Uudised 2004 poisid võtsid edukalt osa rahvusvahelisest noorteturniirist Tiger Cup

2004 poisid võtsid edukalt osa rahvusvahelisest noorteturniirist Tiger Cup

Poisid karikaga
Kuusalu poisid osalesid 2004 harrastajate klassis, kus alagrupi vastasteks olid: Espoon Palloseuran(EPS II), Nurmijärven Jalkapalloseura(NJS I), FC Kontu, HJK Kannelmäki ja kohalik FC Nõmme Kalju.
Turniiril osalesid: Ats, Andreas, Marten, Hugo, Nils, Rauno, Evert, Romet, Markus, Nikita ja Olle.

Esimeses mängus HJK võistkonnaga, ei andnud me vastasele palju sõnaõigust. Vastased olid küll veidi kehaliselt suuremad, kuid kogenematud, seega oli neil üpris raske meie vastu mängida. Andrease kahele väravale lisas Ats ja Jaak mõlemad ühe värava. Kokkuvõtteks 4:0 võit

Teises mängus EPS II võistkonnaga oli näha, et kaks võrdset võistkonda on vastamisi läinud. EPS mängis väga füüsiliselt ja tekitas päris toore võitlusega meie poisitele palju raskusi. Toores mäng päädis penaltiga, kui Ats maha niideti karistusalas. Kõhklusega asus lööma Evert, kelle löögi kiiper tõrjus ja paraku reboundi me võrku ei suutnud lükata. Mäng jätkus pingeliselt kuid väravavõimalusi palju ei tekkinud. Ühes olukorras tegi hiilgava tõrje Marten, kui pantrihüppega tõrjus allanurka teele saadetud löögi. Peale seda võtsime mängu veel oma ohjesse, kuid  ei suudetud kuidagi vastste kiiprit üle mängida. Veahõnguline oli olukord, kus Markus oli üksi kahe ründaja vastu, kellest üks sikutas teda särgist ja teine noolis palli. Kaotatud pall ja vastase madal löök tagumisse nurka tähendas vastaste eduseisu. Pressisime veel kõrgemalt, kuid vastane puhastas kõik pallid  küljeauti, võimalikult kaugele. Mängu lõpus saime heast kohast karistuslöögi, kui Ats maha tõmmati ja vastane ka kollase teenis. Ats läks ise proovima, kuid tugev löök maandus siiski liialt väravavahi peale ning seis jäi muutumatuks. Vastu tuli võtta 0-1 kaotus ja seda raske südamega, kuna omati palju häid võimalusi.
20160417_140418
Kolmandas mängus kohtusime NJS I ga kasutasime oma võimalusi juba hoolikamalt.
Esimese värava lõi Nils, kes hea söödumängu tulemusena sai esimese puutega löögile ja lati põrkest palli väravasse virutas. Andreas lisas ühe ja Ats kaks väravat. Teisel poolajal lõid vastased kaks väravat ka tagasi, kui olime liialt kõrgele uitama läinud. 4:2 võit andis siiski meile tabelise 3 punkti juurde.

Esimese päeva viimane mäng oli FC Kontu vastu, kes paistis olevat tunduvalt väsinum kui meie meeskond. Suutsime natuke loiumas mängus, siiski ühe olukorra ka ära kasutada, kui 1:0 võiduga mängu lõpetasime. Värava autoriks Andreas.  Esimese päeva lõpetasime 9 punktiga.

20160417_140559

Pühapäev oli poistele varajane ja vihmasajus meie mäng veidi unine, kui Nõmme Kalju meie omaväravast juhtima asus. Nurgalöögist tulnud pall sai puute meie mängijatest ning veeres Martenist mööda. Mäng muutus närviliseks, kuna me ei suutnud omi võimalusi ära kasutada.  Lõpuks sai viiginumbrid jaole, kui Andrease  kaugelt teele pandud löök põrkega üle väravavahi lendas, kes oli liialt ennatlikult palli püüdma läinud. Mäng lõppes 1-1 viigiga ja see tähendas seda, et saime alagrupis teise koha ja edenesime poolfinaali.

Poolfinaalis tuli vastaseks esimese alagrupi võitja ja hilisem turniiri võitja FC Jazz II, kellele suutsime esimesel poolajal korraliku mängu näidata. Atsi vasak jalg vedas kahel korral alt, kui mängumees tahtis palli  väravasse suunata – loetud sentimeetrid veeres pall tagumisest postist mööda. Peale poolaja 0-0, muutusime liialt passiivseks ning vastane kasutas oma võimalused ära.  Lõpuks lasime endale 3 vastuseta väravat lüüa.
3.-4. koha mängus tuli meile vastu Raplamaa JK poisid, kes näitasid südit mängu. Võrdses mängus leppisime viiki ja võitja jäi penalti löökide otsutada. Lööjaks pakkusid ennast välja Marten, Evert ja Markus. Marten lõi palli kindlalt paremasse nurka.  Evert, kes oli päev enne kaotusemängus penaltiga eksinud, ei jätnud seekord väravavahile võimalustki ja täpne löök viis palli väravasse. Rapla eksis oma kolmanda löögiga, mis maandus postis ja otsustava penalti lõi kaitses mänginud Markus, ülikindlalt vasakule ristnuka.
20160417_145244

Turniirilt kokkuvõttes 3.koht ja poisid olid tulemusega väga rahul, kuid tunnistasid, esimese päeva kaotusemäng jäi enim kripeldama. Treener Markuse arvates said poisid enne hooaega positiivse laengu ning teenitud sai oluline võistluskogemus.

Seotud uudised