2003 a. poisid osalesid turniiril „Rõõm Jalgpallist 2017“

19.11 toimunud turniiril osales Kuusalu Kalevi U-15 poisid. Turniir oli pikk ja väsitav, karge Jalgpalli liidu sisehall ei aidanud päevale väga kaasa ja paari tunnised mängudevahed samuti mitte. Siiski poisid kestsid lõpuni ning turniir lõpetati 6. kohaga 10 tiimi seas.

Viieliikmelises alagrupis olid vastaseks Pärnu JK, Nõmme Kalju FC, Raplamaa JK ja JK Laagri HK/AMJK.
Esimene mäng Raplamaa JK-ga kujunes huvitavaks. Meie poisid olid mänguks hästi valmis ja domineerisime. Rapla oli surve alla ja saime mitu korda healt positsioonilt löögile, kuid Matvei ei tabanud palli korralikult. Tundus, et vaid ajaküsimus, millal me skoori avame. Aeg aga lõppes otsa ja seis oli muutumatu: 0-0.

Teiseks vastaseks oli JK Laagri HK/AMJK, kelle vastu mängu alguses juhtima läksime Semjoni väravast.  Kiire värava muutis poisid teadlikumalt vaoshoitumaks ning mäng ulatati vastase hoole alla. Vastased said oma tahtmise, kui mitme meie kaitsja vastu üksi olles suunas vastane palli posti kõrvale. Meie kiiper palli ei näinud ja mänguvahend põrkas rahulikul tempol väravasse. Lõpptulemuseks 1-1. Laagri teenis kokkuvõttes 3. koha turniiril.

Alagrupi eelviimane mäng oli Nõmme Kaljuga, kelle vastu hoiti paremini palli ja tekitati ohtralt võimalusi, korra tabasime latti. Mängulõpp lähenes kuid ei olnud me omi võimalusi realiseerinud. Paar minutit enne lõppu saime karistuslöögi, mille Matvei postipõrkest sisse lõi, ning mäng vormistatud juubelduste ja 1-0 võiduga.

Pärnu JK-ga kohtumine tekitas poistel kahtlusi, kuna nähti vastase mängudes selget üleolekut ja enesekindlust. Et saada vähemalt 3-4. koha peale mängima, pidime võidu võtma. Mäng kujunes aga teistpidi ja järjest kinkisime võimalusi oma passiivsuse ja väsimusega. Pidime tunnistama Pärnu kindlat 3-0 paremust. Pärnu ei tunnistanud turniiril kaotusi ja vormistati ka hilisem turniiri võit.

5.-6. koha mängus mängisime Saku Sportinguga, kes seljatas meid hea mängu ja kaheväravalise eduga.

U15 tüdrukute hooaja lõpp kujunes vigastusterohkeks

Esimene pikk hooaeg on nüüdseks seljataga ning mitmed mängijad on näinud, kuidas Erakorralise Meditsiini Osakond haiglas välja näeb. Kuigi tegime pidevalt ennetavaid harjutusi, siis ilmselt üleminek 5 liigaturniirilt aastas 18 mängule oli liiga raske.

Igal juhul, kajastamata on veel 4 viimast liigamängu. Esimene neist toimus võõrsil Tabasalu vastu, meie jaoks harjumatult väiksel väljakul. Olime kodus Tabasalule tublisti vastu hakanud ning vaid 0-1 kaotanud, ning proovisime hästi mängida nüüdki. Paraku mängu algus vedas alt, kui juba esimesel rünnakul said vastased kerge värava kui kaitsja ei julgenud peaga palli ära lüüa. Siiski šokki sellest me ei langenud ning näitasime edasi viisakat mängu. Palli valdasime korralikult, umbes pooleks Tabasalu tüdrukutega. Tegime ilusat söödumängu, kuid paraku vastaste kaitseliin oli liiga hea meie vastu. Viimasel platsikolmandikul ei lubatud meil midagi väga ohtlikku teha, piirdusime peamiselt kauglöökidega. Samas kaitses olime head, ka Tabasalul ei olnud palju võimalusi. Eriti tuleb siin esile tõsta Liisbeli, kes võttis vastaste ühel olulisemal mängijal isu päris ära. Siiski kahel korral said vastased veel väravad kirja, rohkem meie endi lihtvigadest. Kokkuvõttes 0-3 kaotus küllaltki viisaka mänguga.

Enne mängu Tabasalus

Enne mängu Tabasalus

Järgmiseks mänguks oli meil kodumäng Kohilaga, keda avaringis võitnud olime. Surusime avavilest peale, aga nagu meil vahel ikka juhtub eeldatavalt nõrgemaga mängides, siis üritasime pisut liiga individualistlikult. Lõime tihti ka ettevalmistamata kaugelt peale, kuigi distantsilt võiks pigem lüüa siis, kui saad mugavalt lüüa. Läksime siiski kiirelt juhtima, 7. minutil põrutas kaugelt Viki palli lati alla. Kümme minutit hiljem sai hea läbisöödu Anette ning suurendas meie eduseisu kaheväravaliseks. Sealt alates muutus mängupilt rahulikumaks ning hakkasime ilusamat mängu näitama. Teisel poolajal paraku läks meil halvasti vigastuste tõttu – kõigepealt venitas Lotte põlvesidemeid ja ei saanud mängu jätkata ning pisut hiljem murdis Anette varbaluu, kuid mängis siiski peale väikest puhkust edasi – varbaluumurd ei anna tihtipeale kohe sellise valuga märku, et luumurdu kahtlustada. Vigastustedraamadest hoolimata kontrollisime mängu, aga ka vastased olid tublid ning meid kergelt löögile ei lasknud. Alles viimasel mänguminutil lõime mängu kolmanda värava kui väga ilusa söödukombinatsiooni läbi Viki ja Anette lõpetas löögiga Annabel. Võit 3-0 meile, aga suurte kaotustega.

Hooaja viimases kodumängus kohtusime Nõmme Kaljuga, kellelt kevadringi lõpus saime pooliku koosseisuga suure sauna. Ega seegi kord koosseis suurt ei lubanud, vigastused ja puudumised jätsid koosseisule suure jälje. Siiski tegid tüdrukud väga hea mängu, kedagi ei saa laita võitlustahte puudumise pärast. Kõige suurema üllatuse valmistas Laura, kes keskpoolkaitses metsikult kaitsetööd tegi ning igale poole appi jõudis. Samas kiitust vääris ka kogu kaitseliin koos Kärdiga väravas ning ka ründavad mängijad tegid suurepärast mängu. Kaotusest pääsu küll polnud, aga alles lõpu eel kustusime täielikult. Kaotus 0-5, aga mäng oli hea.

