Uudised Kuusalu 2003/2004 poisid saavutasid 4. koha turniiril “Rõõm jalgpallist”

Kuusalu 2003/2004 poisid saavutasid 4. koha turniiril “Rõõm jalgpallist”

18. aprillil osalesid Kuusalu Kalevi vanemad poisid juba tuttaval turniiril EJL sisehallis.  “Rõõm jalgpallist”. Turniiri eesmärk oli tõsta laste motivatsiooni ja aitata neil veelgi rohkem tunda rõõmu jalgpalli mängimisest.
EJL sisehall
Kuusalu loositi alagruppi koos Lõuna-Läänemaa, Nõmme Unitedi, Flora 2004 ning Flora pantride tiimiga. Teises alagrupis mängisid Flora 2003, Tallinna Kalev, Raplamaa JK, Jõhvi FC Lokomotiiv ja MRJK.

Esimeses kohtumises mängisime Lõuna-Läänemaa tiimiga, kes napi paremusega edestas meie poisse. Vastased domineerisid, kuid ka Kuusalul oli võimalusi. Õnnetu värava lõi markeerimata mängija kaugelt ning meie väravavaht polnud löögiks valmis – läbi käte, maandus pall võrgus.
Teist mängu alustasime aktiivsemalt ning võimalusi tekkis juba rohkem. Posid tegutsesid enesekindlamalt ning leiti lihtsaid lahendusi. Värava sai kirja Marten, kes kohvitas Nõmme kaitseliini ja sai 1-1le väravavahiga. Tugev löök tabas vastutulevat kiiprit näkku, kuid tõrjutud palliks oli lööja ise ka valmis, ning viis Kuusalu juhtima. Võimalusi oli veelgi, kuid realiseerimine jättis soovida. Samuti oli Nõmmel häid võimalusi, kuid viigivärava andsime neile lausa kandikul. Väravavahi väljalööki asus sooritama Ats, kelle löök maandus keskväljakul ootaval mängijal. Kuna meie kiiper oli positsioonist väljas, siis vastane proovis kiirelt löögi sooritada ja mõne puutega ta palli teele saatiski. Joosep, sai küll väravas näpud vahele kuid valmisolek polnud piisav ning Nõmme seadis jalule viiginumbrid 1-1! Võimalusi palju enam ei tekkinud kummalgi tiimil ning antud tulemusega mäng ka lõppes.

Alagrupi kolmandas mängus kohtusime Flora 2004 poistega, keda võitsime tulemusega 2-0. Väravate autoriteks Ats ja Marten. Mäng oli pigem meie kontrolli all, ning suutsime edukalt teravusi tekitada.
Flora Pantrite tiimiga pidasime maha alagrupi viimase mängu. Kuigi alguses ei suutnud me kuidagi võimalusi realiseerida, siis lõpuks suutsid poisid 4 väravat lüüa. 2 väravat sai kirja taaskord Marten, ühe Ats ning ühe värava Olle. Märkimisväärne on tõsiasi, et otsustava värava lõi just Olle, kes oli nurgalöögi ajal markeerimata jäetud ning Karl-Jaco tsenderdus  jõudis temani. Väravatevahe 7:2 tähendas seda, et Kuusalul oli suhteliselt mugav olla teisel alagrupi positsioonil ning tuli loota, et Nõmme United ei võida Flora Pantreid rohkem kui seitsme väravaga. Nõmme võitles vihaselt viimases mängus ning paar minutit enne lõppu oli skooriks 5-0 nende kasuks, kui minut oli mängida lisasid nad Pantride võrku veel ühe kolli. Kohtuniku vile kõlades, oli seis siiski 6-0 ning vaid üks värav jäi neil puudu, et meid edestada.
Alagrupid

Kuusalu Kalev mängis 3.-4. koha peale ning A-alagrupist saime vastu tuttava Tallinna Kalevi, kelle vastu polnud suutnud ükski võistkond veel väravat lüüa. Poisid olid hästi häälestunud ja haarasime mänguohjad, domineerisime ning lõime päris mitmeid ilusaid olukordi. Paraku meie kaugelt sooritatud löögid oli vastaste kindamehele lihtne saak. Suutsime ka posti tabada ja jätkuolukorras palli üle raamide saata. Kui minut oli mängida jäänud, mängis vastaste kiiper hea palli oma ründajale, kes pääses meie viimasest kaitsjast mööda ning karistusala joonelt palli posti kõrvale ära parkis. Oli veel võimalus viigistamiseks, kuid poisid olid vastaste ootamatust väravast liialt šokeeritud ning pidime vastu võtma hea mänguga, väga mõruda 0-1 kaotuse.

Treener Markusele jäi turniiri korraldusest hea mulje ning arvas, et poistele oli see väärt proovikiviks hooajaeelseks ettevalmistuseks. Turniiril osalesid: Marten Põlluvee, Ats Soosalu, Olle Markus Kask, Joosep Mürk, Andreas Idavain, Aaron Allmägi, Karl-Jaco Daniel, Ardo Gerd Tuisk, Markus Lind, Hugo Arrak, Ruudi Pirnpuu, Rauno Püü ja Jarek Heinmaa.

Seotud uudised