U14 poisid osalesid sisehooajal Pühapäevaliigas

U14 grupp, 2005-2006 sünniaastaga poisid on nautinud talvepuhkust ja osalenud neljal siseturniiril.

Kuusalu Kalevi U14 poisid osalesid sellel talv-kevad perioodil Nõmme Kalju Pühapäevaliigas. Turniiri formaat nägi ette 4 osavõistlust, kus kõik mängivad kõigiga ühes alagrupis läbi. Autasustati iga turniiri parimat ning turniiri üldvõitja sai lisaks suure karika.

Kuusalu Kalevi U14 võistkond

Esimene turniir toimus 2. detsembril. Treener kutsus mängule 11 poissi, kes kõik ka rohkemal või vähemal määral mänguaega said. Jäime sel etapil tabelis jagama Nõmme Kaljuga teist – kolmandat kohta ning väravatevahega jäime kahjuks kolmandaks. Võit läks Tallinna Legioni poistele. Neljandaks tuli Levadia. Eriauhindadest saime parima väravavahi tiitli Rennole.

Teine etapp toimus 6. jaanuaril, kuhu seekord oli tulnud kohale 12 poissi. Mänguaega jagas treener taaskord proportsioonis kogemustega. Turniirilt saime teise koha, taaskord võitis Legion Tallinnast. Eriauhindadest määrati seekord Martenile turniiri parima mängija tiitel.

Kolmandal etapil 3. veebruaril kaasasime võistkonda ka ühe vanema grupi poisi, lisaks 9 oma grupi poisile. Turniir läks edukalt ning tänu Raasiku poiste abile (nad alistasid viimases mängus Legioni) tulime esmakordselt etapi võitjaks. Senine võitja Legion jäi teiseks, erakorraliselt osalenud Loo poisid kolmandaks. Taaskord jagatud eriauhindadest sai väärilise töö eest parima väravavahi tiitli omale Arman.

Neljas ja viimane etapp leidis aset nagu kõik eelmisedki Õismäel 3. märtsil. Treener kutsus kohale 10 kõige enama kogemusega trennilist ning kuigi päeva esimeses kohtumises saime kohe kaotuse suutsime ennast kiirelt koguda ning ülejäänud mängudes väga head minekut näidata. Tasuks taas etapi võit, Legion taaskord teine ning Nõmme Kalju kolmas. Eriauhindadest saime suurima väravalööja tiitli Martenile.

Kõik neli etappi andsid poistele hulganisti kogemusi. Turniiride vältel saadi selgemaks ja mõisteti üha enam tarka kaitsemängu kooskõlas kontrarünnakute lahendamisega. Poisid kogesid ka kuidas kontrollida emotsioone kaotuste ja võitude puhul ning rasketel hetkedel kaaslase toetamist. Kuigi turniirilt üldvõitu ei saadud, siis võib rahule jääda ka ning panna poistele üldhindeks koolipoisi nelja.

Peagi on algamas ka poiste liigahooaeg, mis tähendab, et siseturniiridel enam osalemist ei planeerita. Otsitakse pigem lahendusi sõprusmängude ja turniiride näol juba välitingimustes, kuna esmakordselt sel aastal tuleb tõtt vaadata 11 vs 11 mänguga ning suurte väravaraamidega. Saab olema huvitav ja kogemusterikas hooaeg!

U-16 võistkond käis Sõles sõprusmängudel

U-16 poisid käisid miniturniiril Sõle hallis, kuhu kutsus meid Saku Sporting. Mängiti 11vs11 ideaalsel kunstmurul, lisaks korralik soe hall ümber. Kuusalu poistele olid need mängud esimesed suurel väljakul, peale eelmise aasta oktoobrit.

Kuusalu Kalevi vastaseks olid Saku Sporting I, Saku Sporting II ja Kohila Püsivus.
Esimene mäng Saku Sportinguga oli poistele paras amps, kui oled tulnud saalitreeningutelt.  Vastane mängis palliga, meie proovisime platsi parameetridega harjuda. Olime küll surve all, kuid aegamisi saime mängu ka ise sisse. Joosep tegutses väravas silmapaistavalt, kui võttis mõned kindlad väravavõimalused vastaselt ära.
Korra mängisime ühe küljeaudi vastase poolelt kehva lahendusega lahti ning olime liialt kõrgele tõusunud. Vastane lõikas palli vahelt ja tormas rünnakule, tegi lõpuks meie kaitsjatele ükshaaval ära ja lajatas palli väravasse. Halb on see, et et kaitsjad läksid olukorda liialt palli noolima ilma julgestuseta ning seetõttu me väravat ära ei hoidnudki. Lõppseis 0-1 meie kahjuks.

Teine mäng oli Kohila Püsivusega, milleks olime paremini valmis. Saime paar head olukorda, mille ka väravateks realiseerisime. Samuti tabasime väravaraamistiku. 2-0 olid võidunumbrid lõpuvile kõlades. Värava autoriteks Nikita ja Aaron.
Kolmandas mängus kohtusime teise Saku Sportingu võistkonnaga, kelle vastu läksime 1-0 juhtima, kuid lõpus lasime värava, mille põhjuseks oli kaitseliini ja väravavahi ebapiisav suhtlus. Lõime veel korra ka latti, kuid mäng lõppes 1-1 viigiga. Värav autoriks Matvei.

Poistele väga meeldis peale sisehooaega suurele platsile minna. Alguses võttis küll harjumine aega, kuid saadi enamvähem hakkama. Mäng mängult läks asi paremaks, kuid enne hooaja algust tuleb kindlasti veel mõned korrad korralikul suurel platsil harjutada. Tõenäoliselt oleme sunnitud mõned treeningkorrad aprilli algul Kehrasse, sealsele kunstmuruväljakule kolima.