Viimaseks mänguks Põlvaga oli meie koosseis kahjuks veel väiksemaks muutunud. Juba sekkusid külmetushaigused ning seetõttu läksime Põlvasse 10 mängija ehk ühe varumängijaga, kellest 6 veel saaks U13 liigat mängida. Kusjuures osaliselt mängisime sellest hoolimata hästi, saime ka rünnata vahel, kuigi enamasti tegelesime ikka kaitsetööga. Kõige hullemad olid mõneminutilised hetked mõlemal poolajal, kus enesehaletsusel lasti endast võitu saada ning lasti jalg sirgeks. Seis võinuks jääda kõvasti ilusam poleks seda vahepealset jonnimist olnud. Nüüd võtsime vastu 0-12 sauna, mis ei ole hullu kui vaadata koosseisu noorust, aga kahju on ikkagi neist jonnist lastud väravatest.

Hooaja kokkuvõttes saime 8. koha, mis ei ole üldse paha, eriti kui arvestada, et vaid ühes mängus (võõrsil Kohila vastu) 18st olid meie tüdrukud keskmiselt vanema koosseisuga mängul kui vastased. Järgmisel hooajal oleme meie taas need, kes on vastastest vanemad. Kahjuks vahepeal läks see tüdrukutel meelest ära, et mängime vanemate vastu ja tekkis ka hala, et miks me aina kaotame. No vaid paar mängu oli, kus olid selged ja suured kaotused, enamasti sundisime vastased ikka pingutama. Ei saa nuriseda ega vinguda selle koha pärast!

 

U-15 poisid lõpetasid hooaja võidukalt

Hooaja viimane mäng lõppes iluvärava ja võiduga FC Flora II üle.
Karges sügisilmas haarasime juhtohjad 6.minutil, kui Matvei kenasti vasakult äärelt läbi murdis ning karistusalas isetult söödu värava ees noolinud Nikitale lükkas. Nikita lõi mänguvahendi kindlalt sisse. Peale väravat olime veel mängus sees, kuid mida aeg edasi, seda enam hakkasime oma eduseisust kinni hoidma. See tähendas seda, et ründekolmandikul kadus aktiivsus ja kaotasime lihtsaid palle vastasele. „Äratuskell“ saabus teise poolaja alguses, kui käega mängu eest andsime vastasele karistuslöögi. Karistuslöögi lõi Flora sisse ja viik oli tõsiasi. Flora muutus aktiivsemaks ja meie kiirustatud otsused palliga ja passiivsus lahtise palli pärast võitmisel, andis kõik võimalused vastasele. Viis minutit enne lõppu saatis aga Semjon ligi kolmekümnelt meetrilt vindiga kõrge palli teele, mis algul paistis kindlalt üle värava minemas, kuid siis langes kõigi üllastuseks otse ristnurka. Viimased sekundid kannatati ära ja teeniti raske võit.

Eelnevas kohtumises jäime alla Põlva FC Lootosele tulemusega 4-0. Mäng oli üpris näotu ning poolajaks andsime vastasele 2 lihtsat väravat.  Teisel poolajal saime oma paar  võimalust, kuid neid ei realiseerinud. Prohmakad kaitses maksid meile kätte ning kinkisime 2 vastuseta väravat veel ning pikk kojusõit ootas.

23.09 võõrustasime Ülenurmet, kelle vastu jäime Uku õnnetust omaväravast 15.minutil kaotuseisu. Kuid poolajaks oli seis viigis  2 -2, kui skoori tegid Ardo ja Matvei. Teisel poolajal panime oma paremuse maksma ja skoori tegd veel Semjon, Marten penaltipunktilt ja Karl-Jaco. Kokkuvõtteks 5-2 võit.

9.09 mängisime Tallinna JK Legioni LŠ vastu Wismari staadionil. Sellist mängu pole poistel veel ette tulnud, kus surutakse ja võimalusi tuleb ridamisi. Võimaluste tekitamine ja nende realiseerimine on aga kaks erinevat asja. Teisel minutil saime juba penalti, mille raamidest mööda lõime. Vastaste kiiper tegi ulmemängu ning hoidis meie mängumehed kuivana kuni lõpuni välja. Kuigi mäng toimus peamiselt vastase kolmandikul, lahkusime vaid 0-0 viigiga, mis poistele oli justkui külmaks veepangeks kraevahele.

Septembri kuu esimeses mängus võtsime vastu külalised Pärnust. Poolaeg lõppes 1-1 viigiga, Kuusalu väravaautoriks Aaron. Mängu iseloomustas vähesed võimalused ja palli liigne ülehoidmine mõlemilt poolelt. Vastased said eduseisu teisel poolajal 45.minutil, kuid kõik oli veel lahtine. Viimane kümme minutit sai saatuslikuks, siis vajusime ära ja lasime 3 väravat Pärnul veel lüüa. Lõpuvileks numbriliselt 1-5 kaotus ei peegeleda päris mängupilti, kuid näitab head realiseerimist vastase poolt.

Kogu hooajaja peale teenisime 4 võitu, 4 viiki ja 9 kaotust(Kevadvooruga 5 kaotust ja 2 viiki/ Sügisvooruga 4võitu, 2 viiki ja 4 kaotust). Positiivse sügisvooru tagamaad ulatuvad ka liigade ümberpaiknemisele, kus sai võrdsemaid mänge, vastavalt oma kevadvoorus näidatud tasemele.
Sügisvooru lõpetasime 5.kohaga 11 meeskonna seast. Esimeseks tuli Jõhvi FC Lokomotiv, kes sai 8 võidu kõrvale kaks viiki(ühe Kuusalu Kalevilt) ja null kaotust.

Lõplik liigatabel

Lõplik liigatabel

Hooaeg näitas, et kui saame normaalselt häälestuda, siis suudame kõigiga mingi hetkeni võrdselt mängida. Mängu lõpud said tihtipeale saatuslikuks, kus tuli nö „väravatesadu“.
Treener Markus tänab poisse tubli hooaja eest ning kiidab aktiivse osalemise eest treeningutel!

