Uudised Kuusalu Kalevi naiskond võitis futsali rahvaliiga turniiri!

Kuusalu Kalevi naiskond võitis futsali rahvaliiga turniiri!

Sel aastal kutsus Eesti Jalgpalli Liit ellu naiste futsali rahvaliiga. Osalema registreerus 4 võistkonda, kellest vaid ühel ei olnud ametlikus liigas mängimise kogemust tavajalgpallis. Turniir oli kaheosaline, esimene viidi läbi FC Tartu poolt 18. jaanuaril, teine sel laupäeval Kuusalus kohaliku Kalevi poolt.

Esimese turniiri järel oli tabeliseis järgmine: Kuusalu Kalevil 9 punkti, JK Tammekal 6 punkti, FC Tartul 3 punkti ja Väle Vibu punktiarve oli veel avamata.

Kuusalu turniiri avamängus kohtus Kuusalu Väle Vibuga. Meie mängus oli näha närvilisust ja võidukohustust. Ilusa söödumängu ja pallihoidmise asemel tormati pea laiali ringi ning pall läks liiga kiirelt ja sirgjooneliselt ette. Siiski tasapisi tundus, et hakkame mängu kätte saama kui pool esimesest poolajast oli läbi saanud. Tekitasime aina enam võimalusi vastaste värava alla, kuid realiseerimine ei olnud parim. Ühest meie kasutamata väravavõimalusest said vastased kiirrünnaku, mis vea hinnaga tuli peatada. Karistuslöögi vastased realiseerisid ja tekitasid meile jälle väikese krambi. Mõned rünnakud olid meil siiski väga loogilised, ja poolaja lõpu eel saime kätte viigi rünnakust, kus kolme ühepuute sööduga mängiti Elerin vabaks värava all, kust ta ei eksinud löögiga.Hetk mängust Väle Vibuga

Teist poolaega alustasime juba rahulikumalt ja suutsime vastast enam survestada. Pall liikus loogiliselt ja saime värava alla pidevalt võimalusi. Paraku jäi vastaste väravavaht meile pidevalt ette. Paraku läks mängu uuesti juhtima Väle Vibu naiskond, kes kasutas meie kaitsja ja väravavahi koostöö ebakõla ära. Kaotusseisus seekord paanikasse ei läinud, kuid oma tekkinud võimalusi ikka väravasse toimetada ei suutnud, kuigi ainuüksi väravavahiga silmitsi pääsemisi oli juba 4-5 korda. Paar minutit enne lõppu päästis meile siiski viigi Eret. Jätkasime võiduvärava üritamist viimaste sekunditeni, kuid Väle Vibu pidas vastu ja teenis oma esimese punkti turniiril. Sel hetkel tundus viik meile võrdlemisi kaotusehõnguline.

Teises mängus võitis meie suurim konkurent Tammeka FC Tartut tulemusega 2-0. Järgmise vooru esimeses mängus kohtus Tammeka Väle Vibu naiskonnaga. Ka nende vastu näitas Väle Vibu südamega mängu ning võttis ka siin mängus viigi tulemusega 1-1.

Hetk mängust FC Tartuga

Hetk mängust FC Tartuga

See viik oli meile väga sobiv, sest võisime oma selle vooru mängus FC Tartu vastu ilma pingeteta mängida. Võit, viik või kaotus selles mängus – niikuinii vajasime viimases mängus vähemalt viiki Tammeka vastu. Seetõttu said selles mängus kõik võrdsemalt mänguaega ja said pingevabamalt mängida. Mängutulemuseks 1-1 viik, meie värava lõi taas Eret.

10 minutit puhkust, ja ees ootas otsustav mäng Tammekaga. Tammekal oli võistkonnas paar kogenud ja väga tehnilist mängijat, keda tuli hoolega jälgida ning mitte minna agaralt proovima neilt palli jalalt ära võtta. Enamasti saime sellega hakkama, aga vahel siiski läksime sellega haneks. Esimene poolaeg oli meil väga distsiplineeritud ning suutsime hoida vastased oma värava alt eemal. Küll aga lõime ise ühe värava, mis sarnases esimese mängu väravale – mitu ühepuutesöötu ja lõpus seisis Elerin õiges kohas, et pall vabalt positsioonilt võrku lüüa.

Teine poolaeg algas meie poolt kui halb unenägu – vähem kui 2 minutiga leidsime end 1-2 kaotusseisust. Kõigepealt Tammeka viigistas ilusast pommist tahanurka, ning kohe tuli nende juhtvärav kui nende teine kauglöök võttis kerge rikošeti, mis pettis väravavahi. Sellest ei saanud me kergelt üle, olime krambis ning vastased jätkasid rünnakutelainet. Palju päästis väravas Anu, kuid 1 värava said vastased veel kirja ning juhtisid juba 3-1. Pärast seda väravat Tammeka pisut rahunes ja me leidsime taas oma mängu – ehk ka seetõttu, et enam väga palju usku ei olnud. Vähem kui 4 minutit oli mängu lõpuni kui saime pinge mängu tagasi kui Katrina suutis vastase väravavahi lõpuks ületada: 2-3. Pressisime kõigega riskides, kedagi oma poolele mitte jättes. Sealt tekkis Tammekal mitu võimalust, kuid õnneks Anu sai need pallid kätte. Ise saime ka muidugi võimalusi, kuid mitte väga vabalt löögile. See frustreeris ja lõime ka ettevalmistamata peale lähemalt ja kaugemalt. Kellal oli veel poolteist minutit sireenini, kui pall sattus Katrini jalale, kes ka lihtsalt proovis kaugemalt lööki ning saatis pommi õnnestunud Tammeka värava allanurka. Lärm saalis oli võiduvärava vääriline. Viimased poolteist minutit proovisime lihtsalt ära kannatada ja õnneks seda ka suutsime. Turniirivõit oli saavutatud!

Turniiri võiduvärav löödud!

Turniiri võiduvärav löödud!

Turniiri viimases mängus selgitati kolmanda koha omanik – FC Tartu võitis väsinud Väle Vibu 4-0 ja pälvis kolmanda koha.

Meie koosseis turniiril: Anu Alajärv, Jette Rindesalu, Kadri Narusk, Anni Narusk, Katrina Narusk, Katrin Sõstar, Eret Viidakas, Eeva-Maria Jõesalu, Elerin Armväärt, Kadri-Liina Meister.

Koht Võite Viike Kaotusi Väravate vahe Punkte
1 JK Kuusalu Kalev 3 3 0 12:8 12
2 JK Tammeka 3 2 1 15:8 11
3 FC Tartu 2 1 3 9:8 7
4 Väle Vibu 0 2 4 3:15 2

 

 

 

 

Seotud uudised