Uudised Kuusalu Külade turniiril osales 16 võistkonda

Kuusalu Külade turniiril osales 16 võistkonda

Ilusal soojal pühapäeval, 14. septembril,  toimus teist aastat korraldatav Kuusalu Valla Külade jalgpalliturniir. Selleks aastaks kasvas nii võistkondade hulk kui ka osalejate arv. Tundub, et siin on olemas algus heaks traditsiooniks. Korraldajad olid õppinud eelmise aasta vigadest ning teinud muudatusi juhendis, mis tagas tasavägisemad mängud – igas võistkonnas pidi platsil viibima kas kuni 14a noor, naispallur või seeniormängija (üle 50a). Lisaks tohtis kehtiva EJL litsentsiga meesmängijaid olla võistkonnas maksimaalselt 4. Tänu sellele tuli palju ootamatusi ning oluliseks, ehk isegi liiga oluliseks sai väravavahi hea mäng.

Sel korral oli valla enda küladest võistlemas 14 võistkonda ning parema turniiri nimel lubati võistlema ka 2 külalisvõistkonda lähikonnast – Loksa ja Raasiku. Valla küladest ja piirkondadest olid esindatud Kuusalu, Kiiu ja Kolga mitme võistkonnaga, lisaks veel Kolgaküla, Kuusalu küla, Kaberla, Viinistu, Vihasoo.

Külade turniiri geograafia

Külade turniiri geograafia

 

Võistkonnad olid jagatud nelja alagruppi, mille kaks paremat pääsesid edasi veerandfinaalidesse. Alagruppidest tagasid edasipääsu Kiiu Piimakombinaat, Tühikargajad, FC Kolga Real, Kälimehed, Raasiku Joker, Vihasoo Vihased, Kolgaküla Liiga ja Pärispea Poolsaare Läänekallas. Viimased kaks pidid edasipääsemiseks lööma penalteid, kuna alagrupis tekis kolme võistkonna vahel surnud ring, kus ebaõnnesõduriteks oli kolmas osapool, Askol.

 

Poolfinaalidesse jõudsid Tühikargajad, Kälimehed, Raasiku ja Kolgaküla. Tühikargajad ja Raasiku suutsid oma vastased alistada alles penaltiseeria järel. Penalteid tuli parema väljaselgitamisel abiks võtta nii Kälimeeste ja Raasiku vahelises poolfinaalis kui ka kulla- ja pronksimängudes. Finaalis olid Raasiku mängijad pärast 1:1 lõppenud normaalaega paremad Kolgakülast. Pronksimäng lõppes samuti tulemusega 1:1 ja Tühikargajad lõid seekord penalteid paremini kui Kälimehed.

 

Traditsiooniliselt olid korraldajad valmistanud kasutatud jalgpallivarustusest hulgaliselt eriauhindasid. Lisaks kolmele paremale võistkonnale jagati kokku välja kaheksa eriauhinda. Eriauhinnad jagunseid järgnevalt:

 • „Parim Külamees“ – Ergo Teino (Tühikargajad),
 • „Silmapaistvaim Külanaine“ – Reesi Kuslap (Pärispea Poolsaare Läänekallas),
 • „Parim Puurilukk“ – Ranno Randjõe (Raasiku),
 • „Tõsine Töörügaja“ – Tristan Pajo (Pärispea Poolsaare Läänekallas),
 • „Täpseima Varbaga“ – Rando Kapralov (Kiiu),
 • „Sukeldumise Meistriklass“ – Ilvard Eeriksoo (Kälimehed),
 • „Suuga Teeb Suure Linna“ – Andres Paomees (FC Võta Välja),
 • „Vahvaim Küla“ – Kälimehed
 • „Saab Minna Ainult Paremaks“ – FC Tiigi.

  Turniiri auhinnalaud

  Turniiri auhinnalaud

 

Kokku käis platsil 163 jalgpallisõpra, kellest noorimad olid 8-aastased poisid-tüdrukud ning kõige kogenum oli 62-aastane veteranmängija Kolgakülast. Vaid 8-aastane Tristan Pajo lõi turniiril koguni 3 väravat.

Turniiri tulemused:

Seotud uudised

Tule Kodumängule!Tule Kodumängule!

Mängude vaatamine ja külastamine on üks tähtis treeningprotsessi osa, eriti just noortegruppidel. Seepärast kuulutamegi välja mängu meie kõige aktiivsema fänni leidmiseks! Osalemine on väga lihtne, lihtsalt postita oma Facebooki või