Tüdrukutel U15 liigas pool sügisringi läbitud

Peale pikka suvepausi oli meie esimeseks vastaseks Põlva Lootos. Kuigi treeningud olid 2 nädalat juba käinud, siis kahjuks mõnigi tüdruk jõudis nüüd alles esimest korda palli puutuda peale vaheaega. Kuigi koosseis oli meil üsna korralik, siis mäng oli krobeline. Esimese poolaja pidasime kuidagi vastu ning lasime vaid ühe värava sisse, aga teiseks poolajaks saime mõned vigastused ning väsimus andis ka tunda, lõpuvileks saime 0-7 sauna.

Järgmiseks vastaseks oli meil Pärnu JK, kelle vastu olime kevadel ilusa mängu mänginud, aga siiski lõpuks endast vanematele tüdrukutele alla vandunud. Seekord söödumäng nii ladus ja ilus polnud, natuke liiga palju triblasime ja isetsesime. Kaitsemäng oli see-eest hästi organiseeritud, terve võistkond pingutas tublilt. Kaitses olime enne seda mängu kaotanud Anna-Liisa, kellel vigastus käesoleva hooaja lõpetas. Sellest hoolimata proovisime hakkama saada, aga häda oli selles, et kui vanemad mängijad vajasid vahetust, siis keskpoolkaitsesse ja keskkaitsesse meil häid ja kindlaid vahetusi polnud – kõik nooremad ei ole valmis sellistel kohtadel mängima. Paraku ühe sellise vahetuse kasutas Pärnu ära kui keskpoolik oli vajunud liiga alla ja keegi ei jõudnud lööki blokeerima. Poolajaks jäime seega 0-1 kaotusseisu. Teisel poolajal surusime vastast, saime ka mõned head väravavõimalused, kuid ära siiski ei löönud. Aeg-ajalt võtsime siiski liiga palju riske ning hoopis vastased karistasid meid vasturünnakul ära. Ise me skoori avada ei suutnud – võimlausi oli, aga valisime valed lahendused või ebaõnnestusime löögil. 0-2 võit Pärnule.

Kolmas mäng oli Flora vastu. Flora oli pisut üle ja lõi võimalusi kohe algusest peale, meil andis tunda paari liidri puudumine. Väravavaht oli ka meil algul natuke ebakindel, mis andis Florale häid võimalusi edu haarata. Kaotasime poolaja 0-3, ja kuigi teisel poolajal mängupilt paranes, siis võimalust mängu päästa polnud. Oleme liiga noored, et endast aasta vanemaid mängijaid üle joosta, peaks laskma pallil enam tööd teha. Oma parima koosseisuga oleksime Florale ohtlikud, kuid paraku ikka keegi juhtub eemal olema. Teisel poolajal lõi Flora ühe värava juurde ja võttis 0-4 võidu. Siiski parem seis kui kevadel, siis saime 1-8 pähe, mis näitab, et midagi läheb paremuse poole.

Võistkond Flora mängu järel

Võistkond Flora mängu järel

Järgmine kohtumine oli FC Ajaxi vastu, kes kevadel sundis meid mängima nende kodus miniplatsil. Toona kaotasime mängu selgelt 0-8 ja vastased tulid nüüdki kerget võitu saama. Nende õnnetuseks oli meiega liitunud pikalt eemal olnud Emma, kes koos Vikiga lihtsalt keskvälja lukku pani. Ja kui keegi ka kogemata läbi sai, siis kaotas ta ikka palli Carolyle või Liisbelile. Vastased lihtsalt ei pääsenud meie värava alla, ja samas saime nüüd keskväljalt kenasti söödu lahti jagada. Võtsime mängus initsiatiivi algusest peale oma kätte, omasime võimalusi, samas kui vastased närvitsesid. Poolaeg lõppes siiski väravateta, kuigi võimalusi jagus. Teisel poolajal tahtsime kiirelt asjad paika panna. Terve mäng vastaste kaitsjaid terroriseerinud Melani sai taas neid survestades palli kätte, triblas vasakult äärelt läbi ja tõmbas terava nurga all olles söödu Anettele, kes palli väravalakke pommitas. Ilus võistkondlik värav – arukas liikumine mängijailt ning ilus löök lõpetuseks. Kahjuks võttis see meilt pinge maha ja lasime ainsa korra mängus vastased äärelt kasti tulla – väravavaht ei olnud päris valmis, samuti kaitseliin, ning kiirelt oli viik taas jalule seatud. See meile siiski ei sobinud, ründasime edasi ja teenisime uusi võimalusi. Vastased võtsid tihti vea hinnaga meid maha, nii saime karistuslöögi 27-28 meetrilt. Järgnes selline mammu karistuslöök, milliseid noorteliigades eriti ei nähta – Viki lõi sellise pommi ristnurka, et vastase väravavaht ei jõudnud reageeridagi. See vähene publik möirgas nagu suurel staadionil ja saadud šokist enam Ajax ei taastunud. Mängu lõpuni oli pigem meie kolmas värav lähedal kui nende viigivärav. Saime ilusa ja teenitud 2-1 võidu.

Eelmisel nädalal mängisime tabeliliidri FC Levadiaga Maarjamäe kunstmurul. Seekord kahjuks ei saanud kasutada eelmisel mängul võimsat tööd teinud keskväljaduot, Emma oli eemal ja Viki vaevles krampidega. Siiski mängisime tugeva vastase vastu südilt, tihti oma positsioonist väljas mänginud Anette ja Annabel olid väga tublid – aitasid kaitses lappida auke ja samas olid ohtlikud rünnakul. Terve võistkond oli tubli, aga vastu me liidritele siiski ei saanud. Peale vastaste kahte väravat vähendas Annabel vahet 1-2 peale, ilusa kauge kaarpalliga väravavahi selja taha. See seis püsis pikalt, meie noored olid ka tublid võitlejad, eriti paistis silma Maria, kes oma kiirusega vastastelt pidevalt palle ära võttis. Siiski mängu lõpu poole väsisime ja lasime viimasel veerandtunnil veel 3 väravat lüüa. Viimane sõna jäi siiski meile kui Anette ja Melani tegid koopia Ajaxi mängu väravast, ainult nüüd söötis Anette värava alla ja Melani lõi peale. Eriti meeldis selle värava puhul see, et erinevalt meie kombest terava nurga alt kasti joostes end lõksu mängida ning teha ohutu löögi, tegi Anette stopi ja keerutas end väljapoole vabaks ja otsis vaba mängija. Igatahes, lõppseisuks jäi 2-5 Levadiale, aga mängul polnud viga.

