Uudised 2003 Poisid saavutasid Tarvas Cupil 6.koha

2003 Poisid saavutasid Tarvas Cupil 6.koha

Poisid tribüünil

Osalesime laupäeval Rakveres toimunud Tarvas Cupil, mis oli mõeldud 2003.a sündinud poistele.
Turniiril oli kokku 10 võistkonda, kes oli jagatud kahte alagruppi. Kuusalu sai alagruppi endale Rakvere JK Tarvas I võistkonna, Jõhvi FC Lokomotiivi, JK Keila ja Tartu JK Tammeka. Mänguajaks oli jooksev 12 minutit.
Kuusalu algkoosseis oli: Joosep väravas, Aaron ja Romet(2004) kaitses, Ats(2004) ja Nikita(2004) poolkaitses ja Matvei ründes. Vahetusest sekkusid Miikael, Marten ja Karl-Jaco.

Kuusalu ja turniiri võõrustajate vaheline kohtumine oli avamänguks. Alustasime innukalt ja tegime vastasele kõrget pressi. See toimis hästi ega lubanud Rakverel mängu üles ehitada. Esimese värava skooris Matvei, kes madala löögi puurivahi seljataha saatis. Paar minutit hiljem saime teisegi kirja, kui avavärava autori puhkama võtsime ja Marten teda asendama hakkas. Marteni pressi tulemusena jäid kaitsjad palli liigutamisel hätta ning mänguvahend lõpetas oma teekonna taaskord väravas – seekord lõid väljakuperemehed endale ise. Korra langesime liialt madalale ja ka vastased oleksid saanud lööki väravale proovida, kuid Atsi ennastsalgav blokeering andis Rakvere vaid nurgalöögi.
Viimase värava lõi Aaron peaga , kui nurgalöögist mängiti kõrgem pall värava ette ja kiiper selle ebalevalt tõrjus. Aaron sai lähedalt jalaga veel löögile, väravavaht jäi sellele ette kuid reboundi koksas lööja peaga sisse. Avamäng lõppes 3-0 Kuusalu kasuks.

Teine mäng oli „vanade tuttavatega“ liigamängudest – Jõhvi FC Lokomotiiv. Antud kohtumine oli võrdne kuigi Jõhvi domineeris veidi rohkem. Tulisest vastasseisust andis märku ka turniiri esimene kollane kaart, kui Nikita vastast liialt hakkima hakkas. Sama vastasseisu tulemusena sai paar minutit hiljem ka Jõhvi mängija kollase, kuna vehkis liialt kõrgel küünarnukkidega. Paaril korral oli meie värava all segadus, kui Joosep ja kaitseliin ei suhelnud omavahel ja pall löödi närviliselt küljeauti. Jõhvi oli väravale lähedal, kuid skoor ei muutund. Viimane sõna jäi Kuusalule, kui saime poole väljaku pealt karistuslöögi ja Aaron selle värava küljevõrku lajatas. Tulemuseks 0-0.

Kolmandas mängus läksime kogu turniiril head mängu näidanud Keila JK-ga, kes oli vaid võite tunnistanud. Vastased said lihtsa värava ja asuti kohe alguses juhtima. Kui üle poole mänguajast oli mängitud lõime 1 värava tagasi ja seis oli viigis. Siiski vastane pani oma tugevuse maksma ja paar minutit enne lõppu virutati meile veel 3 vastuseta väravat. Lõppseisuks 1-4.

Otsustavas viimases mängus oli meile vaja võitu Tartu Jk Tammeka üle, et alagrupist teisena edasi pääseda. Poisid teadsid, et kaotuse või viigi puhul jääme alagrupis 3.kohale ja mängime 5.-6 koha peale.
Mäng oli pingeline ja Tammeka domineeris, kuid Kuusalu poisid olid samuti väravanäljas. Tundus, et mängu otsustamine jäetakse viimase minuti peale. 30 sekundit enne mängu lõppu sai Matvei hea söödu ja tegi osava pöörde vastase värava poole edestades Tammeka kaitset. Siiski, enne kui Matvei löögi jõudis sooritada, peatati ta viimase mehe veaga karistusala joonel. Kohtuniku otsus oli arusaamatu kui ta kaardi taskusse jättis, kuid karistuslöögi siiski ta meie kasuks määras. Lööma asus Ats, kes madala löögi vastu Tammeka müüri lajatas. Tekkinud olukorrast jõudis veel pall ka Joosepi kätte, kes selle kärmelt ründes mänginud Matveile tagasi viskas. Matvei võttis veel palli osavalt omaks ja sooritas pöörde, kuid lööki ei jõudnud sooritada, kuna kõlas lõpusireen. Viimane alagrupi kohtumine oli lõppenud tulemusega 0-0.

5.-6. koha mängu pidasime maha Raplamaa JK-ga, kes sai pigem teenitud võidu meie üle – skoorides 3 väravat, meie ühe vastu. Meie auvärava lõi Ats, kelle penaltilöögi Rapla kiiper tõrjus, kuid tõrjutud pallile oli Ats ise jaol.

Poisid arvasid, et kokkuvõtteks ei läinud väga hästi ja veidi jäi puudu, et parema koha peale mängida. Samuti ka seda, et liialt lihtsalt lubati väravaid ja mõne atskoo saamine kriipis rohkem hinge kui lõplik tulemus 🙂
Treeneri arvates jäädi peale avamängu ehk liialt loorberitele puhkama. Et edukam olla, peab kogu turniiri vältel stabiilselt head mängu tegema – ei piisa vaid kahest kolmest mängust. Üldiselt said mõned poisid esimese võistluskogemuse saalis ja näis, et kõik osalejad jäid mängudega pigem rahule.
Kohustuslik "jalaring"

Seotud uudised