Uudised Kuusalu Kalevi naised osalesid Saarepiiga Cupil

Kuusalu Kalevi naised osalesid Saarepiiga Cupil

Juuli esimesel nädalavahetusel korraldas JK Saarepiiga turniiri, kuhu osalema tuli 8 võistkonda. Võistkondade tase oli ebaühtlane – oli võistkondi meistriliigast, esiliigast, teisest liigast ja rahvaliigast. Meie endi soovil saime karmima mängugraafiku – pidasime oma mängud ära kahe päevaga, kui teistel oli aega 7 mängu pidamiseks 3 päeva aega. See tegi turniiri pisut raskemaks, seda enam, et selle aasta suvi sattus just sellele nädalavahetusele.

Avapäev algas šokiga, millest me enne päeva lõppu välja ei tulnudki. Meistriliiga kogemusega Tartu SK 10 tagus meie väravasse poole tunniga 12 vastuseta jäänud palli. Olime päikesest uimased ja ei saanud ennast kuidagi liikuma, tegime lapsikuid vigasid ja nii ei jäänudki muud üle kui palle välja korjata võrgust.

Päeva teine kohtumine oli FC Kuressaare vastu – mäng kulges tükk aega võrdselt, aga skoori suutsid avada vastased. Seejärel tabas meid veel vigastus – Pille tegi põlvele viga ja oli päeva lõpuni turniirist eemal. See tähendas, et mängisime kogu ülejäänud päeva mängijaga vähemuses, sest varumängijaid meil kaasas polnud. Nii lõppes see mäng 0-4.

Sama tulemusega lõppes ka päeva viimane mäng Suure-Jaani vastu. Tükk aega suutsime 0-0 seisu hoida, aga väsimusest tulnud vigade tõttu võttis vastane siiski oma.

Avapäeva nutune seis ei andnud küll palju lootust, aga teisel päeval oli võistkond kui ümber sündinud. Olime teinud ka väikesed muudatused, aga suurem muutus oli ilmselt mängijate keskendumises. Päeva avamängus kohtusime SK 10 II võistkonnaga. Mäng oli kinnine ja mitte väga paljude võimalustega, aga lõpuks saime meie mängu ainsast väravast võidu, kui Anu pikk väljalöök läks Liisbethi surve alla sattunud kaitsja puutest üle väravavahi väravavõrku.

Avavõit andis jõudu ja päeva teises mängus kohtusime Rakvere Tarvase emade võistkonnaga. Esimene poolaeg oli täiesti meie käes, valdasime palli ja lõimne võimalusi – ja Pille lõi meie kasuks 2 väravat, üks ilusam kui teine. Teisel poolajal ootasime paraku, et vastased annavad ise mängu ära, aga loomulikult nii ei läinud. Jäime korraliku surve alla, vastased tulid penaltist pisut lähemale, aga 2-1 võit kuulus siiski meile.

Järgmisena ootas meid mäng turniiri korraldajatega – JK Saarepiigaga. Ühe turniiri tugevama võistkonna vastu tegime  oma parima mängu. Kaitses seisime hästi ja võistkondlikult, Anu tegi supertõrjeid ja ise saime mõned teravad vasturünnakud. Üsna mängu algfaasis saime ka värava kirja – Pille klassikalise – vasaku jalaga ümber väravavahi keerutus tahaposti. Eks see lisas korraldajatele pingeid, ja pigem hakati otsima kaugelt lihtsamaid lahendusi, mis lendasid kas raamist mööda või püüdis Anu pallid. Paar korda saadi väga tõsine surve meie värava alla ja ka õnn oli meie poolt- paar-kolm korda käis pall postis, aga napp võit kuulus siiski meile.

Pille iluvärav

Pille iluvärav Saarepiiga vastu

Turniiri viimane mäng oli Tapa/Paide Linnavõiskonna vastu, ehk meie liigakaaslasega, kelle üle liigas alles võidu saavutanud olime. Kuna alles just oli läbi saanud mäng Saarepiigadega, siis eriti jõudu enam päeva neljandaks mänguks ei olnud. Nii keskendusime kaitsele, mäng oli mõlemalt poolt väheste võimalustega ja lõppeski 0-0. Nii olime avapäeva kolme kaotuse kõrvale teisel päeval korjanud kolm võitu ja ühe viigi, mis kokkuvõttes andis meile 5. koha turniiril. Pille avapäeva vigastuseta võinuks heal juhul ka kõrgema koha peale mängida, aga hea teise päevaga tuleb igal juhul rahul olla. Igal juhul lõpetasime turniiri hea enesetundega ning tüdrukud soovivad kindlasti ka edaspidi turniiril osaleda.

Turniiri lõplik paremusjärjestus ja mängude tulemused on nähtavad turniiri kodulehel.

Võistkonna parimaks valiti korraldajate poolt Pille. Turniiri parima väravavahi auhind tuli samuti meie võistkonda, selle sai Anu.

Osalenud mängijad

Osalenud mängijad

Kuusalu Kalev osales turniiril koosseisus: Anu Alajärv, Gitte Lees, Kristin Ülevaino, Eeva-Maria Jõesalu, Liisbeth Kallakmaa, Birgit Eesalu, Pille Plakk.

Pildialbum turniirilt

Seotud uudised