Eile oli meil vastaseks FC Elva, kelle vastu kevadringis viimasel minutil võidu maha mängisime. Vastased alustasid väga kaitsvalt – 4 kaitseliinis, 3 keskel ja 1 ründes. Liin oli väga madalal kah, mis tegi Melani kasutamise keeruliseks, sest tugevamate vastaste vastu sai ta pigem palle jooksu peale, aga selles mängus polnudki kuhugi ründajal liini taha vabaneda. Valitsesime mängu päris korralikult ja mängisime ka väga ilusat söödumängu. Ainus asi, mis veel soovida andis, oli läbi kaitseliini palli viimine teisele äärele. Isegi surve all otsime sööte kas ette või kõrvale, aga taha ei taha väga palju palli anda. Eriti ohtlikuks muutusime siis kui tegime vangerduse ja panime Anette ette ning Melani äärele. Melani ja Maria said kohe kiirelt vastaste äärekaitsjaid pressida ning need ei saanudki rünnakuid üles võtta. Selles rollis olid väga tublid ka vahetusmängijad, Laura tegi kindlasti oma parima mängu seni. Anette samas oskas hästi seljaga värava poole mängida, küsida palli ja seda hästi löögile jagada. Kiitust väärivad kõik, selgelt meie kõige ilusam ja võistkondlikum mäng. Kummalgi poolajal lõime ühe värava, esimesel poolajal tegi hea eeltöö ära väravale Anette – taas äärelt tribling ning sööt tahapoole värava ette löögile – kust Viki palli võrku kõmmutas. Teisel poolajal sai väravasöödu kirja Liisbel, kes väga aktiivselt läbi mängu tegi vaheltlõikeid. Seegi kord lõikas ta söödu läbi, vedas piki äärt teravaks ning söötis värava alla, kus taas Viki jaol oli ning vabalt oma päeva teise kolli kirja sai. Pärast seda oli veel 12 minutit mängida ning me pidanuks veel mõnedki korrad värava lööma. Aga mõnes olukorras hoidsime nüüd palli üle, mõnes heas olukorras lõime väravast mööda, aga peamiselt – ei tulnud enam söötu, vaid taheti ise otsustada. Nii jäi nii Anettel kui Lottel saamata sööt täiesti vabasse kohta. Kahju, ei saa isekaks minna. Aga kokkuvõttes siiski hea tulemus, 2-0 võit.

Jätkame tabelis 8. kohal, kust meil on nii raske kukkuda kui tõusta. Ees ootab veel neli mängu – Tabasalu, Kohila, Kalju ning Põlvaga. Viimane liigamäng on meil 12. oktoobril.

10. septembril pidasid Kuusalu Kalevi U10 lapsed selle hooaja viimase liigaturniiri

Turniir toimus Tallinnas Hiiu kunstmurustaadionil. Lisaks meie võistkonnale osalesid turniiril FC Nõmme United II, Raasiku FC Joker ja Põhja-Tallinna JK Volta.

Turniiril osalesid: Karl-Sebastian Aun, Hendrik Madisson, Holger Tõnn Lõhmus, Norman Nikkarinen, Mattias Mänd, Kertu Kivistik, Kauren Kiik, Markus Koemets ja Hugo Saul.

Esimene mäng toimus meil Põhja-Tallinna JK Volta võistkonnaga. Kohe alguses suutsime tekitada  palju häid olukordi vastaste värava all. Üritasime palju äärtelt tõusta ning lühikeste söötudega mängida. Esimest väravat ei pidanud kaua ootama. Markus võitles endale kaitses palli ning kiirelt äärelt vastaste väljakupoolele tõustes andis suurepärase mõõdetud tsenderduse värava alla. Mattias lõi posti põrkest palli väravasse. Teise värava autoriks oli taaskord Mattias. Hugole tehti vastaste kastijoonel viga ning teenisime sellega karistuslöögi. Kõhklemata lõi Mattias palli täpselt ja tugevalt vastaste väravavõrku. Kolmanda värava lõime esimese väravaga sarnasest mängusituatsioonist. Hugo võitles keskväljal endale palli ning äärelt tõustes andis värava ette ideaalse söödu. Kertu lõi probleemideta ühe puutega palli väravasse. Neljas värav sündis olukorrast kus vastased ei saanud enda värava alt hakkama palli puhtaks löömisega. Kauren sai vastasmängijate  vahelt pallile jala vahele ning pall maandus taaskord väravas. Mängu lõppedes said Kuusalu lapsed kirja 4:0 võidu.

Teine mäng oli meil vanade tuttavate Raasiku FC Jokeri lastega. Teadsime, et tuleb raske mäng kuna oleme sel hooajal mitmeid kordi mänginud sõpruskohtumisi. Kui avavile oli kõlanud juhtus see mida olime kõige rohkem kartnud. Jokeri posid suutsid lüüa meile kiirelt mõne minutiga kolm väravat. Alles peale kolmandat väravat oli näha, et oleme üles ärganud ning valmis mängima. Kahjuks vastaste värava all me ohtlikke olukordi terve mängu jooksul eriti ei suutnud tekitada. Ühel korral tekkis Kaurenil võimalus pall vastaste väravasse lüüa ning sellega sai ta edukalt hakkama. Mängus oli meie poolt väga palju ebakindlust. Suureks probleemiks oli palli lahti mängimine värava eest. Ei suudetud  anda pikemat palli ettepoole. Lühikeselt mängides sai vastane enamuse pallidest endale kuna meie mängijad ei liikunud pallile vastu. Kaitses mindi mitmekesi ühele mängijale peale. Seetõttu jäi alati üks Jokeri poiss vabaks ja sai lõpetada rünnaku pealelöögiga. Lisaks ei suutnud me rahulikult kaitses seista vaid iga vastase pette peale läksime palli hankima. Mängu lõppedes jäi seisuks 4:1 Jokeri võistkonna kasuks.

