Uudised Treeningmängud Kuusalus

Treeningmängud Kuusalus

Laupäeval, 9. märtsil korraldas JK Kuusalu Kalev treeningturniiri oma noortegruppidele.

Autor: Helena Aug

Autor: Helena Aug

Võistlustules olid 2003. – 2006. aastatel sündinud poisid. Kokku 23 mängijat, kellest moodustati 4 võistkonda.
Omavaheliste mängude eesmärgiks oli anda võistlusmomenti kõikidele mängijatele, kes kohale olid tulnud. 05/06 poisid mängivad 2013 hooajal ka Eesti Meistrivõistlustel, selle tõttu komplekteeris treener poisid kahe võistkonna peale võrdselt. Kaasa tegid ka kolm kõige nooremat poissi, kes on 2006. sündinud. Vanemate poiste (03/04) võistkondadesse jagamine toimus sünniaastate alusel, ühe erandiga.

Mängud kulgesid suhteliselt võrdselt:

  • Esimese mänguga tegid algust 2004. ja 2005. poisid, mille tulemusena võitsid vanemad – Andrease ja Atsi väravatest 2:1. Nooremate eest skooris Marten.
  • Teine mäng läksid vastamisi 2003. ja 2005/06 sündinud mängijad. Tulemuseks 4:0 vanemate kasuks. Väravad: Kaspar, Karl-Jaco, Aaron ja Jarek. Jarek on küll 2004 sündinud, aga treeneri otsusel mängis Jarek seekord vanemate poiste tiimis ja edukalt, skoorides penaltipunktilt.
  • Kolmas kohtumine toimus 2003. ja 2005. poiste vahel. Kas vanemad poisid olid oma võidust veidi loorberitele puhkama jäänud või asi oli keskendumises, aga väga silmapaistvat mänguoskust näidanud Marten, viis nooremad kiiresti juhtima. Võimalusi oli noorematel veelgi, kuid väravas seisnud Hugo tegi korraliku partii ja hoidis edaspidi oma seljataguse puhtana. Vanemad poisid võtsid ennast kokku ja vormistasid lõpuks võidu – 4:1. Kahe värava eest hoolitses Miikael ning silma said kirja veel Kaspar ja Aaron.
  • Järgmine vastasseis oli 2004 ja 2005/06 võistkondadega.  Oli võrdne heitlus, kuni vanemad poisid siiski 1:0 võidu võtsid.
  • Viiendas mängus olid platsil ühes grupis treeningutel osalevad vanemad mängijad. Pingeline heitlus lõppes lõpuks sõbraliku viigiga 2:2. Väravad said kirja Kaspar, Miikael ja Ats. Õnnetu omavärav läks kirja Aaronile.
  • Treeningturniiri viimane kohtumine kuulus aga noorimatele mängumeestele. Mängus, kus löödi palju väravaid, võtsid lõpuks võidu 2005. sündinud noormehed.

Nooremate poiste treeneri Kristo Valdna arvates, said tema trennilised tublisti hakkama. Näidati hambaid ka vanema grupi poistele ja suudeti väravaid ka omavahel lüüa. Treener kiitis kaitses tööd rabavaid mängijaid, eriti tõi ta välja Miku ja Teneri, kes suutsid täpsete söötudega mängu veidi rohkem ehitada. Samuti meeldis talle Marteni hea väravavaist ning tugevad löögid, mida ta sooritas kõikide kohtumiste vältel.
2003. ja 2004. poiste treener Markus Sisas oli rahul mõlema võistkonna tegutsemisega ja kiitis poiste mängule keskendumist.

Treenerite arvates võib turniiri lugeda kordaläinuks ja enne hooaega peaks sääraseid kohtumisi veel kokku leppima.

Seotud uudised