Vanemad poisid mängisid saalijalgpalli Keila Cup-il

Kuusalu Kalevi U-16 poisid osalesid 11.02 saalijalgpalli turniiril Keila Cup, mis mõeldud 2003.a. sündinud poistele.
Kuna osa poisse oli ootamatult haigestud, siis seekord osalesid Joosep, Aaron, Uku, Gregor, Karl-Jaco, Nikita, Matvei ja 2005 grupist Marten.

Lisaks meile olid alagrupis veel: Keila JK II, Harju JK Jüri I, FC Ajax Tallinn II, JK Laagri HK/AMJK
Teises alagrupis läksid vastamisi Keilja JK I, JK Vasalemma, Harju JK Jüri II, FC Tiigrid, FC Ajax Tallinn I.

Esimeses kohtumises mängisime Ajax II vastu. Mäng oli pigem kompav, kuid meie initsiatiivi all. Korra tabas Matvei posti ja mitmel korral tõrjus vastase kiiper Aaroni tugevad löögid.  Juhtima said aga vastased, kui kaitses magasime maha ja posti kõrvalt pall sisse veeretati. Hetk hiljem viigistasime kui Marten hea sööduga Gregori leidis, kes palli väravasse lõi. Hoidsime Ajaxi kindameest töös ja tundus et tuleb peagi väravalisa. Tuligi, kuid valele poole. Nimelt vastane peatati reeglitevastaselt ning teeniti karistuslöök. Selle lööjaks oli hiigelmängu teinud Ajaxi puurivaht, kes pommlöögi tagumise posti põrkega sisse lajatas. Aega sai peagi otsa ja hea mängu teinud Kuusalu poisid lahkusid kaotusega, kuigi väärisid enam.

Teises mängus mängisime Harju JK Jüri esimese võistkonnaga, kellega suutsime 3-1 juhtima minna ja enne lõppu õnnestus neil 1 värava veel tagasi saada. Siiski mäng lõppes meie üheväravalise võiduga. Skoori tegid Aaron, Nikita ja Matvei.

Kolmandas kohtumises oli vastaseks Keila teine võistkond, kes näitas head mängu. Meie vastu olid nad raskustes ja mängisime võrdselt ja võimalustevaeselt. Puterdatud palli ja värava me siiski neile kinkisime ja napi 0-1 paremusega nad meid lõpusireeniks edestasid.

Viimane alagrupi kohtumine oli Laagri vastu. Kohe mängu alguses ei suutnud me nurgalöögi ajal ühte meest ära markeerida ja selle kasutas vastane hõlpsalt ära. Meil tekkis korduvalt veel võimalus, et viigistada kohtumine, kuid realiseerimine jättis soovida. Napp 0-1 kaotus andis meie alagrupi koha otsustuse teiste käte.
Nimelt Laagri pidi viimases alagrupi mängus Harju JK Jüri I võitma, kuid sellest viimase paari minuti draamast kujunes välja viik, ning see tähendas alagrupi viimast kohta meile ja 9.-10. koha kohtumist. Sisimas tahtsid poisid Ajax I vastu minna 7-8. koha mängus, et turniiri esimese mängu kaotus maha pesta.


9.-10. kohamängus oli mänguaeg veidi pikem ja saime vastaseks A alagrupi viimase Harju JK Jüri II võistkonna. See mäng ei pakkunud peale väravate suurt midagi. Võitsime selle tulemusega 8-1.
4 väravat lõi Matvei, 2 läks  Nikita nimele ja Marten ning Gregor kumbki ühe värava.

Kokkuvõtteks võib öelda, et parema realiseerimise korral oleks võinud alagrupis kahe esimese koha peale mängida küll. Keegi meist otseselt üle ei jalutanud nagu eelneval aastal ja mänguliselt tegid Kuusalu poisid soliidse partii. Kuigi, tavaliselt kui oma võistkonna edasipääs sõltub lõpuks teiste omavahelisest kohtumisest, tähendab see seda, et me ei suutnud veel piisavalt head ja stabiilset mängu näidata.
Treener Markus tänab poisse südi turniiri eest ja kiitust väärivad kõik osalejad!

Meie U10 võistkond võitis turniiri Raplas

4. veebruaril toimus Raplas Sadolin Spordihoones saalijalgpalliturniir “Raplamaa saalikarikad” U10 vanusegrupile. Turniiril osales kokku 8 võistkonda. Esindatud olid järgmised võistkonnad: FC Hiiumaa, Põltsamaa Motiiv, Laagri HK/AMJK, JK Tabasalu, Viljandi Tulevik, FC Kose, Raplamaa JK ja JK Kuusalu Kalev.

Esimese mängu mängisime Viljandi Tuleviku võistkonnaga. Mäng oli tasavägine ja lõppes tulemusega 1-1. Teise mängu mängisime juba tuttava meeskonnaga JK Tabasaluga. Alustasime mängu enesekindlamalt, kuid ei suudetud kohe esimesi võimalusi ära kasutada. Mäng oli võrdne ja võideldi kõvasti. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 2-2 viik.

Kolmandas alagrupi mängus purustasime FC Kose 7-1. Karl Markus lõi kõik 7 järjest! Kuna edasipääsuks alagrupist vajasime ainult võitu, siis lapsed võitlesid suure isuga. Seega liikusime alagrupist teisena edasi otse poolfinaali. Alagrupi võitis Viljandi tulevik 7 punktiga. Poolfinaalis saime vastasteks A-alagrupi võitjad Laagri HK/AMJK. Mõlemal võistkonnal olid oma võimalused, aga siiski suutsime mängu enda kasuks pöörata tulemusega 3-0.