Kolmandas mängus läksime vastamisi FC Nõmme United II võistkonnaga. Selle mängu eesmärk oli meil lõpetada liiga hooaeg positiivselt, et kõik lapsed oleksid iseenda mänguga rahul. Mäng oli peale avavile kõlamist väga tasavägine. Enamus võitlust palli pärast toimus keskväljal. Selles mängus oli taaskord näha kuidas üritasime äärtelt tõusta ning korralike lühikeste söötudega enda ründajaid üles leida. Esimest väravat pidi küllaltki kaua ootama, kuid kui Mattias korraliku löögiga palli vastaste väravasse toimetas, tuli väravaid juurdegi. Mida minuteid edasi seda rohkem oli näha, et Kuusalu laste võidutahe on suurem kui vastastel. Nõmme kaitse muutus ebakindlaks. Lisaks täpsetele tsenderdustele ja söötudele suutsime tekitada nurgalöökidest ohtlikke olukordi. Teisel poolajal oli vastaste väravavaht tasemel ja suutis mitmeid üks-ühele rünnakuid ära tõrjuda. Enne lõpuvilet sai  endale kirja teise värava Mattias. Ühel korral lõid palli vastaste väravasse Hugo ja Kauren. Mäng lõppes 4:0 Kuusalu võistkonna võiduga.

Turniiri kokkuvõttes võivad kõik lapsed oma mänguga väga rahule jääda.

Sel liigahooajal pidasime kokku kolmteist mängu. Võidu saime kirja kümnel korral ning vastaste paremust pidime tunnistama kolmel korral. Vastaste väravavõrku suutsime lüüa palli kuuekümne neljal korral ning enda väravast pidime palli välja võtma kahekümnel korral.

Väga tubli tulemus Kuusalu Kalevi U10 laste poolt!

U-15 poiste sügisvooru mängud on olnud edukad

Augusti alguses kohtusime eelnevast hooajast tuttava Jõhvi FC Lokomotiviga. Kohe mängu alguses asusime kohtumist juhtima kui Matvei skooris 4. ja 6. minutil. Kasutasime oma esimesed võimalused osavalt ära. Vastane üritas küll esimene poolaeg järgi võtta –  tabati ka latti, kuid skoor jäi poolajaks muutumata. Teisele poolajal läksid poisid veidi liiga enesekindla tundega ja vist poiste peades keerles juba lõpuvile ja magusad võidunumbrid. Sellest tulenevalt alustasime passiivselt ega jätkanud oma mänguga vaid lasime vastasel oma mängu peale suruda. Palli võitmisel ei otsinud me enam sööduga lahendusi vaid üritasime palli võimalikult kaugele ette lüüa. See aga tähendas seda, et vastane sai järjepanu rünnata, Jõhvi sai oma soovitud väravad 45. ja 62. minutil ning viik seati jalule. 2-2 viigiga esimene sügisvooru kohtumine ka lõppes.

Nädal hiljem kohtusime Tallinna FC Ajaxiga, kellega mängud on alati tasavägised olnud – nii ka seekord. Kevadvoorus pusisime nendega 1-1 viiki, Seekord jäime alla 0-1 kui 6. minutil lasime oma kaitsjate vahelt läbisöödu, mis väravasse lükati. Väravasuul tegutsenud Miikael oli tubli ja võttis nii mõnigi kord Ajaxi poiste osavad sooritused kontrolli alla. Eelkõige jäime aga hätta olukordade tekitamisel kui nende pikad ja füüsilised keskaitsjad mängisid kindlalt terve kohtumise. Vaid korra sai Kuusalu oma võimaluse kui Jaco jooksu sai, kuid siiski lükkas palli napilt posti kõrvalt mööda. Mängu lõppedes tuli tunnistada lasnamäelaste 0-1 paremust.

19.08 võõrustasime Viimsi MRJK II.
Alustasime väga enesekindlalt ja tekitasime võimalusi üksteisele. 11.minutil skooris Aaron ja 16. minuti Gregori väravast juhtisime juba 2-0. Nagu sügisvooru esimeses kohtumises hakati liialt mõtlema, et mäng on tehtud – kuid aega veel jätkus. Poolajaks sai Viimsi viigi kätte kui skooriti 18. ja 26. minutil. Poolajal rääksime üle, et mängima peab, mitte lõpuvilet ootama. Teisele poolajal mindi vastu hoopis enesekindlamalt ning võimalusi jagus mõlemile poolele. Kuusalu viis uuesti juhtima Matvei, kes 42. minutil värava sepistas. 53. minutil kasvatas Aaron meie eduseisu kui lõi oma kohtumise teise värava kui karistuslöögist latti tõrjutud pallile jaol oli. Lõppskoori vormistas Nikita, kes sai Matveilt äärelt isetu passi penaltipunkti juurde. Nikita lõi kauni värava ning mängumees tähistas vaatemänguliselt publiku suunas. Tulemusega 5-2 mäng ka lõppes.

Sügisvooru neljandas mängus sõitsime Raplasse kui avavile kõlades kallas vihma nagu oavarrest. Saime mängu alguses paar head läbisöötu, millega edestasime juba kiipritki, kuid ei suutnud palli väravasse lükata. Esimesel poolajal pigem võrdne võitlus, kuid mida aeg edasi seda rohkem Rapla suruma hakkas. 1.värava lasime rumalast olukorrast kui nurgalöök Kuusalul ebaõnnestus ning kontrast rünnati äärelt. Äärelt pandi madal pall värava ette, kuhu jõudis enne meie keskkaitsjat ka Rapla ründaja, kes pallis sisse suunas. Teisel poolajal viskasime justkui valge räti poksiringi, sest seisime ega üritanudki enam mõtestatud mängu mängida. Oma jagu rolli mängijate passiivsuses oli ka ilmal, mis mängijad oli ära leotanud. Vastane sai isu juurde oma 1. poolaja väravast ja näidati head mängu. Kuusalut hoidis pinnal vaid Joosepi paraadtõrjeid – korduvalt võttis ta osavalt kindlaid skoorimisvõimalusi ära. Rapla sai oma teise värava kui Joospe tegi topelttõrje, kuid meie kaitse ei suutnud palli kastist puhastada ning pall meestesummast sisse löödi. Mõned minutid hiljem hakkis karistusalas Miikael vastast ning tulemuseks penalti. Olukorra kangelaseks tõusis Kuusalu väravavaht Joosep, kes paremale suunatud löögi nurgalöögiks tõrjus. Mäng lõppes mõruda 0-2 kaotusega, ning kripeldama jääb 1. poolaja kasutamata võimalused ja teise poolaja olematu mängupilt.

