Õiglane mängutulemus olnuks viik, aga õnn oli meie poolel – Liisbel lõi kaugelt peale ning tema löök võttis kaitsjast rikošeti, mistõttu väravavaht oli võimetu: 1-0 võit meile.

Kolmas mäng oli Lustivere kooli vastu. Taas olime selges mängulises ülekaalus, rünnakuid algatasime väga ilusti lühikese palliga keskele Liisbelile ja sealt leidsime ründajad üles. Eriti aktiivne ja tubli oli Mia Maria, kes oma äärelt kogu aeg vastastele peavalu valmistas. Realiseerimine oli meil samas halb, ära suutsime võimalustest vaid ühe lüüa, kui Mia ennast vabalt löögile mängis. Juhtisime pikalt ja jahtisime teist väravat, kuid unustasime ise kaitses korra vastate ohtlikuima mängija, ja sealt löödi meile viigivärav. Punnitasime veel kõvasti, aga võitu kätte ei saanud, nii lõpetasime mängu kaotusemaigulise viigiga 1-1.

Eelviimases mängus võistlesime Orava kooli vastu. Taas lõi värava Mia, kellele täpse söödu tahaposti andis nurgalöögist Liisbel. Seekord vastastele võimalust meid ehmatada ei andnud, olime kaitses kindlad ja võtsime 1-0 võidu.

Kuna keegi lühikestes mängudes ei suutnud oma ülekaalu realiseerida, siis olid kõik vastased viimaseks vooruks punkte kaotanud. Nii oli meie viimaseks mänguks Põlvaga selge see, et võit annaks meile esikoha, viik või kaotus jätaks meid napilt neljandaks. Läksime motiveeritult võitlema, olime pidevalt palliga vastase värava all. Lõime taas ilusa juhtvärava, kui väravavahina tegutsenud Lotte andis söödu Miale, kes triblas keskväljalt värava alla ja lõi kindlalt palli väravasse. Mängisime hästi mängu lõpuni, aga kahjuks inetu vahejuhtumi läbi kaotasime võidu ja turniiri esikoha. Vastasmängija vigastuse tõttu lõime palli auti ning jäime ootama, et vastased uuesti palli mängu pannes annaks mänguvahendi meile tagasi. Paraku kohtuniku selgitusest hoolimata vastased seda ei teinud ning lõid ausa mängu reeglitevastase värava. Kohtunik selgitas tüdrukutele, et selliselt löödud värav on väga inetu, kuid kahjuks peab ta reeglite järgi selle ära lugema. Nii lõppes mäng teenimatult 1-1 viigiga, ja jäime ebaausalt turniirivõidust ilma.

Turniiril osalesid: Hanna-Liisa Kaarmann, Liisbel Almet, Liselotte Isabelle Pikkoja, Maria-Victoria Parktal, Mia Maria Lipsmäe, Rosiine Kask, Sandra Rebane, Ruta Käärst

Koht Võistkond Võite Viike Kaotusi Väravate vahe Punkte
1 Elva Gümnaasium 3 0 2 5:2 9
2 Kohila Gümnaasium 3 0 2 6:6 9
3 Põlva Kool 2 2 1 4:2 8
4 Kuusalu Keskkool 2 2 1 4:3 8
5 Orava Kool 1 1 3 2:5 4
6 Lustivere Põhikool 1 1 3 4:7 4

Seotud uudised