Finaalis kohtusime Põltsamaa esindusega. Meie võistkond mängis väga ilusat mängu. Surusime kõvasti ja suutsime vastasele 2 väravat ära lüüa. Mängu lõpus lõi vastane ühe tagasi, aga siiski võtsime väärt võidu 2-1.

Olen võistkonna üle väga uhke! Mängisime turniiril väravaterohket jalgpalli ja lasime endale minimaalselt väravaid lüüa. See oli alles meie kolmas siseturniir, seega turniiri võit on suurepärane tulemus. Ka mänguliselt oleme iga turniiriga arenenud ja paremaks läinud.

Turniiri lõppedes tunnistati meie võistkonna väravavahti Rahot parima väravavahi eriauhinnaga.

Võistkond Raplas

Võistkond Raplas

Tüdrukud said Lähte turniiril II koha

20. jaanuaril osales meie U15 tüdrukute võistkond Lähte turniiril. Hommikune varane ärkamine ja vigastused peletasid nii mõnedki tüdrukud eemale ja nii läksime turniirile 7 mängijaga ehk vaid ühe vahetusmängijaga.

Turniiril osales 7 võistkonda ning mängiti kõigiga läbi, üks mäng 16 minutit.

Esimeses mängus kohtusime vana tuttava Lasnamäe Ajaxiga. Plaan oli hoida survet vastastel peal ning neil mitte oma mängu leida. See ka õnnestus, vastased praktiliselt ei suutnud esimest korda turniiril väravas seisnud Rosiinet väga pommitada. Enne nende esimest pealelööki olime juba 2-0 eduseisus, mõlemad väravad Marialt. Esimene värav tuli ilusast kombinatsioonist – Caroly leidis sööduga kaitsja taha Liisbeli, kes sealt söötis tahapoole penaltikohale Mariale, kes eismesest puutest palli väravasse kõmmutas. Teise värava lõime hea pressi järel kui võitsime palli vastaste lahtimängu järgselt ning seejärel pall taas Mariale sattus. Mängu lõpu eel said vastased ühe värava tagasi löödud kui terava nurga alt sooritatud löök väravasse läks. Rohkem võmalusi siiski vastastele ei andnud, rahustasime mängu ja viigivõimalust ei tekkinud. Hea võit avamänguks tulemusega 2-1.

Teises mängus oli meie vastaseks Saku Sporting. Oli näha, et vastased oli vähem kogenud, aga pingutasid kaitses tublilt ja kergelt võitu anda ei tahtnud. Kaitses olime ise tublid, aga kuna vastased seisid kaitses hästi, siis olime närvilised ja ei suutnud häid lahendusi leida. Ja isegi kui lahendused olid leitud, siis realiseerimine oli liiga kiirustades tehtud. Peale avaväravat rahunesime ja mäng läks ilusamaks ja loogilisemaks ning enne mängu lõppu saime 2 korda veel palli vastaste võrku. Maria sai taas kirja 2 väravat, ühe värava lõi Lotte. Kokku 3-0 võit.

Kolmanda mängu eel oli meil pikem puhkus ja oli näha, et me ei saanud kuidagi Rakvere Tarvase Kollase võistkonna vastu oma mängu käima. Tempo oli madal ja närv oli sees. Ju liiga hea turniiri algus tekitas juba ärevust ja võidukohustust. Press oli meil selles mängus aeglasem, palli võites ei olnud ees keegi vabanemas ja juhendasime ka üksteist halvasti. Eks osa neist probleemidest tulenes ka vastaste heast mängust. Igatahes, jäime nurgalöögist löödud värava järel kaotusseisu, siis ärkasime küll pisut üles, ja saime surve vastaste värava alla. Saime võimalusi viigistamiseks, aga kahjuks närvitsedes tehtud löögid ei leidnud sihtmärki. Tuli kiita vastast hea mängu eest ja leppida 0-1 kaotusega.

Kaua norutada ei saanud, ees ootas kohtumine korraldajate võistkonnaga, SK 10 Premiumiga. Vastaste huvitavat taktikat olime juba enne uurinud ning proovinud leida rohtu selle vastu. Nimelt iga aut või nurgalöök mängiti teravalt väravajoonele, kuhu suunati 3 mängijat. Seega proovisime mitte väga palju palle auti lüüa, eriti meie värava all, aga paraku see meil väga ei õnnestunud. Igal juhul, üks neist autidest mängiti pisut kõrgemalt lahti, ja meie mängija kartis palli peaga puhastada. Nii põrkas õnne abil pall vastasmängija seljast väravasse. Kuid seekord me kaotusseisus ei murdunud, aina enam proovisime tempot mängu üles saada ning lõime mängu eelviimasel minutil viigivärava kui söötudega vabastati värava all Maria. Meie võistkonna pesamuna ei närvitsenud ja lõi palli kindlalt väravasse. Viigiga me ei tahtnud ka leppida ning kõigest paarkümmend sekundit enne mängu lõppu mängisime nurgalöögi tahapoole lahti, kust Liisbeli kauglöök lendas väravasse posti kõrvale. Raske mäng oli viimasel hetkel 2-1 tulemusega võidetud.

Eelviimases mängus kohtusime Rakvere Tarvase Musta võistkonnaga, kuhu olid koondatud Rakvere nooremad mängijad. Pärast eelmist rasket mängu oli raske häälestuda, aga tasapisi saime mängu sisse ja lõime ilusaid väravaid. Kõigepealt avas skoori peaaegu keskväljakult Anna-Liisa, seejärel sai oma värava kauglöögist kirja turniiri vast parim väravasöötude andja Caroly. Söödumäng jooksis ilusti ning peatselt lõid oma väravad ära ka Laura ja Maria. Saime kindla 4-0 võidu.