29.08 võõrustasime Valga FC Warriori, kes tuli mängule 8 mängumehega.
Poisid olid häälestunud enesekindlalt ning kuigi enne mängu rõhutas treener, et vastast ei tohi alahinnata ja tuleb oma mängu peale suruda. Paari minuti jooksul oli pall juba latis käinud kui Aaron löögile sai. Võimalusi tekkis, kuid Valga kiiprile olid meie sooritused jalutuskäiguks pargis. 11.minutil sai vastane keskringist karistuslöögi. Joosep oli paar meetrit välja tulnud, ning poiste naeratus nägudelt sai pühitud kui kõrge pall väravas maandus. Kuusalu omi võimalusi ära ei kasutanudki 1. poolajaga ja nii mindi vähemuses mänginud sõdalaste eduseisus. Teisel poolajal ei pidanud aga väravat kaua ootama kui vastane äärelt tulnud tsenderdusega hakkama ei saanud ja  palli peaga oma väravasse suunas. Matvei kaks väravat 40. ja 46.minutil viis Kuusalu juhtima. Oma hooaja esimese väravaga sai hakkama ka Andreas, kes paar minutit enne mängu lõppu skooris. Viimane sõna jäi aga Valgale kui nende kindamehe pikk pall jõudis meie kaitsjate valvatavale mängumehele. Ründaja oli kiirusega meist üle ja seega said vastased oma südi mänguga teenitult teise värava. Mäng lõppes võidunumbritega 4-2, kuid oli pigem õpetlik, sest pall ise väravasse teed ei leia – selle nimel tuleb tööd teha terve mängu vältel.

Sügisvooru esimese viie mänguga on löödud 11 väravat ja oleme lasknud lüüa endale 9. Jäänud on viimased viis mängu, vastasteks – Pärnu JK, Tallinna JK Legion LŠ, FC Ülenurme, Põlva FC Lootus ja Tallinna FC Flora II

U10 võistkond osales Haapsalus hooaja kolmandal turniiril

Turniiril osalesid järgmised võistkonnad: Läänemaa JK, Tallinna FC Flora Mustad, JK Kuusalu Kalev ja Raplamaa JK Märjamaa.

Esimene mäng oli meil FC Flora Mustade võistkonnaga. Kohe kui avavile oli kõlanud, oli näha, et tuleb küllaltki tasavägine ning võitluslik mäng. Esimesed väravavõimalused olid siiski Kuusalu võistkonnal. Kiirelt suutsime lüüa kolm väravat. Esimese värava lõi Hendrik kui võitles keskväljal endale palli ning sooritas kohe pealelöögi, mis maandus vastaste väravavõrgus. Teise värava autoriks oli Norman, kes samuti suutis endale keskväljal palli võidelda ning korraliku ja tugeva löögiga palli väravasse lõi. Kiire kolmanda värava autoriks oli taaskord Hendrik kui kaitses võitles endale palli ning triblades vastaste väljakupoolele palli väravasse toimetas. Peale kiiret kolme väravat oli näha, et lapsed pidasid mängu võidetuks. Siiski nii lihtsalt meil ei läinud. Vastased teenisid nurgalöögi ning sellest olukorrast tuli FC Flora võistkonna esimene värav. Terav pall Flora mängijalt  värava alla läks  õnnetult meie kaitsja jalast väravasse. Teisel poolajal lagunes meie mäng ning tundus, et kõik tahavad ise väravat lüüa. Söödumängust oli asi kaugel. Siiski enne lõppu suutis Hugo ilusa löögiga palli vastaste väravasse lüüa ning mäng lõppes 4:2 Kuusalu laste võiduga.

Kuusalu Kalevi U10 Haapsalus

Kuusalu Kalevi U10 Haapsalus

Teise mängu vastaseks oli Läänemaa JK. Varasemalt me Läänemaa võistkonnaga kohtunud ei ole. Vastasmeeskond mängis kaitses tugevalt. Kuusalu lastel oli tükk tegemist, et esimene pall vastaste väravasse lüüa. Selles mängus oli juba näha meiepoolset võistkondlikku tegutsemist. Korralikud söödud ning tsenderdused äärtelt värava alla viisid meid taaskord võiduni. Esimese värava selles mängus lõi Hugo, kes suutis mängu lõpuks vormistada endale ka kübaratriki. Teised kaks väravat sai enda nimele Mattias, kes äärelt tõustes tugeva löögiga palli lati alla keerutas.

Kolmas mäng toimus Raplamaa JK Märjamaa lastega. Raplamaa võistkonnaga olime kohtunud varem Kuusalus korraldatud turniiril. Mäng kulges nii nagu olime plaaninud. Kiirelt suutsime lüüa kolm väravat. Peale seda tegime platsil küllaltki suured muudatused ning oli teada, et mängu ilu kannatab selle võrra. Selle mängu eesmärk oli, et kõik lapsed saaksid mängida erinevatel positsioonidel. Vahetasime välja väravavahi. Hugo läks Holger Tõnni asemel väravasse. Varem kaitses mänginud lapsed said proovida ründes ning poolkaitses mängimist. Ründajad harjutasid kaitsetööd. Meiepoolsete eksimuste tõttu suutsid vastased meile lüüa mängu lõpuks kolm väravat. Kuusalu võistkonna kümne värava eest hoolitsesid selles mängus Mattias, Hugo, Hendrik, Norman, Kauren ja Holger Tõnn.

Kuusalu võistkond võib oma mänguga igati rahul olla.

Turniiril osalesid Hendrik Madisson, Holger Tõnn Lõhmus, Hugo Saul, Kauren Kiik, Kertu Kivistik, Markus Koemets, Mattias Mänd ja Norman Nikkarinen.

Ootame viimast neljandat turniiri mis toimub 10.09 ja mille korraldajaks FC Nõmme United.

