C tüdrukud pidasid maha mängud kahe liiga liidriga

Mängulõpupilt Kaareperest

Eelmisel kolmapäeval sõitis Kuusalu Kalevi tüdrukute võistkond Kaareperele, et mängida seal tugeva SK 10 Premiumiga. Eeldused heaks vastupanuks olid halvad – kuna treener tõi 2 tüdrukut eraldi mängule, siis jäi soojendus ja võistkonna taktikaline koosolek väga lühikeseks. Lisaks andis tugevamale võistkonnale eelise hea lai plats, kus on raskem vastast kinni panna.

Mängu esimene poolaeg läkski väga halvasti. Puudulik soojendus ja halb keskendumine näitasid oma mõju. Vastased olid muidugi selgelt üle, aga me tegime nendele ründamise liiga kergeks. Poolkaitse oli laiali, kaasa ei mõelnud ning pallikaotamisel palli alla tagasi ei tulnud. Kaitsjad “lendasid” hooga peale palliga mängijale ning seetõttu ei olnud vastastel nendest möödamängimisega probleemi. Väravavaht ei suutnud meid samuti päästa – polnud õigeaegseid vastutulekuid ja palli järele hüppamisi. Poolajaks oli seis 12-0, ja võinuks ka hullem olla.

Poolajal sai tehtud mõningad muudatused – teise poolaja formatsioon keskendus enam kaitsele, samuti rääkisime üle, kuidas tuleks liikuda ning kuidas võistkondlikult kaitsetöös paremini hakkama saada. Selles osas läkski meil oluliselt paremaks, kaitses tegid väga hea teise poolaja Luisa ja Sanna, kes suutsid pidevalt vastaste rünnakuid tõrjuda, samuti tegi head tööd teisel poolajal väravas olnud Karoliine. Puudu jäi veel sellest, et surve alla jäädes ei tehtaks paanikasööte, vaid otsitaks vabu tsoone, näiteks ääred olid piisavalt lahti. Neid sööte küll vabasse tsooni tehti, aga pigem siis kui vastane andis mõtlemisaega. Paanikahetkel liikus pall ikka otse edasi, ja reeglina sai vastane palli kätte. Igal juhul, kogemuseks oli hea mäng, saime palju õppida. Ja keegi pead norgu mängust ei lasknud, on mõistetav, et kogenumate vastu hästi mängimiseks tuleb veel õppida. Lõppseis 18-0.

Mängueelne pilt Kuusalus

Sel kesknädalal ootas meid ees kodumäng teise väga tugeva tüdrukute võistkonnaga klubist Suure-Jaani United. Kui mängueelsel koosolekul sai räägitud, kas pigem läheme lööma ühte väravat või proovime hoida skoori alla kahekohalise numbri, siis tüdrukud eelistasid mõlemat. Mängu esimesed hetked head küll ei tõotanud – juba esimesest rünnakust pääsesid Suure-Jaani tüdrukud mängu juhtima. Seejärel ärkasime üles ja näitasime head ja võrdset mängu poolaja lõpuni. Kasutasime ilusti ääremängijaid, enam ei liikunud varasemate mängude kombel pall vaid ette. Mitmekülgsem rünnak tekitas meil mitmeid võimalusi ning kuigi paar 1-1 olukorda vastaste väravavahiga jäeti realiseerimata, siis varsti saime siiski viigistatud skoori. Hea kombinatsioon algas surve alt palli äärele mängimisega, kust kiire sööt ette vabastas Karoliine teravaks driblinguks äärelt ja sealt hea madal tsenderdus värava ette, kust Kristel selle võistkonna esimese ametliku värava lõi.

Vastaste võimalusi likvideeris järjest kaitseliin, eriti eelmise mängu hea esituse põhjal moodustunud keskkaitsepaar Sanna ja Luisa ja väravas supertööd teinud Cristina. Neile jõudis selles mängus enam appi ka poolkaitse ning vastastel oli raskusi heade võimaluste loomisega. Keegi ei langenud välja tasemest – jah, endiselt tuleb rumalaid eksimusi kogemuste vähesusest ning surve all mängimisest tingituna, aga etteheiteid teha põhjust polnud. Ühe sellise meie enda rumaluse kasutasid vastased ära ning läksid 2-1 mängu uuesti juhtima.  Samas ka sellele väravale oli meil veel vastus, oma skoori avas Karoliine. Võrdne mäng jätkus poolaja lõpuni, kuid siiski vastased suutsid 2 korda veel oma võimalused ära kasutada, samal ajal kui meil värava ees jalg värisema kippus. Poolajaks seis seega 2-4.

Paraku enda hea mäng oli ka tüdrukutele liiga suureks üllatuseks ning vaheajal oli raskusi kontsentratsiooni tagasisaamisega. Vadistamine ja naermine kestis läbi puhkeaja ja ilmselt eeldati, et mäng läheb samas vaimus edasi. Paraku loomulikult nii ei läinud. Jällegi said vastased kohe avarünnakul värava ja halb keskendumine jättis oma jälje kogu teisele poolajale. Lisaks on meil probleeme vastupidavusega, mida enam mängu oli mängitud, seda enam mängijad seisid platsil kohapeal. Tihedamate vahetustega sai proovitud seda parandada, aga initsiatiiv oli kadunud. Kokkuvõttes tuli vastu võtta 2-10 kaotus, mis tugeva vastase vastu polnud paha tulemus. Kindlasti meie parim mäng, aga peaksime siiski jaksama mängima seda 70 minutit, mitte 50. Aga küllap saame ka vastupidavust paremaks nagu muidki mänguelemente. Hea töö, tüdrukud!

Pilte mängult näeb Suure-Jaani FB lehelt!