Senine seis oli tuniiri viimaseks mänguks jätnud meie mängu FC Elva vastu. Mäng kujunes finaaliks, kuna turniiritabelist selgus, et mängu võitja võidab ka turniiri. Kahjuks vaid ühe vahetusmängijaga olime mänguks natuke väsinud, nii mõnigi mängija ei jõudnud enam kaitsesse tagasi. Eks oli tekkinud ka juba natuke rahu, kuna oli selge, et auhinnalise koha olime juba saavutanud. Igal juhul, vastased läksid mängu algfaasis juhtima ja kui lõpupoole läksime riski peale välja, siis said vasturünnakust ka teise värava. Kaotasime 0-2 ja jäime seega turniiril II kohale.

II koht

II koht

Võistkonna parimaks mängijaks valiti söödumeister Caroly, kuigi kogu võistkond mängis hästi ja vääris kiitust. Turniiri parima mängija auhinna sai endale aga meie parim väravakütt Maria. Hea tulemus olla turniiri parim 11 aastasena kuni 15 aastaste turniiril!

Väga rahul olime saadud mängukogemusega, kõik said palju mänguaega ja kõik platsimängijad said värava kirja. Seda juba igal turniiril ei juhtu 🙂

Turniiritabel:

  1. FC Elva                     15
  2. JK Kuusalu Kalev      12
  3. FC Lasnamäe Ajax    12
  4. Rakvere JK Tarvas K   8
  5. SK 10 Premium          6
  6. Saku Sporting            5
  7. Rakvere JK Tarvas M  1

2003 a. poisid osalesid turniiril „Rõõm Jalgpallist 2017“

19.11 toimunud turniiril osales Kuusalu Kalevi U-15 poisid. Turniir oli pikk ja väsitav, karge Jalgpalli liidu sisehall ei aidanud päevale väga kaasa ja paari tunnised mängudevahed samuti mitte. Siiski poisid kestsid lõpuni ning turniir lõpetati 6. kohaga 10 tiimi seas.

Viieliikmelises alagrupis olid vastaseks Pärnu JK, Nõmme Kalju FC, Raplamaa JK ja JK Laagri HK/AMJK.
Esimene mäng Raplamaa JK-ga kujunes huvitavaks. Meie poisid olid mänguks hästi valmis ja domineerisime. Rapla oli surve alla ja saime mitu korda healt positsioonilt löögile, kuid Matvei ei tabanud palli korralikult. Tundus, et vaid ajaküsimus, millal me skoori avame. Aeg aga lõppes otsa ja seis oli muutumatu: 0-0.

Teiseks vastaseks oli JK Laagri HK/AMJK, kelle vastu mängu alguses juhtima läksime Semjoni väravast.  Kiire värava muutis poisid teadlikumalt vaoshoitumaks ning mäng ulatati vastase hoole alla. Vastased said oma tahtmise, kui mitme meie kaitsja vastu üksi olles suunas vastane palli posti kõrvale. Meie kiiper palli ei näinud ja mänguvahend põrkas rahulikul tempol väravasse. Lõpptulemuseks 1-1. Laagri teenis kokkuvõttes 3. koha turniiril.

Alagrupi eelviimane mäng oli Nõmme Kaljuga, kelle vastu hoiti paremini palli ja tekitati ohtralt võimalusi, korra tabasime latti. Mängulõpp lähenes kuid ei olnud me omi võimalusi realiseerinud. Paar minutit enne lõppu saime karistuslöögi, mille Matvei postipõrkest sisse lõi, ning mäng vormistatud juubelduste ja 1-0 võiduga.

Pärnu JK-ga kohtumine tekitas poistel kahtlusi, kuna nähti vastase mängudes selget üleolekut ja enesekindlust. Et saada vähemalt 3-4. koha peale mängima, pidime võidu võtma. Mäng kujunes aga teistpidi ja järjest kinkisime võimalusi oma passiivsuse ja väsimusega. Pidime tunnistama Pärnu kindlat 3-0 paremust. Pärnu ei tunnistanud turniiril kaotusi ja vormistati ka hilisem turniiri võit.

5.-6. koha mängus mängisime Saku Sportinguga, kes seljatas meid hea mängu ja kaheväravalise eduga.

U15 tüdrukute hooaja lõpp kujunes vigastusterohkeks

Esimene pikk hooaeg on nüüdseks seljataga ning mitmed mängijad on näinud, kuidas Erakorralise Meditsiini Osakond haiglas välja näeb. Kuigi tegime pidevalt ennetavaid harjutusi, siis ilmselt üleminek 5 liigaturniirilt aastas 18 mängule oli liiga raske.

Igal juhul, kajastamata on veel 4 viimast liigamängu. Esimene neist toimus võõrsil Tabasalu vastu, meie jaoks harjumatult väiksel väljakul. Olime kodus Tabasalule tublisti vastu hakanud ning vaid 0-1 kaotanud, ning proovisime hästi mängida nüüdki. Paraku mängu algus vedas alt, kui juba esimesel rünnakul said vastased kerge värava kui kaitsja ei julgenud peaga palli ära lüüa. Siiski šokki sellest me ei langenud ning näitasime edasi viisakat mängu. Palli valdasime korralikult, umbes pooleks Tabasalu tüdrukutega. Tegime ilusat söödumängu, kuid paraku vastaste kaitseliin oli liiga hea meie vastu. Viimasel platsikolmandikul ei lubatud meil midagi väga ohtlikku teha, piirdusime peamiselt kauglöökidega. Samas kaitses olime head, ka Tabasalul ei olnud palju võimalusi. Eriti tuleb siin esile tõsta Liisbeli, kes võttis vastaste ühel olulisemal mängijal isu päris ära. Siiski kahel korral said vastased veel väravad kirja, rohkem meie endi lihtvigadest. Kokkuvõttes 0-3 kaotus küllaltki viisaka mänguga.