U13 poisid alustasid sügisringi ning käisid Elvas turniiril

2005-2006 grupi sügisring algas mänguga kodustaadionil FCI II vastu 13.8. Mängu protokoll ja osaleijad leiab lingilt: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/70581 . Eelnevalt oli teada, et tuleb raske mäng kuna kevadel kohtusime sama võistkonnaga kui pidime tunnistama nende 4:0 paremust. Teistkordsel kohtumisel pidime juba avapoolajal välja võtma 3 palli ning mängu lõpuks lausa 8 palli. Vastastele ei suutnud me taas ühtegi lüüa. Tegime peale mängu kiire kokkuvõtte võistkonnaga arusaamaks, mis läks valesti ning mis nii suure kaotuse põhjustas. Leidsime, et olime liiga “viisakad” ning mängu on vaja juurde panna nahaalsust ning sportliku viha.

Nädal hiljem võõrustasime U13 poistega taas liigakaaslasi Tallinnast. Külla sõitis Levadia Valge võistkond kellega samuti olime kevadel juba korra mänginud. Kui esmakordsel kohtusime suutsime 2:0 kaotusseisu pöörata võiduks 2:3 siis 19.8 toimunud mängu suurim probleem oli meil koosseis.
Pärast jõupingutusi saime siiski minimaalsed 9 poissi kokku ning asusime võitlusesse. Mängus osalejad ning ametliku protokolli leiab lingilt: http://jalgpall.ee/voistlused/protocol/70878 . Avaväravat pidi ootama pea 20 minutit ning poolaja lõpuks suutsime eduseisu duubeldada 2:0 peale. Teisel poolajal oli kontroll Kuusalu võistkonna käes kui väravaid tuli nii kontrarünnakutest, hea söödumängu kui ka individuaalse meisterlikuse pealt. Oma väravast pidime samuti mõned pallid korjama kui jäime liialt “sirge” jalaga mängu vaatama. Mängu lõppskoor 7:3 ning võit tabelisse kirjutatud.
24.8 sõitsime U13 poistega turniirile Elvasse. Sellest sai Meie kõige kaugem sihtpunkt, kus poisid mängimas on käinud. Turniir osutus Meile mitte nii meeldivaks kui lootsime, sest ilm oli jahe ning vihmane ja võidurõõmu saime tunda vähe. Mäng algas Pärnu Kalev sinise vastu, kes hiljem turniiril teise koha pälvis. Mängus korjasime 6 palli oma väravast ning vastastele reaalselt ohtu ei kujutanudki. Turniiri teises mängus võõrustasid Meid korraldajad Elvast. Võtsime vastu küll 3:0 kaotuse kuid positiivne oli see, et suutsime leida juba loogilisemaid lahendusi nii kaitse- kui ka ründefaasis.
Kolmas mäng viis Meid kokku Võru Heliose poistega. Suutsime küll Armani keskjoone väravast 1:0 juhtima minna kuid peale seda lagunes mäng koost ning hea rütm ning mängujoonis enam ei taastunudki. Lõpuvile kõlades oli kirjas meile taas 3:1 kaotus. Alagrupi eelviimane kohtumine viis Meid kokku tunriirid lõpuks kolmandaks tulnud Lätlaste Metta võistkonnaga. Poisid näitasid tolles mängus esmakordselt sellist mängu, mida treener lootis algusest peale näha. Poisid võitlesid, säde ja tahtmine oli silmis ning palliga mängiti targalt. Kahjuks võtsid Lõuna naabrid mängu lõpus oma ning tabelisse kirjutati taas kaotus skooriga 2:0. Viimane ehk viies alagrupimäng käis viimase koha peale ning poisid olid eelmisest mängust hea emotsiooni kaasa võtnud. Tasuks heale mängule 4:0 võit ning alagrupis viies koht. See tähendas playoff mängudes 9-10 koha mängu, kus

vastaseks saime B alagrupi Valga Warriori poisid. Päeva viimases kohtumises lõime olukordi, kuid skoori tegid vastased kontrarünnakust. Mängu kaotasimegi 1:0 ning mõru meelega kojusõit võis alata.

Tuleval nädalal esmaspäev 28.8 jätkame liigamängudega kui võõrustame taas kodumurul Kuressaare U13 poisse.

Kuusalu külade turniir 2017

Käesolevaga avame registreerimise selle aasta Kuusalu valla külade jalgpalliturniirile!

Registreerumine:

 • Turniirile registreerutakse turniirile registreerimise vormil. Lisaküsimustele saab vastuseid telefonil 5113963 või meilitsi info@kuusalukalev.eu
 • Turniiri osalustasu võistkonna kohta on 25 eurot makstes kohapeal sularahas või 24 eurot makstes eelnevalt ülekandega.

Kuusalu valla külade jalgpalliturniiri juhend

Toimumisaeg ja -koht:

 • Turniir toimub Kuusalu keskkooli staadionil 9. septembril, algusega kell 11.00.
 • Turniir toimub paralleelselt kahel väljakul.

Osalejad:

 • Osalema on oodatud kõikide valla asulate võistkonnad. Kui vallast ei saa kokku 16 võistkonda, on korraldajatel õigus kutsuda osalema võistkondi väljaspoolt valda.
 • Ühest asulast võib osalema tulla piiramatult võistkondi.
 • Asula eest osaleda võivad kõik, kes tunnevad endal olevat seost antud asulaga. Samuti võib vajadusel külad kokku panna ühisvõistkonna.
 • Turniiril saab ühte võistkonda registreerida kuni 12 mängijat.
 • Võistkonnas võib olla kuni 4 kehtiva EJL litsentsiga meesmängijat.
 • Võistkonda peab olema registreeritud naismängija(d) ja/või noormängija(d) (kuni 13a) ja/või kogenud mängija (üle 50a). Platsil olevatest mängijatest peab alati olema 1 kas noormängija, naismängija või kogemustega mängija.

Reeglid:

 • Väljakul on korraga 6+1 mängijat.
 • Vahetused on jooksvad.
 • Kollase kaardiga mängija eemaldatakse 2 minutiks.
 • 2 kollase või ühe punase kaardiga eemaldatud mängija jätab ka järgmise mängu vahele.
 • Suluseisu ei fikseerita.
 • Turniirisüsteem selgub 9. septembril ning oleneb osavõtjate arvust.
 • Alagrupis võrdsete punktide korral arvestatakse kohtade jagamisel:
 1. omavahelis(t)e mängu(de) punkte;
 2. võrdsete punktide puhul lüüakse alagrupiturniirijärgselt penalteid
 3. kui võrdsetel punktidel on enam kui 2 võistkonda, siis iga võistkonna 2 mängijat, kellest 1 peab olema noor-, nais- või seeniormängija žongleerib (2 katset), et selgitada paremusjärjestus.
 4. need kaks võiskonda, kes žongleerimise järel jäid alagrupis 2 või 3 koha peale, selgitavad edasipääseja penaltitega.