Enne mängu Tabasalus

Enne mängu Tabasalus

Järgmiseks mänguks oli meil kodumäng Kohilaga, keda avaringis võitnud olime. Surusime avavilest peale, aga nagu meil vahel ikka juhtub eeldatavalt nõrgemaga mängides, siis üritasime pisut liiga individualistlikult. Lõime tihti ka ettevalmistamata kaugelt peale, kuigi distantsilt võiks pigem lüüa siis, kui saad mugavalt lüüa. Läksime siiski kiirelt juhtima, 7. minutil põrutas kaugelt Viki palli lati alla. Kümme minutit hiljem sai hea läbisöödu Anette ning suurendas meie eduseisu kaheväravaliseks. Sealt alates muutus mängupilt rahulikumaks ning hakkasime ilusamat mängu näitama. Teisel poolajal paraku läks meil halvasti vigastuste tõttu – kõigepealt venitas Lotte põlvesidemeid ja ei saanud mängu jätkata ning pisut hiljem murdis Anette varbaluu, kuid mängis siiski peale väikest puhkust edasi – varbaluumurd ei anna tihtipeale kohe sellise valuga märku, et luumurdu kahtlustada. Vigastustedraamadest hoolimata kontrollisime mängu, aga ka vastased olid tublid ning meid kergelt löögile ei lasknud. Alles viimasel mänguminutil lõime mängu kolmanda värava kui väga ilusa söödukombinatsiooni läbi Viki ja Anette lõpetas löögiga Annabel. Võit 3-0 meile, aga suurte kaotustega.

Hooaja viimases kodumängus kohtusime Nõmme Kaljuga, kellelt kevadringi lõpus saime pooliku koosseisuga suure sauna. Ega seegi kord koosseis suurt ei lubanud, vigastused ja puudumised jätsid koosseisule suure jälje. Siiski tegid tüdrukud väga hea mängu, kedagi ei saa laita võitlustahte puudumise pärast. Kõige suurema üllatuse valmistas Laura, kes keskpoolkaitses metsikult kaitsetööd tegi ning igale poole appi jõudis. Samas kiitust vääris ka kogu kaitseliin koos Kärdiga väravas ning ka ründavad mängijad tegid suurepärast mängu. Kaotusest pääsu küll polnud, aga alles lõpu eel kustusime täielikult. Kaotus 0-5, aga mäng oli hea.

Viimaseks mänguks Põlvaga oli meie koosseis kahjuks veel väiksemaks muutunud. Juba sekkusid külmetushaigused ning seetõttu läksime Põlvasse 10 mängija ehk ühe varumängijaga, kellest 6 veel saaks U13 liigat mängida. Kusjuures osaliselt mängisime sellest hoolimata hästi, saime ka rünnata vahel, kuigi enamasti tegelesime ikka kaitsetööga. Kõige hullemad olid mõneminutilised hetked mõlemal poolajal, kus enesehaletsusel lasti endast võitu saada ning lasti jalg sirgeks. Seis võinuks jääda kõvasti ilusam poleks seda vahepealset jonnimist olnud. Nüüd võtsime vastu 0-12 sauna, mis ei ole hullu kui vaadata koosseisu noorust, aga kahju on ikkagi neist jonnist lastud väravatest.

Hooaja kokkuvõttes saime 8. koha, mis ei ole üldse paha, eriti kui arvestada, et vaid ühes mängus (võõrsil Kohila vastu) 18st olid meie tüdrukud keskmiselt vanema koosseisuga mängul kui vastased. Järgmisel hooajal oleme meie taas need, kes on vastastest vanemad. Kahjuks vahepeal läks see tüdrukutel meelest ära, et mängime vanemate vastu ja tekkis ka hala, et miks me aina kaotame. No vaid paar mängu oli, kus olid selged ja suured kaotused, enamasti sundisime vastased ikka pingutama. Ei saa nuriseda ega vinguda selle koha pärast!

 

U-15 poisid lõpetasid hooaja võidukalt

Hooaja viimane mäng lõppes iluvärava ja võiduga FC Flora II üle.
Karges sügisilmas haarasime juhtohjad 6.minutil, kui Matvei kenasti vasakult äärelt läbi murdis ning karistusalas isetult söödu värava ees noolinud Nikitale lükkas. Nikita lõi mänguvahendi kindlalt sisse. Peale väravat olime veel mängus sees, kuid mida aeg edasi, seda enam hakkasime oma eduseisust kinni hoidma. See tähendas seda, et ründekolmandikul kadus aktiivsus ja kaotasime lihtsaid palle vastasele. „Äratuskell“ saabus teise poolaja alguses, kui käega mängu eest andsime vastasele karistuslöögi. Karistuslöögi lõi Flora sisse ja viik oli tõsiasi. Flora muutus aktiivsemaks ja meie kiirustatud otsused palliga ja passiivsus lahtise palli pärast võitmisel, andis kõik võimalused vastasele. Viis minutit enne lõppu saatis aga Semjon ligi kolmekümnelt meetrilt vindiga kõrge palli teele, mis algul paistis kindlalt üle värava minemas, kuid siis langes kõigi üllastuseks otse ristnurka. Viimased sekundid kannatati ära ja teeniti raske võit.

Eelnevas kohtumises jäime alla Põlva FC Lootosele tulemusega 4-0. Mäng oli üpris näotu ning poolajaks andsime vastasele 2 lihtsat väravat.  Teisel poolajal saime oma paar  võimalust, kuid neid ei realiseerinud. Prohmakad kaitses maksid meile kätte ning kinkisime 2 vastuseta väravat veel ning pikk kojusõit ootas.

23.09 võõrustasime Ülenurmet, kelle vastu jäime Uku õnnetust omaväravast 15.minutil kaotuseisu. Kuid poolajaks oli seis viigis  2 -2, kui skoori tegid Ardo ja Matvei. Teisel poolajal panime oma paremuse maksma ja skoori tegd veel Semjon, Marten penaltipunktilt ja Karl-Jaco. Kokkuvõtteks 5-2 võit.

9.09 mängisime Tallinna JK Legioni LŠ vastu Wismari staadionil. Sellist mängu pole poistel veel ette tulnud, kus surutakse ja võimalusi tuleb ridamisi. Võimaluste tekitamine ja nende realiseerimine on aga kaks erinevat asja. Teisel minutil saime juba penalti, mille raamidest mööda lõime. Vastaste kiiper tegi ulmemängu ning hoidis meie mängumehed kuivana kuni lõpuni välja. Kuigi mäng toimus peamiselt vastase kolmandikul, lahkusime vaid 0-0 viigiga, mis poistele oli justkui külmaks veepangeks kraevahele.

Septembri kuu esimeses mängus võtsime vastu külalised Pärnust. Poolaeg lõppes 1-1 viigiga, Kuusalu väravaautoriks Aaron. Mängu iseloomustas vähesed võimalused ja palli liigne ülehoidmine mõlemilt poolelt. Vastased said eduseisu teisel poolajal 45.minutil, kuid kõik oli veel lahtine. Viimane kümme minutit sai saatuslikuks, siis vajusime ära ja lasime 3 väravat Pärnul veel lüüa. Lõpuvileks numbriliselt 1-5 kaotus ei peegeleda päris mängupilti, kuid näitab head realiseerimist vastase poolt.

Kogu hooajaja peale teenisime 4 võitu, 4 viiki ja 9 kaotust(Kevadvooruga 5 kaotust ja 2 viiki/ Sügisvooruga 4võitu, 2 viiki ja 4 kaotust). Positiivse sügisvooru tagamaad ulatuvad ka liigade ümberpaiknemisele, kus sai võrdsemaid mänge, vastavalt oma kevadvoorus näidatud tasemele.
Sügisvooru lõpetasime 5.kohaga 11 meeskonna seast. Esimeseks tuli Jõhvi FC Lokomotiv, kes sai 8 võidu kõrvale kaks viiki(ühe Kuusalu Kalevilt) ja null kaotust.

Lõplik liigatabel

Lõplik liigatabel

Hooaeg näitas, et kui saame normaalselt häälestuda, siis suudame kõigiga mingi hetkeni võrdselt mängida. Mängu lõpud said tihtipeale saatuslikuks, kus tuli nö „väravatesadu“.
Treener Markus tänab poisse tubli hooaja eest ning kiidab aktiivse osalemise eest treeningutel!

Tüdrukutel U15 liigas pool sügisringi läbitud

Peale pikka suvepausi oli meie esimeseks vastaseks Põlva Lootos. Kuigi treeningud olid 2 nädalat juba käinud, siis kahjuks mõnigi tüdruk jõudis nüüd alles esimest korda palli puutuda peale vaheaega. Kuigi koosseis oli meil üsna korralik, siis mäng oli krobeline. Esimese poolaja pidasime kuidagi vastu ning lasime vaid ühe värava sisse, aga teiseks poolajaks saime mõned vigastused ning väsimus andis ka tunda, lõpuvileks saime 0-7 sauna.

Järgmiseks vastaseks oli meil Pärnu JK, kelle vastu olime kevadel ilusa mängu mänginud, aga siiski lõpuks endast vanematele tüdrukutele alla vandunud. Seekord söödumäng nii ladus ja ilus polnud, natuke liiga palju triblasime ja isetsesime. Kaitsemäng oli see-eest hästi organiseeritud, terve võistkond pingutas tublilt. Kaitses olime enne seda mängu kaotanud Anna-Liisa, kellel vigastus käesoleva hooaja lõpetas. Sellest hoolimata proovisime hakkama saada, aga häda oli selles, et kui vanemad mängijad vajasid vahetust, siis keskpoolkaitsesse ja keskkaitsesse meil häid ja kindlaid vahetusi polnud – kõik nooremad ei ole valmis sellistel kohtadel mängima. Paraku ühe sellise vahetuse kasutas Pärnu ära kui keskpoolik oli vajunud liiga alla ja keegi ei jõudnud lööki blokeerima. Poolajaks jäime seega 0-1 kaotusseisu. Teisel poolajal surusime vastast, saime ka mõned head väravavõimalused, kuid ära siiski ei löönud. Aeg-ajalt võtsime siiski liiga palju riske ning hoopis vastased karistasid meid vasturünnakul ära. Ise me skoori avada ei suutnud – võimlausi oli, aga valisime valed lahendused või ebaõnnestusime löögil. 0-2 võit Pärnule.

Kolmas mäng oli Flora vastu. Flora oli pisut üle ja lõi võimalusi kohe algusest peale, meil andis tunda paari liidri puudumine. Väravavaht oli ka meil algul natuke ebakindel, mis andis Florale häid võimalusi edu haarata. Kaotasime poolaja 0-3, ja kuigi teisel poolajal mängupilt paranes, siis võimalust mängu päästa polnud. Oleme liiga noored, et endast aasta vanemaid mängijaid üle joosta, peaks laskma pallil enam tööd teha. Oma parima koosseisuga oleksime Florale ohtlikud, kuid paraku ikka keegi juhtub eemal olema. Teisel poolajal lõi Flora ühe värava juurde ja võttis 0-4 võidu. Siiski parem seis kui kevadel, siis saime 1-8 pähe, mis näitab, et midagi läheb paremuse poole.