Auhinnad:

 • Autasustatakse kolme paremat võistkonda ning anname eriauhindu nii mängijaile kui võistkondadele.

U11 võistkonna kevadring on lõppenud

Meie U11 tiimil on seljataga seitse liigamängu Nõmme Kalju FC, Tallinna JK Krattide, FC Nõmme Unitedi, Saku Sportingu, Tallinna JK Auguri, Tallinna FC Flora Valgete ja Põhja-Tallinna JK Voltaga.

Meie esimesel liigahooajal oleme kasutanud mängudele lähenemisel teistmoodi lähenemisviisi. Iga laps on saanud endale personaalse eesmärgi, mida mängus proovib täita ja mida treener soovib mängus näha. Üldine tiimi eesmärk on mängu nautida ja tunda sellest rõõmu. Sellisel kujul eesmärkide püstitamine hoiab neil motivatsiooni rohkem üleval, sest ei keskenduta mängutulemusele, vaid sellele, et kõik saaksid hakkama endale jõukohaste ülesannetega.

Esimene mäng oli Nõmme Kalju poistega, mängupilt oli oodatust parem, lapsed nautisid mängu ja kogu tiim pulbitses võitlusvaimust. Suutsime luua ohtlikke olukordi vastaste värava all ja kaks võimalust ka realiseerida. Kahjuks heale hooaja algusele järgnes väike mõõnaperiood, kus saime kaks valusat kaotust Tallinna JK Krattidelt ja FC Nõmme Unitedi poistelt. Mõlemas mängus oli näha segadust ja eemalolekut. Vastased karistasid selle ära ja võtsid oma. Peale seda peegeldus ka lastelt väike motivatsioonilangus, nii mõneski mängijas tekisid alla-andlikud tunded, kuid peale mõningasi muudatusi saime ühtse meeskonnavaimu tagasi. Eriti hästi aitasid sellele kaasa meie enda väiksed võidud, milleks olid Rubeni suurepärane töö väravas, mis sai ka kiidusõnu vastaste poolehoidjatelt, õnnestumised kaitsetöös, aga ka endale püstitatud eesmärkide täitmised.

Hetk esimesest kodumängust

Hetk esimesest kodumängust

Meie esimene kodumäng toimus Saku Sportinguga, mängupilt oli märgatavalt parem. Kohati haarasime kontrolli ja tekitasime paljulubavaid olukordi, kahjuks ühtegi palli väravavõrku ei suutnud saata, kuid sellegi poolest said lapsed kõva lahingu maha peetud.
Viiendas mängus kohtusime Tallinna JK Auguriga, kohe alguses alustasime mängu hästi, mängijad võitlesid pallide pärast ja tekitasid ohtlikke olukordi. Laste jaoks oli veidi harjumatu olla palli valdajad ja ise rünnakuid üles võtta, seetõttu ei suutnud me ka rünnakuid realiseerida ning vastased võtsid võidu.
Mäng Tallinna FC Flora Valgetega oli alguses meie laste jaoks keeruline, sest oma mängu ei saanud käima ja lastest peegeldus ebakindlus ning kartus vastaste ees. Lasime vastastel palli hallata ja tihti unustasime end olukordades pealtvaatajaks. Eriti valusaks kujunesid meie kaitseliini eksimused, Arti ja Sebastian ei suutnud mängijaid ära jagada ja jäid olukordadesse hiljaks, see omakorda tõi kaasa selle, et tekkisid ohtlikud momendid meie värava all, kus muidu enesekindel Ruben oli seekord ebakindel. Nendest sündisid lisaks ka omavärav, kui Arti ei saanud palli korralikult enda kontrolli alla ja kaks penaltit, millest ühe vastased ka raamidesse lõid. Teisel poolajal, aga ka mängus JK Auguriga sai meie puuri kaitsmisel kätt harjutatada Bruno Sergio, kes mõlemas mängus näitas kohe ilusaid tõrjeid ja hoidis meie meeskonnal sellega motivatsiooni üleval. Rõõmu valmistas selles mängus kindlasti see, et suutsime ka ise tekitada ohtlikke momente vastaste värava all, kaks nendest ka realiseerisime, kui Leonhard karistuslöögi üle müüri väravavahi seljataha lõi, ning kui Ruben andis hea söödu kaitsjate seljataha Gerry-Gertele, kes vormistas teise värava.
Kevadringi viimases mängus kohtusime Voltaga, kust tuli vastu võtta 1:7 kaotus. Esimese poolaja lõpuks lasime endale lüüa kõigest kaks väravat. Esimene värav tuli vastaste kiirest rünnaku lõpetamisest. Teise värava said vastased kirja otse karistuslöögist, kui poolkaitsjad Gerry-Gerte ja Kaspar jätsid vastaste karistuslöögi ajal müüri tegemata.
Poolajal rääkisime karistuslöögi olukorra läbi, teisel poolajal oli hea vaadata, et lapsed tegid seda, millest rääkinud olime.
Teisel poolajal löödi meile värav suhteliselt kohe, sest mängijad olid koos ning ei suutnud vastaseid omavahel ära jagada ja keegi ei läinud palliga mängijale peale.
Neljas värav löödi meile samuti karistuslöögist, kuid sel korral tegid lapsed oma töö ilusti ära. Vastase poolt ilus pall ülesse paremasse nurka, mis ei jätnud meie tublile väravavahile Ruubenile mingit tõrjumisvõimalust.
Saime panna ühe mängija lisaks platsile, kuid tundus, et see tõi meie mängijatele rohkem segadust, mille kasutasid vastased kindlalt ära, seisuga 6:0.
Meie aeg tuli siis, kui saime nurgalöögi võimaluse, mille Leo ilusti vindiga väravasse lõi.
Teise poolaja lõpuks oli näha, et mängijad olid väsinud ja kaitsjad ei olnud enam endas kindlad.

Top