Võistkond Flora mängu järel

Võistkond Flora mängu järel

Järgmine kohtumine oli FC Ajaxi vastu, kes kevadel sundis meid mängima nende kodus miniplatsil. Toona kaotasime mängu selgelt 0-8 ja vastased tulid nüüdki kerget võitu saama. Nende õnnetuseks oli meiega liitunud pikalt eemal olnud Emma, kes koos Vikiga lihtsalt keskvälja lukku pani. Ja kui keegi ka kogemata läbi sai, siis kaotas ta ikka palli Carolyle või Liisbelile. Vastased lihtsalt ei pääsenud meie värava alla, ja samas saime nüüd keskväljalt kenasti söödu lahti jagada. Võtsime mängus initsiatiivi algusest peale oma kätte, omasime võimalusi, samas kui vastased närvitsesid. Poolaeg lõppes siiski väravateta, kuigi võimalusi jagus. Teisel poolajal tahtsime kiirelt asjad paika panna. Terve mäng vastaste kaitsjaid terroriseerinud Melani sai taas neid survestades palli kätte, triblas vasakult äärelt läbi ja tõmbas terava nurga all olles söödu Anettele, kes palli väravalakke pommitas. Ilus võistkondlik värav – arukas liikumine mängijailt ning ilus löök lõpetuseks. Kahjuks võttis see meilt pinge maha ja lasime ainsa korra mängus vastased äärelt kasti tulla – väravavaht ei olnud päris valmis, samuti kaitseliin, ning kiirelt oli viik taas jalule seatud. See meile siiski ei sobinud, ründasime edasi ja teenisime uusi võimalusi. Vastased võtsid tihti vea hinnaga meid maha, nii saime karistuslöögi 27-28 meetrilt. Järgnes selline mammu karistuslöök, milliseid noorteliigades eriti ei nähta – Viki lõi sellise pommi ristnurka, et vastase väravavaht ei jõudnud reageeridagi. See vähene publik möirgas nagu suurel staadionil ja saadud šokist enam Ajax ei taastunud. Mängu lõpuni oli pigem meie kolmas värav lähedal kui nende viigivärav. Saime ilusa ja teenitud 2-1 võidu.

Eelmisel nädalal mängisime tabeliliidri FC Levadiaga Maarjamäe kunstmurul. Seekord kahjuks ei saanud kasutada eelmisel mängul võimsat tööd teinud keskväljaduot, Emma oli eemal ja Viki vaevles krampidega. Siiski mängisime tugeva vastase vastu südilt, tihti oma positsioonist väljas mänginud Anette ja Annabel olid väga tublid – aitasid kaitses lappida auke ja samas olid ohtlikud rünnakul. Terve võistkond oli tubli, aga vastu me liidritele siiski ei saanud. Peale vastaste kahte väravat vähendas Annabel vahet 1-2 peale, ilusa kauge kaarpalliga väravavahi selja taha. See seis püsis pikalt, meie noored olid ka tublid võitlejad, eriti paistis silma Maria, kes oma kiirusega vastastelt pidevalt palle ära võttis. Siiski mängu lõpu poole väsisime ja lasime viimasel veerandtunnil veel 3 väravat lüüa. Viimane sõna jäi siiski meile kui Anette ja Melani tegid koopia Ajaxi mängu väravast, ainult nüüd söötis Anette värava alla ja Melani lõi peale. Eriti meeldis selle värava puhul see, et erinevalt meie kombest terava nurga alt kasti joostes end lõksu mängida ning teha ohutu löögi, tegi Anette stopi ja keerutas end väljapoole vabaks ja otsis vaba mängija. Igatahes, lõppseisuks jäi 2-5 Levadiale, aga mängul polnud viga.

Eile oli meil vastaseks FC Elva, kelle vastu kevadringis viimasel minutil võidu maha mängisime. Vastased alustasid väga kaitsvalt – 4 kaitseliinis, 3 keskel ja 1 ründes. Liin oli väga madalal kah, mis tegi Melani kasutamise keeruliseks, sest tugevamate vastaste vastu sai ta pigem palle jooksu peale, aga selles mängus polnudki kuhugi ründajal liini taha vabaneda. Valitsesime mängu päris korralikult ja mängisime ka väga ilusat söödumängu. Ainus asi, mis veel soovida andis, oli läbi kaitseliini palli viimine teisele äärele. Isegi surve all otsime sööte kas ette või kõrvale, aga taha ei taha väga palju palli anda. Eriti ohtlikuks muutusime siis kui tegime vangerduse ja panime Anette ette ning Melani äärele. Melani ja Maria said kohe kiirelt vastaste äärekaitsjaid pressida ning need ei saanudki rünnakuid üles võtta. Selles rollis olid väga tublid ka vahetusmängijad, Laura tegi kindlasti oma parima mängu seni. Anette samas oskas hästi seljaga värava poole mängida, küsida palli ja seda hästi löögile jagada. Kiitust väärivad kõik, selgelt meie kõige ilusam ja võistkondlikum mäng. Kummalgi poolajal lõime ühe värava, esimesel poolajal tegi hea eeltöö ära väravale Anette – taas äärelt tribling ning sööt tahapoole värava ette löögile – kust Viki palli võrku kõmmutas. Teisel poolajal sai väravasöödu kirja Liisbel, kes väga aktiivselt läbi mängu tegi vaheltlõikeid. Seegi kord lõikas ta söödu läbi, vedas piki äärt teravaks ning söötis värava alla, kus taas Viki jaol oli ning vabalt oma päeva teise kolli kirja sai. Pärast seda oli veel 12 minutit mängida ning me pidanuks veel mõnedki korrad värava lööma. Aga mõnes olukorras hoidsime nüüd palli üle, mõnes heas olukorras lõime väravast mööda, aga peamiselt – ei tulnud enam söötu, vaid taheti ise otsustada. Nii jäi nii Anettel kui Lottel saamata sööt täiesti vabasse kohta. Kahju, ei saa isekaks minna. Aga kokkuvõttes siiski hea tulemus, 2-0 võit.

Jätkame tabelis 8. kohal, kust meil on nii raske kukkuda kui tõusta. Ees ootab veel neli mängu – Tabasalu, Kohila, Kalju ning Põlvaga. Viimane liigamäng on meil 12. oktoobril.

10. septembril pidasid Kuusalu Kalevi U10 lapsed selle hooaja viimase liigaturniiri

Turniir toimus Tallinnas Hiiu kunstmurustaadionil. Lisaks meie võistkonnale osalesid turniiril FC Nõmme United II, Raasiku FC Joker ja Põhja-Tallinna JK Volta.

Turniiril osalesid: Karl-Sebastian Aun, Hendrik Madisson, Holger Tõnn Lõhmus, Norman Nikkarinen, Mattias Mänd, Kertu Kivistik, Kauren Kiik, Markus Koemets ja Hugo Saul.

Esimene mäng toimus meil Põhja-Tallinna JK Volta võistkonnaga. Kohe alguses suutsime tekitada  palju häid olukordi vastaste värava all. Üritasime palju äärtelt tõusta ning lühikeste söötudega mängida. Esimest väravat ei pidanud kaua ootama. Markus võitles endale kaitses palli ning kiirelt äärelt vastaste väljakupoolele tõustes andis suurepärase mõõdetud tsenderduse värava alla. Mattias lõi posti põrkest palli väravasse. Teise värava autoriks oli taaskord Mattias. Hugole tehti vastaste kastijoonel viga ning teenisime sellega karistuslöögi. Kõhklemata lõi Mattias palli täpselt ja tugevalt vastaste väravavõrku. Kolmanda värava lõime esimese väravaga sarnasest mängusituatsioonist. Hugo võitles keskväljal endale palli ning äärelt tõustes andis värava ette ideaalse söödu. Kertu lõi probleemideta ühe puutega palli väravasse. Neljas värav sündis olukorrast kus vastased ei saanud enda värava alt hakkama palli puhtaks löömisega. Kauren sai vastasmängijate  vahelt pallile jala vahele ning pall maandus taaskord väravas. Mängu lõppedes said Kuusalu lapsed kirja 4:0 võidu.

Teine mäng oli meil vanade tuttavate Raasiku FC Jokeri lastega. Teadsime, et tuleb raske mäng kuna oleme sel hooajal mitmeid kordi mänginud sõpruskohtumisi. Kui avavile oli kõlanud juhtus see mida olime kõige rohkem kartnud. Jokeri posid suutsid lüüa meile kiirelt mõne minutiga kolm väravat. Alles peale kolmandat väravat oli näha, et oleme üles ärganud ning valmis mängima. Kahjuks vastaste värava all me ohtlikke olukordi terve mängu jooksul eriti ei suutnud tekitada. Ühel korral tekkis Kaurenil võimalus pall vastaste väravasse lüüa ning sellega sai ta edukalt hakkama. Mängus oli meie poolt väga palju ebakindlust. Suureks probleemiks oli palli lahti mängimine värava eest. Ei suudetud  anda pikemat palli ettepoole. Lühikeselt mängides sai vastane enamuse pallidest endale kuna meie mängijad ei liikunud pallile vastu. Kaitses mindi mitmekesi ühele mängijale peale. Seetõttu jäi alati üks Jokeri poiss vabaks ja sai lõpetada rünnaku pealelöögiga. Lisaks ei suutnud me rahulikult kaitses seista vaid iga vastase pette peale läksime palli hankima. Mängu lõppedes jäi seisuks 4:1 Jokeri võistkonna kasuks.

Kolmandas mängus läksime vastamisi FC Nõmme United II võistkonnaga. Selle mängu eesmärk oli meil lõpetada liiga hooaeg positiivselt, et kõik lapsed oleksid iseenda mänguga rahul. Mäng oli peale avavile kõlamist väga tasavägine. Enamus võitlust palli pärast toimus keskväljal. Selles mängus oli taaskord näha kuidas üritasime äärtelt tõusta ning korralike lühikeste söötudega enda ründajaid üles leida. Esimest väravat pidi küllaltki kaua ootama, kuid kui Mattias korraliku löögiga palli vastaste väravasse toimetas, tuli väravaid juurdegi. Mida minuteid edasi seda rohkem oli näha, et Kuusalu laste võidutahe on suurem kui vastastel. Nõmme kaitse muutus ebakindlaks. Lisaks täpsetele tsenderdustele ja söötudele suutsime tekitada nurgalöökidest ohtlikke olukordi. Teisel poolajal oli vastaste väravavaht tasemel ja suutis mitmeid üks-ühele rünnakuid ära tõrjuda. Enne lõpuvilet sai  endale kirja teise värava Mattias. Ühel korral lõid palli vastaste väravasse Hugo ja Kauren. Mäng lõppes 4:0 Kuusalu võistkonna võiduga.

Turniiri kokkuvõttes võivad kõik lapsed oma mänguga väga rahule jääda.

Sel liigahooajal pidasime kokku kolmteist mängu. Võidu saime kirja kümnel korral ning vastaste paremust pidime tunnistama kolmel korral. Vastaste väravavõrku suutsime lüüa palli kuuekümne neljal korral ning enda väravast pidime palli välja võtma kahekümnel korral.

Väga tubli tulemus Kuusalu Kalevi U10 laste poolt!

Top